Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2017, o 21:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Witam, koledzy czy ktoś wie czy w stm32f429 można jednocześnie podłączyć pamięć sdram i pod fmc podpiąć wyświetlacz tft,
erata mówi że nie ale może o czymś jeszcze nie wiem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2017, o 08:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Sprawdzałeś taką konfigurację pod CubeMX ?

Pamięć SRAM na fmc oraz LCD z szyną 8080 na fmc działają równocześnie bezproblemowo w stm32f4xx.

Co do pamięci SDRAM nie mam pojęcia. A jaki LCD chcesz podpinać ? Nie da się go wpiąć pod LTDC?

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2017, o 10:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Więc tak wyświetlacz ze sterownikiem SSD1963, jeżeli chodzi o CubeMx to mi nic nie podpowiedział najpierw skonfigurowałem SDRAM i później dodałem interfejs lcd i tylko kilka pinów się zaświeciło na tej graficznej wizualizacji, myślałem że jest jakaś opcja alternatywna dla pinów które potrzebuje lcd i Cube mnie pokieruje ale nic, chyba że coś źle konfiguruje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2017, o 16:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witaj,

Jeżeli CubeMX się nie pluje, to taka kombinacja jest możliwa.

Dodatkowe piny zaświeciły się bo są potrzebne do sterowania LCD. Piny szyny danych D0 - D16 ( jeżeli użyjesz szyny danych o szerokości 16 bitów) są wspólne dla SDRAM oraz LCD. Jeden pin adresowy jaki wybierzesz jest potrzebny, aby informować LCD, czy dane są dla rejestrów sterownika LCD czy do pamięci graficznej.....

Wszystko powinno działać. Podaj jeszcze linka do tej erraty mówiącej o tym, że nie będzie to działać w takiej konfiguracji...

Najszybciej i najprościej będzie, jak konfigurację sobie wygenerujesz w CubeMX a następnie pospinasz to wszystko - SDRAM oraz LCD. Ruszy, to ok.....

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2017, o 20:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Jeszcze raz przeczytałem errate procka pisze że banki dynamiczne i statyczne nie mogą być jednocześnie dostępne. Zapewne jest możliwość przełączania się pomiędzy pamięciami ale o ile to zwolni prace, dajmy na to że do pamieć przesyłam obraz z kamery za pomocą dma i teraz do wyświetlacza, pytanie jak będzie lepiej, czy programowo na port to przesłać za pomocą dma czy jednak będzie szybciej używając fmc .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2017, o 22:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Rzeczywiście jest o tym wspomniane - jest to błąd, dlatego też wylądował w erracie.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale podane jest również, że ta niedogodność została usunięta w rewizjach 3 oraz 4 krzemu.

Ta Twoja kamera jakim interfejsem jest podpięta ? DCMI ?? Zainteresuj się też DMA2D. Potrafi przy przesyłaniu robić sprzętowo konwersję formatów pikseli - z tego co pamiętam.

Do takiego zastosowania lepiej jest podpiąć panel LCD pod interfejs LTDC. Do tego pamięć SDRAM i wszystko będzie leciało sprzętowo za pomocą DMA2D / DMA, pod warunkiem, że nie chcesz jeszcze po drodze obrabiać tych danych.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2017, o 07:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Witaj, też zauważyłem że w rewizji procka 3 i 4 problem został usunięty mój to rev3 czyli nie powinno być problemu. Kamera podpięta pod DCMI docelowo obraz chce przepchnąć na odległość więc może się okazać że będę potrzebował kompresji jpeg. W tym momencie jestem na etapie konfiguracji samej kamery wyświetlacz działa jak pod FMC jak również pod którymś z portów i programowo wysyłam dane. Problemem okazała się sama kamera która łapie jakąś zwieche i nie działa mi do końca jak powinna. Z interfejsu LTDC jeszcze nie korzystałem muszę doczytać jak to działa po przesiadce z poczciwego AVR to dla mnie niektóre rzeczy na początku masakra są :shock:
a samego manualna trochę stron jest więc jest co czytać więc tak małymi kroczkami to się posuwa do przodu. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2017, o 09:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witaj,

Tylko pamiętaj, że pod LTDC podpina się matryce z interfejsem RGB. Lecą tym interfejsem już surowe dane kolorów kolejnych pikseli. Ty tylko zapisujesz/ odczytujesz dane jak do zwykłej pamięci, bo masz dostęp do całej ramki wyświetlanego obrazu....
Nie potrzebne są wówczas układy pośredniczące - w Twoim przypadku SSD1963.

Małymi kroczkami dasz radę. Nie jest to nic skomplikowanego, jak na początku się wydaje. Trochę więcej peryferii, szyna 32bity.......

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO