Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 10:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2017, o 17:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 cze 2017
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam wszystkich,

Kupiłem moduł XM-15B SPP komunikacja po uart i działanie komend AT działa gdy uruchamiam terminal bluetooth z telefonu ( android ) komunikacja działa w obie strony. Ale gdy chce ten moduł sparować z komputerem PC to jest problem. Urządzenie zostaje wykryte, przyjmuje pin i pojawia się nowa ikonka na liście urządzeń. Jednak gdy chce sprawdzić jaki jest port COM to windows nie pokazuje żadnej usługi. Ogłądałem film Mirka i inne na youtubie i powinna być usługa SPP com nr np 144 ale u mnie nic niema. Jak sprawdzić jaki jest ten nr com?

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 18:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 cze 2017
Posty: 4
Pomógł: 0

Nie wiem jak ale jakoś pokombinowałem i teraz wyskakuje mi SPP. Dodałem usługę i otrzymałem port COM14. Tylko teraz nie mogę połączyć się po przez putty. Domyślna transmisja dla XM-15b to 9600 , próbowałem także z innymi i cały czas otrzymuję iż nie można otworzyć portu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 19:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Jakiego adaptera do bluetooth używasz, problem może polegać na tym że ten moduł działa na standardzie Bluetooth który twój adapter nie obsługuje. Ja mam podobne akcje z ATB-BTM 222 tj. z telefonem modulik śmiga jak natura chciała a z kompem jest już nieciekawie a dzieje się tak bo mam adapter który akceptuje Bluetooth w wersji 2.1 oraz BLE (Bluetooth Low Energy) a niestety wersji 2.0 jakoś ogarnąć nie chce. Innymi słowy ja stawiam na problem po stronie adaptera do Bluetootha.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 19:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 cze 2017
Posty: 4
Pomógł: 0

4world w standardzie 4.0 spróbuję na laptopie odpalić tam jest na pokładzie już BT zobaczymy czy to jest problem



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 20:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tu mozesz mieć problem bo XM jest 2.1 i niekoniecznie 4.0 go moze ogarniac
po prostu ze względu na ilość producentów zgodnośc w dół jest marginalna w nowych
donglach zwłaszcza firm z chrl

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2017, o 20:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 cze 2017
Posty: 4
Pomógł: 0

Kupiłem jeszcze 3 moduły bluetooth HC-05, XM-15 oraz HM-10 (bT 4.0) oraz dodatkowe dongle do komputera 2.0, 2.1 oraz 4.0 I teraz tak nie mam najmniejszego problemu połączyć się z modułami HC -5 i z pozostałymi po przez telefon i to za każdym razem. Natomiast z poziomu PC jest problem HM-10 wcale nie jest wykrywany. Natomiast HC-05 jest i podczas parowania tworzą się 2 porty COM 5 i 6. W nowym XM-15 tez tworzy się dwa porty np COM 7 , 8. I teraz mogę się połączyć z poziomu PC (putty).

ALE :) Tylko raz jak rozłączę się w putty i będe chciał ponownie się połączyć to nie ma opcji putty długo mieli i na końcu wyświetla komunikat że nie można otworzyć portu. Muszę zresetować windowsa. I odłączyć na chwilę zasilanie od modułu BT (hc-5 / xm15). Ponad to połączyć też nie zawsze się chce.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2017, o 08:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2016
Posty: 58
Pomógł: 9

drzewko a sterowniki na PC to windowsowe czy może zainstalowałeś te co dostałeś z donglami?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO