Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 13:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2017, o 20:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013
Posty: 230
Lokalizacja: Zabrze
Pomógł: 17

Mam pytanie odnośnie modułu NXP WARP7. Czy idzie go obsłużyć pod win7? Próbowałem to robić, ale mój win7 wysypuje się bluscreenem przy próbie instalacji sterowników dla FTDI. Próbowałem pod win10 (w pracy) i tam sterowniki zadziały ale nic w terminalach się nie wyświetliło. Niestety w pracy nie mogę tracić na to czasu, więc nie wiem czy można coś z tym modułem robić na windowsach - stąd pytanie. Nie wiem czy tracić czas na próby uruchomienia go w domowym win7, bo jeśli się nie da to będę musiał instalować Linux. Może ktoś przybliżyć ten temat?

_________________
40-32:2=4!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2017, o 20:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Co ma do tego linux? Rozumiem, że próbujesz podpiąć ft232 i przy instalacji sterowników ci się wywala windows?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2017, o 21:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Może reinstaluj system?
Ja miałem przypadek, że na kompie nie działał ft232 z zestawu, a z przejściówki bez problemu (win7).
Pomogło właśnie reinslowanie systemu, ale nie z obrazu, tylko od podstaw.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 kwi 2017, o 07:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2016
Posty: 58
Pomógł: 9

Jak ja lubię jak wszyscy na rozwiązanie dają od razu reinstalka systemu. Na problemy ze wszystkimi urządzeniami podłączanymi pod usb jest taki oto sofcik
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Wystarczy tym programem wyczyścić wszystkie znane nam urządzenia jakie kiedykolwiek były podłączone do jakiegokolwiek portu usb. Program ma opcje pełnej deinstalacji sterowników danego urządzenia. Z tego co już go używam kilka ładnych lat robi to dobrze. I mała uwaga są dwie wersje jedna 32 bitowa druga 64 bitowa. Najlepiej używać takiej w ilu bitach mamy system. Oczywiście nie twierdzę, że w tym przypadku musi pomóc, ale w większości przypadków tak rozwiązywałem i rozwiązuje problemy tego typu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 kwi 2017, o 15:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013
Posty: 230
Lokalizacja: Zabrze
Pomógł: 17

Mnie nie chodzi o zainstalowanie sterowników do FTDI. Chciałem się dowiedzieć, czy WARP7 można obsługiwać/programować na windowsie. Pisałem o sterowniku, żeby wyjaśnić dlaczego pytam, a nie szukam sam. Po prostu, jeśli nie da się "działać" na WARP7 na windowsach, to szkoda mi czasu na walkę ze strownikami FTDI, tylko od razu stawiałbym Linuxa.

_________________
40-32:2=4!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO