Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2017, o 20:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Delphi 10.2 zainstalował się normalnie, jednak przy pierwszej - testowej kompilacji wywalało mi ten błąd:
https://community.embarcadero.com/artic ... olsversion

Próbowałem zwalczyć, przeinstalowałem program.
Po instalacji, za drugim razem, niestety wyskakuje :

Obrazek

WIe ktoś dlaczego tak się może dziać?
Wciśnięciu RETRY za każdym razem to samo, po zamknięciu komunikatu odpala sie program ale w jakiejś okrojonej wersji.
Macie jakieś pomysły?

Obrazek

-- 9 minutach --

Ściągam i instaluję jeszcze raz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 00:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hmmm na razie to nowość - ale jak piszesz - może spróbować jeszcze raz? Ja na jednym kompie (na lapku) na szybko gdzieś wieczorkiem na warsztatach w Katowicach) zainstalowałem i poszło bez pudła - bez żadnego błędu. Jutro będę instalował na kompie w domciu i w firmie więc zobaczę co i jak - czy pojawią się jakieś błędy. W razie czego dam znać.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 05:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2017
Posty: 39
Pomógł: 4

Podawałem już rozwiązanie na forum Embarcadero: https://community.embarcadero.com/forum/installation-issues/3311-problem-with-rad-studio-10-1-berlin-installation/7312
1. Odinstaluj RAD Studio
2. Skasuj katalogi z zawartością:
- C: \ Program Files (x86) \ Embarcadero \
- C: \ Users \ Public \ Documents \ Embarcadero \
- C: \ Users \ TwojaNazwa \ Documents \ Embarcadero \ !!! Tylko zabezpiecz swoje pliki projektów z poprzedniej wersji
- C: \ Program Files (x86) \ Common Files \ Embarcadero \
- C: \ Program Files (x86) \ Common Files \ Borland - Jeśli istnieje
3. Zrestartuj komputer.
4 Ponów instalację RAD Studio



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 08:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Pousuwałem wszystko co związane z embarcadero, rad studio, delphi, borland. Przy instalacji instalator nadal widzi plik licencyjny w systemie. Moze jak go usunę to wszystko wróci do normy? Tylko gdzie go usunąć?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 08:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2017
Posty: 39
Pomógł: 4

A nie zgłasza wcześniej innego błędu dotyczącego ustawień PATH w systemie? Ja tak miałem i trzeba było usunąć wszystkie ustawienia dotyczące Embarcadero. (Prawy przycisk myszy na Mój komputer / Właściwości / Zaawansowane ustawienia systemu / Zakładka: Zaawansowane - Zmienne środowiskowe / Zmienne systemowe -> edytuj "path" -> usuń wszystkie ścieżki z EMBARCADERO)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 09:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Nie zapomnij o wyszukaniu w rejestrze śmietnika - deinstalatory często nie usuwają poddawanych kluczy. Jak Ci się nie chce szukać to zainstaluj sobie jakiś uninstaler, ja polecam IoBit uninstaler. Czasem trzeba zainstalować jeszcze raz problematyczną aplikacje i usunąć ja za pomocą ww uninstallera. To na ogół powinno rozwiązać problemy.

Wysłane z mojego GT-I8200N przy użyciu Tapatalka

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 13:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
zainstalowałem i poszło bez pudła - bez żadnego błędu

U mnie za pierwszym razem też.
l3n1n napisał(a):
A nie zgłasza wcześniej innego błędu dotyczącego ustawień PATH w systemie? Ja tak miałem i trzeba było usunąć wszystkie ustawienia dotyczące Embarcadero. (Prawy przycisk myszy na Mój komputer / Właściwości / Zaawansowane ustawienia systemu / Zakładka: Zaawansowane - Zmienne środowiskowe / Zmienne systemowe -> edytuj "path" -> usuń wszystkie ścieżki z EMBARCADERO)

Nic nie wywala. Tylko przy instalacji (jak na screenie powyżej) wyskakuje error i koniec. Ale spróbuję pousuwać.
Harry napisał(a):
Nie zapomnij o wyszukaniu w rejestrze śmietnika - deinstalatory często nie usuwają poddawanych kluczy. Jak Ci się nie chce szukać to zainstaluj sobie jakiś uninstaler, ja polecam IoBit uninstaler. Czasem trzeba zainstalować jeszcze raz problematyczną aplikacje i usunąć ja za pomocą ww uninstallera. To na ogół powinno rozwiązać problemy.

Próbowałem ręcznie z regedita usuwać ale nadal instalator widzi gdzieś klucz. Popróbuje jeszcze i dam znać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 15:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

sp2ews napisał(a):
Próbowałem ręcznie z regedita usuwać ale nadal instalator widzi gdzieś klucz. Popróbuje jeszcze i dam znać.

Tyle tylko że musisz wywalić wszystkie klucze, albo zainstaluj ProcessMonitor z sysinternals i zobacz po czym maca instalka. Pół biedy że to plik z licencją, a nie jakieś gówno uniemożliwiające ponowną instalację triala bez usuwania partycji(w losowych miejscach, znanych tylko tfórcy zabezpieczenia było wstawione kilkanaście bitów), jak to miał któryś fotoszop z adobe.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 16:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Harry napisał(a):
ja polecam IoBit uninstaler. Czasem trzeba zainstalować jeszcze raz problematyczną aplikacje i usunąć ja za pomocą ww uninstallera. To na ogół powinno rozwiązać problemy.

Ani ręczne ani z pomocą IoBita - usuwanie nie pomoglo. Dalej widzi gdzieś jakiś cholerny klucz w systemie... A przy instalacji wyskakuje error.
Harry napisał(a):
Pół biedy że to plik z licencją, a nie jakieś gówno uniemożliwiające ponowną instalację triala bez usuwania partycji(w losowych miejscach, znanych tylko tfórcy zabezpieczenia było wstawione kilkanaście bitów)

Nie jestem już teraz taki pewien...
* * *
W między czasie powtórzyłem wszystko jeszcze raz i pobrałem program na nowo na inne konto. To samo. Nie mam pojęcie dlaczego tak się dzieje, ale narazie odpuszczam.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 18:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

a w iobicie dałeś głębokie skanowanie po odinstalowaniu?
jak mówiłem, ProcessMonitor i jazda, wywalać wszystko po czym maca.
Pobranie na inne konto nic nieda, przecież nie generuje instalki przy pobieraniu, takie cuda można zrobić jak jest programik 2MB, a nie kilkuset megowa kobyła.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2017, o 08:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Po kilkukrotnej instalacji i deinstalacji wszystkimi możliwymi sposobami, wczoraj, to samo - podczas instalacji error. A dziś rano powtórzyłem wszystko(instalacja, deinstalacja IOBitem, usuwanie folderów, rejestrów - programowo i ręcznie) ... I zainstalowało się pomyślnie. :) Co prawda, klucz był widoczny dla instalatora przez cały czas, nie dało się go usunąć, ale mimo to wszystko się zainstalowało... Może to jakaś chwilowa usterka po stronie ich serwera? Jednak cały plik jest pobierany od nich. Nie wiem, ale w każdym razie działa. :)
Dzięki wszystkim za pomoc!

To jednak nie koniec problemów... Zgłoszę się jeszcze pózniej bo nadal wyskakuje mi błąd kompilacji - tak jak na początku, może teraz pójdzie już lepiej.
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

-- 8 minutach --

OK. Oto problem z kompilscją. Ja już sam nić nie grzebię bo znowu będą problemy. Wy jesteście obcykani, na pewno wiecie o co tu chodzi ;)

ObrazekObrazek

-- 10 minutach --

"Tools Version" ? Coś trzeba jeszcze pobrać, zaktualizować?

-- 25 minutach --

DOBRA! CHłopaki, udało się! Trzeba było z rejestru powywalać klucze...
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\MSBuild
powywalałem wszystkie klucze i działa. :)
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO