Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 00:17


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Frezowanie PCB
PostNapisane: 27 mar 2017, o 10:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2012
Posty: 42
Pomógł: 0

Witam
Pytanie dla wszystkich którzy frezują płytki PCB
Frazuje płytki frezami grawerskimi , operacja ta ma podstawową zaletę .
Czas od ukończenia projektu w Eagle do lutowania płytki to 10 - 30 minut w zależności od wielkości płytki.
i ilości otworów.
Wad jest kilka , ale nie o to chciałem pytać .

Pytanie brzmi , frez grawerski z węglika szybko się tępi (kilka ,kilkanaście płytek w zależności od wielkości.)
i materiału z którego wykonany jest laminat.
Czy ostrzycie te frezy ?
Czym ?
W jaki sposób?.

_________________
http://www.3d-tech-print.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 20:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Witam, używam również frezów grawerskich możesz spróbować naostrzyć na kamieniu coticule a dokładnie na tak zwanym okruchu cena około 10zł zabieram się za to żeby spróbować ale ciągle czasu mi brakuje. :shock:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 09:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2016
Posty: 215
Pomógł: 14

Przyczyny szybkiego tępienia freza, to źle dobrane parametry obróbki. Może być to za mały posuw lub za duże obroty. Chłodzenie i smarowanie mocno wydłużają żywotność narzędzia. Tak jest w przypadku ogólnym, jak jest w Twoim przypadku mogę tylko zgadywać, ale na pewno odrobina chłodziwa nie zaszkodzi,
Ja kiedyś miałem frez z diamentu polikrystalicznego, był nie do zdarcia, ale też nie do naostrzenia (inaczej niż elektrochemicznie).

_________________
de gustibus non est disputandum



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 09:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

czoło freza da się łatwo naostrzyć na ściernicy diamentowej polikrystalicznej o możliwie drobnym ziarnie nasypu. Ale z ręki nie polecam tego robić.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 10:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2012
Posty: 42
Pomógł: 0

Dziękuje wam za podpowiedzi
tungu , potrzebowałbym małą ściernice diamentową , czy może znasz jakiś namiar na sklep

_________________
http://www.3d-tech-print.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 16:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Ja takie ściernice kupiłem od handlarzy ze wschodu - kiedyś u nas można było w ten sposób kupić wszystko: od żony aż do kałasza. Zaopatrzyłem się na dożywocie (pozostało mi to po latach spędzonych w systemie socjalistycznej szczęśliwości), ale o handelku nie myślałem. Poszukaj proszę na Allegro - 1-3 aukcje znajdą się czasem z tym, czego potrzebujesz. Niestety musisz przejrzeć mnóstwo innych aukcji, bo wyniku nie ma jak filtrować. Hasło: tarcza diamentowa. Zwróć uwagę, by nie była borazonowa - takowe też się spotyka, ale diament (ałmaz) jest twardszy. Cena 60-80-110zł. Całkiem niedawno (6 msc.) takowe widziałem. Zwróć uwagę na jak najdrobniejsze ziarno. Taka tarcza, jeśli dobrze użytkowana to starczy Ci do śmierci a naostrzysz nią i noże i nożyczki i wiertła do metalu, drewna i betonu.
m.
P.S. Są też takie tarcze produkcji zachodniej ale cena zaczyna się od 1000zł. Czy są dobre - nie wiem. Nie zwykłem szukać czegoś, gdy jestem zadowolony z tego, co już mam.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO