Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 14:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2017, o 22:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Podobnie jak Czochralski.
Jak jesteś wybitny, to mając maturę możesz dostać doktora.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2017, o 10:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

ant888 - dzięki Tobie poczytałem sobie coś niecoś o tych ludziach. Muszę stwierdzić - czapki z głów.
Jeśli chodzi o Banacha - na tej stronie widać w nim nutkę buntownika:

http://kielich.amu.edu.pl/Stefan_Banach/zyciorys.html

A szczególnie spodobał mi się ten fragment:

Ksiądz profesor Andrzej Turowicz (1904-1985), który wykładał na Politechnice Lwowskiej w tym samym czasie co Banach, ujawnił niezwykłe kulisy uzyskania doktoratu przez młodego naukowca, co zostało opisane przez Krzysztofa Ciesielskiego i Zdzisława Pogodę:
,, Banach nie tylko nie skończył studiów, ale i doktorem został w sposób dość niezwykły. Gdy rozpoczął pracę we Lwowie, był już autorem wielu doniosłych rezultatów i wciąż uzyskiwał kolejne. Jednak na uwagi, że powinien wkrótce przedstawić pracę doktorską, odpowiadał, że ma jeszcze czas i może wymyślić coś lepszego, niż to, co osiągnął do tej pory. W końcu więc zwierzchnicy Banacha zniecierpliwili się. Ktoś spisał najnowsze rezultaty jego pracy, co zostało uznane za znakomitą pracę doktorską. Przepisy jednak wymagały również egzaminu. Pewnego dnia zaczepiono Banacha na korytarzu Uniwersytetu Jana Kazimierza: "Czy mógłby pan wpaść do dziekanatu, są tam jacyś ludzie, którzy mają pewne problemy matematyczne, a pan na pewno potrafi im wszystko wyjaśnić". Banach udał się zatem do wskazanego pokoju i chętnie odpowiedział na wszystkie pytania, nieświadom tego, że właśnie zdaje egzamin doktorski przed komisją specjalnie w tym celu przybyłą z Warszawy. Dziś prawdopodobnie doktoratu w ten sposób uzyskać nie można..."


Wiem, że w dzisiejszych czasach określenie WIELKI POLAK się trochę zdeprecjonowało (ba, niektórzy nawet za nie się mogą obrazić), ale o tych dwojgu można tak powiedzieć.

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2017, o 21:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

ant888 napisał(a):
Tak wiec stwierdzenie "poprzestał, o zgrozo, na maturze" uznać można nie tyle za nadużycie, a za kłamstwo.

Prof. Banach nie skończył studiów wyższych choć był twórcą analizy funkcjonalnej. Też bym tak chciał "poprzestać na maturze"!
mg101-kłamca .



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2017, o 22:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2013
Posty: 31
Lokalizacja: ZSW
Pomógł: 0

... no to przynajmniej wiemy dlaczego Mirek jest nie do zaorania... i TAK Mirku TRZYMAJ, a pewne poplony z elektrozgrozy zawsze się zaorze... a co!



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2017, o 23:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ant888 napisał(a):
Tak wiec stwierdzenie "poprzestał, o zgrozo, na maturze" uznać można nie tyle za nadużycie, a za kłamstwo.

Bardzo przepraszam, nie chcę nikogo urazić - ale pisanie czegoś takiego to po prostu "głupota" albo ...? ... albo brak zrozumienia tematu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2017, o 20:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 45
Pomógł: 1

Jak czytalem tamto "profesjonalne" forum to wylem ze smiechu, najbardziej mnie bawi dzial zlecania projektow, gdzie niektorzy to sie chyba glowa z du.. miejscami zamienili proponujac kosmiczne kwoty za wykonanie czegos :D teraz to tam tylko warto wchodzic na dzial samochodow :)



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO