Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 13:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2017, o 13:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Witam
Jak uzyskać taką funkcjonalność aby przy uruchamianiu aplikacji włączał się adapter WiFi (jeżeli wcześniej oczywiście nie zrobiłem tego samodzielnie). Chodzi mi o taką funkcjonalność jak w poradnikach Mirka na temat B4A i komunikacji BT. Fajnie jest tam pokazane jak na starcie aplikacji włączyć adapter BT, jeżeli nie był on wcześniej włączony. Jeśli chodzi o Wifi to korzystam z wbudowanej w B4A biblioteki "Network".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2017, o 22:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2016
Posty: 58
Pomógł: 9

Mam nadzieję, że to rozwiąże Twój problem
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 07:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Bardzo dziękuję :) Już widzę, że powinienem dzięki temu wyszukać rozwiązanie dla swojego problemu. Powoli będę próbował to wdrożyć, a jeżeli się to uda to poinformuję o tym w tym wątku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 11:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2016
Posty: 58
Pomógł: 9

Za późno zauważyłem ale w tym tutorialu jest wykorzystana biblioteka o nazwie ICOSPhone.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 11:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Tak - zauważyłem tą bibliotekę - jeśli to będzie działać z tą biblioteką to po prostu wstawię ją do mojego projektu. Nie musi to być koniecznie biblioteka "Network" :)

Przejrzałem tą bibliotekę "ICOSPhone" i z tego co piszą to najprostszy sposób na włączenie/wyłączenie adaptera WiFi jest taki:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Powalczę z tym dziś wieczorem :)

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 11:53 ]

Udało mi się rozwiązać mój problem tak na 95 % i jestem bardzo zadowolony. Z forum B4A pobrałem bibliotekę ICOSPhone napisaną przez Giuseppe Salvi. W pobieranym pliku gdyby ktoś chciał znajdują się też jego inne biblioteki jak np.

Obrazek

Mnie interesowała tylko biblioteka ICOSPhone wiec zarówno jej plik .jar oraz .xml dodałem do folderu z bibliotekami B4A. Od razu zaznaczę, że przy późniejszej próbie kompilacji programu wywalało mi błąd w pliku ICOSPhone.xml (nie udawało się rozpoznać znaku "-" w zwrocie "perrmission-group". Zauważyłem, że inne podobne wpisy w tym pliku zamiast myślnika miały podkreślnik dlatego też edytowałem ten plik w notatniku zamieniając myślnik na podkreślnik w powyższym zwrocie i teraz wszystko kompiluje się i działa poprawnie.

No a teraz może przedstawię jak w kilku krokach sprawdzać na starcie swojej aplikacji czy adapter WiFi jest włączony czy nie.

1) Oczywiście dodajemy naszą bibliotekę do projektu

Obrazek

2) Następnie w Sub Globals:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


3) kolejny krok to inicjalizacja oraz sprawdzenie na starcie czy adapter wifi jest włączony czy nie? ( przykładowe obrazki również można pobrać z wpisu na forum B4A - link poniżej)

https://www.b4x.com/android/forum/threa ... ary.16257/

Tam właśnie poza samą biblioteką, którą przynajmniej u mnie należało przerobić plik xml jak wspomniałem powyżej znajduje się też do pobrania przykładowy projekt w B4A o nazwie "ICOSPhone.zip"
W tym pliku znajdują się przykładowe obrazki pokazujące czy WiFi jest włączone czy nie. Wystarczy je wstawić do swojego folderu z programem np. do folderu grafika, a następnie nie zapomnieć ich dodać do Projektu za pomocą FilesManager.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


To chyba tyle :) Wszystko działa fajnie a napisałem, ze udało mi się zrealizować moje cele w 95 %, ponieważ w tym momencie na starcie aplikacji zawsze pojawia się komunikat o treści, że WiFi jest włączone i czy może chciałbym je wyłączyć lub, że WiFi jest wyłączone i czy chciałbym je włączyć. Jak wiadomo chciałbym, żeby komunikat pojawiał się tylko i wyłącznie w tym drugim przypadku ale na razie nie wiem jak tego dokonać :) Tak czy inaczej wszystko już na prawdę fajnie działa.

edit ...

Teraz już wszystko działa w 100% jak należy. Wymyśliłem to w ten sposób że sprawdzanie stanu WiFi dokonuję tylko przy pierwszej próbie połączenia z urządzeniem. Jeśli odłączę się od urządzenia to jeżeli będę próbował podłączyć się po raz drugi to komunikat się nie pokaże. Jeszcze raz dziękuję za pomoc w tym temacie i nakierowanie na odpowiednią bibliotekę :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO