Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 mar 2017, o 16:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 kwi 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Mam problem z podłączeniem moduły bluetooth do płytki Nucleo, w której działa STM32F411. Konfiguracja UART wydaje się być dobra ponieważ transmisja z terminalem działa poprawnie w obie strony. Jeżeli pod piny podpinam moduł bluetooth, paruję go z komputerem zmieniam port i szybkość transmisji na 9600 czy 115200(wg niektórych źródeł domyślna) nie widać żadnych efektów komunikacji.

Problem ten występuje zarówno na HC-06 jak i HC-05. Na komendy AT również nie ma odpowiedzi. Moduł jest podłączony na krzyż oczywiście.

Czy należy jakoś jeszcze dodatkowo skonfigurować porty, aby transmisja doszła do skutku?
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Bliźniaczy wątek zmieściłem już w nieco innej części tego forum jednak nie dostałem żadnej pomocnej odpowiedzi, dlatego też liczę że tutaj może znajdzie się ktoś bardziej pomocny.
http://forum.atnel.pl/topic17775.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 17:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witaj,

Jak masz po kabelku prawidłową pracę w terminalu, to konfiguracja jest ok.
Nie pamiętam teraz, ale chyba również w module bluetooth powinieneś ustawić prawidłową prędkość uartu. Czyli komputer, moduł bluetooth oraz stm32f411 muszą mieć ustawione identyczne prędkości.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 18:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 kwi 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Też chciałbym tak zrobić, ale niestety nie ma reakcji na komendy AT, tak jak już wcześniej wspominałem. Domyślnie jakaś prędkość jednak powinna być ustawiona, ale żadna z dostępnych nie chce ze mną, a raczej z modułem współpracować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO