Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 14:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lut 2017, o 03:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Witam
Mam taki problem. Zrobiłem układ na procku ATmega2560.
1. Podłączyłem kabelkami do ATB 1.05 aby programować w trybie ATB FY232R
2. Uruchamiam mkBootloader i ustawiam procesor 2560, kwarc 14 745 600 baud 115200 i bootsize 0x3cF00
3. Zaznaczam opcje ustaw ręcznie fusy
4. Ustawiam fusy FF DE FF (tylko boot reset i bootsize 11
5. Programuje (trwa to długo)
6. Na końcu wyskakuje błąd weryfikacji pod adresem 0x1FC00
uznałem to za błąd bo przecież ustawiłem 0x3FC00 i pominąłem

Napisany kod (razem z obsługą parsowania AT+RST?) wpalam za pomocą mkBootloadera:
1. Otwieram program
2. Naciskam INFO działa ale tylko wtedy gdy odznaczę software reset
3. pokazuje że jest wsio OK

Odczyt danych z BootLoader'a
Procesor: ATmega2560
Taktowanie: 14 745 600 Hz
BootLoader: 1
FLASH
PageSize: 256, FreeMEM: 261 120kb (0x3FC00)


4. Myśląc że jest OK naciskam Upload HEX
5. Program załadowany diodki migają jest GIT
I tu zaczynają się schody

1. Następne użycie przycisku INFO czy Upload już nie działa.
2. Ale po naciśnięciu przycisku procek się resetuje (jak zaznaczę software reset inaczej nie)
3. W okienku komunikat Brak odpowiedzi Time OUT
4. Kiedy sprawdzam DockLITE-em po wysłaniu resetu (AT+RST? ) nie pojawia się ?
5. Tak jakby bootloadaera już ta nie było.
6. Analizując odczytany MkAVR Calculator-em HEX rzeczywiście zawiera coś na początku i pod koniec, ale nie umiem odczytywać pliki HEX.

Ma może ktoś pomysł co może być nie tak?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 08:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Spikee napisał(a):
I tu zaczynają się schody

1. Następne użycie przycisku INFO czy Upload już nie działa.


Na prawdę kolega w ogóle nie zagląda na stronę

http://atnel.pl/mkbootloader.html

a szkoda bo tam jest jak byk napisane

Obrazek

Proszę zatem to najpierw przeczytać i jak będą do tego ew pytania, coś niezrozumiałe to wtedy jak najbardziej pomogę - ale ciężko mi od nowa to wszystko przepisywać itp

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 10:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Panie Mirku

Hm ależ czytam i to ze zrozumieniem, dlatego o tym pamiętam i nawet napisałem
Napisany kod (razem z obsługą parsowania AT+RST?) wpalam za pomocą mkBootloadera:

Tym razem to nie ten problem.
Dodam że tak samo napisałem fragment obsługi UART jak do firmowego mega1284 którego testuję na ATB 1.05
Tam to działa, bez problemu. Wtedy mi Pan zwrócił uwagę na ten fakt i dotarło do mnie jak błyskawica.

Poza tym napisałem również że procek się resetuje, co więc znaczy, że nasłuchuje i "robi" reset.
Więc to nie tutaj jest problem. Kiedy nacisnę klawisz INFO to procek wykonuje reset. Wiem to bo widzę zachowanie LED-ek i przekaźnika, który zaraz po starcie klika.

Proszę o radę co może być nie tak.

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

Mało tego dziwi mnie to, że za pierwszym razem prawidłowa reakcja na klawisz INFO jest tylko wtedy gdy ODZNACZĘ ptaszka software reset. Gdy go zaznaczę (a tak zdaje się powinno być, bo mam podpięte tylko trzy linie GND TxD RxD)

Po przesłaniu pierwszego wsadu, klawisze INFO i Upload już nie działają niezależnie od zaznaczenia software reset, chociaż wywołują RESET kiedy tę opcję zaznaczę.

Może problem jest z adresowaniem bootloadera, bo po wpaleniu (a ustawiam z Mirkowego programu adres 0x3FC00) wyskakuje błąd weryfikacji pod adresem 0x1FC00

Proszę o pomoc

------------------------ [ Dodano po: 14 minutach ]

przepraszam że tak dodaję, ale po namyśle ten błąd weryfikacji nie będzie chyba miał wpływu. No bo przecież za pierwszym razem wsad przechodzi, więc musi być tam gdzie powinien.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 11:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a mi się wydaje że w takim razie coś nie tak z tym błędem weryfikacji - nie powinno być żadnego błędu

zasada soft reset jest prosta jak drut

Nasza własna APLIKACJA (wsad) wgrana przez Bootloader musi nasłuchiwać na RS232 komendy - np AT+RST?, wtedy trzeba zresetować procka programowo za pomocą watchdoga jak podałem na stronie, bo on spowoduje prawidłowy i tzw CZYSTY reset procka, WTEDY jeśli prawidłowo są ustawione FUSEBITY - zaznaczam prawidłowo - też wg opisu ze strony to nie ma INNEGO wyjścia - jak rozpoczęcie działania programu od adresu BLS czyli od Bootloadera - nie ma że boli ten mechanizm działa i MUSI działać. Już pomijam fakt, że można sobie na prawdę tak prosto to sprawdzić że aż strach o tym mówić ... ale kłania się poradnik widzę o "Pułapkach programowych z jedną diodą LED", którą to pułapkę można zastawić w samym ciele BLS na początku żeby się upewnić że on startuje, w czym problem ?

Po prostu trzeba szukać błędu ... ja nie mam i nie miałem procka ATmega2560 więc nie mogę przetestować ale jestem przekonany że to musi działać .... i byłbym przekonany tylko na 99% gdybym tego nie przetestował - ale już mi ze dwóch klientów kiedyś potwierdzało że to działa, więc nie mam podstaw żeby im nie wierzyć....

czas obejrzeć poradnik o pułapkach programowych na jednej diodzie LED i badać krok po kroku gdzie leży problem - i gdy się dojdzie do jakichś wniosków to wtedy dać znać - będzie można dalej myśleć

Ja tylko dodam, że gdyby mi się pokazywał taki błąd weryfikacji to bym sobie nie pozwolił na jego ignorowanie tym bardziej, że BLS wygląda na to że nie działa.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 12:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Panie Mirku
Wszytko to co Pan pisze to prawda. Ja potrafię dodawać pułapki LED.
Ale od początku.
1. Weryfikacja
Nie mam pomysłu (może to 4 nie przespane noce dają znać) jak sprawdzić ten błąd weryfikacji.
Zastanawia mnie dlaczego błąd weryfikacji jest po dresem 0x1FC00, skoro wybieram adres 0x3FC00.
Skoro wybrałem adres 0x3FC00, to gdzie indziej powinny być 0xFF, dlaczego więc weryfikator spodziewa się tam 0x14?
Nawet po naciśnięciu klawisza INFO pojawia się komunikat że bootloader siedzi pod adresem 0x3FC00.
Co więcej przy pierwszym programowania wsad wchodzi, więc bootloader działa na 100% (za pierwszym razem)

Linia poleceń z mkAVR Calc.
avrdude -p atmega2560 -c ATB-FT232R -P ft0 -u -U flash:w:"C:\Users\Jacek\Documents\MkBLS\Bootloader.hex":i -U lfuse:w:0xFF:m -U hfuse:w:0xDE:m -U efuse:w:0xFF:m

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 14:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a czemu nie użyjesz pan programatora USBASP żeby sprawdzić ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 14:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Używam akurat AVR ISP mark II
I mój układ się nim programuje, bez problemu.
Efekt jest taki sam tylko nie ma komunikatu o błędzie weryfikacji.
Programuję tym programatorem bezpośrednio ze środowiska CodeVisionAVR
I jest OK. Ale jak zaprogramuje poprze bootloader, to potem już nie mogę.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Chodzi o to że mogę poprzez MkBootloader zaprogramować tylko raz, na moim układzie z mega2560, w ATB na procku 1284P działa wsio OK. A tutaj tylko raz i kaput.

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 15:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skoro na zestawie ATB z prockiem m1284P jest w porządku, a ja nie mam m2560 to przykro mi nie umiem zdalnie zdiagnozować problemu, może ktoś pomoże kto ma takiego procka i korzysta z MkBootloadera

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 15:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Może więc ktoś inny miał styczność z takim prockiem?

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 18:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

Ja nie miałem takiego procka.
Czy masz wysyłanie "?" zaraz po resecie na Terminalu?
Zrób sobie testy z diodą w poszczególnych fragmentach startu.

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 19:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Przypomniało mi się, że mam w szufladzie Arduino MEGA właśnie z ATmega2560 na pokładzie z kwarcem jak to na arduino przystało 16MHz.
Odpaliłem mkAVRCalculator i wybrałem Boot Flash section size=512, zaznaczyłem Boot Reset vector Enabled, wgrałem te ustawienia do procka.
Następnie odpaliłem mkBoot Loader, wybrałem ATmega2560, 16MHz, Baudrate 76800, BLS address: 0x3FC00, Wait time - 5sec.
Kompilacja, wgrałem pięknie za pomocą mkAVR Calculator'a. Poszło bez problemów.
Następnie podłączyłem przejściówkę ATB-USB-RS232 wybrałem odpowiedniego com'a i baudrate 76800.
W terminalu zobaczyłem znaki zapytania czyli bootloader wgrał się prawidłowo.
Wróciłem więc do mkBoot Loader'a, wybrałem port, odpowiedni baudrate 76800 i wgrałem prosty program, który co 500ms wysyła coś po uarcie i jednocześnie gdy odbierze "AT+RST?" ma zresetować procka, w/g instrukcji z wykorzystaniem watchdog'a.
No i co, zapytacie?
No i wszystko pięknie działa. Program wgrał się za pierwszym razem, wysyła po uarcie to co powinien. Jednocześnie, gdy zaznaczę software reset -> use string: "AT+RST?" i kliknę Info (mkBoot Loader) procek za każdym razem resetuje się tak jak powinien i pokazuje to co powinien. Po kliknęciu na Upload HEX wgrywa się wybrany wcześniej hex. Próbowałem trzy razy pod rząd, wszystko działa bez najmniejszych problemów.
Wnioski nasuwają się same, nieprawdaż? ;)

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

Zobaczcie sami:

Obrazek

Obrazek

A tutaj zrzut ekranu z Putty, reset procka po wpisaniu "AT+RST?" i odpowiedź bootloader'a w postaci wysyłania znaku '?':
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 21:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Wnioski nasuwają się same, nieprawdaż?

Też mi się tak wydaje ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Nie za bardzo kumam.
Coś mi chyba umyka?

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

skoro nie kumasz to...
No... coś robisz nie tak.

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Spikee napisał(a):
Coś mi chyba umyka?

też tak myślę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Ciekawa uwaga, choć oczywista.
Jestem pod wrażeniem...... Twojego podpisu, no zajefajny.
Gratulacje pomysłu. Szczere!

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

To oczywiście do kolegi MirkoT

Kiedyś mój kolega w technikum wymyślił sobie podpis ToJa

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Dziękuję za docenienie mojego podpisu. :-)
No ale sam napisałeś że nie kumasz, więc...
Choć oczywiście zgodnie z moim podpisem... sam wiesz.

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

A tak poważnie, no ciesze się że przyznajecie że mi coś umyka.
Może jakaś podpowiedź?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

MirkoT napisał(a):
Dziękuję za docenienie mojego podpisu.


Nie ma sprawy, po prostu rozbawił mnie. Tego także mi teraz potrzeba.

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 23:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Spikee napisał(a):
Może jakaś podpowiedź?

Myślę, że gdyby ktoś wiedział - to OD RAZU by podpowiedział - bo jaki miałby być cel ukrywania tej wiadomości ?

Kłopot polega na tym, że nikt nie siedzi obok ciebie, razem z tobą a pewnie tylko z tej perspektywy widać jakiś drobny i jak znam życie czeski błąd jaki popełniasz - a gdy go sam znajdziesz to pewnie też sam się uśmiejesz ... Nie mówię tego broń Boże żeby dopiec czy naigrywać się - no ale znalazł się jak "na zawołanie" kolega anshar - który akurat ma takieg procka pod ręką - zrobił wręcz test ! ... czy można czegoś więcej oczekiwać? Chwała za to ansharowi i ja też dziękuję ze swojej strony bo to była bardzo pomocna podpowiedź - przynajmniej wiadomo, że jeśli wszystko się poprawnie zrobi to MUSI zadziałać - i odpada problem np domysłu że coś jest nie tak z programem czy BLS'em itp itd - z mojego punktu widzenia to już 50% rozwiązanego problemu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 23:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Panie Mirku ma Pan 100% racji.
Ale na samym początku mam schody.
1. Wiem że mkAVR Calculator i mkBootloader działa, sam Pan wie że po zakupie w grudniu cały czas na nim pracuję (z prockiem 1284)
2. Nie umiem wysądować co oznacza ten błąd weryfikacji, bo gdyby był on pod właściwym adresem, to można winić samego procka, ale czemu werifikator werifikuje adres pod którym ma nic nie być?
3. Jak skasuje flash w procku to odczytuje same FF czyli tak jak ma być
4. Jak zapisze swoim programatorem, albo mkAVRCalculatorem cały flash jako 55 lub AA to także odczytuje takie same wartości, więc wychodziło by że flash jest OK
Pytanie pozostaje aktualne : CZEMU POJAWIA SIĘ BŁĄD WERYFIKACJI PO ADRESEM 0x1FC00?

Inna sprawa zauważyłem że po wgraniu bootloadera, cały czas dostaję znaki ? no miliony. Klawisz INFO działa i Uplad także. Niezależnie czy zaznaczę czy odznaczę software reset.
Zaraz zaraz może to watchdog resetuje sam co jakiś czas procka?

zaraz zrobię kilka testów ledkami.

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 23:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Zaraz zaraz może to watchdog resetuje sam co jakiś czas procka?

Kopot z kolegą jest taki - że ja wciąż muszę i proszę mi wybaczyć ale będę odsyłał na stronę atnela bo tam zawsze jest jest wszystko opisane nawet to ... (podpowiedź - sekcja "__init3" ... tyle że już mi ciężko wciąż o tym samym przypominać - bo kolega może uznać, że zaczynam być złośliwy - a tak nie jest. Ja za to - proszę mi wybaczyć nie mam na tyle siły, czasu i możliwości żeby za każdym razem i każdego z osobna przez to samo przeprowadzać - sporo pracy włożyłem w opisy na stronach i kupę poradników - zawsze trzeba najpierw to ogarnąć. Zdaję sobie oczywiście sprawę - ze to jest DUŻO do ogarnięcia gdy się zaczyna zabawę w te klocki - no ale co zrobić - trzeba to przejść)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 01:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

No właśnie kolego Mirku byłem na stronie i przeczytałem ze zrozumieniem.
Próbowałem przygotować BLS tak jak leci czyli bez tej sekcji jak również uwzględniając sekcję init3

Domyślnie wygląda to tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Próbowałem tak zostawić i próbowałem stworzyć BLS-a z plików usuwając linie
#ifdef WDIFr oraz #endif

efekt jest ten sam

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 06:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Próbowałem przygotować BLS tak jak leci czyli bez tej sekcji jak również uwzględniając sekcję init3

ale tu nie chodzi o przygotowanie BLS'a z tą sekcją ponieważ BLS tą sekcję posiada i jest ona kompilowana dla procka który tego wymaga automatycznie, nic nie trzeba dodawać ani zmieniać.

Chodzi o to aby tę sekcję dodać do własnego wsadu w razie potrzeby i zależnie od użytego własnego procka

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 12:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Kolega Mirek znowu ma słuszność.
Przeczytałem (inaczej jak sądzi kolega Mirek - od tego zacząłem) informacje na stronie o samym bootlloaderze, łącznie z sekcją Enhanced Watchdog Timer i obejrzałem poradnik.
Wiem że w 1284 oraz w 2560 jest Enhanced Watchdog Timer. Dlaczego więc w tym pierwszym działa a w drugim nie?
Niech kolega Mirek nie sądzi że się czepiam, bronię czy jestem złośliwy, nic z tych rzeczy. Jak już informowałem nigdy nie mam takich zamiarów.

Zauważyłem teraz jedną zależność. Kiedy po wpaleniu bootloadera chcę przesłać wsad to mi się zawsze udaje. Za każdym następnym razem już nie. Ale jeśli za drugim razem wymuszę reset ręcznie, odpowiedź na klawisz INFO pojawia się i wtedy już dalej następne wsady wchodzą bez pomocy sprzętowego resetu. Aż do odłączenia zasilania. Po ponownym podłączeniu zasilania sprawa się powtarza.

Chyba jestem bliżej rozwiązania. Tylko wstyd mi że tyle czasu mi to zajmuje.

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 14:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Spikee napisał(a):
Chyba jestem bliżej rozwiązania.

Też tak myślę, ale ja na razie nie mam pomysłu co tam po drodze możesz źle robić niestety (przynajmniej na razie)

Spikee napisał(a):
Tylko wstyd mi że tyle czasu mi to zajmuje.

Wstyd to kraść .... a tu ? bez przesady - Ileż to czasu ja nieraz tracę na głupim czeskim błędzie ... szkoda gadać, ale takie jest życie programisty. Zawsze powtarzam, że programowanie składa się w NAJLEPSZYM wypadku w 50%-tach z pisania kodu natomiast w drugich 50%-tach z szukania błędów w kodzie ... Niestety bywa że ta szala często się przechyla na "korzyść" szukania błędów w kodzie .... ja to znam z własnego doświadczenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 14:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Może spróbuj od początku, na czysto, zrobić wszystko krok po kroku dokładnie tak jak anshar.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 15:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Spróbowałem zwiększyć czas (w generatorze BLS) do 5s i działa jak ta lala.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia, błąd weryfikacji.

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 16:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Panie Mirku, trochę pomogłem koledze Spikee no i wszystko śmiga.
Pozostała tylko mała zagadka, czym może to być spowodowane, że tylko dla tego procka nie przechodzi weryfikacja przy wgrywaniu BLS'a?


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 16:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Pozostała tylko mała zagadka, czym może to być spowodowane, że tylko dla tego procka nie przechodzi weryfikacja przy wgrywaniu BLS'a?

No ale u ciebie też nie przechodzi weryfikacja ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2017, o 16:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

U mnie na 1284 jest cacy, na 2560 błąd weryfikacji
u kolegi ashara na m32 jest błąd i na mega 2560 także

_________________
... Ardua prima via est ... Errare humanum est ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO