Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 17:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2017, o 13:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

to już miałem pozmieniane problem był tylko w tych popach i działa pięknie.
nie mniej jednak jestem jak ty bardzo ciekawy orginalnego kodu .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 08:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam,

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc. Napisałem tą bibliotekę zgodnie ze wskazówkami mirek36 ale nie chce działać.

Proszę o pomoc.

W załączniku przesyłam źródła.

Pozdrawiam
karolw80


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 17:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2016
Posty: 58
Pomógł: 9

I ja mam z tym tak samo problem, w terminalu widzę same jedynki, a dioda led wstawiona w main, kiedy soft uart zainicjalizowany przestaje migać. A u ciebie jak się to zachowuje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 20:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 11
Pomógł: 0

Mnie też nie działa ,w terminalu leci tylko jedna literka kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
kkkkkkkkkkkkkkkk itd. a napis miał być krzys.
Nie wiem gdzie szukać błędu, w plikach asemblerowych?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 21:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

może spokojnie poczekać aż się ukażą biblioteki do poradników ? a pojawią się na pewno

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 21:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 11
Pomógł: 0

No i to rozwiąże wiele problemów początkującym.
Czekam z niecierpliwością Panie Mirku na kody do poradników.
Niech będą płatne w końcu to Pana praca.
Katuję się cały dzień, poprawisz jedno wychodzi następne a tak
dopóki nie opanuje sztuki programowania wgram kod będę analizował
oglądając poradnik i w ten sposób będę się uczył.
A z czasem i ja choć trochę opanuje programowanie.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2017, o 12:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 gru 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam,

rozumiem, że funkcja sgetchar() z biblioteki soft_uart działa blokująco. Jeśli ją uruchomię i żaden znak się nie pojawi to procesor na niej się zatrzyma. Przynajmniej ja mam taki efekt jak odłączę urządzenie z którym komunikuję się po soft UART.

Czy można sprawdzić czy czeka jakiś znak w UART zanim uruchomię funkcję sgetchar()?
Czy jest jakaś inne rozwiązanie które pozwoli uruchamiać sgetchar() tylko kiedy pojawi się znak z UART?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2017, o 14:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

grykar napisał(a):
rozumiem, że funkcja sgetchar() z biblioteki soft_uart działa blokująco. Jeśli ją uruchomię i żaden znak się nie pojawi to procesor na niej się zatrzyma


i bardzo dobrze rozumiesz

grykar napisał(a):
Czy można sprawdzić czy czeka jakiś znak w UART zanim uruchomię funkcję sgetchar()?

Może to i dobry pomysł ale trzeba by sobie dopisać kod w ASM do tej funkcji

grykar napisał(a):
Czy jest jakaś inne rozwiązanie które pozwoli uruchamiać sgetchar() tylko kiedy pojawi się znak z UART?

No właśnie albo przerobić sobie bibliotekę albo może przed wywołaniem tej funkcji sprawdzać już w C czy coś jest w UDR

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2017, o 16:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 gru 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Cytuj:
Może to i dobry pomysł ale trzeba by sobie dopisać kod w ASM do tej funkcji

ta rozwiązanie jest ewidentnie poza zakresem moich możliwości

Cytuj:
...albo może przed wywołaniem tej funkcji sprawdzać już w C czy coś jest w UDR

ktoś może wie jak to zrobić?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 19:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 kwi 2017
Posty: 6
Pomógł: 0

Kupiłem wczoraj bibliotekę SOFT_UART ze sklepu Atnel i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Na procku ATmega328P taktowanym kwarcem 16 MHz ustawiłem b-value = 135 co pozwala na komunikację z prędkością 19200. Wszystko śmiga pięknie :D Tworze projekt z modemem NEOWAY M590 i taki dodatkowy port to świetna sprawa...



Ostatnio edytowano 27 lis 2017, o 19:58 przez scalak4, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 19:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

scalak4 napisał(a):
Kupiłem wczoraj bibliotekę SOFT_UART ze sklepu Atnel i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Na procku ATmega328P taktowanym kwarcem 16 MHz ustawiłem b-value = 135 co pozwana na komunikację z prędkością 19200. Wszystko śmiga pięknie :D Tworze projekt z modemem NEOWAY M590 i taki dodatkowy port to świetna sprawa...


dzięki za fajne info ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 14:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Hmm może by tutaj wykonać coś w stylu timeout'a ? Próbuje coś takiego sklecić ale mój assembler jest delikatnie mówiąc zerowy :/

Zrobiłem coś takiego ale coś to nie działa bo dalej program się blokuje :/
Krótko mówiąc ustawiamy rejestry R26 i R27 (jako rejestr 16 bitowy) i dokonujemy odejmowania 1 czyli dekrementacji tego rejestru i jak dojdzie do 0 to powinno wyjść z tej funkcji. Takie coś wstawiłem do getchar1. Wydaje mi sie źe ten skok do ret może być nieprawidłowy :/ Pomoże ktoś ?

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język asm
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 17:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

faber33 napisał(a):
Hmm może by tutaj wykonać coś w stylu timeout'a ?

Ty lepiej napisz co kombinujesz a nie jak wstawić tajmałta - w sensie po co ci tu jakiś tajmałt

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 18:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

drogi Mirku :D kombinuje to żeby odbieranie znaków było nieblokujące więc wymyśliłem żeby zrobić coś w stylu tajmałta, czyli żeby wychodził z tej funkcji odbierającej sgetchar jeśli nie nadeszły żadne znaki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 19:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

faber33 napisał(a):
drogi Mirku :D kombinuje to żeby odbieranie znaków było nieblokujące więc wymyśliłem żeby zrobić coś w stylu tajmałta, czyli żeby wychodził z tej funkcji odbierającej sgetchar jeśli nie nadeszły żadne znaki


Tak myślałem ;) dlatego zapytałem - bo nie zrobisz tego drogą tajmałta prostego - to są drastycznie czasowo-zależne procedury - tajmałtem rozjedziesz czas próbkowania bitów

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

już nie mówiąc o tym, że tą drogą idąc kompletnie nie bierzesz pod uwagę czasu trwania pojedynczego bitu dla różnych prędkości baudrate

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 19:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

aha rozumiem to w jaki sposób do tego jeża podejść ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 20:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

to nie jest sposób na nieblokującą pracę - w jednym poradniku o DigiLION3 pokazywałem jak to robić np w oparciu o przerwanie - tyle, że DigiLion3 ładnie przed transmisją generuje sygnał przerwania

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 21:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

hmm ale to się wiąże z dodatkowym pinem do przerwania INT ? A to mnie nie ratuje niestety :( chyba że da się to wykonać przy pomocy PCINT i tego samego pinu co RX ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 21:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a po co na innym pinie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 22:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

a dobra ... pomyłka bo oglądałem akurat filmik o DIGILION 2 i tam było na osobnym pinie przerwanie.

Jako patron mogę się zgłosić na maila po tą poprawioną bibliotekę do SOFTUARTu ?

I powiedzmy teraz trzeba by wygenerować w nadawaniu ten sygnał przerwania tak ? Czyli to zbocze opadajace tam na początku jak jest ten stan niski ok 5 ms jak mówiłeś w filmie (czyli to jest bit startu ramki jak dobrze rozumiem)?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 07:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

pewnie że jako patron możesz ...

dokładnie wystarczy wygenerować sygnał przerwania ... i nie musi to być aż 5ms, w DL3 ten czas musiał być tak długi ze względu na inne tam jego wewn sprawy, ale przerwanie może być duużo krótsze

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 19:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie z tym przerwaniem, bo z tego co zauważyłem gdy używam tego odbioru z SOFT UART to mam błędy w odbiorze ze sprzętowego. Widocznie te opóźnienia w sgetchar jeszcze trzymią. Ogarnia ktoś ASM jakby to tam trzeba było przerobić ? :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 22:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

faber33 napisał(a):
Nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie z tym przerwaniem, bo z tego co zauważyłem gdy używam tego odbioru z SOFT UART to mam błędy w odbiorze ze sprzętowego. Widocznie te opóźnienia w sgetchar jeszcze trzymią.

Przyznam, że trzeba mieć ułańską wyobraźnię, żeby TAKIE bzdury pisać ;) bo inaczej nie da się tego nazwać - szczególnie po poradniku wideo w którym pokazałem, że da radę to zrobić i że to ślicznie może działać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 22:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

to ciekawe ... działać działa ... tylko co z tego jak mi blokuje drugiego UART tego sprzętowego bo jak inaczej wytłumaczysz że zakomentowując tylko "sgetchar" błędów w transmisji UARTa sprzętowego praktycznie niema ? Musi być jakaś korelacja między tym ... Dokładnie u mnie ta "ułańska fantazja" wygląda tak, tak jak to była mowa wyżej o Twoim SoftUarcie z DIGI-Liona 3, przerobiłem tylko przerwanie na PCINT:

Czyli do inicjalizacji poszło zamiast inicjalizacji INT0 --> PCINT0:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


I obsługa tego przerwania:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



I efekt jest taki:

Jeśli odbieram dane tym programowym UARTem tzn. kiedy przychodzą jakieś dane w tym przypadku co 250ms to są ładnie odbierane tutaj wszystko gra. Tyle że w tym drugim sprzętowym UART powstaje bardzo dużo błędów ok 20% w przesyłanych przez niego pakietach danych ... Jeśli nic nie odbiera ten programowy to sprzętowy śmiga bezbłędnie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 23:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

faber33 napisał(a):
Dokładnie u mnie ta "ułańska fantazja"

No to musisz z jakimś ułanem porozmawiać o tych problemach z kosmosu, tym bardziej że jak widać to zdaje się ty tutaj coś wyjaśniasz a nie pytasz ... Skoro więc sobie wyjaśniłeś już to super, powodzenia ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 23:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

:P Mirek proszę :D bez takich ... kurde jakieś zależności tutaj muszą być że mam taki efekt... Jak zakomentuję sgetchar to jest bez problemów w sprzętowym :/ czyli to nie jest wina przerwania raczej ...
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 10:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Dzięki za odpowiedź ;) Podrzucił by kolega gdzie tego szukać ? Spróbowałbym może to pomoże ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 11:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zubik napisał(a):
No nie wiem czy to Mirkowi się spodoba, najwyżej usunie

a co ma jedno z drugim wspólnego, dlaczego miałbym usuwać - co to za insynuacje jakieś dziwne ? bo to mało jest bibliotek w necie na soft uart ? Czy spotkałeś się żebym ja gdzieś cenzurował to gdy ktoś dodaje na forum jakieś linki do bibliotek w necie ? szczególnie otwartych ? Więc proszę na przyszłość przemyśleć zanim się coś takiego napisze - i zamiast tego pisać merytorycznie.

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

zubik napisał(a):
ale ja znalazłem fajną w internecie i tam funkcja getchar() jest wykonywana atomowo

tak się zastanawiam czy wiesz co to znaczy atomowość - bo niby wiesz - ale jakosik tak chyba nie za bardzo ...

bo pomijam już stosowanie makr wbudowanych w C <atomic.h>

to tak prosty mechanizm

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


można zastosować w DOWOLNYM kodzie w tym też w bibliotece którą ja prezentowałem - a specjalnie nie umieszczałem tej sekcji gdy mowa była o działaniu (UWAGA!) w procedurze obsługi przerwania bo .... tu właśnie upatruję tego - że nie wiesz co to znaczy atomowość - dlatego, że podczas wykonywania procedury obsługi przerwania w AVR - inne przerwania są zablokowane - a więc w takim akurat wypadku stosowanie sekcji atomic block jest kompletnym nonsensem i nieporozumieniem ...

zatem to, że dopatrujesz się że jakaś tam mirkowa biblioteka może nie działać autorowi ułańskich pytań - może wynikać z tego, że po pierwsze tak samo jak ja nie rozumiesz jego problemu a po drugie - no jak widać sam nie rozumiesz atomowości w aspekcie procedur obsługi przerwań i wprowadzasz co nieco w błąd innych - ale dla tego NA SPOKOJNIE (żeby nie było zaraz że się Mirek denerwuje) wyjaśniam co i jak nawet z przykładami - żeby inni mogli wyciągnąć jakieś właściwe wnioski z dyskusji

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 11:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zubik napisał(a):
funkcja przeze mnie podana może a nie musi działać na przerwaniach, uważam że to zależy od konkretnych zastosowań, nie zawsze mamy wolne przerwanie, nie zawsze funkcja jest krytyczna żeby trzeba ją w przerwaniu wykonywać.

A o czym ja piszę ? ... to dlatego w bibliotece którą omawiałem w poradniku nie ma sekcji atomic - ponieważ niewprawny użytkownik będzie tego używał w przerwaniach co może doprowadzić do większych problemów niż nie użycie atomic w programie głównym ... chociaż to też zależy od projektu

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

zubik napisał(a):
Ponieważ piszemy w poście gdzie prezentujesz swoją bibliotekę płatną.

Tak tak piszę że nie rozumiesz bo nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć i opowiadasz bajki ....

CHŁOPIE obejrzyj, że poradnik chociaż na który się powołujesz - szczególnie od tego momentu:

https://youtu.be/XQFiTzsVI9U?t=87

wyjaśniam na samym już początku, że posługuję się STANDARDOWYMI bibliotekami ASM Atmela do których dostęp ma KAŻDY!!! Ja jedynie pokazuję w poradnikach jak je ubrać w język C .... zaś jeśli chodzi o sprzedaż to sprzedaję materiały do poradnika a nie bibliotekę jakąś moją

nie wiem - może teraz zrozumiesz ? kto wie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 11:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Hmm Mirku trzeba było tak napisać że nie rozumiesz o co mi chodzi, a nie że ułańskie pytania :D To spróbuję jeszcze raz ...

W swoim układzie mam użytego sprzętowego UARTa, przez którego komunikuję się z pierwszym urządzeniem. Urządzenie to odpytuje mój układ co 100ms. Wszystko działa jak należy do puki nie zacznę odbierać czegoś przez SoftUart.

W SoftUarcie transmisja jest co 250ms. W tym przypadku to moje urządzenie odpytuje inny układ. Jeśli przez SoftUart tylko wysyłam do tego układu to wszystko gra i sprzętowy UART działa bezbłędnie. Jeśli włączę odbiór w SoftUart to jest okej jeśli chodzi o samą transmisję przez SoftUart i nadawanie i odczyt jest poprawny. Ale jeśli odczytuję dane przez SoftUart to "powstaje" mi bardzo dużo błędów w sprzętowym UART :/.

No więc wygląda to na jakąś korelację między odbiorem z SoftUart a tym sprzętowym UARTem.

Niewiem czy to teraz jest bardziej zrozumiałe. No ale musi być jakaś zależność między tym sprzętowym a programowym UARTem skoro sprzętowy działa dobrze do puki się nie odpali odbioru z SoftUARTu :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO