Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 14:48


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2017, o 17:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 gru 2013
Posty: 8
Pomógł: 0

Witam forumowiczów ;)

Mam niemały problem z obsługą pamięci SRAM (AS7C34096A) podłączonej do uC XMEGA128A1U poprzez interfejs EBI w trybie LPC 2 portowym. Schemat podłączenia jest praktycznie identyczny z modułem "XMEGA A1U Xplained Pro", którego schemat można znaleźć na stronie atmel.com lub pod tym linkiem.

Teraz do rzeczy - wygląda na to, że komunikacja z układem SRAM działa, dane z konkretnej komórki pamięci program odczytuje zawsze takie same (bez zaniku zasilania pomiędzy odczytami). Jednak przy próbie zapisu (nieważne pod jaki adres) dane nie ulegają zmianie (po odczytaniu nadal mają poprzednią wartość). Nawet próbowałem zapisu całej pamięci jedną wartością, gdyby problemem było adresowanie, ale przy odczycie dane nadal były takie same.
Sygnały do układu dochodzą prawidłowe, sprawdzałem analizatorem stanów logicznych.

Program nie jest skomplikowany z racji sprzętowej obsługi EBI, tworzony był na podstawie noty katalogowej i książki "AVR Układy peryferyjne":

Inicjalizacja EBI:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Main:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2017, o 23:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 gru 2013
Posty: 8
Pomógł: 0

Problem rozwiązany.
Błąd natury sprzętowej zrodzony podczas tworzenia elementu bibliotecznego kości pamięci, zamieniłem wtedy miejscami piny CE i OE, a później podczas weryfikacji nie zauważyłem tego. Wcześniej sprawdzałem wszystko według schematu, a porównując do niego, całość była prawidłowa. Błąd z tych głupich, a takie najtrudniej zlokalizować.
Teraz wszystko jest jasne i klarowne, działało prawidłowo, sygnał CS układ dostawał tylko w przypadku odczytu, dlatego zapis się nie dokonywał.

Nurtował mnie ten problem tym bardziej, że układ SSD1963 w trybie 8 bitowym po podłączeniu do EBI i modyfikacji programu (przede wszystkim funkcji niskopoziomowych) działał wyśmienicie, nawet po przetaktowaniu uC do 50 MHz (EBI 100 MHz), a zwykła pamięć SRAM już nie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO