Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 16:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2017, o 14:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

dziękuję za szybką reakcję :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sty 2018, o 14:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

Dodałem kilka programików do User Buttons w MkCLIPSE, i okazało się że brakuje dwóch "szczałeczek" do przemieszczania poszczególnych programów
(góra, dół), aby dostosować ich wyświetlanie na pasku.
proszę o uwzględnienie również tej uwagi :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sty 2018, o 15:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dekoder napisał(a):
Dodałem kilka programików do User Buttons w MkCLIPSE, i okazało się że brakuje dwóch "szczałeczek" do przemieszczania poszczególnych programów
(góra, dół), aby dostosować ich wyświetlanie na pasku.
proszę o uwzględnienie również tej uwagi :)


Ot ciekawostka ;) no jak ktoś jest takim hurtownikiem buttonów to pewnie że by się taka opcja przydała ;) ... postaram się ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sty 2018, o 16:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

I jeszcze jedna "potrzeba", gdy są otwarte np dwa MkCLIPSY, to po najechaniu myszką na ich zakładkę w pasku windowsa, ukazują się wówczas w okienku dwie miniatury aplikacji. Niestety nie wiadomo którą kliknąć i która jest z jakim projektem, bo w pasku górnym mamy tylko wersję programu, a tytuł projektu (gdzieś tam w dole) jest nieczytelny. Więc fajnie by było, aby nazwa projektu w takich okolicznościach była gdzieś widziana.
proszę o uwzględnienie również tej uwagi :)
...a postaram się o następne :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 20:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

Znalazłem też chyba mały błąd, bo przy zamykaniu pliku który był zmieniony a nie zapisany, wyskakuje okienko dialogowe, i przy wybraniu opcji Anuluj, okno powinno pozostać zdaje się otwarte, a tym czasem jest zamykane.
Chyba że tak miało być :?:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 21:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dekoder napisał(a):
Znalazłem też chyba mały błąd, bo przy zamykaniu pliku który był zmieniony a nie zapisany, wyskakuje okienko dialogowe, i przy wybraniu opcji Anuluj, okno powinno pozostać zdaje się otwarte, a tym czasem jest zamykane.
Chyba że tak miało być :?:


Wciąż nie mogę namierzyć tego BUG'a = sprawdzę - dzięki za info ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 22:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 wrz 2016
Posty: 11
Pomógł: 0

U mnie to nawet o nic się nie pyta, nie pojawia się żadne okno dialogowe, poprostu MkClipse się zamyka i tyle. Jakby nie była dokonana żadna zmiana.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 23:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

cdxa napisał(a):
U mnie to nawet o nic się nie pyta, nie pojawia się żadne okno dialogowe, poprostu MkClipse się zamyka i tyle. Jakby nie była dokonana żadna zmiana.


Jak się koledze nie chce pobrać najnowszej wersji - no to co ja mam poradzić ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 01:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 wrz 2016
Posty: 11
Pomógł: 0

A jest jakas nowsza wersja niż 1.0.0.44?
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 08:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

cdxa napisał(a):
A jest jakas nowsza wersja niż 1.0.0.44?

a ok - ja źle zrozumiałem twoją wypowiedź - sorki - ale i tak muszę posprawdzać te zgłoszenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2018, o 21:12 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

Witam!

a ja z takim szybkim i zapewne głupim pytaniem ale nie mogę znaleźć tych inormacji, otóż:

dla procesora taktowanego poniżej 1.5 MHz slow SCK, ale kiedy można używać innych prędkości? Normal i Turbo wbudowanych do mkC?

Dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2018, o 21:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Soltysen napisał(a):
ale kiedy można używać innych prędkości? Normal i Turbo wbudowanych do mkC?

Tak z ciekawości zapytam - a nie korciło, cię żeby sobie to samemu sprawdzić ? ;) Pozwól że na razie odpowiem takim pytaniem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2018, o 21:40 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

Zrobiłem jak poradził Pan Mirosław :)

Normal od 2 MHz
Turbo od 8 MHz

Może to się komuś przyda ;P

Pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2018, o 21:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

i zobacz jak ładnie i szybko śmiga na TURBO ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 15:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

Co do samego korzystania z MkC to mam dwie bardzo małe drobnostki, które jednak przy intensywnym użytkowaniu mogłyby umilić życie.

1) Korzystam z innego czytnika PDF niż adobe i wydaje mi się frustrujący warning za każdym razem że otworzy w czymś innym zamiast po prostu to zrobić. Czy da się ten komunikat usunąć?

2) korzystam z zewnętrznego edytora tekstu (Visual Studio Code) i może fajną opcją byłoby dodanie do menu kontekstowego pod prawym klawiszem w MkC "otwórz przez (dodane zewnętrzne narzędzie "n") "

Nie wiem jak się Pan zapatruje na takie propozycje. Jeśli to za duży problem to nie ma tematu :)

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 16:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Soltysen napisał(a):
1) Korzystam z innego czytnika PDF niż adobe i wydaje mi się frustrujący warning za każdym razem że otworzy w czymś innym zamiast po prostu to zrobić. Czy da się ten komunikat usunąć?

Myślę, że damy radę ;)

Soltysen napisał(a):
2) korzystam z zewnętrznego edytora tekstu (Visual Studio Code) i może fajną opcją byłoby dodanie do menu kontekstowego pod prawym klawiszem w MkC "otwórz przez (dodane zewnętrzne narzędzie "n") "

tu nie mogę sobie wyobrazić co masz na myśli ? możesz rozwinąć jak to miałoby wg ciebie wyglądać ale w szczegółach jakichś ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 16:56 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

Ad.2

Skoro mam już na pasku dodany ten edytor jako swoje zewnętrzne narzędzie to w momencie kiedy tworzę sobie drzewko projektu w MkClipsie musze otwierać swój edytor w nim wskazywać lokalizację projektu i pliku do edycji co przy częstym użytkowaniu może być męczące. Ciekawym pomysłem wydaje mi się dodanie opcji otwarcia pliku wskazanego z drzewka w MkClipsie przez prawoklik i wybranie np już dodanego narzędzia. Otworzy się wtedy dany plik bez wcześniejszego otwierania narzędzia i wskazywania w nim lokalizacji pliku. Na tej samej zasadzie jak to jest w Windowsie kiedy mamy kilka programów do obsługi jednego formatu pliki pod prawym klawiszem mamy opcje otwórz za pomocą i można wybrać czym otworzyć tym razem ten plik.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 18:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No dobrze ale chodzi ci o to że teraz MkClipse odświeża plik - więc piszesz sobie w tym zewn edytorze a jak masz wgrać do proca to przełączasz się na okienko MkClipsa - tam wszystko odświeżone i CIACH wgrywamy do procka ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 18:34 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

Tak. Tak działa i to jest super. Chodzi tylko o to aby szybko otworzyć plik spod drzewka MkClipsie w swoim edytorze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2018, o 23:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Soltysen napisał(a):
Tak. Tak działa i to jest super. Chodzi tylko o to aby szybko otworzyć plik spod drzewka MkClipsie w swoim edytorze.

i to jest chyba bardzo dobry pomysł - podaj mi tylko konkretny link skąd pobrać akurat ten twój edytor .. bo też wydaje mi się, że jest fajny ale nie używałem go jeszcze , nie znam i nie mam czasu szukać co i jak

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sty 2018, o 07:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No i proszę - do pobrania najnowsza aktualizacja ;)

- teraz w Menu Settings można podłączyć własny zewn edytor plików
- dodano wywoływanie zewn edytora ;) CTRL+Q
- dodano możliwość przesuwania Userbutonów (zamianę ich miejscami)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sty 2018, o 14:03 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Soltysen napisał(a):
Tak. Tak działa i to jest super. Chodzi tylko o to aby szybko otworzyć plik spod drzewka MkClipsie w swoim edytorze.

i to jest chyba bardzo dobry pomysł - podaj mi tylko konkretny link skąd pobrać akurat ten twój edytor .. bo też wydaje mi się, że jest fajny ale nie używałem go jeszcze , nie znam i nie mam czasu szukać co i jak



używam Visual Studio Code: https://code.visualstudio.com/ po lewej przycisk do pobrania.
kolorowanie składni, podpowiedzi i inne szmery bajery ale za najważniejsze uważam "snippety" użytkownik sam drfiuniuje sobie części kodu wstawiane tak samo jak podpowiedzi np całe ciało funkcji głownej int main ().... wstawiam po wpisaniu tylko słowa main. Zachęcam do testowania. Ja natomiast pobieram aktualizacje i sprawdzę jak działa nowy MkClipsik :)

*******
Panie Mirosławie uczynił Pan tą aplikację świetną. Wiem że niejednokrotnie było podkreślane iż nie ma to być środowisko lepsze niż atmelowskie itd... ale wydaje mi się iż zdecydowanie jest teraz NAJLEPSZE i powinno być refundowane i w każdej aptece :)

Poprosiłbym tylko o możliwość zaznaczenia że nie chcę oglądać tego warninga o otwieraniu pdf i to jest chyba wszystko co można sobie życzyć by pisało się szybko lekko i przyjemnie :)

Kawał świetnej roboty. Dziękuję :)

***********

Chociaż po namyśle... przepraszam że tak zaśmiecam ten temat ale z mojego osobistego punktu widzenia jedna rzecz byłaby bardzo przydatna: wszystkie pliki programu i to co program pobiera: toolchain czy noty aby były w katalogu programu. Chodzi o to by program był całkowicie przenośny i działający bez dostępu do internetu. Wiadomo że pierwsze uruchomienie wiąże się z pobraniem wszystkiego ale później można skopiować folder i zanieść go do stodoły i programować bez niczego :)

Często jestem zmuszony do przesiadania sie na różne urządzenia często bez łącza i takie rozwiązanie byłoby moim zdaniem naprawdę fajne, dodam iż jeśli nastanie zimna nuklerna po 3wojnie światowej i prąd będzie tylko z samozbudowanego agregatu a internetu nie będzie wcale to zapasowa kopia już działającego MkClipsa razem ze wszystkimi pobranymi dodatkami będzie świetną formą awaryjną i jedyną działającą! :) to tak pół żartem ale wiecie o chodzi :)

to teraz już naprawdę koniec i pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sty 2018, o 16:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Soltysen napisał(a):
używam Visual Studio Code: https://code.visualstudio.com/ po lewej przycisk do pobrania.

Dziękuję - na pierwszy rzut oka wyglądało dla mnie nawet fajnie - ale jak zobaczyłem, że to jest zrobione przez człowieka od Linuxa i dla człowieka od Linuxa - to niestety ale mnie odrzuciło ;) ... Ustawienia tego programu, dla mnie starego Łindołsiarza to jakaś porażka ;) wszystko tam prawie jakieś przedziwne konsolowe, a jak już widzę jakieś PałerSzele to wymiękam ... nie nie to nie dla mnie ... Tylko nie zrozum mnie źle ;) to że mnie się nie podoba to wcale nie znaczy, że nie jest fajne ;) wręcz odwrotnie - pewnie wszystkim młodszym ode mnie się mega spodoba ...

Soltysen napisał(a):
Poprosiłbym tylko o możliwość zaznaczenia że nie chcę oglądać tego warninga o otwieraniu pdf

To już zrobione ale ukaże się dopiero w kolejnej aktualizacji

Soltysen napisał(a):
z mojego osobistego punktu widzenia jedna rzecz byłaby bardzo przydatna: wszystkie pliki programu i to co program pobiera: toolchain czy noty aby były w katalogu programu.

No widzisz to nie jest wręcz możliwe ;) Niestety ludzie mają przedziwne przyzwyczajenia i swoje programy umieszczają w MEGA DZIWNYCH folderach albo na dziwnych dyskach - czasem sieciowych ale jakichś takichś - że szok ;) a później by a to toolchain nie działał - a to to a to siamto i owamto ... Tu działam panie zgodnie z zaleceniami wręcz Majkrosofta - apka ma swój prywatny folder w "Moje Dokumenty" i po zawodach - dzięki temu będzie to śmigać na każdym Windowsie - a to jest celem najwyższym ...

Poza tym co za problem jeśli już się robi kopie to kopiować sobie ten folder dodatkowo a później go rozpakować na nowym kompie itp - mówię ci to działa ładnie ;) jak to mówią starożytni górale "Kein problem"

Soltysen napisał(a):
odam iż jeśli nastanie zimna nuklerna po 3wojnie światowej i prąd będzie tylko z samozbudowanego agregatu a internetu

aż poczułem klimat gry zdaje się Fallout :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 14:13 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2015
Posty: 11
Lokalizacja: Gdynia || Kraków
Pomógł: 0

Ponieważ program się rozwija, rozwijają się potrzeby ;)

Panie Mirosławie, czy dużym problemem byłoby dodanie do menu kontekstowego myszy takiej opcji iż po kliknięciu prawym klawiszem w pole drzewka projektu można było fizycznie otworzyć ten folder aby np coś tam wrzucić np swoją bibliotekę?

Druga rzecz która byłaby bardzo przydatna- skoro już w MkClipsie mamy możliwość autouzupełniania fraz to czy da się jeszcze dodać możliwość autouzupełniania nazw plików z folderów wrzuconych do projektu?

Trzecia rzecz to to prośba o naprawę pewnego problemu, może tylko u mnie on występuje, skoro widzę że nikt się nie skarży- ale problem mój polega na tym iż jeśli otworzę jakiś plik i zmodyfikuję kod to mogę go zapisać skompilować i wgrać i wszystko działa.... ale... jeśli plik ten pozostanie otwarty i ponownie wprowadzę jakąś modyfikację to plik ten już nie zapisuje zmian i po kompilacji jest stara wersja, muszę więc za każdym razem zamykać i otwierać plik który chcę modyfikować następnie zapisywać i kompilować, zamykać otwierać modyfikować zapisywać i kompilować. Trochę łopatologicznie ale mam nadzieję iż widać łatwo jaki jest problem.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję że Tworzy Pan takie wspaniałe oprogramowanie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 19:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Panie Mirosławie, czy dużym problemem byłoby dodanie do menu kontekstowego myszy takiej opcji iż po kliknięciu prawym klawiszem w pole drzewka projektu można było fizycznie otworzyć ten folder aby np coś tam wrzucić np swoją bibliotekę?

Można teraz metodą Drag&Drop przeciągnąć i skopiować przecież bibliotekę do projektu w MkClipse

Cytuj:
Druga rzecz która byłaby bardzo przydatna- skoro już w MkClipsie mamy możliwość autouzupełniania fraz to czy da się jeszcze dodać możliwość autouzupełniania nazw plików z folderów wrzuconych do projektu?

to też powinno działać w najnowszej wersji

Cytuj:
Trzecia rzecz to to prośba o naprawę pewnego problemu, może tylko u mnie on występuje, skoro widzę że nikt się nie skarży- ale problem mój polega na tym iż jeśli otworzę jakiś plik i zmodyfikuję kod to mogę go zapisać skompilować i wgrać i wszystko działa.... ale... jeśli plik ten pozostanie otwarty i ponownie wprowadzę jakąś modyfikację to plik ten już nie zapisuje zmian i po kompilacji jest stara wersja, muszę więc za każdym razem zamykać i otwierać plik który chcę modyfikować następnie zapisywać i kompilować, zamykać otwierać modyfikować zapisywać i kompilować. Trochę łopatologicznie ale mam nadzieję iż widać łatwo jaki jest problem.

Postaram się temu przyjrzeć

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 20:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

Jak już jesteśmy przy koncercie życzeń to czy nie dało by się zrobić by warunki preprocesora się wyszarzały (jak są niespełnione) tak jak w Eclipse? Taka luźna propozycja a funkcjonalność miła dla oka ;)
Jak się nie da to trudno, i tak na chwilę obecną praca z MkClipse jest mega wygodna :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 21:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

xentis napisał(a):
Jak już jesteśmy przy koncercie życzeń to czy nie dało by się zrobić by warunki preprocesora się wyszarzały (jak są niespełnione) tak jak w Eclipse? Taka luźna propozycja a funkcjonalność miła dla oka

miła ? .... miła ? ... Panie ;) dla mnie to jest MEGA BOMBASTYCZNA opcja i też mi by się marzyło coś takiego zaimplementować ... niestety pomimo, że w pełni rozumiem twoją propozycję - to dla mnie realizacja tego zadania w MkClipse pozostanie niestety chyba tylko w kwestii marzeń ... a główny problem polega na tym, że w ogóle na kolorowaniem składni panuje pewien komponent TMS'a i nie ma tam się w ogóle jak dobrać do zmiany tła ... trzeba byłoby zaorać źródła do tego komponentu a później to jeszcze chyba tms software musiałoby to zaimplementować u siebie - bo jeśli po kolejnej aktualizacji wszystko wzięłoby w łeb to bym się zapłakał - albo gdybym miał na nowo kolejne źródła rzeźbić ...

no ale ... nigdy nie mów nigdy - być może kiedyś kiedyś wpadnie jakiś pomysł do głowy. Realizacja tego to już byłby dla mnie również totalny odjazd ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

Ok, teraz rozumiem w czym problem.
Ale tak sobie myślę - nad czcionką mamy kontrolę (tak mi się wydaje) więc zamiast wyszarzać tło, może czcionkę "wyszarzyć" (tak jak przy komentarzach) lub przekreślić...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 22:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak - ale korzystając z gotowego komponentu ja nie mam żadnej kontroli nad czcionką, zrozum. Komponent to bez wnikania w źródła taka czarna skrzynka która "coś tam robi" wg podanej instrukcji i założeń autora. Instrukcja przewiduje wyraźne znaczniki początku i końca dla określania np kolorów czy boldowania czcionki. Ale myślisz, że jest tam coś takiego jak logika warunków #if preprocesora ? ... nie ma takiej możliwości - to już trzeba byłoby samemu robić

nie mówię, że się nie da - bo cóż programowo da się - Eclipse to potwierdza - teraz tylko kwestia czasu ... i o to się rozbija całość

Fakt - przyznaję bez bicia że wcześniej myślałem, że tak samo nigdy nie zrobię autopodpowiedzi - ale dzięki pewnemu koledze z forum o nicku "micky" ;) pewnie wiesz kto to ... ;) który zakupił pewnego e-booka o Delphi i podejrzał pewne rozwiązanie i mnie nim zaraził - no to postanowiłem nad tym posiedzieć 2 godziny - i jeśli coś zacznie wychodzić to posiedzę dłużej ...

skończyło się na kilku dniach po obiecujących 2 godzinach - no i mamy to co mamy ;) Dalego w autouzupełnianiu do Eclipsa no ale ... coś tam jest ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 07:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

ech, ni i wychodzi nieznajomość Delfi :roll: i ciągle czas się nie chce znaleźć by temat zgłębić choćby z Twoich poradników.
Tak czy inaczej program w obecnej formie jest mega fajnym narzędziem - prostym i przyjemnym, wszystkie potrzebne ustawienia pod ręką, nie trzeba szperać gdzieś w ustawieniach.
Osobiście coraz częściej sięgam po MkClipse zamiast Eclipse.
Jak już pisałem w komentarzu na YT zrobił się z tego fajny program typu "klik and play", gdzie początkujący na szybko bez żadnej instrukcji może postawić całe środowisko do pracy w małą chwilunię ;)
A kolegę Micky pamiętam, a poznańskie warsztaty ciepło wspominam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO