Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 11:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2017, o 20:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

mirekk36 napisał(a):
dobrze że inne zalety MkClipsa jakoś je równoważą
No muszę się przyznać, że właściwie używam już tylko MkCLIPSE i dawno nie odpalałem Eclipse. Do edytora można się przyzwyczaić, a sama aplikacja jest lekka, zwinna i przyjemna :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2017, o 10:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

Witam

Chciałbym zgłosić mały błąd,u mnie nie otwiera się pdf z Mkclipsa dla Attiny43U inne działają. Niech to ktoś jeszcze sprawdzi.
MkClipse 1.0.0.33
Win 7 pro



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2017, o 11:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak ... dziwne, poprawimy to

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2017, o 00:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 lut 2015
Posty: 9
Lokalizacja: GB
Pomógł: 0

A czemu w najnowszej wersji MkClipse nie ma ikonki do uruchomienia terminala "Putty"?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2017, o 07:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

andrew99 napisał(a):
A czemu w najnowszej wersji MkClipse nie ma ikonki do uruchomienia terminala "Putty"?

Jest tak jak w poprzednich ale pewnie wyłączyełś sobie ptaszka w ramce User Buttons

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 19:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2015
Posty: 164
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 16

Mam taki problem:
Wersja MkCLIPSE 1.0.0.33, programator ATB USBASP z 2015. Programator zawsze jest wykryty 100% podczas uruchomienia programu – oczywiście jako USBASP Clone. Wszystko działa dobrze, aż nie wyciągnę na chwilę programatora podczas działania programu z portu USB i znów go umieszczam. I tutaj zaczyna się loteria. Albo się wykryje programator, albo niestety nie. Jeśli się nie wykrywa, to zostawiam go już w porcie USB i muszę wyciągnąć z innych USB portów np. myszkę i proszę bardzo, programator wykryty. Czy ktoś ma podobnie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 23:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No dobrze piszesz o MkClipse a co za problem sprawdzić dla porównania np jak się zachowuje w MkAvrCalculator ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 11:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2015
Posty: 164
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 16

W MKAvrCalculator oraz w Eclipsie działała wszystko dobrze i zawsze działało i dlatego jak zacząłem pracować w MkClipse, po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją i nowym okienkiem okienkiem" ERROR No available programmer !". Rozwiązuję tą nową sytuację tak jak napisałem przez wyciągniecie z innego USB urządzenia i wszystko pięknie działa. Ale pewnie to problem z moimi portami USB w kompie.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 12:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

raczyk napisał(a):
Rozwiązuję tą nową sytuację tak jak napisałem przez wyciągniecie z innego USB urządzenia i wszystko pięknie działa. Ale pewnie to problem z moimi portami USB w kompie.

Jeśli w tym samym czasie MkAvrCalculator nie ma żadnego problemu tylko w MkClipse tak się dzieje to być może coś jest nie tak z MkClipse - ale podajesz za mało danych żebym mógł chociaż wpaść na pomysł gdzie szukać jakiegoś błędu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 23:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2013
Posty: 45
Pomógł: 2

Ja natomiast zauważyłem taki problem - nie problem ;) . Jak uruchamiam MkCLIPSE z programatorem USBasp wpiętym do portu to wykrywa go bez problemu. Natomiast jak wypnę programator z portu USB i wepnę z powrotem to już MkCLIPSE go nie widzi. Ciekawostką jest natomiast, że jak uruchomię MkCLIPSE bez programatora to wpinanie i wypinanie programatora USBasp wykrywane jest bez problemu.
Program MkCLIPSE jest świetny. Ma to czego potrzebuję bez zbędnych wododtrysków. Brakuje mi z Eclipse 2 rzeczy: triku z Ctrl+LPM oraz tego jak jak najadę myszką na jakąś zmienną to nie pokazuje mi jaki to jest typ zmiennej.
P.S.
Czytałem, że udało się MkCLIPSE uruchomić na linuxie pod Wine. Ja ma linux Mint i owszem MkCLIPSE uruchamia się bez problemu, ale niestety USBsap już nie widzi. Może mi ktoś podać sposób na ten problem z wykrywaniem programatora? Dodam jeszcze, że Eclipse + USBasp na linuxie działa i programy "ładują" się bez problemu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 07:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Właśnie pobrałem wersje 1.0.0.34 i super ze można zakomentować kilka linijek na raz tylko gdy w danej linijce która chcemy zakomentować mamy na końcu komentarz opisujący działanie tej linijki to nie zakomentuje jej tylko odkomentuje komentarz .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 07:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
to nie zakomentuje jej tylko odkomentuje komentarz .

tak muszę jeszcze to poprawić ;) może się uda

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 21:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Pobrałem właśnie wersje 35 myślę że powinno to działać w ten sposób jeśli komentujemy cały blok czyli kilka linijek to bez względu czy jakieś między nimi są zakomentowane czy nie to i tak powinny zostać zakomentowane wszystkie . A w tej chwili jeśli jakieś linijki w całym bloku są zakomentowane to zostaną odkomentowane a te nie zakomentowane zostaną zakomentowane .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2017, o 04:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
Pobrałem właśnie wersje 35 myślę że powinno to działać w ten sposób jeśli komentujemy cały blok czyli kilka linijek to bez względu czy jakieś między nimi są zakomentowane czy nie to i tak powinny zostać zakomentowane wszystkie . A w tej chwili jeśli jakieś linijki w całym bloku są zakomentowane to zostaną odkomentowane a te nie zakomentowane zostaną zakomentowane .

No tak nie zauważyłem - jeszcze to mi umknęło ... tzn w jakimś przypadku mi się to nawet podobało ale teraz widzę, że dla wielu sytuacji to źle ... a więc do popraweczki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2017, o 06:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Działa Mirku jak należy dziękuje ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2017, o 21:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lis 2015
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 0

Powoli zabieram się do oswajania MkCLIPSE. Uważam, że jest to świetny, bardzo przyjazny w obsłudze programik. Wielki szacunek i najszczersze gratulacje dla Pana Mirka za stworzenie czegoś takiego! Doskonałym pomysłem było wbudowanie Eclipse Gadgeta. Dzięki temu zawsze widoczna jest informacja o wykorzystaniu pamięci. Są też i pewne mankamenty. Drobnym problemem są kłopoty z wykrywaniem programatora, które sygnalizowali kol. Espablo i raczyk i których występowanie potwierdzam. Dla mnie najistotniejszą niedogodnością MkCLIPSE jest to, że klikając na klamerkę "{" lub "}" nie pokazuje, gdzie jest ta druga od pary. Przy wielu zagnieżdżonych warunkach funkcja ta bardzo ułatwia analizę kodu. Bardzo ją polubiłem w Eclipse. Nie do końca działa mi też obsługa User buttons. Chciałem sobie podłączyć MkAVRCalculator, wszystko działa, przycisk się pojawia, ale za Chiny ludowe (i kapitalistyczne też) MkCLIPSE nie chce tego zapamiętać. Po zamknięciu programu i ponownym uruchomieniu przycisku nie ma i już. Robiłem to przy otwartym projekcie, nawet próbowałem po dodaniu przycisku użyć opcji Save all, ale nic to nie dawało.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2017, o 21:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tomek1955 napisał(a):
Drobnym problemem są kłopoty z wykrywaniem programatora, które sygnalizowali kol. Espablo i raczyk i których występowanie potwierdzam.

No tu bym chciał pomóc ale no nie mam jak bo nikt z tym problemem nie zgłosi się np do mnie na maila czy na skype żebym może mógł podłączyć się do pulpitu i sprawdzić coś, potestować - zobaczyć błędy itp ... a niestety gdy nie mogę wygenerować na różnych kilku kompach u siebie takiego problemu i to z najróżniejszymi wersjami usbasp - no to jak ?

Tomek1955 napisał(a):
Dla mnie najistotniejszą niedogodnością MkCLIPSE jest to, że klikając na klamerkę "{" lub "}" nie pokazuje, gdzie jest ta druga od pary. Przy wielu zagnieżdżonych warunkach funkcja ta bardzo ułatwia analizę kodu. Bardzo ją polubiłem w Eclipse

To jest kwestia edytora - wiem wiem nie każdy z was sobie zdaje sprawę z różnicy i dlatego wciąż się powtarza to samo oczekiwanie, ale bez nerwów odpowiadam po raz ochsetny - Panowie - nie jestem w stanie na chwilę obecną poprawić właściwości edytora i zdaję sobie sprawę że to jest ogromną wadą i tak zostanie. Niestety tu ECLIPSE jest o NIEBO LEPSZE

Tomek1955 napisał(a):
Nie do końca działa mi też obsługa User buttons. Chciałem sobie podłączyć MkAVRCalculator, wszystko działa, przycisk się pojawia, ale za Chiny ludowe (i kapitalistyczne też) MkCLIPSE nie chce tego zapamiętać. Po zamknięciu programu i ponownym uruchomieniu przycisku nie ma i już. Robiłem to przy otwartym projekcie, nawet próbowałem po dodaniu przycisku użyć opcji Save all, ale nic to nie dawało.

No tu to już kompletnie nie mam pojęcia co jest źle - chyba że jak zwykle - może masz MkAvrCalculator w folderze ze spacją w nazwie albo i polskimi literkami w nazwie to wtedy sorki - nie pomogę - sprawa jest prosta i też wałkowana miliony razy

1. nie stosować spacji w nazwach folderów i programów
2. nie stosować polskich literek (ogonków) w nazwach folderów

co za problem to sprawdzić ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2017, o 01:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lis 2015
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 0

Zanim napisałem o trudnościach z zapamiętaniem przycisku do MkAVRCalculatora sprawdziłem dokładnie, czy w nazwach nie występują "niepożądane" znaki. Ścieżka dostępu w ustawieniach User buttons wygląda tak: C:\MkAvrCalculator\mkAVRCalculator.exe Ja tu spacji ani polskich liter nie dostrzegam. A jeśli tak, to problem musi tkwić gdzie indziej. Czy może być przyczyną fakt, że MkClipse jest na dysku D, a MkAvrCalculator na dysku C?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2017, o 05:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tomek1955 napisał(a):
Czy może być przyczyną fakt, że MkClipse jest na dysku D, a MkAvrCalculator na dysku C?

Nie nie - to nie może być przyczyną ... ale sam popróbuję jeszcze i takie konfiguracje

a czy przypadkiem nie pracujesz bez uprawnień administratora na windowsie ?

------------------------ [ Dodano po: 37 minutach ]

QURDĘ ... sorki - namierzyłem ZNIKANIE przycisków z UserButtons .... ok w takim razie będę mógł teraz to naprawić ... dzięki za zgłoszenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2017, o 23:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Witam
Od niedawna korzystam z MkClipse i ogólnie rzecz biorąc nie mam wielkiego doświadczenia w programowaniu procków. Tym niemniej apka wydaje się w pełni godna wszelkich pochwał które na łamach forum ją spotkały. Bardzo przyjazna dla niewprawnych, intuicyjna i pozwalająca na uniknięcie wielu głupich błędów. Naprawdę super!. Jednakże, mnie - jako początkującemu - przydałyby się bardzo dwie funkcjonalności. Po pierwsze możliwość wyświetlenia nazw przerwań i rejestrów z pliku iom - na wzór wyświetlania noty pdf.
Drugą rzeczą, którą bym bardzo chętnie bym widział to możliwość dołączenia numerów linii w trakcie wydruku. Ale to tylko drobne sugestie, program jest naprawdę OK.
Pozdrawiam i dziękuję za możliwość korzystania z programów Pana Mirka
W.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2017, o 18:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MisterWhite napisał(a):
Jednakże, mnie - jako początkującemu - przydałyby się bardzo dwie funkcjonalności. Po pierwsze możliwość wyświetlenia nazw przerwań i rejestrów z pliku iom - na wzór wyświetlania noty pdf.

Zapewniam cię, że nie tylko tobie by się to przydało ;) mnie również i to bardzo
MisterWhite napisał(a):
Drugą rzeczą, którą bym bardzo chętnie bym widział to możliwość dołączenia numerów linii w trakcie wydruku.

niestety na wydruku nie jestem w stanie zapanować nad odstępem numerów linii od kodu i wtedy wszystko zlewa się w całość, źle to wygląda, dlatego je wyłączyłem niestety

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 maja 2017, o 15:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Cytuj:
mirekk36 napisał(a):
MisterWhite napisał(a):
Jednakże, mnie - jako początkującemu - przydałyby się bardzo dwie funkcjonalności. Po pierwsze możliwość wyświetlenia nazw przerwań i rejestrów z pliku iom - na wzór wyświetlania noty pdf.

Zapewniam cię, że nie tylko tobie by się to przydało ;) mnie również i to bardzo


No skoro tak, to jestem spokojny, to tylko kwestia czasu... :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2017, o 14:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

Mam problemy w MkClipse z kompilacją przykładów z biblioteki ENCODER BARGRAPH LIB. W marsie kompilacja bez problemu a w MkClipse zatrzymuje się w obydwu przykładach. Biblioteka LCD jest z przykładów z zielonej książki (w sprzedawanej bibliotece nie załączono). Co źle zrobiłem?

ENCO_ZNAKI_NA_LCD
main.c:29:5: warning: passing argument 1 of 'lcd_str_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_str_P( PSTR("Generator znakow") );
^
In file included from main.c:12:0:
LCD/lcd44780.h:172:6: note: expected 'char *' but argument is of type 'const char *'
void lcd_str_P(char * str); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
main.c:31:5: warning: passing argument 1 of 'lcd_str_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_str_P( PSTR("uzyj enkodera ;)") );
^
In file included from main.c:12:0:
LCD/lcd44780.h:172:6: note: expected 'char *' but argument is of type 'const char *'
void lcd_str_P(char * str); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
main.c: In function 'my_encoder':
main.c:57:5: warning: passing argument 1 of 'lcd_str_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_str_P( PSTR("ASCII:") );
^
In file included from main.c:12:0:
LCD/lcd44780.h:172:6: note: expected 'char *' but argument is of type 'const char *'
void lcd_str_P(char * str); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
main.c:59:5: warning: passing argument 1 of 'lcd_str_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_str_P( PSTR(" ") );
^
In file included from main.c:12:0:
LCD/lcd44780.h:172:6: note: expected 'char *' but argument is of type 'const char *'
void lcd_str_P(char * str); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
main.c:62:5: warning: passing argument 1 of 'lcd_str_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_str_P( PSTR("znak ") );
^
In file included from main.c:12:0:
LCD/lcd44780.h:172:6: note: expected 'char *' but argument is of type 'const char *'
void lcd_str_P(char * str); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
----------------
WARNING --> main.c --> Line: 29

MK_ENCO_BAR
MK_BAR/mk_bargraph.c: In function 'mk_bargraph_init':
MK_BAR/mk_bargraph.c:36:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x80, zn0 );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:37:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x81, zn1 );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:38:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x82, zn2 );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:39:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x83, zn3 );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:40:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x84, zn4 );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:41:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' d
iscards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x85, zn5 );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:43:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x86, left );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
MK_BAR/mk_bargraph.c:44:5: warning: passing argument 2 of 'lcd_defchar_P' discards 'const' qualifier from pointer target type [enabled by default]
lcd_defchar_P( 0x87, right );
^
In file included from MK_BAR/mk_bargraph.c:11:0:
MK_BAR/../LCD/lcd44780.h:177:6: note: expected 'uint8_t *' but argument is of type 'const uint8_t *'
void lcd_defchar_P(uint8_t nr, uint8_t *def_znak); // domyślnie wyłączona z kompilacji w pliku lcd.c
^
----------------
WARNING --> mk_bargraph.c --> Line: 36



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2017, o 15:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

elwer napisał(a):
Mam problemy w MkClipse z kompilacją przykładów z biblioteki ENCODER BARGRAPH LIB. W marsie kompilacja bez problemu a w MkClipse zatrzymuje się w obydwu przykładach.


Bo pewnie w Eclipse używasz starego kociego toolchaina dziadka WinAVR zaś MkClipse używa TYLKO i WYŁĄCZNIE najnowszego toolchaina Atmela co wiadać po komunikatach. A związane są one z tym, że używasz z kolei starszej nieprzeportowanej pod nowszy toolchain biblioteki LCD ze starszego Bluebooka.

Pomysł?

Po pierwsze pozbądź się jak najszybciej dziadka WinAVR z Eclipsa
przejdź tylko na Atmel Toolchain w Eclipse

przeportuj sobie bibliotekę LCD na nowy toolchain - to dość proste wziąwszy pod uwagę ten artykuł na blogu:
http://mirekk36.blogspot.com/2012/08/ec ... zytaj.html

a jak będziesz miał jeszcze jakieś zagwozdki w przeportowaniu to śmiało pytaj

Poza tym co rusz na forum pojawiają się pytania o przeportowanie tej biblioteki - nie dalej jak dzisiaj nawet odpowiadałem na podobne pytanie tutaj, zajrzyj:

post188670.html#p188670

bo takie rzeczy będziesz musiał sobie przerobić na podstawie artykułu z bloga

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2017, o 16:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

MkClipse zgłasza Atmel Toolchain 3.5.4.1709 spróbuję przeportować bibliotekę LCD, ale mam mieszane uczucia dzisiaj kupiłem ENCODER BARGRAPH LIB + BONUS i w bonusie mam sobie przerobić bibliotekę żeby działało, chyba lepiej zrezygnować MkClipse.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2017, o 19:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

elwer napisał(a):
ale mam mieszane uczucia dzisiaj kupiłem ENCODER BARGRAPH LIB + BONUS i w bonusie mam sobie przerobić bibliotekę żeby działało
Ale błędy są spowodowane nie przez zakupioną bibliotekę ENCODER BARGRAPH LIB + BONUS ale przez bibliotekę od LCD którą zaimportowałeś z płyty z bluebooka, a która była pisana jak na topie był WinAvr...
elwer napisał(a):
chyba lepiej zrezygnować MkClipse.
Oczywiście możesz zrezygnować z MKClipse i dalej siedzieć na eclipsie z WinAVR - ale weź pod uwagę fakt że dziadek WinAvr jest już wiekowy i nie będzie wspierał zarówno nowszych procków jak i nowszych konwencji języka C. Tak więc w pewnym momencie możesz mieć problem tak przy jakimś procku który będziesz chciał użyć bo nie będzie wspierany przez WinAVR, jak i problem możesz mieć z nowszymi kodami które będziesz próbował zaimportować.
Najlepsze wyście to odinstalować WinAVR, zainstalować Atmel toolchain+najnowsze uaktualnienie; tu masz http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/eclipse-start-plus-pierwszy-program.html zarówno same instalki jak i dokładny opis ich instalacji - oczywiście kwestię instalacji eclipse i pluginu możesz pominąć , a następnie przeportować sobie bibliotekę od LCD - tak naprawdę to kosmetyczne zebiegi - trzeba dodać tu i tam const i po sprawie. A przynajmniej trochę wiedzy zyskasz i będziesz pewny że soft masz "na czasie"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2017, o 23:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

elwer napisał(a):
chyba lepiej zrezygnować MkClipse.

Święta racja.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2017, o 12:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2015
Posty: 164
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 16

Program świetnie spisuje się podczas przerabiania przykładów z BB. Dziękuję za tak małe, ale praktyczne narzędzie, przede wszystkim szybki dostęp do not PDF to jest dla początkującego duże wsparcie.
Czy można dodać w kolejnej wersji drukowanie kodu z programu? Fajnie gdy już coś działa, wydrukować sobie kod i wpiąć do segregatora z udanymi projektami :)
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2017, o 12:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

raczyk napisał(a):
Czy można dodać w kolejnej wersji drukowanie kodu z programu?

Przecież to jest panie kochany ;) czyżbyś nie widział ikonki drukareczki ? albo opcji Print w menu File ? ;)

Nie działa to może mega rewelacyjnie ale no można wydrukować - sprawdź sobie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2017, o 15:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2015
Posty: 164
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 16

Faktycznie jest :) jak ja tego nie widziałem. Przepraszam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO