Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 20:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2017, o 22:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Witam,

Co prawda uruchamiam MkClips pod linuksem, ale bez zainstalowanego AcrobatReadera przy uruchamianiu wyrzuca błąd związany z brakiem zarejestrowanej klasy. Po numerze brakującej klasy znalazłem, że to o AcrobatReadera się rozchodzi. Jak znajdę logi z konsoli uruchamianego MkClipsa, to podrzucę.


o i oto mi chodziło - a jakbyś teraz pobrał ręcznie

http://atnel.pl/mkclipse.html

ze stronki - niby ta sama wersja ale jeszcze pozmieniałem - to jak się teraz zachowa?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 00:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Mirku, chyba mnie pomyliłeś z innymi tu zgłaszającymi problemy. Ja tylko Ci zasygnalizowałem w którym miejscu pojawia się problem i z czym najprawdopodobniej jest związany. Ja sobie z tym poradziłem, choć to nie był jedyny problem z MkClips-em uruchamianym pod Linuksem.... Zresztą rozwiązanie dla użytkowników Linuksa dokładnie opisałem tu :http://forum.atnel.pl/topic16986-360.html#p183895.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 07:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tak ale ja muszę znaleźć przyczynę tego dla użytkowników windowsa ;) bo też mają problem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 09:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witaj,

Ok rozumiem. Pobrałem tą wersję, którą wskazałeś, utworzyłem czyste środowisko bez zainstalowanego Readera.

Wnioski:

MkClipse uruchamia się bez błędów, nawet gdy nie ma zainstalowanego AcrobatReadera. Po kliknięciu w ikonkę PDF-a otwiera się dodatkowe okienko z infogrmacją, że nie znalazł Readera i dokument zostanie otwarty w domyślnej przeglądarce. Tak to wygląda

Obrazek

Po potwierdzeniu dokument otwiera się u mnie w natywnej linuksowej przeglądarce PDF-ów.
Mirku, jak widzisz na obrazku, ostatni komunikat w konsoli mówi o braku klasy, która ściśle jest związana z AcrobatReaderem.

Ale pojawił się problem, bo nie można zamknąć teraz MkClipsa. Przy zamykaniu wywala u mnie błąd związany z brakiem zarejestrowanej klasy od Readera. Jeszcze to do poprawki chyba jest, aby przy zamykaniu procesów sprawdzał, czy wykryty został Reader w trakcie uruchamiania.

Obrazek

Po doinstalowaniu AcrobatReadera, otwarcie, jak i zamknięcie MkClipsa nie generuje żadnych błędów.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 13:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

OK zapraszam do pobrania NAJNOWSZEJ wersji i sprawdzenia czy są błędy zarówno przy uruchamianiu albo przy odpalaniu PDFów

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 14:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jazio napisał(a):
Fajnie by było gdyby pojawił się raz, i po jakimś odhaczeniu ptaszka, iż wiemy o tym, nie musiałby się już przy kolejnym pdf pojawiać.

W sumie dobry pomysł, postaram się to wdrożyć

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 14:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

Mirek napisz jakie programy muszą być zainstalowane w windowsie by MkClipse działał. Acrobat, Java ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 15:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

elwer napisał(a):
Mirek napisz jakie programy muszą być zainstalowane w windowsie by MkClipse działał. Acrobat, Java ...


No ale teraz to sobie kolega jakieś żarty robi .... tzw jajeczka ... a to jeszcze nie Wielkanoc ;)

nic nie musi być zainstalowane - walczę na razie z tym, żeby program normalnie się zachowywał niezależnie czy ktoś ma zainstalowanego AcrobatReadera czy nie ma. I okazuje się że nie tylko u mnie ale u wielu innych ludzi działa. Gdybym był zadufany w sobie i wierzył, że wszystko co robię to robię dobrze - to bym brzydko mówiąc olał zgłoszenia problemów od pojedynczych ludzi a jak widzisz - jednak staram się szukać rozwiązania żeby pomóc w każdym wypadku

więc nie pisz mi tu że MkClipse wymaga czegoś zainstalowanego - bo jest wręcz odwrotnie - sam doinstalowuje z automatu potrzebne rzeczy, jak toolchain, jak PDFy pobiera itp itd

Jeśli chcesz pomóc to lepiej opisz jakie masz błędy jeśli nadal są u ciebie na kompie zamiast wymyślać niestworzone historie o Javie itp

Java jest do niczego nie potrzebna, z AcrobatReaderem już też chyba sytuacja opanowana a jeśli nadal jest błąd przy odpalaniu to mam pewnie jeszcze jakiegoś BUG'a i muszę go namierzyć - ale jeśli ktoś zechce pomóc jasno podpowiadając co się dzieje

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 18:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
elwer napisał(a):
Mirek napisz jakie programy muszą być zainstalowane w windowsie by MkClipse działał. Acrobat, Java ...


No ale teraz to sobie kolega jakieś żarty robi .... tzw jajeczka ... a to jeszcze nie Wielkanoc ;)

więc nie pisz mi tu że MkClipse wymaga czegoś zainstalowanego - bo jest wręcz odwrotnie - sam doinstalowuje z automatu potrzebne rzeczy, jak toolchain, jak PDFy pobiera itp itd

Jeśli chcesz pomóc to lepiej opisz jakie masz błędy jeśli nadal są u ciebie na kompie zamiast wymyślać niestworzone historie o Javie itp


Swoje błędy opisałem w post'cie z 6 marca 22:54 (nie widzę numeracji postów). Wiem że MkClipse instaluje brakujące elementy. Pytam o programy bo nieraz mi się zdarzyło że trzeba było przeinstalować program bo przestał działać. Eclipse działa, acrobat działa, avr studio działa inne programy też, a MkClipse nie pozwala się uruchomić. Zmieniło się po aktualizacji się w połowie marca. Mam na dysku pierwszą dostępną wersję 0.20 i uruchamia się bez problemu a po aktualizacji jest tak jak opisałem (zamieszczone "testowe" exe'ki też się nieuruchamiają). Sprawdziłem większość zainstalowanych programów działają, i stąd pytanie z czego korzysta MkClipse (wymagania instalacyjne) może coś w windzie padło (na innym kompie z win 7 uruchamia się bez problemu), no a na Wielkanocne jajeczka jest jeszcze trochę czasu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 19:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

elwer napisał(a):
Swoje błędy opisałem w post'cie z 6 marca 22:54

sam widzisz że temat się intensywnie rozwija - jak mogę cofać się wstecz i myśleć czy to co napisałeś kiedyś tam to teraz aktualne czy nie ?

Z tego co teraz napisałeś też nie wynika jasno czy obecna wersja "32" u ciebie uruchamia się czy nie .... a wystarczyłoby jedno zdanie, typu:

"u mnie najnowsza wersja 32 nadal nie odpala się na win (wersja) i pojawia się komunikat XXX"

takie podpowiedzi mi pomagają

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 21:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

Jak wyżej pisałem przestało się uruchamiać i nadal się nie uruchamia, w każdym postcie mam zamieszczać te samy obrazki? Jest jakiś błąd classy w internecie brak jakiś wskazówek na ten temat tego błędu.
ObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 23:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

uuuuuuuf teraz można sprawdzić jeszcze raz czy są błędy przy uruchomieniu - w najnowszej wersji 33

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 23:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

Jazio jest zainstalowany Sapi, ale faktycznie nie działa poprawnie.
Mirek MkClipse .33 zgłosił błąd brak libwdi.dll, ale po przeniesieniu do katalogu głównego dysku C - DZIAŁA (był zainstalowany na dysku D:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 23:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

przecież libwdi.dll jest od dawna w pakiecie ...

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 23:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 maja 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

libwdi.dll jest od samego początku i teraz się uruchamia na innym dysku (tylko ten jeden raz zgłosił błąd). Dziękuję za pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2017, o 00:04 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Ale ten głos jest strasznie sztuczny i wręcz drażni.

Nie lepiej by nagrać plików dźwiękowych i je odtwarzać? :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2017, o 06:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Nie lepiej by nagrać plików dźwiękowych i je odtwarzać?

A jaki masz windows ? Bo jak np winxp albo win7 i nie ma syntezatora typu coś jak IVONA to nie dziwię się, że głos sztuczny i ledwo co można zrozumieć ale chyba już od win8 a na pewno w win10 to jest ładny syntezatorek i kobitka się produkuje ;)

I tak być może na końcu kobitka zostanie zwolniona z programu ;) na razie tak dla śmiechu jest - zobaczymy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2017, o 06:46 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

To znaczy pokazuje się obrazek pani ale mowa to jakiś bełkot :D Win7



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2017, o 06:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
To znaczy pokazuje się obrazek pani ale mowa to jakiś bełkot :D Win7

A no właśnie .... ja wcześniej myślałem, że tylko na WinXP ... pani mówi jakby się ostro upiła, ale ostatnio odpaliłem na Win7 i okazało się ku mojemu zdumieniu że tak samo .. dlatego mówię, być może zwolnię pijaczkę :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2017, o 19:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

Mirku,
od 30 lub 31 wersji mam problem z wczytaniem "pdf" procesorów.
Pracuję na:
Windows 7 Professional 32 Bit; Service Pack 1; Zainstalowany Adobe Acrobat Reader DC

Komunikat jest podobny do tego jaki zgłaszał "Jazio post Napisane: 9 mar 2017, o 13:47"

To znaczy, przy kliknięciu na ikonce wczytania pdf-a dla procesora otrzymuję obrazki jak niżej.
1. kliknięcie na przycisk pdf otwiera okno:
Obrazek

2. Po naciśnięciu "ok" okienko się zamyka:
Obrazek

3. Kolejne naciśnięcie przycisku "pdf" wywołuje komunikat:
Obrazek

4. Po naciśnięciu "ok"
Otwiera się dokument pdf do procka:
Obrazek
Czyli działa.

Jeśli mam otwarty jakiś main, w którym "build" przebiega wynikiem pozytywnym (bez błędu) to:
a) jeśli nie było wcześniej wykonanego "build" są kolejne komunikaty: jak wyżej podałem 1, 2, 3 i 4 z otwarciem pdf'a.
b) jeśli wywołałem "build" i przebiegł z wynikiem pozytywnym to po pierwszej sekwencji obrazków 1, 2, 3 otwiera się pdf bez żadnych komunikatów o problemach.
c) jeśli spróbuję wybrać "pdf" taki, jakiego nie mam na dysku, to program ściąga go z ftp i wyświetla bez problemów.

Zachowałem kopię w wersji 28 i na niej wczytywanie "pdf-a" działa bez problemów.

Obrazek

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2017, o 20:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jsmos napisał(a):
Czyli działa.

Nie działa ....

Oczywiście przyjmuję zgłoszenie problemu - ale musisz zrozumieć jakie jest założenie działania tego podglądu. Posłuchaj uważnie.

1. Program MkClipse próbuje najpierw odpalić PDF'a w nowym ale WŁASNYM oknie (formatce) programu.

2. jeśli mu to się uda (u ciebie się nie udaje niestety - mamy jakiś babol ale o nim za chwilę) ... to w tej formatce nie TYLKO pokazuje się pięknie PDF ale na dodatek co dla mnie jest NAJWAŻNIEJSZE - zawartość PDF jest ŚLICZNIE ustawiana na stronę gdzie widać rysunki z PINOUTAMI procka (to jest WIELKA ZALETA - o ile ktoś ma zainstalowany Acrobat Reader i działa ten mechanizm)

3. Uwaga! JEŚLI NIE UDA SIĘ PROGRAMOWI MKCLIPSE zrealizować punktu nr 2 z jakichś powodów czyli np dlatego, że nie ma zainstalowanego Acrobat Readera - albo tak jak u ciebie wyskakują w tym momencie jakieś dziwne błędy) - to program MkCLIPSE stwierdza, że nastąpił wyjątek i w ramach obsługi błędu - stara się zamknąć tą formatkę (u ciebie i to się nawet nie udaje)

A NASTĘPNIE próbuje odpalić PDF w zewnętrznym domyślnym windowsowym programie do przeglądania plików PDF. Zauważ , że wtedy odpala się NIEZALEŻNY program u ciebie na końcu, dlatego napisałem, że NIE DZIAŁA .... bo nie działa zgodnie z założeniami.

bo po drodze coś przedziwnego się u ciebie dzieje ... i mam propozycję

czy mógłbyś ODINSTALOWAĆ na swoim kompie Acrobat Readera - zrestartować kompa i po restarcie zainstalować całkowicie na nowo ze strony:

https://get.adobe.com/pl/reader/

i wtedy sprawdź jak to wszystko działa - bo jest jakiś problem ale że nie mogę na razie odtworzyć go u siebie na kompie to nie umiem też dojść skąd u ciebie biorą się te błędne sytuacje.

zaraz odniosę się do dalszej części twojego zgłoszenia

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

jsmos napisał(a):
Jeśli mam otwarty jakiś main, w którym "build" przebiega wynikiem pozytywnym (bez błędu) to:
a) jeśli nie było wcześniej wykonanego "build" są kolejne komunikaty: jak wyżej podałem 1, 2, 3 i 4 z otwarciem pdf'a.
b) jeśli wywołałem "build" i przebiegł z wynikiem pozytywnym to po pierwszej sekwencji obrazków 1, 2, 3 otwiera się pdf bez żadnych komunikatów o problemach.
c) jeśli spróbuję wybrać "pdf" taki, jakiego nie mam na dysku, to program ściąga go z ftp i wyświetla bez problemów.

Zachowałem kopię w wersji 28 i na niej wczytywanie "pdf-a" działa bez problemów.


No to już bardzo dziwna sytuacja ale ... hmmm daje mi troszkę do myślenia - dobrze że tak w krokach ładnie to opisałeś, daj mi proszę więcej czasu - z ciekawością porobię te testy u siebie i może do czegoś uda mi się dojść.

------------------------ [ Dodano po: 12 minutach ]

ok przeanalizowałem - myślałem że ty masz coś innego na myśli bo pisałeś o wykonaniu jakiegoś "buildu" ... masz na myśli kompilację ? Jeśli tak to nie ma to nic kompletnie wspólnego z otwieraniem PDFów

natomiast program MkClipse zapamiętuje sobie że miałeś BŁĄD przy otwieraniu PDF'a w ten zaawansowany sposób w którym miała się pojawić strona z pinami procka - i dlatego później (absolutnie niezależnie od żadnego builda) pokazuje PDF'a w ten drugi biedny sposób - czyli w aplikacji zewnętrznej.

Zastanawia mnie tylko twoje ostatnie zdanie:

jsmos napisał(a):
c) jeśli spróbuję wybrać "pdf" taki, jakiego nie mam na dysku, to program ściąga go z ftp i wyświetla bez problemów.

co to znaczy bez problemów ? Pewnie masz na myśli ten biedny sposób czyli otwarcie w zewnętrznej aplikacji gdzie nie pokazuje się strona z pinoutem procka prawda ?

Tzn ja rozumiem, że ty nie mając możliwości zobaczenia jak na razie jak powinna PRAWDIŁOWO działać ta zaawansowana funkcjonalność nie odróżniasz jej na razie od tego otwarcia w zewnętrznej aplikacji no ale po tych wyjaśnieniach pewnie będziesz już wiedział o co chodzi.


Czekam na info czy pomogło u ciebie przeinstalowanie Adobe Readera

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2017, o 22:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

[tak na przyszłość, tylko poproszę nie wstawiaj tak długaśnych cytatów do postu ok? usunąłem ten cały długaśny cytat czyli cały mój poprzedni post zacytowany - ok? mirekk36]

Witam, Mirku
Cytuj:
1. Program MkClipse próbuje najpierw odpalić PDF'a w nowym ale WŁASNYM oknie (formatce) programu.

2. jeśli mu to się uda (u ciebie się nie udaje niestety - mamy jakiś babol ale o nim za chwilę) ... to w tej formatce nie TYLKO pokazuje się pięknie PDF ale na dodatek co dla mnie jest NAJWAŻNIEJSZE - zawartość PDF jest ŚLICZNIE ustawiana na stronę gdzie widać rysunki z PINOUTAMI procka (to jest WIELKA ZALETA - o ile ktoś ma zainstalowany Acrobat Reader i działa ten mechanizm)

Po twoich wyjaśnieniach w p. 1 i 2 zrozumiałem o co chodzi z rysunkami PINOUT procków
i pozycjonowaniu na nich. U mnie tego nie było.
Zatem, tak jak napisałeś odinstalowałem, przeresetowałem i zainstalowałem ponownie Adobe Readera
i uwaga - na sam koniec instalacji pojawiło się pytanie czy chcę włączyć "klasę" - rozumiem, że to o ten mechanizm chodziło. Mimo późnej pory sprytnie rozszyfrowałeś problem. Nie wiedziałem jak to ma wyglądać, stąd uznałem, że otwiera się prawidłowo, a jednak czasami pozory mylą i wiodą na manowce.
Teraz wyświetla się to w taki sposób:
Obrazek
Podejrzewałem, że mam coś nie tak z Readerem, ale zrobiłem przed wysłaniem postu tylko naprawę. Naprawa nie włącza dodatków. Stąd ten mechanizm nie mógł działać.
Czyli nie działało u mnie na wersji 28 także - tak jak piszesz.
Cytuj:
ok przeanalizowałem - myślałem że ty masz coś innego na myśli bo pisałeś o wykonaniu jakiegoś "buildu" ... masz na myśli kompilację ? Jeśli tak to nie ma to nic kompletnie wspólnego z otwieraniem PDFów

Jeśli chodzi o ten BUILD - to jest Twój przycisk kompilacji oczywiście (miałem zamiar napisać kompilacja, ale spojrzałem na przycisk i użyłem jego nazwy - trochę przedobrzyłem). Wielkie dzięki.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2017, o 23:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jsmos napisał(a):
Podejrzewałem, że mam coś nie tak z Readerem, ale zrobiłem przed wysłaniem postu tylko naprawę. Naprawa nie włącza dodatków. Stąd ten mechanizm nie mógł działać.

No i widzisz - ta konwersacja doprowadziła mnie do super wniosku ....

tzn może inaczej - teraz już będę wiedział co polecać innym w takich wypadkach. Bo zobacz - okazuje się, że ? ... można zainstalować Readera bez zarejestrowania tej klasy OCX ? aż mnie to troszkę dziwi jak tego wcześniej dokonałeś - ale widać, że możliwe to jest.

Drugi wniosek - opcja NAPRAWA nic tu nie da - trza rzeczywiście całkowicie odinstalować i zainstalować ponownie

cieszę się, że poszło wszystko pomyślnie ;) mam nadzieję, że podoba się tobie również ta opcja skakania na stronkę z pinoutem procka ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2017, o 17:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

Cytuj:
No i widzisz - ta konwersacja doprowadziła mnie do super wniosku ....
... że ? ... można zainstalować Readera bez zarejestrowania tej klasy OCX ?...


Witam,
No właśnie musiałem chyba raczej tę klasę OCX to wyłączyć późno w nocy.

Bardzo mi się podoba ta funkcjonalność.
Zgadzam się w rozciągłości jeśli chodzi o odinstalowanie i ponowną instalację.
Swoją drogą, muszę sprawdzić, gdzie to siedzi, bo musi być gdzieś możliwość włączenia.
W systemie sprawdzałem, że mam zainstalowany Adobe Flash Player 24 ActiveX - bo o ActiveX czytałem we wcześniejszych postach, więc sądziłem, że nie o to chodzi.
Z tą instalacją to trochę jak w energetyce:
Wyłączyć, odłączyć, sprawdzić brak napięcia i uziemić. itd. :D
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 11:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ponieważ wyjątkowo przyjemnie pracuje mi się z MkCLIPSE (najnowsza wersja 1.0.0.33, Win10 64-bit) to i kody co raz to większe się przytrafiają :-)
Zauważyłem właśnie pewną sytuację, w której po przekroczeniu ok. 200 linii kodu zanika kolorowanie tekstu charakterystyczne dla języka c i nagle cały tekst robi się jasnoniebieski.
Jeśli scrollem przesunę tekst w dół tak, że na ekranie widać linię do ok. 200 to kolorowanie znów się pojawia :-)

Być może tylko u mnie taki czarodziejski efekt się pojawia, ale postanowiłem to zasygnalizować :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 12:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MikieMan napisał(a):
Być może tylko u mnie taki czarodziejski efekt się pojawia, ale postanowiłem to zasygnalizować

O Qurczę, wydawało mi się, że otwierałem dłuższe nawet kody ... ale ... no popróbuję jeszcze raz ...

teoretycznie jak mówię - jest to nie mój edytor i nie mam jak nad takimi rzeczami zapanować - ale spróbuję posprawdzać co mogę ... byłaby to rzeczywiście przykra przypadłość, tak jak mówisz ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 12:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

mirekk36 napisał(a):
byłaby to rzeczywiście przykra przypadłość, tak jak mówisz
Przykra nie, ot ciekawa :-) Jak ładnie podzieli się projekt na pliki to w zasadzie nie ma to większego znaczenia :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 13:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MikieMan napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
byłaby to rzeczywiście przykra przypadłość, tak jak mówisz
Przykra nie, ot ciekawa :-) Jak ładnie podzieli się projekt na pliki to w zasadzie nie ma to większego znaczenia :-)


nie nie - no 200 linii to przecież nie jest aż tak dużo - powinno śmigać - jak posprawdzam dam znać ... sam jestem ciekaw

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 15:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Tak jeszcze odnośnie moich powyższych obserwacji teraz o dziwo dużo dłuższe listingi wyświetlają się prawidłowo w MkCLIPSE.
Efekt jaki opisałem powyżej pojawił się podczas pisania kodu dla serwerka www i wydaje mi się, iż edytor jak napotkał dłuuugie bloki z html-em to może sam automatycznie zmieniał kolorowanie tekstu na inny niż charakterystyczny dla C.

Może sam komponent edytora ma jakąś opcje analizy tekstu i automatycznego dostosowywania kolorowania w zależności od tego w jakim języku wpisujemy kod.
To tyle i przepraszam, że zawracałem głowę. Co złego to nie ja :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 19:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No właśnie sprawdziłem i przy ok 600 liniach kodu nie mogłem natrafić na moment tych problemów z kolorowaniem ... a więc ciężko mi babola znaleźć.

Nie mniej jednak i tak gdyby był to pewnie nie dużo bym poradził bo jak mówię - to są gotowe komponenty kupione z tmssoftware.com :( i nie mam możliwości panowania nad nimi - pomimo że mam źródła - ale to przerasta moje możliwości czasowe niestety totalnie ... przykro mi

raczej co jakiś czas szukam po necie - czy znalazłby się jakiś inny nawet płatny ale dużo lepszy komponent edytora bo ten ma również dla mnie sporo wad, dobrze że inne zalety MkClipsa jakoś je równoważą ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO