Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 23:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lut 2017, o 15:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Używamy MkClipse :) Na początku miałem opory małe ale przekonałem się i teraz każdy nowy projekt zaczynam tworzyć w MkClipse :) Bardzo przydatna aktualizacja Mirku :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 17:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2017
Posty: 69
Pomógł: 2

Cytuj:
Coś chyba mało osób ostatnio używa MkClipsa

A może po prostu coraz mniej w nim błędów i nie ma czego zgłaszać ;)

Moje życzenia:

- wyświetlany na pasku stanu numer linii, na której aktualnie znajduje się kursor
- na pasku narzędzi 3 małe boxy przeliczające wpisywane wartości na hex, decy i bin (na przykład wpisujemy w boxa 'dec' wartość 10 i w 'hex' otrzymujemy 0A a w 'bin' 0000 1010".
- FOLDING do zwijania funkcji - bez tego przy 500-1000-2000 liniach kodu traci się orientację w terenie.


Cytuj:
1. dowolny USBASP
2. ATB-FT232R

nie będzie żadnych dodatkowych opcji tzn programatorów do wyboru.


To mało optymistyczna wiadomość, mam jtaga kompatybilnego z AVR JTAG ICE Atmela i pracuje poprzez AVRDUDE (wirtualny port COM).
Zostanę bez programatora? ;)

Zauważone bugi:

- brakło miejsca na dysku podczas ściągania toolchaina, okienko "Downloading..." zamroziło się, nie można anulować, samo też nie wznowiło ściągania po zwolnieniu miejsca na HDD.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 18:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Mirku, a Undo da się zrobić? Zazwyczaj jest w Edit. Np. jak opcja Format mi nie przypasuje, to już nie ma jak tego cofnąć. Tak samo brak jest Copy.
No i pomysł Pan_Kracego dotyczący programatorów popieram.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 19:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2017
Posty: 69
Pomógł: 2

Cytuj:
No i pomysł Pan_Kracego dotyczący programatorów popieram.

Nie wymagam obsługi akurat mojego programatora, wystarczy przycisk na górnej belce, na którego klikając, wywołam dowolne polecenie w stylu "C:\Program...\AVRDude\avrdude.exe atmel.hex -a- b -c".
Samo zaś to polecenie, podamy w ustawieniach programu MkClipse.
Jeden użytkownik klikając na ikonkę wywoła AVRDude, drugi podepnie sobie kalkulator a trzeci Skype'a ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 20:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Chciałbym być na bieżąco - lecz nie mogę.
Obrazek
To trwa naście godzin :|



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 20:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

Wirnick napisał(a):
Chciałbym być na bieżąco - lecz nie mogę.
Obrazek
To trwa naście godzin :|

Przepraszam za Offtop.
Z całym szacunkiem, ale radzę odinstalować czym prędzej tego wirusa AVAST, to najgorszy pasztet naszej ery!

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 22:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wirnick napisał(a):
Chciałbym być na bieżąco - lecz nie mogę.

Bożesz Kochany! ;) Avast - który jest dziurawy na wirusy jak stary przeżarty rdzą durszlak ;) ....

Panie kochany, litości ....

A na poważnie, skoro masz takie ostrzeżenie i nie ufasz firmie Atnel natychmiast porzuć myśli na temat używania MkClipse - to moja szczera porada ;)

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

Pan_Kracy napisał(a):
- wyświetlany na pasku stanu numer linii, na której aktualnie znajduje się kursor

- da się zrobić

Pan_Kracy napisał(a):
- na pasku narzędzi 3 małe boxy przeliczające wpisywane wartości na hex, decy i bin (na przykład wpisujemy w boxa 'dec' wartość 10 i w 'hex' otrzymujemy 0A a w 'bin' 0000 1010".

- ciekawy pomysł ;) może da radę zrobić

Pan_Kracy napisał(a):
- FOLDING do zwijania funkcji - bez tego przy 500-1000-2000 liniach kodu traci się orientację w terenie.

Popieram w 100% ale absolutnie nie dam rady tego zrobić i to będzie wadą edytora MkClipsa - przykro mi (nie że nie chcę, nie dam rady)

Pan_Kracy napisał(a):
To mało optymistyczna wiadomość, mam jtaga kompatybilnego z AVR JTAG ICE Atmela i pracuje poprzez AVRDUDE (wirtualny port COM).


tungu napisał(a):
No i pomysł Pan_Kracego dotyczący programatorów popieram.


Przykro mi ale akurat tego nie to że nie dam rady - ale nie chcę zrobić i na razie porzucam ten pomysł, przepraszam. Już wyjaśniałem skąd pomysł na dwa programatory. W zasadzie to wg pierwotnej IDEI miał być TYLKO i wyłącznie USBASP no ale pomyślałem o użytkownikach zestawów ATB. I proszę nie mówić, że to dwa programatory ze względu na produkty Atnel bo to wierutna nieprawda ;) tak jakby nie działało to z domowej roboty USBASP albo i nawet chińskim USBASP ;) więc proszę nie opowiadać o wspieraniu tylko atnelowskich pomysłów.

Uważam osobiście USBASP za bardzo prosty programator i NAJTAŃSZY jeśli chodzi o stosunek ceny do możliwości i to bez dwóch zdań. Ile już ludzi napalało się np na AVR Dragona a później zwykle każdy go sprzedaje ;) ... a dajcie panowie spokój - jakby nie można było sobie nawet na stykówce na byle ATmedze8 złożyć podstawowego USBASP ;) sam tak zaczynałem - scalak + kilka elementów i już jest programator USBASP ... więc bez przesady. A ja przypomnę, że dzięki tym programatorom a szczególnie USBASP mogę cuda automatyczne robić w programie - jest super prosty i domyślny dla KAŻDEGO - podkreślam - dla KAŻDEGO

Jazio napisał(a):
Rozumiem ideę zostania tylko przy obecnych dwóch wspieranych, l

Bez żadnej tu złośliwości z mojej strony - ale wobec tego co napisałem wyżej właśnie kolega wydaje mi się że nie rozumie tej idei

Jazio napisał(a):
lecz możnaby zrobic wersje odpłatną z obsługą innych programatorów lub też opcję samodzielnego tworzenia polecenia avrdude.

ale być może kiedyś - zaznaczam KIEDYŚ - "TO" zrobię ;)

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Cytuj:
Zauważone bugi:

- brakło miejsca na dysku podczas ściągania toolchaina, okienko "Downloading..." zamroziło się, nie można anulować, samo też nie wznowiło ściągania po zwolnieniu miejsca na HDD.


no to dziwne i dziękuję za zgłoszenie - ale akurat ma najniższy priorytet z uwagi na niespotykaną rzadkość występowania zjawiska ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 08:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Ufam firmie Atnel. Avast też jest szczery - informuje mnie że mnie "dusi" już przez 2200 dni (tyle ok. dni co działalność firmy Atnel - która mnie uszlachetnia). Skarżę się tylko na problem jaki występuje przy każdej aktualizacji dla ok. 230mln użytkowników Avasta. Rozwiązaniem jest wyłączenie ochrony na czas aktualizacji. Informacja zwrotna:
Obrazek
Pozdrawiam ! I owocnej współpracy życzę :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 08:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wirnick napisał(a):
230mln użytkowników Avasta

no no - a z tego dwóch może trzech korzysta z MkClipse ;) ... na prawdę nawet nie będę dyskutował o programach antywirusowych które już dostały jakiegoś kretynizmu (i tu nie mówię tylko o avaście) jeśli chodzi o podejrzenia wirusów ;)

Kiedyś te programy to wykrywały wirusy - a dzisiaj ? a dzisiaj jak w polityce - ten który klepie i kłapie jadaczką najwięcej ten czuje się wygrany, tak samo ci stwórcy pseudo programów antywirusowych - im więcej wymyślą zagrożeń - im bardziej postraszą i to w kompletnie nieuzasadniony sposób użytkowników - tym bardziej przykuwają uwagę ;) więc daj pan spokój

Jak chcesz zajmować się pisaniem własnych programów a szczególnie na PC to zacznij inaczej patrzeć na te różne durne antywirusy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 10:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2017
Posty: 69
Pomógł: 2

W Avaście można wykluczyć ze skanowania katalog z MkClipse, chociaż nie wiem na ile to pomoże.

Dark Theme bardzo potrzeby ale kolory mało przyjazne.
Proponuję coś takiego:

Obrazek

Jest to zrzut z programu Notepad++ do którego dołączam mój styl, będziesz mógł Mirek wyciągnąć z niego wartości kolorów w hexa (po wcześniejszym zastosowaniu tego schematu w N++).


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 11:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pan_Kracy napisał(a):
Proponuję coś takiego:

No ładne kolorki - postaram się.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 08:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2014
Posty: 75
Pomógł: 0

Nie wiem czy tylko u mnie ale jak włączam MkBootloadera za pomocą skrótu w MkClipse to MkBootloader otwiera się w wersji DEMO,natomiast z MkAVRCalculatorem nie mam już takiego problemu.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 08:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lukanio napisał(a):
Nie wiem czy tylko u mnie ale jak włączam MkBootloadera za pomocą skrótu w MkClipse to MkBootloader otwiera się w wersji DEMO,natomiast z MkAVRCalculatorem nie mam już takiego problemu.

Pozdrawiam

Ootwierdzam - jest ten problem ale to bardziej w MkBootloaderze i będę musiał go naprawić - bo po takim przyjacielskim odpaleniu przez MkClipse - MkBootloader dostaje zawrotów głowy ;) wręcz ją traci i nie wie gdzie ma szukać swojej licencji ;) w jakim folderze

Doraźnie możesz spróbować utworzyć sobie plik BAT który będzie odpalał MkBootloadera i sprawdzić czy tak pójdzie ...

no muszę w końcu MkBootloaderka troszkę odświeżyć i pokazać nowe opcje jakie powstały ;) albo powstaną jak uda się je w końcu dopracować.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2017, o 08:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
pokazać nowe opcje jakie powstały


Bez Mkbootloadera to już się czuję jak bez ręki więc czekam z niecierpliwością na nowe opcje tego programu :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2017, o 19:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2017
Posty: 69
Pomógł: 2

Bugi:

W oknie kodu można w dowolnym miejscu kliknąć i zostaje tam kursor - źle to wygląda i nie wiadomo w którym miejscu jest łamanie linii.
Komponent przy zapisywaniu zamienia tabulacje "0x09" na spacje "0x20" - bardzo przykra sprawa.


Ulepszenia:

Przy zipowaniu (przyciskiem na belce) najpierw nazwa projektu a później data i godzina.

Przycisku Format Code bałem się naciskać, nie wiadomo co on robi i czemu sluży...
Jest sens implementować takie "ulepszacze"?

Funkcja wyboru procesora, zegara, programatora i sck są rzadko kiedy używane (dwie pierwsze tylko przy zakładaniu projektu, dwa ostatnie raz na pół roku), wstawiłbym te okienka do menu "Project" i tam ustawiałoby się dane cpu i resztę.
Tym samym zwolni się miejsce na belce.
Wyrzuciłbym plik "mkrpoj.txt" i zapisywałbym dane potrzebne kompilatorowi w pierwszych 3 linijkach pliku *.c, w którym znajduje się funkcja main.
Poniżej przykład.

Obrazek


W pierwszej linijce typ procesora, w drugiej zegar a w trzeciej opcjonalnie dodatkowe dyrektywy dla kompilatora.

W zwolnione miejsce na belce przesunąłbym przyciski z prawej na lewą stronę a miejsce po nich proponuję wsunąć poziomo e-gadget (Flashi i Ram), Putty max na prawo.

2 przyciski na belce: "ukrywanie okna projektu" oraz "ukrywanie konsoli" (nie będzie w oknie projektu e-gadgetu, więc można spokojnie zwolnić 1/5 ekranu)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 07:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pan_Kracy napisał(a):
Przy zipowaniu (przyciskiem na belce) najpierw nazwa projektu a później data i godzina.

Racja - poprawione

Pan_Kracy napisał(a):
Przycisku Format Code bałem się naciskać, nie wiadomo co on robi i czemu sluży...
Jest sens implementować takie "ulepszacze"?

Sorki - ale to kompletny nonsens to co piszesz ;) Jak nie wiesz czemu to służy to nie wciskaj - a jak się dowiesz to sam będziesz używał ;)

Pan_Kracy napisał(a):
Funkcja wyboru procesora, zegara, programatora i sck są rzadko kiedy używane (dwie pierwsze tylko przy zakładaniu projektu, dwa ostatnie raz na pół roku), wstawiłbym te okienka do menu "Project" i tam ustawiałoby się dane cpu i resztę.
Tym samym zwolni się miejsce na belce.

ABSOLUTNIE nie do przyjęcia ;) ... może ty rzadko używasz - ale ja ... albo dziesiątki innych użytkowników ... PANIE toż to PODSTAWA mieć te opcje na wierzchu .... no ale być może dopiero zaczynasz zabawę w programowanie procków i dlatego pewnych rzeczy jeszcze nie dostrzegasz

Pan_Kracy napisał(a):
Wyrzuciłbym plik "mkrpoj.txt" i zapisywałbym dane potrzebne kompilatorowi w pierwszych 3 linijkach pliku *.c, w którym znajduje się funkcja main.
Poniżej przykład.

Na pewno nie wyrzucę pliku "mkproj.txt" ... bo jest on mega potrzebny - ale za to później pomyślę nad dodaniem tych informacji do nagłówka pliku źródłowego main.c

Pan_Kracy napisał(a):
2 przyciski na belce: "ukrywanie okna projektu" oraz "ukrywanie konsoli" (nie będzie w oknie projektu e-gadgetu, więc można spokojnie zwolnić 1/5 ekranu)

Nad tym też pomyślę ... np konsola w razie czego zawsze się pojawi (gdy była ukryta) w przypadku gdy wystąpi jakiś błąd kompilacji

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

tymczasem ZAPRASZAM

na świeżutką wersję 1.0.0.30 z fajnymi bajerami ;)

1. Sprawdźcie co się teraz będzie działo gdy klikniecie na przycisk PDF obok procka! nie dość, że otworzy się albo pobierze i otworzy się PDF, to jeszcze od razu ustawi się na stronie gdzie ładnie widać PINOUT procka ;)

2. Teraz można pobrać sobie specjalną wersję Toolchaina która generuje NAJMNIEJSZY kod dla ATtiny10 ... ale nie obsługuje za to najnowszych procków jak Tiny102/104 czy ATmega328PB - za to pojawił się ptaszek i można "w locie" sobie przełączać z którego toolchaina chcemy w danym momencie skorzystać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 15:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jazio napisał(a):
Witam,
pozwolę sobie opisać zachowanie MkClipsa w przypadku, gdy nie używam AcrobatReadera jako przeglądarki pdf lecz inne oprogramowanie.

W przypadku braku AcrobatReadera, MkClipse przy próbie naciśnięcia przycisku PDF wyświetla komunikat, iż pdf zostanie wyświetlony w domyślnej przeglądarce. Potwierdzamy komunikat i otwiera się przeglądarka z notą. Przy drugim nacisnieciu, pojawia się ponownie komunikat, otwiera się przegladarka z notą, lecz zostaje okienko frmPdfView, które przy próbie zamknięcia wyświetla komunikat błędu. Tego okienka nie da się zamknąć. Pozbycie się go = wyłączenie i włączenie ponownie MKClipsa.


Dzięki za zgłoszenie - postaram się naprawić.

A z ciekawości zapytam dlaczego nie instalujesz acrobacika ? już pomijam że można i tak działać na swojej przeglądarce - ale wtedy inne programy mogą korzystać z kontrolek ActiveX acrobata jak w tym wypadku i dodatkowo mieć super fiuczer w postaci otwierania KONKRETNEJ strony PDF'a ;) bo w domyślnej ale innej niż acrobat przeglądarce to się nie uda niestety :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 19:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

"A z ciekawości zapytam dlaczego nie instalujesz acrobacika ?"
A bo np. PDF-XChange Viewer uważam, że jest lepszy. I nie wymusza ciągłych aktualizacji blokujących łącze itp. itd. Ja np. nie lubię monopolistów. Takie uzależnianie się od największego (wcale nie najlepszego) prowadzi w końcowym efekcie do kaszany na rynku. Nie tylko oprogramowania. Zresztą niech każdy używa to, co lubi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 20:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
Zresztą niech każdy używa to, co lubi.

No a czy ja komuś bronię ? pytałem z czystej ciekawości ... a nie żebym coś nakazywał - czy aż tak dało się odczytać to co napisałem wyżej ? Jeśli tak to jestem zdumiony.

tungu napisał(a):
Ja np. nie lubię monopolistów.

Pragnę zauważyć, że gdyby nie ten "monopolista", aż nie mogę uwierzyć, że ktoś na twórcę standardu PDF mówi monopolista ;) ... ale zwrócę uwagę, że bez tegoż rzekomego "monopolisty" nie byłoby żadnego innego PDF-XChanga i tym podobnych ...

tungu napisał(a):
I nie wymusza ciągłych aktualizacji blokujących łącze itp. itd.

Tu kolejne zdziwienie - że aż nie wierzę, czyli że niby co? nie można sobie wyłączyć aktualizacji Acrobata ? .... poważnie - proszę zajrzeć do ustawień - zapewniam, że da radę i to bez żadnego mrugnięcia okiem.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 22:28 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2014
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 0

Aktualna wersja z atnel.pl po rozpakowaniu i uruchomieniu pokazuje coś takiego:

Program przestał działać.

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: MkCLIPSE.exe
Wersja aplikacji: 1.0.0.29
Sygnatura czasowa aplikacji: 58b0d270
Nazwa modułu z błędem: KERNELBASE.dll
Wersja modułu z błędem: 6.1.7601.23572
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 57fd0379
Kod wyjątku: 0eedfade
Przesunięcie wyjątku: 0000c54f
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 615f
Dodatkowe informacje 2: 615f39e7bd80d658d126a2014cf48c9a
Dodatkowe informacje 3: 2d60
Dodatkowe informacje 4: 2d602e310c317bcd06fba9db8bc43f62

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... cid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

A w dalszej kolejności wyjątek poniżej:

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 00:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No niestety chyba ta kontrolka ActiveX Acrobata robi różne psikusy - postaram się to jakoś ogarnąć

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 15:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Mirek,
moim wpisem wcale nie piłem do Ciebie. To było tak w powietrze. A to, ze ktoś coś wymyślił nie znaczy, że jest to jedyne a tym bardziej najlepsze rozwiązanie. Temat uważam za zakończony.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 16:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
Mirek,
moim wpisem wcale nie piłem do Ciebie. To było tak w powietrze. A to, ze ktoś coś wymyślił nie znaczy, że jest to jedyne a tym bardziej najlepsze rozwiązanie. Temat uważam za zakończony.
m.


ale ja też do nikogo ani do ciebie nie "piję" ... ot tak luźno myślę na głos i podpowiadam ... albo się dziwię, ale co w tym złego - każdy zrobi jak chce

nie mniej jednak ja sam widzę teraz, że dodanie kontrolki ActiveX może powodować niespodziewane przeze mnie problemy - zobaczymy - spokojnie ...

Tylko że jak mówię - bez tego ActiveX tracę fajne możliwości - dla mnie np ustawianie strony od razu na Pin Configuration to rewelacja a w zamiarach były jeszcze inne fiuczery z tym związane i kto wie może pójdą pod topór i znikną - zobaczymy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 17:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Z tą kontrolką ActiveX i MKClipsem nie jest tak, że trzeba w Readerze wyłączyć tryb chroniony na niektórych systemach / komputerach ?

U mnie to było jednym z powodów wysypywania się MKClipsa. Tyle, że ja pracuję na Linuksie, więc to też może mieć znaczenie.

Obrazek

Dla używających MKClips-a pod Linuksem za pomocą WINE.
Od kilku wersji wstecz MKClips się nie chce uruchamiać prawidłowo. W zasadzie u mnie całkowicie przestał się uruchamiać, sypiąc w konsoli masą błędów. Związane to jest z kilkoma dodatkami/zmianami, które zostały w ostatnich wersjach wprowadzone przez naszego guru Mirka.

Aby cieszyć się najnowszym MKClips-em pod Linuksem należy:

- z załącznika rozpakować plik sapi.dll do katalogu z MKClipsem,
- z poziomu konsoli wejść do katalogu z MKClips-em i zarejestrować plik sapi.dll komendą:
Kod:
regsvr32 sapi.dll

Obrazek
- z internetu pobrać AcrobatReader-a i zainstalować go za pomocą WINE. Ja pobrałem wersją dla WIN 7/WIN XP
- po instalacji, należy uruchomić AcrobatReadera. W okienku, które się pojawi, należy wyłączyć na stałe tryb chroniony AcrobatReader-a. Tak jak jest to na pierwszym screenie.
- zamykamy AcrobatReader-a i uruchamiamy MKClipse.
- Cieszymy się jak małe dzieci, że MKClips ponownie działa.
Obrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 21:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

"Tylko że jak mówię - bez tego ActiveX tracę fajne możliwości - dla mnie np ustawianie strony od razu na Pin Configuration to rewelacja a w zamiarach były jeszcze inne fiuczery z tym związane i kto wie może pójdą pod topór i znikną"
-ani mi się waż!!!
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 23:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tylko klopot z activexem jest taki ze przy inicjalizacji programu on cos sie laczy z ta kontrolka zanim ja ja jeszcze skreuje ... i stad te problemy na niektorych kompach .... no ale jeszcze sproboje powalczy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2017, o 15:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 sty 2014
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam

Mam problem z uruchomienie MkCLIPSE po aktualizacji.
Dostaję taki komunikat
Obrazek
Sprawdzałem na kilku PC i mam to samo.
wersja 1.0.0.23 działa bez problemu.

Pozdrawiam
Tomek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2017, o 15:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

enzam napisał(a):
Witam

Mam problem z uruchomienie MkCLIPSE po aktualizacji.
Dostaję taki komunikat
Obrazek
Sprawdzałem na kilku PC i mam to samo.
wersja 1.0.0.23 działa bez problemu.

Pozdrawiam
Tomek


Ten błąd mnie bardzo zastanawia .... więc powiedz mi ale dokładnie, czy to się dzieje aby na pewno po starcie MkClipsa ?

a sprawdź proszę z ciekawości to co jest w tym poście w załączniku i daj znać czy pojawi się jeszcze jakiś inny błąd ?


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2017, o 17:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 sty 2014
Posty: 15
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
enzam napisał(a):
Witam

Mam problem z uruchomienie MkCLIPSE po aktualizacji.
Dostaję taki komunikat
Obrazek
Sprawdzałem na kilku PC i mam to samo.
wersja 1.0.0.23 działa bez problemu.

Pozdrawiam
Tomek


Ten błąd mnie bardzo zastanawia .... więc powiedz mi ale dokładnie, czy to się dzieje aby na pewno po starcie MkClipsa ?

a sprawdź proszę z ciekawości to co jest w tym poście w załączniku i daj znać czy pojawi się jeszcze jakiś inny błąd ?


Ten błąd pojawiał się przy próbie uruchomienia MKClipse.
MKClipse nie zdążył się uruchomić.
Ta wersja działa bez problemu , ten błąd już nie występuje.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2017, o 19:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Mirku, a ja mam dwa pytania:
czy tak ma być, że przy wybraniu Check MCU pani Ivona gada, co jest w konsoli?
i dlaczego nie działa "mizianko" folderu do projektu?
Jeżeli pominąłem coś ważnego w opisie działania (dopiero dziś mam możliwość usiąść do AVR po... dłuższym czasie), to proszę o niezbyt ostre potraktowanie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO