Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 09:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 gru 2016, o 13:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

danielos napisał(a):
Nie wiem czy to błąd, czy zamierzone działanie, ale jak się utworzyło warunek if, to gdy znajdujemy się wewnątrz tego warunku to linijka ma kolor, hmmm.... turkusowy. Natomiast gdy się wyjdzie z tego warunku to kolor znika. Ilość tego koloru może być różna - podczas przesuwania strzałką w prawo ilość zakolorowanego obszaru się zwiększa.

Tak widziałem to ale nie mam pojęcia dlaczego tak jest i na razie nawet nie wnikam - tak działa komponent edytora z którego korzystam - dodaję wprawdzie pewne właściwości ale nie mam na tyle czasu aby grzebać w jego kodzie i usuwać np jakieś niejasności czy błędy. Gdyby było za dużo błędów edytora albo jakichś uciążliwych to najwyżej kiedyś go w przyszłości zmienię ... ale z tych które znalazłem ten i tak jest MEGA NAJLEPSZY ;) i nie darmowy ... nie darmowy ;)

------------------------ [ Dodano po: 59 minutach ]

Jakby ktoś chciał to można sobie RĘCZNIE jeszcze raz pobrać wersję 1.0.0.15 - bo nie chciałem na razie updejtu robić - ale już dodane jest AUTOMATYCZNE - instalowanie AVRDUDE ;) ... tak "za plecami" z tyłu - bez zawracania głowy - gdy tylko MkCLIPSE stwierdzi że zajdzie taka potrzeba - to grzecznie to zrobi

no teraz to już na prawdę - nie chwaląc się kawał KOMBAJNIKU z tego się zrobił ....

ale oczywiście na bombę Obrazek

jeszcze czekamy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 16:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Mirku pamiętasz swoje 3 filmiki instruktażowe na temat Eclipse (ECLIPSE - START od A do Z) ? :) Gdybyś teraz robił filmik o MkCLIPSE to chyba będzie coś na zasadzie: "Proszę pobrać plik z mojego bloga, rozpakować i uruchomić" - koniec filmiku ;)



Ostatnio edytowano 11 gru 2016, o 17:07 przez Maciek_L, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 16:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
to chyba będzie coś na zasadzie: "Proszę pobrać plik z mojego bloga, rozpakować i uruchomić" - koniec filmiku


:lol: no właśnie - najkrótszy instruktażowy film świata do kompilacji w języku C na AVR ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 16:54 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2015
Posty: 10
Pomógł: 0

Wcześniej pisałem, że na Windows 10 wszystko działa jak należy. Przeprowadziłem również testy na XP oraz Windows 7. Wszystko działa bezproblemowo. Będzie to najlepszy na świecie program do programowania kontrolerów AVR. Mirku jesteś WIELKI. Pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 17:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachoo napisał(a):
Mirku jesteś WIELKI.

eee no bez przesady - ja się dopiero uczę takie programy pisać ;) ... i dlatego postanowiłem napisać taki MAŁY MkCLIPSE ;)

ale cieszę się, że program może się przydać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 18:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 wrz 2015
Posty: 22
Pomógł: 0

jeszcze tylko inny kolor typów zmiennych chodzi o uint8_t
i w usbasp 4.0 wykrywa jako usbasp clone ale działa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 19:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Mirku przy próbie wgrania nowego projektu mam cos takiego
Obrazek
Natomiast projekt z Eclipsa po skompilowaniu wgrał się dobrze . To uzupełnienie nawiasów nie dokońca działa tak jak powinno być bo bez względu na to czy my wpiszemy pierwszy nawias czy już był a my chcemy zejść niżej przez wciśnięcie entera dorysowuje nawias , myślę że powinno być tak że dopiero gdy my wpiszemy pierwszy nawias i wciśniemy enter to się dorysuje drugi . podobnie mogło by być z nawiasem okrągłym gdy wciśniemy pierwszy drugi się sam dopisze i spacja zostanie między nimi .
I jeszcze nie otwiera ostatnio używanego projektu .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 20:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Witam,
gufim napisał(a):
To uzupełnienie nawiasów nie dokońca działa tak jak powinno być bo bez względu na to czy my wpiszemy pierwszy nawias czy już był a my chcemy zejść niżej przez wciśnięcie entera dorysowuje nawias , myślę że powinno być tak że dopiero gdy my wpiszemy pierwszy nawias i wciśniemy enter to się dorysuje drugi . podobnie mogło by być z nawiasem okrągłym gdy wciśniemy pierwszy drugi się sam dopisze i spacja zostanie między nimi .


Mirek pisał już o ograniczeniach zastosowanego komponentu:( Mi osobiście podoba się rozwiązanie edytora w LAZARUSIE i gdyby było można w łatwy sposób zastosować różne rozwiązania, między innymi o których już była mowa, no to byłoby jak dla mnie extra.

Ale jak zaglądnąłem do źródeł LAZARUSA to się przeraziłem ile tego jest do ogarnięcia, choć nie przeczę, że zawsze można z nich coś podejrzeć:). Niestety ja ze swoim poziomem wiedzy to tylko mogę sobie je pooglądać jako ciekawostkę:)

Mirku życzę wytrwałości w tworzeniu i udoskonalaniu MkClipse i czekam na tą zapowiadaną bombę:)).

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 21:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
Mirku przy próbie wgrania nowego projektu mam cos takiego
Obrazek
Natomiast projekt z Eclipsa po skompilowaniu wgrał się dobrze . To uzupełnienie nawiasów nie dokońca działa tak jak powinno być bo bez względu na to czy my wpiszemy pierwszy nawias czy już był a my chcemy zejść niżej przez wciśnięcie entera dorysowuje nawias , myślę że powinno być tak że dopiero gdy my wpiszemy pierwszy nawias i wciśniemy enter to się dorysuje drugi . podobnie mogło by być z nawiasem okrągłym gdy wciśniemy pierwszy drugi się sam dopisze i spacja zostanie między nimi .
I jeszcze nie otwiera ostatnio używanego projektu .


Przepraszam - trochę żartobliwie powiem ale też troszkę na poważnie

SZLAG MNIE TRAFIA .....

gdy ktoś pisze mi, że coś mu nie działa i robi folder ze spacją w projekcie

Obrazek

to mi ręce opadają do samej ziemi i nie obchodzi mnie to że w Eclipse działa ;) .... poważnie - język już mam tak postrzępiony od powtarzania żeby nie zakładać folderów projektów ze spacjami albo polskimi literami że ... no wybaczcie ... no już mi się niedobrze od tego robi ;) Przepraszam najmocniej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 21:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 103
Pomógł: 3

To jak program wykryje nieprawidłowy znak w ścieżce to niech się ona np. świeci na czerwono a obok ścieżki niech będzie komunikat, że niedozwolony format ścieżki :) Przy zakładaniu projektu też warto nałożyć filtr znaków :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 22:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Mój błąd



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 22:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
Mój błąd


Ok ok ... ale już szukam sposobu jak poradzić sobie NAWET w takich sytuacjach ... tzn żeby MkCLIPSE poradził sobie nawet w takich sytuacjach ...

eeeeh jest pewne światełko w tunelu ;)

nie mnie jednak jak widzę w nazwach dalej jakieś znaki wykrzykników albo inne udziwnienia ..... eeeeh no rąsie opadają ;)

No co SZKODZI dać NORMALNĄ NAZWĘ folderu projektu bez żadnych udziwnień ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 23:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

Test z wersji .12 na .15 pod Win 10 64 bit i pod linuxem 32 bit;

W obydwóch systemach działa poprawnie aktualizacja, restart, instalowanie sobie toolchaina, kompilacja. Normalnie szok. Szok w butach.

Zaciąga poprawnie projekty z Eclipse Mars i Neon (podobno w Neon utworzony workspace nie jest zgodny w dół z Mars).

Bez javy; W MkCipse najwazniejsze dla mnie jest szybkosc, na 1gb ramu pod linuxem Eclipse mi po jakims czasie zacinal sie niemilosiernie. Tutaj wszystko działa rewelacyjnie szybko.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 23:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

danny napisał(a):
Bez javy; W MkCipse najwazniejsze dla mnie jest szybkosc, na 1gb ramu pod linuxem Eclipse mi po jakims czasie zacinal sie niemilosiernie. Tutaj wszystko działa rewelacyjnie szybko.


I to mi się również podoba ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 06:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

O! a może ktoś chciałby popracować sobie na ciemnym tle ? ;)

proszę bardzo ;) w wersji 1.0.0.16 jest to już możliwe

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 07:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2014
Posty: 243
Pomógł: 9

A jest szansa, że program pojawi się w polskiej wersji językowej?

_________________
http://www.ate-zbaszyn.eu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 10:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

yaiba83 napisał(a):
A jest szansa, że program pojawi się w polskiej wersji językowej?


Spróbuj mi wyjaśnić czego nie rozumiesz jeśli chodzi o obecną wersję angielską ok ? Których napisów ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 11:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

Przydało by się formatowanie kodu w całym pliku a może i projekcie ale to chyba grubsza sprawa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 12:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Moze udalo by sie zrealizowac wgrywanie wsadu za pomoca mk_bootloadera



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 12:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

gufim napisał(a):
Moze udalo by sie zrealizowac wgrywanie wsadu za pomoca mk_bootloadera


To jest ta bomba, którą Mirek zapowiedział ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 12:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mpadlewski napisał(a):
To jest ta bomba, którą Mirek zapowiedział


No powiem szczerze że to byłaby bajka :) Choć czuję, że Mirek jeszcze nie jedną bombę odpali w związku z tym programem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 13:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2013
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

Przede wszystkim Mirek ma wiedze i nie zawaha się jej użyć do konstruowania takich BOMB :lol:

_________________
----------



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 14:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2016
Posty: 247
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 13

Program jest idealny, mi się podoba, mało waży. Kiedy będzie można otwierać pliki .h .c .cpp poprzez kliknięcie na nie by uruchomiły się w mkclipse? A co do bomby to czy będzie coś takiego, że będzie na dole lista rejestrów i bitów w nich?

_________________
Situs != Situs



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 14:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

Situs napisał(a):
Kiedy będzie można otwierać pliki .h .c .cpp poprzez kliknięcie na nie by uruchomiły się w mkclipse?


Przecież to sobie można prosto i szybko samemu w Windowsach ustawić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 15:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2016
Posty: 247
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 13

Oj próbowałem i otwierał się program ale bez tych plików.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

chwila, pobrałem 1.0.0.16 i sprawdzę

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

ee nie działa

_________________
Situs != Situs



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 17:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Mając otwarty projekt na jasnym tle po jego (tła) zmianie okno edycji staje się puste. Należy projekt otworzyć powtórnie. I na odwrót. Niby tła nie zmienia się co i rusz, ale przecież dążymy do perfekcji :roll:
Z uwag pobocznych (nie jako przytyki w kierunku Mirka)
* pomimo tego, że j.angielski nie jest mi obcy to jednak wolałbym pracować na wersji polskojęzycznej - z czystego patriotyzmu i szacunku dla 60-cio milionowego narodu. Nie mam pojęcia jak to można zrealizować bo jestem za cienki, ale np. wybór wersji językowej dokonywałby się automatycznie po wykryciu języka instalacji Windy. Użytkownik nie miałby możliwości jego ręcznego wyboru
* obsługa programatora USBasp jest doskonała, ale gdyby Mirek zechciał zaimplementować obsługę np. tylko mkII (jest dużo szybszy i chyba najpopularniejszy poza USBasp) choćby tylko w wersji mocno komercyjnej i siłą rzeczy droższej - znalazłby spore grono chętnych. Rozumiem, że Mirek nie zarabiałby wtedy na sprzedaży swojego programatora, ale mógłby poszerzyć ofertę o niego a przychody ze sprzedaży komercyjnego Clipsa powetowały by mu straty.
* wspominane już niedoskonałości edytora
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 17:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
Mając otwarty projekt na jasnym tle po jego (tła) zmianie okno edycji staje się puste.

hmmm pokaż jakiś zrzut ekranu jak to wygląda "przed" i "po" ... bo ja odpalając to i zmieniając tła na róznych windowsach ani razu nie doświadczyłem takiego efektu - ale nie mówię, że u ciebie jest inaczej. Po to właśnie proszę o uwagi - bo to że u mnie działa - to nie jest żadne wytłumaczenie. Ale żebym mógł doszukać się babola - no musiałbym mieć więcej informacji i umieć go sprowokować u siebie ;) żeby go zatłuc ;)

tungu napisał(a):
* pomimo tego, że j.angielski nie jest mi obcy to jednak wolałbym pracować na wersji polskojęzycznej - z czystego patriotyzmu i szacunku dla 60-cio milionowego narodu. Nie mam pojęcia jak to można zrealizować bo jestem za cienki, ale np. wybór wersji językowej dokonywałby się automatycznie po wykryciu języka instalacji Windy. Użytkownik nie miałby możliwości jego ręcznego wyboru

Może kiedyś o tym pomyślę, na razie jak mówię - program jest no tak okrutnie prosty - że już kogoś wyżej pytałem - które określenia sprawiają problem ? Poza tym akurat w przypadku takich programów - sam mało widzę sensu robienie go po polsku ... A już na pewno nie na tym etapie bo czasu za mało ...

tungu napisał(a):
ale gdyby Mirek zechciał zaimplementować obsługę np. tylko mkII (jest dużo szybszy

już odpowiadałem wyżej na to pytanie.... I wcale nie jest prawdą że zaimplementowany jest USBASP bo Mirek chce sprzedawać swoje ;) .... gdyby tak było to program wykrywałby tylko mirkowe USBASP a tymczasem działa z każdym nawet własnej roboty USBASP więc w czym problem? Pisałem też, że jestem w stanie wykrywać i gadać programowo sobie z obecnymi dwoma programatorami co powoduje, że użytkownik nie musi sobie zawracać głowy ich konfiguracją itp itd ... z Mk2 nie umiem gadać , zresztą go nawet nie mam - a jak kiedyś ktoś u mnie był i go miał to hmmm powiem tak - WCALE nie jest szybszy od USBASP ;) Chociaż ? może coś się zmieniło ? nie wiem - podaj mi ile czasu programuje się pełny wsad np m32 za pomocą twojego programatorka ? to porównam ok ? - tak tylko z ciekawości

ale być może kiedyś w komercyjnej wersji programu wprowadzę rzeczywiście inne programatory - zobaczymy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 19:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

System to Win 7 Home Premium Refurbished, C2D 8GB RAM. Na innych komputerach nie próbowałem, ale używam tylko XP i 7. Wieczorem na nich też sprawdzę.
W kwestii szybkości - nie mam żadnego programu, który mógłby mi zapełnić pamięć AtMegi32 i abym mógł porównać czasy. Jeśli ktoś podzieli się ze mną jakimkolwiek wsadem to chętnie wykonam porównawcze zestawienie a różnych programatorów mam od groma. Sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie.
tungu


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 20:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

No więc wykonałem szybciutkie testy na 4 różnych programatorach. Kolejne 4 inne programatory czekają na wolną chwilę. Wyniki mnie zdziwiły.
Wsad to atmega fusebit doctor o rozmiarze 8.174 b. Ładowane przez MkAvrCalculator. Czasy mierzyłem z ręki stoperem, więc należy podchodzić do nich z ostrożnością, ale pewien trend da się zauważyć. Stoper startował na równi z kliknięciem przycisku WYKONAJ a zatrzymywałem go, gdy pasek postępu doszedł do końca. I pewna uwaga: w przypadku AVR BOX II na pasku postępu najpierw widoczny był postęp do 30% następnie pasek się zerował i znów biegł już do 100%. Tego czegoś nie było przy układzie FT232 z zestawu. Weryfikacja wyłączona. Ładowana Atmega 32 na zestawie 1.04b
Wykonałem po 5 prób. Podaję średnią:
programator wbudowany w zestaw - FT232 - 5,526s.
AVR BOX II od Sibit - 5,978s.
USBasp BARION - 3,39s.
ATB USBasp - 3,408s.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 21:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
programator wbudowany w zestaw - FT232 - 5,526s.
AVR BOX II od Sibit - 5,978s.
USBasp BARION - 3,39s.
ATB USBasp - 3,408s.


No i jak to się ma do ;)
tungu napisał(a):
tylko mkII (jest dużo szybszy


A poza tym to na prawdę się dziwię, że wykorzystywałeś stoper - skoro AVRDUDE podaje DOKŁADNY CZAS zaprogramowania wsadu ;)

i teraz zobacz ... ty pisałeś o wsadzie zaledwie ok 8 kb a ja pokażę tobie wsad prawie dwa razy większy wgrywany za pomocą USBASP ale na MAKSYMALNEJ PRĘDKOŚCI ... zwróć uwagę na czerwoną ramkę w MkAvrCalculatorze - nie każdy tego używa pomimo, że często o tym mówię w poradnikach ;) A na drugim zrzucie zobacz czas wgrania tego 2x większego prawie wsadu ;)

ObrazekObrazek

Może to spowoduje, że jednak zaczniesz używać USBASP jako główny programator ? ;) .... gorąco polecam i teraz pewnie wiesz dlaczego

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO