Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 12:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lis 2016, o 23:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 wrz 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Witam !
Korzystając z AVPlayer nie mogę zapisać żadnej zakładki.
Próba dodania zakładki kończy się wyświetleniem komunikatu: Cannot modify a read-only dataset.
Co należy zrobić aby zapisanie zakładki stało się wykonalne ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 00:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A może warto zacząć od tego jaką masz np wersję programu ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 09:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

A może sprawdź czy czasami katalog lub pliki w nim nie mają ustawionego parametru
że są tylko do odczytu (Read-Only)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 16:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 wrz 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Wersja 1.0.0.41
Jak sądzę wersja programu w tym przypadku nie ma znaczenia decydującego, bo dotychczas program w tej wersji działał bez zarzutu i możliwe było utworzenie kilkudziesięciu istniejących zakładek w kilkunastu filmach. Przypuszczam, że jest to raczej związane z działaniem systemu operacyjnego (Windows 7/64) lub programu ochrony antywirusowej (Bitdefender Total Security). Niestety mając takie podejrzenia nie bardzo potrafię ustalić co ewentualnie należy zmodyfikować w konfiguracjach wspomnianych programów, aby problem rozwiązać. Być może jestem jednak w błędzie i dlatego szukam pomocy i konstruktywnych rad.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 17:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

windows nie ma z tym nic wspólnego, tak samo antywirus

coś źle może robisz - pokaż więc zrzutami ekranu po kolei co robisz i jaki masz błąd

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 16:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 wrz 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Panie Mirku,
Problem udało mi się zdiagnozować, natomiast nie wiem jak go można rozwiązać i dlatego szukam pomocy.
W PC mam system operacyjny Windows 7/64 i wspomniany już wcześniej antywirus Bitdefender Total Security. W skład Bitdefendera wchodzi moduł Ransomware chroniący pliki przed wrogim zaszyfrowaniem.
Załączam dwa zrzuty ekranu. Ten drugi zrzut (czerwone zakreślenie) wyjaśnia właściwie wszystko. Funkcjonalności AVPlayer blokowane i ograniczane są właśnie przez moduł Ransomware Bitdefendera. Ten moduł chroni miedzy innymi folder Moje dokumenty w partycji C.
W związku z powyższym moje aktualne pytanie brzmi: Czy możliwe jest korzystanie z AVPlayera tak, aby jego baza danych AVPMovies_01.edb była zlokalizowana nie w folderze Moje dokumenty ?

------------------------ [ Dodano po: 12 minutach ]

Chyba jakiś błąd i wcięło obrazki, więc uzupełniam jeszcze raz obrazki, które poprzedni się nie załączyły.
ObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 17:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

cansado napisał(a):
Czy możliwe jest korzystanie z AVPlayera tak, aby jego baza danych AVPMovies_01.edb była zlokalizowana nie w folderze Moje dokumenty ?


Na dzień dzisiejszy nie można zmienić lokalizacji bazy - jedyne co mogę ci polecić to usunąć z kompa tak koci program jakiego nazwę wymieniałeś a ja nawet tej nazwy nie powtórzę ;) masakra jakaś .... no masakra

Już niejednokrotnie pisałem, że na świecie coraz więcej firm produkujących antywirusy - po prostu zidiociało (sorry za wyrażenie) ... a szczególnie na I-szym miejscu (kiedyś PORZĄDNA firma) symantec .... Dzisiejsze wersje programów antywirusowych tej firmy to przerost nad treścią - a głupawy program Symantec Antywirus wpierniczy do kwarnatanny często bogu ducha winny program tylko z tego powodu, że nie ma go na liście programów symanteca jako używanych w społeczności symanteka - to już kretynizm doskonały wręcz u symanteca ;) .... czyli jak jesteś programistą i sobie sam napiszesz program to symantek zawsze ci go wypierrrr.....niczy .... no bo jak? skoro na liście społeczności symanteka użytkownicy używali go tylko 0 razy !!!

Niestety nie tylko symantek grzeszy takim kretnizmem - wiele innych programów również

a więc wniosek z tego taki:

1. albo jako użytkownik jakiegoś tam twojego dziwnego programu - nauczysz się jego obsługi jak będziesz miał na tyle cierpliwości i dodasz w nim AVPlayer do wyjątków

2. albo nie używaj AVPlayera jako potencjalnie bardzo groźnego programu ;)

sorki ale obawiam się, że twój program nawet gdyby baza była w inny miejscu to znalazłby 100 innych powodów żeby go blokować .... Skąd wy panowie bierzecie takie EGZOTYCZNE programy jak jakiś tam tansomłer ? :lol:

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

a na koniec powiem tobie bo pewnie tego nie wiesz, że praktycznie już od MS Windows Vista czyli również win7, 8 i 10 Majkrosoft nakazuje wręcz programistom piszącym swoje aplikacje aby dane aplikacji były umieszczane w folderze MOJE DOKUMENTY a nie gdzieś tam indziej na dysku a już broń Boże w Program Files bo wtedy sam Majkrosoft robi kaszankę z takimi programami

O tych aspektach wszystkich i szczególnie symanteku głupawym to już pisałem niejednokrotnie w wielu miejscach i na tym forum i w necie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 19:05 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 wrz 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Szczerze powiedziawszy czuję się rozczarowany.
Rzetelne wsparcie techniczne nie powinno chyba polegać na negowaniu wszystkiego tego czego nie potrafimy rozwiązać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 19:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

cansado napisał(a):
Szczerze powiedziawszy czuję się rozczarowany.
Rzetelne wsparcie techniczne nie powinno chyba polegać na negowaniu wszystkiego tego czego nie potrafimy rozwiązać.

Kurdę - staram się rzetelnie wyjaśnić o co chodzi z kocimi programami a kolega jeszcze rozczarowany ? ! ? !

to powiem krótko - wywal ten program - mowa teraz konkretnie o AVPLayer i inne programy Atnela i nigdy ich nie używaj - KONIEC !

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 20:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 wrz 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Ja nie popadam w skrajności.
Mam pełne uznanie dla wielu Pana działań i korzystam z wielu Pana bardzo dobrych pomysłów i produktów. AVPlayera nie wywalę, bo jest dobry, przydatny i godny polecenia.
Nie wywalę również Bitdefendera, bo używam go od lat i sprawdza się wyśmienicie. Jeżeli nawet występują konflikty oprogramowania, to będę myślał jak je obejść.
Jeżeli natrafiam na trudności, to szukam pomocy. Nie powinien Pan reagować tak emocjonalnie. Pozdrawiam ze szczerym życzliwym uśmiechem. Mam nadzieję, że już się Pan nie gniewa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 20:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Ponieważ może to być przydatne dla innych użytkowników Bitdefendera to zrób potem poradnik dotyczący jego konfiguracji/dodania w nim wyjatków



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 21:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
Ponieważ może to być przydatne dla innych użytkowników Bitdefendera to zrób potem poradnik dotyczący jego konfiguracji/dodania w nim wyjatków

I to jest godna pochwały SOLUCJA, zamiast zrzucanie na mnie obowiązku brania odpowiedzialności za WSZYSTKIE kocie programy antywirusowe świata - odpowiedzialności.

I żeby nie było - ja nie mam żadnego ulubionego programu antywirusowego, ja nie mam prowizji od żadnej firmy produkującej programy antywirusowe ;) ... ja mówię "jak jest"

a kolega micky SŁUSZNIE podpowiada .... bo tu leży problem - a nie domyślanie się, że Kardaś zassa albo zakupi wszystkie programy antywirusowe świata - sprawdzi ich wady i zalety i każdemu natychmiast odpisze na pytanie typu:

"Posiadam program antywirusowy "BongoGroundSecurityDeltaPerceptionOfKongoAntiHistamineInjectionSystem GMBH" i mam problem ponieważ blokuje mi on MkAvrCalculator. Ponieważ kupiłem ten program "Bongo....." za 200 zł natomiast MkAvrCalculator za 45 zł - to żądam od autora MkAvrCalculator, że wyjaśni mi dlaczego program "Bongo...." blokuje mi MkAvrCalculator". "Nadmienię, że pisałem maila do firmy produkującej program "Bongo....." .... ale mi nie odpisali albo odpowiedzieli że nie znają MkAvrCalculator - i odradzają korzystanie z tego podejrzanego programu MkAvrCalculator.


No ludzie ;) Litości ....

Ja używałem wcześniej ESET NOD i wyłączałem w nim wszystkie mechanizmy ochrony przed "POTENCJALNYM zagrożeniem" bo to są kretynizmy dla programisty PC w dzisiejszych czasach. Teraz używam programu "AVG" .... i też muszę się uczyć z nim walczyć - i nie twierdzę wcale że jest najlepszy - tylko jest pokroju "Bongo Bongo..." i jak mnie wkurzy to poszukam innego

Problem polega na tym, że jedni chcą i szukają przyczyn problemu - a inni mają dość i żądają tego od innych

Poza tym nie mają dystansu do siebie i się obrażają że napisałem "wywal program Bongo...Bongo..."

Trudno - nic na to nie poradzę ;) i nie będę tu zachowywał żadnej poprawności politycznej

I nie gniewam się - proponuję uśmiech i nie branie do siebie wszystkiego jakbym chciał komuś dokuczyć ....

to tyle

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 19:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 wrz 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Podstawowy kłopot polega na tym, że w momencie dodawania nowej zakładki do filmu w AVPlayer zobaczymy taki (obrazek 001) komunikat z którego wcale nie wynika co jest jego przyczyną.
Szczegółowe przejrzenie konfiguracji systemu operacyjnego (Windows7/64) i antywirusa (obrazek 002) pozwala stwierdzić, że blokuje to moduł Ransomware antywirusa, który chroni komputer przed wrogim szyfrowaniem dla okupu/szantażu. Po wybraniu na panelu Bitdefendera VIEW MODULES (zaznaczone czerwonym obrysem) wybieramy moduł RANSOMWARE PROTECTION (obrazek 003) i dalej Blocked applicattions. W nowym okienku (obrazek 004) zobaczymy wykaz wszystkich blokowanych aplikacji, w tym również AVPlayer. Należy zaznaczyć (obrazek 005) te aplikacje które mają być wyjątkiem nieblokowanym. Klikamy zezwolenie Allow i po wykonaniu tej operacji nasza aplikacja AVPlayer pojawi się w okienku (obrazek 006) z wykazem aplikacji zaufanych nieblokowanych. Teraz już z dodawaniem zakładek w AVPlayer nie ma kłopotu. To wszystko jest trywialnie proste pod warunkiem, że odnajdziemy przyczynę. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 21:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Powiem tak ... widziałem już różne programy "bongoAntyWirusowe" i najczęściej one blokują sam plik EXE i w ogóle nie można odpalić programu - no ale tak (i wybacz mi to określenie bo to broń Boże nie do ciebie - tylko do autorów programu antywirusowego któego używasz) a więc tak kretyńskiego zachowania antywirusa to jeszcze nie widziałem ;) żeby blokował bazę danych programu zamiast samego exe ;) chore chore chore (cały czas mówię o tym programie anty-kocim-wirusowym a nie o twoich poczytaniach - zrozum mnie dobrze) ... Jako autor programów na PC wiem coś o tym ;)

Najważniejsze jednak że nauczyłeś się w programie dodawać wyjątki ;) i problem się skończył

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 22:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Dodawanie wyjątków to jedno, ale antyvir powinien zapytać o blokadę, a jak widać tego nie zrobił.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 22:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
ale antyvir powinien zapytać o blokadę, a jak widać tego nie zrobił.

I dlatego TAKIE anty-kocie-wiry które robią coś poza moimi plecami - same lądują w mojej kwarantannie albo koszu :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
żeby blokował bazę danych programu zamiast samego exe

A to nie jest czasem tak, że on blokuje nieznanym plikom exe dostęp do zewnętrznych plików spoza folderu programu? Ma to sens w tym przypadku i jest pewnie mniej uciążliwe niż blokowanie wszystkich exe jak leci. Jeśli chodzi o ransomware to zagrożenie jest jak najbardziej realne. Sam poznałem osoby poszkodowane przez takie ataki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 23:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpadlewski napisał(a):
Jeśli chodzi o ransomware to zagrożenie jest jak najbardziej realne.

gdzie realne w AVPlayer ? .... no kolega raczy żartować sobie pisząc takie rzeczy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 23:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

Mirku nie napisałem, że AVPlayer to ramsomware tylko, źe ten typ ataku jest coraz bardziej popularny jako taki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2016, o 16:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Grunt, że jest już solution.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2016, o 21:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 lis 2016
Posty: 7
Pomógł: 0

Spróbuj zainstalować program z uprawnieniami "Uruchom jako Administrator."


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 15:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 28
Pomógł: 3

Panowie i Panie - program BitDefender to jeden z najlepszych programów antywirusowych na rynku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/BitDefender

Osobiście używam ESETa ale nie nazwałbym BitDefendera kocim ;) ;)
https://www.virusbulletin.com/testing/r ... ntimalware

Uzyskal nawet lepszy wynik niz ESET ;)

Mirku, zachowanie tego antyvira jest poniekąd poprawne. Nie dopuscil po prostu do modyfikacji pliku - nie zablokowal stricte bazy jako virus/trojan cokolwiek. On nie dopuscil do jej nadpisania, modyfikacji cokolwiek, podejrzewajac ze plik jest szyfrowany przez oprogramowanie ransomware.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ransomware

Inne pytanie dlaczego tak się stało i na jakiej podstawie huterystyka wykryla atak. Z drugiej strony lepiej false positive niz gdyby program mial niezauwazyc takiej proby. Kazdy prawdziwy program umozliwia ustawiania wyjatkow. BitDefendera mozna o ile pamietam rowniez ustawic by pytal jaka akcje ma podjac.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO