Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 21:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2016, o 18:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Witam chciałem zrobić tak że gdy nacisnę klawisz to czeka na dane i dopiero wyświetla mi nowe okno. Nie wiem jak zrobić pętlę oczekującą tylu np while do w C .

Mam taką obsługę klawisza.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Lecz w tym przypadku muszę się wstrzelić wtedy gdy akurat dane są w schowku.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2016, o 18:30 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

A coś z tego? https://www.b4x.com/android/forum/threa ... lus.65989/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2016, o 20:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):

Jagi to jest przykład z ... andruino tzn bajzika4x dla andruino

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

driver0207 napisał(a):
. Nie wiem jak zrobić pętlę oczekującą tylu np while do w C .

hmmm ? .. chociaż ? .. może to ja coś źle zrozumiałem ? ... bo niby temat B4A, pytanie w temacie do B4A a piszesz o C ? ... dziwne

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2016, o 20:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Nie nie chodzi mi o pętlę oczekującą w c tylko odpowiednik dla b4a pętli oczekującej. Czyli rób dopóki

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2016, o 21:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

driver0207 napisał(a):
Nie nie chodzi mi o pętlę oczekującą w c tylko odpowiednik dla b4a pętli oczekującej. Czyli rób dopóki

a ok ... tzn może inaczej ....

Polecam RAZ NA ZAWSZE absolutnie zapomnieć, wyciąć sobie z głowy i NIGDY nawet sobie samemu nie mówić na głos o pętli oczekującej podczas programowania na PC albo na telefonach ;) to zupełna niedorzeczność i kompletne nieporozumienie ....

Nie ma i nie stosuje się czegoś takiego ;) .... Qniec!

Proponuję nigdy nawet nie wracać do tego tematu bo sobie samemu robi się krzywdę ...

-----------------------------------------------------------------------------

No to w takim razie co ? Rzucić programowanie ? Nie da się napisać programu ? Zrealizować zadania ?

Ależ da się i to z powodzeniem i po stokroć lepiej niż z jakimiś pętlami oczekującymi

jak ?

Słowo klucz: ZDARZENIA (EVENTS) ....

pierwsze co w takim wypadku nawet początkującej osobie powinno przychodzić do głowy to ? ... no toż Timery które masz w B4A ;) Tak samo na PC - wprawdzie to droga "na okrętkę" ale będzie w 100% działać - gorzej gdy ktoś wymyśli żeby zastosować ich tysiąc mając np ileś tam klawiszy do przyciśnięcia ... ;) Bo nie tylko o timery chodzi ...

Zadając pytanie myślisz troszkę od tyłu - a warto byłoby zadać je szerzej żeby się więcej dowiedzieć na temat możliwych rozwiązań

stosujesz zwrot
driver0207 napisał(a):
gdy nacisnę klawisz to czeka na dane


Co czeka na dane? Kto czeka na dane ?

A wciśnięcie klawisza to co powoduje ? Bo z przedstawionego kodu nic nie wynika poza tym, że zmieniasz kilka propertiesów / właściwości ...

Więc o jakim ty czekaniu na dane piszesz albo pytasz ? ... Ja pytam bo zupełnie nie rozumiem ... ale ok no jeden raz postaram się zgadnąć ;) choć pewnie mi się nie uda

Wciskasz klawisz i coś gdzieś wysyłasz ? Jeśli tak to nie sądzisz że warto byłoby napisać co wysyłasz? gdzie? i czym ? ... czy np UDP czy np RS232 ? ... no toż to byłaby podstawa żeby napisać gdybym zadawał takie pytanie

dlaczego podstawa ?

Ano dlatego panie kochany - że jak coś wysyłasz to znaczy że zwykle tą samą drogą odbierasz - a skoro tak to mechanizmy odbiorcze dla obsługu Serial czy UDP czy byle czego innego zapewniają ładne ZDARZENIE zwykle odbiorcze i po jaki gwint jakieś pętle oczekujące ? Pętlą oczekującą ZABIŁYŚ system ;) tak tak ... i raz być coś może i odebrał ale często nic ...

Poza tym jak mówiłem na początku - nawet jak nie zgadłem o co chodzi to do BYLE CZEGO, podkreślam BYLE CZEGO ....

co za problem odpalić w takim przycisku timer, który co ileś ms sprawdza czy coś gdzieś tam tobie nadleciało a jak nadleci to się wyłącza i prezentuje jakieś dane - cokolwiek. Chociaż mówię - jest to metoda łopatologiczna i jeśli tylko (zgadłem tam wyżej) to nigdy w życiu nie stosowałbym timera do tego

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2016, o 22:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Klawisz otwiera okno i tylko raz aktualizuje dane z udp . Chciałem jakby zrobić tak że gdy nacisnę klawisz to aplikacja by poczekała na te dane i dopiero wyświetliła okno. (takie jeszcze głupie nawyki z bascoma) Jednak zrobiłem inaczej . Stworzyłem sobie zmienne dodatkowe gdzie dane są cały cas aktualizowane podczas parsowania i porostu przypisuje wartości tych zmiennych podczas wciśnięcia klawisza gdzie chcę.


A tak z ciekawości poczytam sobie na temat timerów do b4a bo bardzo by się przydały, tak samo eventy.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2016, o 22:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nie nie - jak masz udp (czyli zgadłem) to kompletnie bez sensu pakować się tu z timerem ... rzeczywiście sam widzisz, że stare nawyki programowania liniowego z bascoma to coś strasznego ... Tu trzeba z tego w 100% zrezygnować

1. wciskasz przycisk - coś wysyłasz przez UDP
2. czekasz aż nadleci odpowiedź
3. no i przecież masz zdarzenie odbiorcze - to z niego wywołujesz ew jakąś akcję w zależności od danych

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2016, o 18:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Oki oki. Może nie w tym projekcie a w innym sie przyda więc trzeba sie zabraćza timery w B4A.

Dzięki za odpowiedź . Pozdrawiam:)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO