Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 06:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 wrz 2016, o 12:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

Cześć!
Nie wiem czy dobrze pytam i główkuje, ale już tłumaczę o co chodzi :).
Kupiłem sobie na "jebaju" chiński lokalizator GPS. Mam w nim kartę sim i mogę go sobie sms'em odpytać o pozycję :)
Ale jest tam też do ustawienia adres i port serwera :) I wtedy za dodatkowymi opłatami można sobie na chińskiej stronce podglądać pozycje i historie.
Do logowania na tą stronkę używa się numeru IMEI więc podejrzewam że mój lokalizator go w paczce wysyła. Ale chciałbym podsłuchać co on tam jeszcze wysyła (jak wygląda ramka...).
I teraz pytanie czy jest jakiś serwerek z publicznym IP gdzie mozna sobie port wybrać, ustawiam sobie te dane w moim lokalizatorku i czekam na paczki? Czy jest jakiś inny prosty sposób żeby to sobie podsłuchać co to czarne pudełeczko wysyła?

Jakby co to mam router z DD-WRT i dostep do niego po DDNS. Może da się tam coś doinstalować? Albo jakoś inaczej...
Pozdrawiam

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2016, o 14:44 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 lut 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Zajrzyj na stronę traccar.org znajdują się tam serwery trackingowe demo oraz instrukcja jak z nich korzystać.
Po krótce to wystarczy (bezpłatnie) zarejestrować swoje konto i zalogować się na stronę, w urządzeniu zaś wpisać IP serwera oraz port odpowiedni dla twojego urządzenia (lista urządzeń i portów dla nich również znajdziesz na stronie.

Jest nawet możliwość uruchomienia serwera na własnym PC + istnieje modyfikacja "Traccar web UI mod" dodająca kilka funkcji.

W zakładce Support/Documentation/Development/Communication Protocols znajdują się opisane protokoły niektórych lokalizatorów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 10:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Jak masz dostęp do internetu z publicznym adresem IP (i bez żadnych dziwnych blokad u operatora), to możesz sobie w domu, na własnym PC, połapać ruch wysyłany z urządzenia.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 18:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

Mam UPC (ich modem jako gateway) podpięty pod WAN w moim TPlinku z DD-WRT. Brak stałego IP. Ale myślę że mógłbym też uruchomić serwer TCP u mnie na laptopie, a na routerze zrobic przekierowanie z WAN na IP i port gdzie mam ten serwer.
Mam już kilka pomysłów do sprawdzenia, także jak tylko będzie czas to potestuje i dam znać co i jak. Dzieki za pomoc.

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO