Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 15:59


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2012, o 16:18 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
rezasurmar napisał(a):
Ewentualnie mógłbyś zbuforować baterię jakimś goldcapem, ale powiększy to konstrukcje i zwiększy koszta.


I czy przypadkiem nie zwiększy poboru prądu w trakcie uśpienia układu z uwagi na upływność kondensatora i ciągłe jego doładowywanie ? (ale to już bardziej pytanie z mojej strony niż stwierdzenie)


Wszystko zależy od parametrów kondensatora, dzisiejsze goldcap mają naprawdę bardzo przyzwoite parametry. Wszystko trzeba by organoleptycznie zbadać i sprawdzić czy zysk z zminimalizowania udaru prądowego będzie większy niż upływność. Baterie typu CR itp, mają zdecydowanie lepsze charakterystyki przy rozładowaniu prądami rzędu mikroamper, niż katowanie ich pojedynczymi nawet miliamperami.

Niestety w tym wypadku bez testów się nie obędzie.

Wszystko zależy od tego jak długo ma działać dany czujnik niezawodnie i od jakiego napięcia (zwiększenia rezystancji wewnętrznej) zacznie działać niestabilnie.
Niestety większość producentów podaje potrzebne informacje lakonicznie, trzeba samemu przetestować.
Warto zawsze brać poprawkę na pojemności ok 30-40%.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2012, o 17:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Jeśli to ma być tak znacząca produkcja to może warto podpatrzeć jak transmisja radiowa jest realizowana w wodomierzach czy też podzielnikach na grzejnikach. W podzielnikach zastosowana bateria wytrzymuje 12 lat (gwarantowane 10 lat).
Z wodomierzami to dokładnie nie wiem bo wymaga się ich wymiany co 5 lat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2012, o 17:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2012
Posty: 518
Pomógł: 6

przepraszam, zażartowałem sobie z tymi 100 000, bardzo małe ilości będą potrzebne, niestety



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2012, o 17:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2012
Posty: 123
Lokalizacja: Reda
Pomógł: 0

Ja w swoich czujnikach zastosowałem przetwornice, tyle że musiałem zejść z 24V na 5V, trochę inna bajka, jednak różnica poborze prądu była znacząca.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2012, o 18:39 

Pomógł: 0

W wodomierzach są stosowane baterie litowe właśnie, ale gabaryty mają zbliżone do bateri AA (R6), więc są niebotycznie większe niż CR2032 ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO