Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 paź 2016, o 14:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A podlaczyles go tak jak pdf nakazuje?

Sent from my Mi-4c



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 14:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a w nocie jest napisane wyraźnie:
Cytuj:
The demodulated output signal can directly be
decoded by a microprocessor. TSOP17.. is the
standard IR remote control receiver series,
supporting all major transmission codes.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 14:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 8
Pomógł: 0

ciamciak napisał(a):
@rakar
Popatrz na schemat, dioda IR jest połączona z pierwszą diodą "widzialną", więc tą trzeba podpiąć.

dziękuje bardzo :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 14:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

hehe, z zewnątrz identycznie oba wyglądają. Jeden ma napis tsop 1736, a drugi tsop 1738. Nota tak jak wspominasz niby właśnie jest wspólna, tylko jeden na 36kHz, a drugi na 38kHz. Testuje na płytce stykowej i po prostu w miejsce jednego wsadzam drugi, nie zmieniając innych elementów itp. Kilkukrotne powtórzenie i za każdym razem mam te same efekty z jednym i drugim ;)

Hmm z ciekawości zobaczyłem jak to na oscyloskopie wygląda:
Obrazek

Obrazek

A powiększenie tych szpilek na początku
Obrazek

Umieściłem duże dwa pierwsze screeny, aby łatwiej porównać przebiegi.

Wygląda na to jakby ten 38kHz nie mógł sprowadzić do masy poprawnie tak jak ten pierwszy. Czyli co, uszkodzony? :D Czy to może wina czegoś innego. Ktoś miał jakieś doświadczenie z czymś takim?

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
a w nocie jest napisane wyraźnie:
Cytuj:
The demodulated output signal can directly be
decoded by a microprocessor. TSOP17.. is the
standard IR remote control receiver series,
supporting all major transmission codes.


No to jakby to na polski przetłumaczyć? :P i jak to się ma do tego mojego przypadku? Chyba powinny oba tak samo działać?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 16:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Wygląda na to jakby ten 38kHz nie mógł sprowadzić do masy poprawnie tak jak ten pierwszy. Czyli co, uszkodzony? Czy to może wina czegoś innego. Ktoś miał jakieś doświadczenie z czymś takim?

Ale numer - myślałem, że on działa prawie tak jak ten TSMP58000 ale teraz jak pokazałeś te oscylogramy to widać, że to jednak jest jakaś kaszanka bo nawet nie widać nośnej normalnie tylko jakieś dziwne szpilki ... rzeczywiście dziwne ... nie masz innego ezgemplarza żeby sprawdzić ? z ciekawości ;) ...

misiulu napisał(a):
No to jakby to na polski przetłumaczyć?

No że sygnał po demodulacji (czyli wyjęciu nośnej - same zmiany amplitudy) ;) może być bezpośrednio analizowany przez procka. A u ciebie dzieje się jakaś kaszanka po prostu. To jest nowy ezgemplarz ? czy może po jakichś przejściach ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 17:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

misiulu napisał(a):
To jest nowy ezgemplarz ? czy może po jakichś przejściach ? ;)
Oba kupiłem jakieś 7 lat temu i tak się walały nieużywane. Teraz nadarzyła się okazja, aby wypróbować i najpierw wsadziłem tego 38kHz i mi nie działało, później 36kHz i zaczęło śmigać. Pomyślałem, że może inna częstotliwość pilota i nie łapie :D Jednak po twoim filmiku co pokazałeś, że na innym też powinno chodzić tylko ewentualnie zasięg mniejszy, postanowiłem sprawdzić czy coś w ogóle odbiera. Dopiero porównując u Ciebie w programie zauważyłem takie dziwy i też pomyślałem, że on jakiś inny czy co? Jednak na oscylogramie widać, że coś jednak mu się wewnętrznie popsuło bo i pełno jakichś dziwnych zakłóceń nawet między okresami gdzie są te dziwne szpilki.

Także musi być uszkodzony. Albo kiedyś, nie pamiętam może już tego, sam go gdzieś podłączałem dla prób (czasy bascoma u mnie) i uszkodziłem :D

Nie mam niestety innego egzemplarza na 38kHz. Nawet jakbym chciał kupić to teraz są te co wymieniałeś czyli tsop 31238 lub 31438. Także nie będę się z nim bujał i idzie do krainy wiecznych łowów na ramki IR :D

Ale dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 17:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
idzie do krainy wiecznych łowów na ramki IR

No taki bywa kres elementów elektronicznych :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2016, o 21:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Czy jest możliwość zmiany wartości nośnej w kilku ramkach naraz?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2016, o 21:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

43kuku napisał(a):
Czy jest możliwość zmiany wartości nośnej w kilku ramkach naraz?

Na razie jak widać nie ma - ale może to dobry pomysł, żeby zaznaczyć ich kilka i żeby zmiana nośnej poszła od razu na wszystkie zaznaczone ;) W nowej wersji będzie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2016, o 21:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Dziękuję, właśnie zdekodowałem prawie cały pilot :) tylko jeszcze bez odbiornika nośnej



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 17:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

10.0.0.18

No Panowie!

Gigantyczny Updejt! ... Nadeszły MAKRA IR !!! szoking jak to fajnie działa ;) ... wiem wiem, że w wersji DEMO są nieco ograniczone możliwości ale powinno dać się przetestować na jednym klawiszu makra

dajcie znać komu się udało ?

dajcie znać czy działa ?

czy ładują się wsady bo znowu grzebałem w silniku wgrywania wsadów (misiuluuuu ! ... sprawdź please - bo ty masz specyficzną przejściówkę) i ciekaw jestem czy u ciebie śmiga

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

MAKRA IR - czyli można sobie kliknąć kilka klawiszy RÓŻNYCH pilotów ... tak żeby ładnie pojawiły się w historii. KAŻDY może mieć inną częstotliwość nośną! ... Ale uwaga - na razie to jeszcze wersja testowa - więc może coś być nie halo - na pewno nie próbujcie zbyt dużej ilości - najwyżej ze 2-3 przyciski.

Ja testowałem np na swoim TV, wzmacniaczu audio i DVD. Każdy innej firmy i inny pilot. Zrobiłem makro z ich przycisków PWR ;) no i śmigało. A jak u Was ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 17:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
czy ładują się wsady bo znowu grzebałem w silniku wgrywania wsadów (misiuluuuu ! ... sprawdź please - bo ty masz specyficzną przejściówkę) i ciekaw jestem czy u ciebie śmiga

Działa jak ta lala :D po naciśnięciu przycisku od razu wczytał nowego bootloadera :D Na wszelki wypadek wykasowałem procka i program ponownie go przez USBASP zaprogramował i również wgrał bezproblemowo bootloadera :) Także śmiga cudnie :>

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 19:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Sprawdziłem makra korzystając z dwóch pilotów, działa bardzo fajnie. Próbowałem jeszcze 3-ci (rc6) jednak tylko raz udało się wywołać działanie urządzenia obsługiwanego tym pilotem niezależnie od tego czy korzystałem z makr czy nie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 19:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Melduję że działa :) Na ten moment sprawdzone na jednym pilocie od dekodera SAT (najpierw przełącza mi na kanał 1 a później zwiększam głośność). Wszystko pod jednym przyciskiem ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 19:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

43kuku napisał(a):
Próbowałem jeszcze 3-ci (rc6) jednak tylko raz udało się wywołać działanie urządzenia obsługiwanego tym pilotem niezależnie od tego czy korzystałem z makr czy nie.

A co to konkretnie za pilot ? od jakiego urządzenia ? Jak długie ma ramki ? I czy przypadkiem nie ma on komunikacji dwustronnej ?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

misiulu napisał(a):
Także śmiga cudnie :>


Maciek_L napisał(a):
Melduję że działa


Ślicznie dziękuję !

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 20:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

jest to pilot: RC1762304
współpracuje z odbiornikiem OVU4120
steruje laptopem
Podczas testów w pewnym momencie dioda (nr 1 na zestawie) świeciła się cały czas, aż do resetu uC.

Obrazek

Na screenie przedstawione sa 3 próby tego samego klawisza, nie mam odbiornika nośnej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 20:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

43kuku napisał(a):
Na screenie przedstawione sa 3 próby tego samego klawisza, nie mam odbiornika nośnej.

Żebyś chociaż w dwóch kanałach pokazał dwie próbki tego samego klawisza ... bo z ramki historii nie da się porównać ze screenshota

a jak widzisz odbiornik nośnej nie jest potrzebny żeby odczytać ... za to może być bardzo przydatny żeby wiedzieć z jaką nośną pilot pracuje i tą samą nośną używać przy nadawaniu. Bo tak - to jak widzisz domyślnie program przyjmuje nośną 38 kHz

A pytam o widok dwóch ramek w dwóch kanałach bo może twój pilot za każdym wciśnięciem generuje nieco inne dane, - np godzinę żeby sprawdzać ważność ramki itp wtedy może być problem z odtworzeniem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 21:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Obrazek

wygenerowałem 4 ramki, ten sam klawisz co poprzednio



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 21:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A czyli ramka klawisza się nie zmienia - więc powinna się dobrze generować i odbiornik powinien śmigać - tyko właśnie - może częstotliwość nośna jest jakaś mocno inna ... sprawdź ręcznie - zmieniając częstotliwość nośną ... może z którąś trafisz i odbiornik będzie reagował za każdym razem.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 09:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Zaktualizowałem dziś program do wersji 1.0.0.18 i mam poniekąd powtórkę z dnia 25 września.
Program nie łączy mi się z płytą ATB. W MkDecoder obok nazwy portu Com cały czas świeci mi się żółty prostokąt.
MKBootLoader wyrzuca komunikat: "Problem z połączeniem przez port: COM4".
Dioda Rx na ATB coś tam miga, mniej więcej 2 x na sekunde.
Putty jest całkowicie głuche.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Wtedy jeszcze z wyświetlaczem LCD mi działało, dziś już nawet to nie rusza (znaczy się nie ważne czy ładuje wsad z wyświetlaczem czy bez, program nie działa).



Ostatnio edytowano 5 paź 2016, o 09:47 przez karolen, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 09:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Podaj jaki masz procek?

Bo jeśli m32 to rzekłbym że to niemożliwe co piszesz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 09:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

No właśnie tadam - właśnie ten.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 09:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok chyba w pliku ZIP do pobrania ze strony był błąd - mi nie chciał się w ogóle rozpakować

właśnie poprawiłem

gdybyś mógł sprawdzić jeszcze raz i dać znać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 10:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Pobrałem archiwum ze strony dokładnie to samo - nie łączy.
Za pierwszą razą, zaktualizowałem poprzez stópkę programu.
Znalazłem na kompie starą wersję 1.0.0.4 działa ale bez LCD, bo z LCD nie łączy (a działało i tak i tak).
Wersja 1.0.0.18 bez względu na LCD nie łączy, teraz to już zgłupiałem.
Zresetuje kompa jeszcze i będe dalej próbował.

------------------------ [ Dodano po: 18 minutach ]

Chyba zacznę śpiewać kolendy "cuda, cuda ogłaszają".
Drugi wyświetlacz mi zgłupiał na pinie RW, jeden wyświetlacz to od samego początku był trzaśnięty i RW nie działało - no to ok, nie korzystałem z RW. Teraz drugi wyświetlacz mu pozazdrościł i też pin RW nie działa.
Wersja programu 1.0.0.18 działa z wyświetlaczem i bez. Przepraszam za zamieszanie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 10:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Co do mojego problemu z RC6, udało mi się sprawić, że za każdym razem działa - jednak za każdym razem muszę odłączyć odbiornik od komputera...

Pojawił się jeszcze jeden problem - wczoraj odłączyłem ATB, po chwili podłączyłem nic nie zmieniając i na wyświetlaczu pojawiły się wyłącznie krzaki, zupełny brak komunikacji z Mk2Decoder IR, nawet ft232 nie wykrywało (choć to mógł być problem z komputerem).
Dziś po restarcie komputera przejściówka wykryta normalnie, ale wciąż były krzaki i brak komunikacji z Mk2Decoder IR. Po ponownym wgraniu FW do procka wszystko wróciło do normy.

M32, windows 7, Mk2Decoder IR v18, połączenie bezpośrednio do komputera.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 12:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Co do mojego problemu z RC6, udało mi się sprawić, że za każdym razem działa - jednak za każdym razem muszę odłączyć odbiornik od komputera...

No to jest zagadkowe dla mnie i na tą chwilę nie mam zielonego pojęcia nawet z czym by to powiązać ....

Cytuj:
Pojawił się jeszcze jeden problem - wczoraj odłączyłem ATB, po chwili podłączyłem nic nie zmieniając i na wyświetlaczu pojawiły się wyłącznie krzaki, zupełny brak komunikacji z Mk2Decoder IR, nawet ft232 nie wykrywało (choć to mógł być problem z komputerem).
Dziś po restarcie komputera przejściówka wykryta normalnie, ale wciąż były krzaki i brak komunikacji z Mk2Decoder IR. Po ponownym wgraniu FW do procka wszystko wróciło do normy.

Tu może być problem że nie ustawiane są fusebity BOD w obecnej wersji programu - to wkrótce postaram się zmienić

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 12:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Tak cały czas jeszcze myślałem o tych moich dzisiejszych problemach z uruchomieniem apki.
Przypomniało mi się jedno i chciałem zapytać Was Szanowni Koledzy czy również tak macie, czy to tylko u mnie się tak dzieje.

A mianowicie:
Obrazek

Kilka razy na szybko jak wsad wrzucałem to przełączałem miedzy opcjami "z" i "bez" LCD nie zwracając uwagi czy się zmienia obrazek.
Być może była sytuacja identyczna z tą która jest na screen'ie tzn. wybierałem opcje wsadu bez LCD a ładowany był wsad "z" LCD.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 12:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

U mnie obrazek niezależnie od tego jaki mikrokontroler wybiorę zawsze jest poprawny - Czyli jak ma być z LCD to go pokazuje a jak jest bez LCD to nie ma go na obrazku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 13:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

karolen napisał(a):
Kilka razy na szybko jak wsad wrzucałem to przełączałem miedzy opcjami "z" i "bez" LCD nie zwracając uwagi czy się zmienia obrazek.
Być może była sytuacja identyczna z tą która jest na screen'ie tzn. wybierałem opcje wsadu bez LCD a ładowany był wsad "z" LCD.

O żesz kurka ..... kto jeszcze potwierdzi taki efekt - to znowu coś dla mnie przedziwnego

ale hmmm może jakiś błąd następuje podczas odpalenia tej formatki ale nie wyskakuje na wierzch że tak powiem i dalej już formatka świruje ...

Kurczę muszę to posprawdzać - tylko że na razie nie umiem wygenerować błędu - ale może ktoś potwierdzi że też takie coś załapał ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 14:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Mirku, to nie dzieje się za każdą razą, ale tylko czasami.
Teraz kilka razy udało mi się to potwórzyć (tzn. sprzeczność obrazek-opcje), po kliknięciu klawisza "uC tools" najprawdopodobniej formatka się jeszcze ładuje a już ją widać i można klikać.
Gdy zbyt szybko po naciśnięciu klawisza "uC tools" wcisnę opcje "without LCD" wtedy się pojawia problem. Tak na moje to najprawdopodobniej formatka jeszcze pracuje, a gdy ja jej zmienie opcje LCD to aplikacja tego nie wyłapuje. Tak mi się przynajmniej na chwilę obecną wydaje.

A tak w ogóle to przepraszam za zbyt szybkie palce i za szybkie klikanie :)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

A gdyby tak jakimś "splash screen'em" przysłonić formatkę na czas jej uruchamiania ?? - tylko taka luźna sugestia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO