Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 16:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 16:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

W końcu udało mi się przetestować mój nietypowy pilot po nowych aktualizacjach programu :) Przypomnę, ze pilot wysyłał impulsy krótsze niż 500 micro sekund. Teraz wszystko jest dobrze - na wyświetlaczu pokazuje mi się 30 kHz tak samo jak i w programie jest 30 kHz ładnie w kolorze niebieskim ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 17:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
xtreme69 napisał(a):
testowane kila razy

No mi to wygląda raczej na jakieś blokowanie przez twojego może windowsa, antywira, nie wiem co ... bo efekt iście przedziwny ... i nie czuję związku z programem .... ale nie twierdzę, że tak jest na pewno - no nie mam pojęcia na razie z czym to powiązać

tak czy inaczej przygotowałem nowego ZIPa do pobrania - więc możesz wejść na stronę projektu i pobrać go ... ok? i dać znać czy działa


Chwilkę mnie nie było, teraz przy zassaniu nowego ZIPa wszystko się ładnie aktualizuje.

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 17:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

mirekk36 napisał(a):
43kuku napisał(a):
bo domyslam się, że chodzi o dokładność źródła taktowania?

Normalnie gdy mowa o zwykłym pilocie albo zwykłym odbiorniku, to SPOKOJNIE można jechać na wewn oscylatorze i nie przejmować się jego odchyłkami bo to i tak W OGÓLE nie zaszkodzi....

ale tu ... mamy mieć wzorzec ... nie nie - nie pogodzę się z wewn. oscylatorem dlatego, że później każdy będzie zapominał o tym a jak będą się pojawiały złe rezultaty - to co? to będą maile typu

ale mi to działa nie dokładnie

albo

ale ten program jest niedokładny itp itd

;)

Rozumiem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 19:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Wpadł mi teraz jeszcze pomysł, aby na laptopie to przetestować i bezpośrednio podłączyć programator i przejściówkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Bardzo jestem ciekawy testów

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

xtreme69 napisał(a):
teraz przy zassaniu nowego ZIPa wszystko się ładnie aktualizuje.

Miło słyszeć ;)

------------------------ [ Dodano po: 47 minutach ]

No i jak Wam się podoba "Bieżąca Historia" ramek ? ;) pamiętajcie - że można ją exportować i importować. Zaś podwójny CLICK na pozycji historii powoduje wczytanie ramki do aktywnego kanału i możliwość jego zapisu do procka a następnie do emisji a także do zapisania do Flash ;) ZAPAMIĘTYWANA jest częstotliwość nośna tym razem ;)

Wkrótce będzie można nadawać własne nazwy RAMEK/KLAWISZY pilota - oj będzie się działo ;) Będzie można zgrabować cały pilot i jego wszystkie klawisze po to aby później w razie potrzeby go odtworzyć (sklonować!) ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 21:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
No i jak Wam się podoba "Bieżąca Historia" ramek ?


Fajna sprawa z tą historią. Podejrzewam, że teraz w prosty sposób będzie można "powciskać" wszystkie przyciski na pilocie, nazwać poszczególne ramki, a później wyeksportować wszystkie ramki hurtowo i już pilot będzie całkowicie sklonowany. Super ;)

edit:
Niestety wartość nośnej nie wczytuje się na pasku historii - zawsze pokazuje się 0 kHz mimo tego, że zarówno na LCD jak i powyżej w programie pokazuje się poprawna nośna.
Zaś w ostatniej kolumnie historii wyświetla się napis "garbage?" - nie do końca wiem o jakie śmieci chodzi :)

Obrazek

Zauważyłem też że łączna ilość impulsów zazwyczaj jest różna na LCD i w programie - przykładowo na wyświetlaczu pokazuje 23 a w programie 22. Najczęściej różnica wynosi pomiędzy 1 a 3 impulsy tak średnio oczywiście. Dodam jeszcze, ze wyższa liczba impulsów zawsze pokazywana jest na wyświetlaczu. Problem pojawia się częściej kiedy zbyt długo przytrzymam przycisk i zamiast jednej ramki zostaną wysłane np. dwie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 05:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Niestety wartość nośnej nie wczytuje się na pasku historii - zawsze pokazuje się 0 kHz mimo tego, że zarówno na LCD jak i powyżej w programie pokazuje się poprawna nośna.

A czy aktualizowałeś wsad w procku wraz z nowszą wersją programu ? To może okazać się konieczne. Więc sprawdź to proszę i daj znać ok?

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Maciek_L napisał(a):
Zaś w ostatniej kolumnie historii wyświetla się napis "garbage?" - nie do końca wiem o jakie śmieci chodzi

To na razie wprowadzona opcja tak na szybko z tymi "śmieciami" ... chodziło mi o to żeby szybko okiem wyłapać ramki w historii, które nadleciały z nieprawidłową nośną ... u ciebie pokazuje się to za każdym razem bo jak mówię może nie wgrałeś od nowa wsadu do procka?

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

Maciek_L napisał(a):
Zauważyłem też że łączna ilość impulsów zazwyczaj jest różna na LCD i w programie - przykładowo na wyświetlaczu pokazuje 23 a w programie 22. Najczęściej różnica wynosi pomiędzy 1 a 3 impulsy tak średnio oczywiście. Dodam jeszcze, ze wyższa liczba impulsów zawsze pokazywana jest na wyświetlaczu. Problem pojawia się częściej kiedy zbyt długo przytrzymam przycisk i zamiast jednej ramki zostaną wysłane np. dwie.

Już wcześniej to wyjaśniałem. Pamiętaj - zawsze prawidłowa ilość impulsów to ta, która pojawi się w programie na PC. Chodzi bowiem o przekazywanie bardzo długich czasów powyżej ok 65 us. Wtedy dodawane są jakby do ramki DWIE dodatkowe wartości (impulsy) ... Jeśli pomiędzy ramkami będzie takich przerw np pięć to na LCD ilość impulsów pokaże się aż o 10 większa. Ale tak ma być ... po prostu stosuję takie jakby upakowanie nadmiarowych danych wśród danych o impulsach wprost w ramce, zaś na PC po rozpakowaniu te nadmiarowe informacje są zabierane i zostaje pokazana rzeczywista ich ilość.

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Maciek_L napisał(a):
Podejrzewam, że teraz w prosty sposób będzie można "powciskać" wszystkie przyciski na pilocie, nazwać poszczególne ramki, a później wyeksportować wszystkie ramki hurtowo i już pilot będzie całkowicie sklonowany.


Dokładnie o to chodzi ;) jeszcze tylko muszę dorobić to dodawanie nazw przycisków ;)

------------------------ [ Dodano po: 28 minutach ]

Historia z możliwością ładnego opisania nazw przycisków i możliwością exportu/importu ;) ... eeeeh to bardzo (przynamniej mi) się przyda - taka funkcjonalność. A wstępnie na etapie jeszcze prac wygląda to tak:

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 07:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
A czy aktualizowałeś wsad w procku


Aktualizowałem wsad najpierw na wersji 1.0.0.11 a później nawet to samo zrobiłem na wersji 1.0.0.12 :) No i akurat w tym przypadku testy robiłem na dwóch różnych pilotach - wartość nośnej zawsze pokazuje się 0 kHz.

No ale jak zawsze testy będę powtarzał w godzinach popołudniowych ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 11:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to mamy wersję 1.0.0.14 z pełną obsługą historii i dodawania własnych nazw przycisków - można przepięknie zgrabować z pełnym opisem całego pilota ;) i wyeksportować sobie do pliku .... coś jakby zamrożenie jego DNA ;) aby po latach go sklonować :lol: ....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Maciek_L napisał(a):
No i akurat w tym przypadku testy robiłem na dwóch różnych pilotach - wartość nośnej zawsze pokazuje się 0 kHz.

Sprawdź później na spokojnie - przypomnij mi też na jakim procku śmigasz? itp

a przede wszystkim na spokojnie wgraj od nowa wsad - później daj znać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 11:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Mirku gdzie jest ta wersja 1.0.0.14 bo u mnie nie ma UPDATE ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 12:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok już powinno śmigać ... sorki mały BUG aktualizacji był ;) eeeeh zawsze się coś przyplącze ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 12:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

OKI Mirku jest i DZIAŁA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 15:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Sprawdź później na spokojnie


Program zaktualizowałem do wersji 1.0.0.14, ponownie wgrałem wsad i tym razem w pasku historii poprawnie wyświetla się nośna oraz cała reszta :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 15:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Program zaktualizowałem do wersji 1.0.0.14, ponownie wgrałem wsad i tym razem w pasku historii poprawnie wyświetla się nośna oraz cała reszta

No to się cieszę ;)

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

misiulu napisał(a):
Wpadł mi teraz jeszcze pomysł, aby na laptopie to przetestować i bezpośrednio podłączyć programator i przejściówkę.


A ja zrobiłem swoje badania i udało mi się złapać błąd - ale niestety KOMPLETNIE go nie rozwiążę - to już każdy we własnym zakresie zrobi - ale to jeśli chodzi o różnego rodzaju HUBy USB

Otóż na jednym komie w firmie podłączyłem takiego sobie ładniutkiego HUBa USB niby nawet że jest 3.0 ... z własnym ładnym zasilaniem itp ... widać to na zdjęciu że z tyłu dochodzi kabel USB3.0 do HUB'a a dodatkowo nawet wtyczka z zalisiacza zewn.

Obrazek

i niestety na takiej konfiguracji jest LIPA ! ... oczywiście przy podłączeniu bezpośrednio do kompa śmiga jak "ta-lala"

błąd pojawia się nie z mojego programu a z poziomu samej biblioteki libusb.dll o taki:
Obrazek

a nadmienię, że ten HUB też był niby drogi i jakiś że ful wypas dobry - a jednak lipa .... co poradzić

wpadłem więc na szalony pomysł żeby do niego podłączyć kolejnego jakiegoś starego HUB'a takiego "no-name" i do niego USBASP to wtedy powinna być już masakra - tymczasem !!!

Obrazek

Nie dość że w takiej konfiguracji śmiga - to jeszcze śmiga jak burza ;)

zero zawieszeń transmisji .... dziwne ale prawdziwe

więc potwierdza to tylko że różne są huby i różna elektronika po drodze może dawać nieprzewidziane efekty i ciężko mi to byłoby w programie opanować

--------------------------------------

Ale jeśli wciąż nie będzie ci to działać podczas podłączenia wszystkiego bezpośrednio do kompa no to - tu możemy popróbować coś posprawdzać przez TV ... bo w takiej konfiguracji to powinno działać ... bez mydła

ale właśnie sprawdź jeszcze na innym kompie żeby nie okazało się, że na wszystkich innych ci śmiga a np tylko na tej jednej płycie głównej jest jakiś problem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 18:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Otóż na jednym komie w firmie podłączyłem takiego sobie ładniutkiego HUBa USB niby nawet że jest 3.0 ... z własnym ładnym zasilaniem itp ... widać to na zdjęciu że z tyłu dochodzi kabel USB3.0 do HUB'a a dodatkowo nawet wtyczka z zalisiacza zewn.

hehe ja mam też takiego tylko starszy model :D

Tak więc potestowałem sobie na laptopie. Podłączone wszystko bezpośrednio bez hubów. Instalacja usbasb z mkavrcalculatora, czyli avrdude i sterowniki. Także do przejściówki najnowsze stery ze strony producenta.

Procka ładnie wykrywa itp. Niestety objaw identyczny jak na wielkim kompie :) Znaki zapytania też idą.

Pomyślałem może, że to może być jeszcze system - windows 7 64bit na obu. Dodatkowo mam jeszcze na lapku win xp 32bit. Także stery do przejściówki ściągnięte, zainstalowane i reszta jak poprzednio. Ten sam objaw :( Czyli nie ważne czy 32 bit stery czy 64 bit (do przejściówki)

Także na dwóch komputerach i trzech systemach jest identycznie :(

Jednak może udało mi się znaleźć miejsce, gdzie może, ale tylko może, być problem. Jednak dotyczy to samej komunikacji między prockiem a programem więc nie wiem czy takie tajniki chcesz, aby były tu poruszane. Także jak nie to może na skypie o tym pogadamy, albo Ci po prostu napisze o moim spostrzeżeniu w wiadomości pw lub właśnie na skype?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 18:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jak coś to jestem na skype teraz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 07:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Czy w jakiś sposób (zapewne programowo) będzie można obsłużyć jednym kliknięciem pilota komendę, która zazwyczaj wymaga kilku kliknięć na różne przyciski? Mam tu na myśli np. ustawianie wyłączenia się telewizora po wybranym czasie. Jak wiadomo aby to zrobić zazwyczaj należy kliknąć klawisz MENU następnie zjechać strzałką w dół o kilka pozycji, strzałką w prawo wybrać liczbę minut za ile TV ma się wyłączyć i zatwierdzić klawiszem OK. Gdyby taki ciąg poleceń było można zaprogramować pod jednym kliknięciem przycisku to wg. mnie byłaby na prawdę fajna sprawa ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 08:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Maciek_L napisał(a):
Czy w jakiś sposób (zapewne programowo) będzie można obsłużyć jednym kliknięciem pilota komendę, która zazwyczaj wymaga kilku kliknięć na różne przyciski? Mam tu na myśli np. ustawianie wyłączenia się telewizora po wybranym czasie. Jak wiadomo aby to zrobić zazwyczaj należy kliknąć klawisz MENU następnie zjechać strzałką w dół o kilka pozycji, strzałką w prawo wybrać liczbę minut za ile TV ma się wyłączyć i zatwierdzić klawiszem OK. Gdyby taki ciąg poleceń było można zaprogramować pod jednym kliknięciem przycisku to wg. mnie byłaby na prawdę fajna sprawa ;)

Myślą, że jak najbardziej możesz to zrobić tylko... trzeba się trochę "pobawić" i posklejać w jedno to co przychodzi z kilku ramek w jedno i zaprogramować.
Przecież program daje możliwość tworzenia własnych ramek to dlaczego to miałoby Ci się nie udać

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 09:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Czy w jakiś sposób (zapewne programowo) będzie można obsłużyć jednym kliknięciem pilota komendę, która zazwyczaj wymaga kilku kliknięć na różne przyciski?


To się nazywa "tworzenie makr IR" ... albo inaczej tak będzie się nazywała przyszła i już dawno zaplanowana przeze mnie funkcjonalność ;) ... To była jedna z pierwszych myśli jaka mi przyświecała, gdy myślałem o tym projekcie ...

Wprawdzie można sobie na razie radzić w sposób jaki opisał wyżej kolega MirkoT, ... tyle że wtedy każda ramka będzie nadawana zawsze z tą samą nośną a przecież chodzi czasem o złożenie makra z ramek z kilku całkowicie różnych pilotów. ;)

Dlatego zapowiadam, że będzie to o wiele wygodniejsze i szybsze do realizacji ;) ... a przyda się do tego oczywiście - co? .. "historia", która już jest zrobiona ;) ... będzie można kliknąć w pożądanej kolejności ramki a następnie na ich podstawie wygenerować całe MAKRO, również zapisać je na dysk ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

aha ... a to nie będzie ostatnia zaplanowana przyszła funkcjonalność ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 09:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
będzie można kliknąć w pożądanej kolejności ramki a następnie na ich podstawie wygenerować całe MAKRO


Powiem jedno - REWELACJA :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 10:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Witam.
Nie posiadając jeszcze odbiornika TSMP58000 wstawiłem w jego miejsce drugi TSOP31236.
Używam do testów pilota RC5 typ RC8205 od odbiornika TV Philips.
Ramki odbieram prawidłowo, natomiast nośna się zmienia w tabeli.

Skoro odbiornik TSOP31236 jest na 36kHz i pilot myślę, iż też nadaje z carrier freqency 36kHz to dlaczego w tabeli mam różne częstotliwości?
Wersja programu 1.0.0.14
W oknie głównym carrier oczywiście świeci na czerwono 38kHz.
oto tabela:
Obrazek

Dlaczego tak się dzieje?
Wiem, że TSMP58000 ma zakres częstotliwości od 20 do 60kHz.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 10:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Czy po aktualizacji wersji do 1.0.0.14 wgrałeś wsad od nowa? Pytam dlatego, że widzę napisy "garbage?" a one po ponownym wgraniu wsadu i właśnie wcześniejszej aktualizacji do wersji 1.0.0.14 już u mnie się nie pojawiały.
A odnośnie sprawdzania nośnej to wydaje mi się że nie przez przypadek Mirek wybrał akurat TSMP58000 ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 10:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Tak wsad jest wgrany, widać na zrzucie ekranu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 11:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

zorro napisał(a):
Tak wsad jest wgrany

Może ja czegoś nie widzę ale na zrzucie ekranu widoczna jest tylko wersja programu, a to czy wsad najnowszy jest wgrany do mikrokontrolera ponownie to nie jest chyba widoczne. No ale może ja się mylę to wtedy przepraszam ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 11:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Tak masz rację źle to opisałem, ale wsad jest wgrany.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 11:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zorro napisał(a):
Nie posiadając jeszcze odbiornika TSMP58000 wstawiłem w jego miejsce drugi TSOP31236.

Panie kolego najpierw to zajrzyj sobie do noty PDF odbiornika TSMP58000 czym on się różni od zwykłych odbiorników bo tego kompletnie nie rozumiesz i dlatego wydaje ci się, że możesz sobie zamiast niego dać zwyklaka TSOP ;) a zasada działania obu jest CAAAŁKOWICIE INNA

Myślisz, że dlaczego ja wybrałem TSMP58000 - tak sobie? przypadkowo ? .... eeeeeh ;)

TSMP58000 panie kolego to odbiornik NOŚNEJ ! .... on nie formuje RAMEK z pilotów tak jak popularne TSOP'y i podobne.

Podłącz sobie albo oscyloskop albo byle analizator logiczny i porównaj przebiegi z obydwu odbiorników ;) I nie sugeruj się częstotliwością do jakiej są one przystosowane bo to pewnie ci kręci w głowie strasznie. Zapomnij o tym parametrze porównując je na razie.

Krótko mówiąc TSMP58000 pokazuje ci sygnał nośnej jaką do niego nadajesz rozumiesz ? a więc będziesz miał coś takiego

Obrazek

rozumiesz? .... Widać wtedy ładnie, że gdy pilot nadaje nośną, to TSMP58000 ładnie ją pokazuje na wyjściu widzimy przebieg tej częstotliwości nośnej, natomiast zwykłeTSOP'y na wyjściu w trakcie trwania nośnej wystawiają stan NISKI. Gdy pilot przestaje nadawać nośną, to na wyjściu TSMP58000 widzimy stan niski natomiast zwykły TSOP skoro nie odbiera nośnej to nie ściąga wyjścia do masy - a mamy wyjście podciągnięte do VCC rezystorem 10K więc pojawia się stan wysoki.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej ;)

I widzisz że TSMP58000 to nie jest taki sobie zwykły odbiornik ramek podczerwieni.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Maciek_L napisał(a):
A odnośnie sprawdzania nośnej to wydaje mi się że nie przez przypadek Mirek wybrał akurat TSMP58000

No dokładnie ;) nie przez przypadek - tak MUSI BYĆ i już jak się chce mieć pomiar częstotliwości nośnej ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 12:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Nie ja nie chciałem na stałe zamienić te odbiorniki.
Podstawiłem dla próby (doświadczenia) i wynik opisałem.
Po Twojej odpowiedzi wszystko jasne, teraz wiem jaka różnica między nimi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 13:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zorro napisał(a):
Podstawiłem dla próby (doświadczenia) i wynik opisałem.

A ok ;) no ale za to teraz wszystko się wyjaśniło

Za to miło mi ogłosić, że mamy już do czynienia z dużym kolejnym updejtem

jest już wersja 1.0.0.15, która ma:

1. możliwość podmiany w historii również częstotliwości nośnej (MEGA WAŻNA OPCJA!) ;)

Obrazek

2. możliwość dodania ramki do historii z poziomu widoku tabeli czasów ... też mega ważna opcja bo można korygować ramki albo utworzyć całkiem nowe i do historii do sklonowania w przyszłości ;)

Obrazek

3. ... na prawdę spora zmiana i naprawa silnika wgrywania wsadów po mojej wczorajszej nocnej sesji z szanownym kolegą misiulu, razem dociekaliśmy na TeamViewerze gdzie jest błąd który się u niego pojawiał - aż w końcu wyeliminowaliśmy BUG'a gorącym żelazem. Teraz u wszystkich powinno być lepiej i nigdy nie powinien się ten błąd pojawić więcej - mam nadzieję ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 13:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Fajne nowości:) Mirku czy byłaby taka możliwość aby po każdej aktualizacji program automatycznie się restartował skoro i tak jest to koniecznością? ;) W tym momencie zawsze trzeba kliknąć przycisk RESTART. Może się czepiam bo mówimy tu o maksimum kilku dodatkowych sekundach ale jeśli tylko mogę to lubię ułatwiać sobie życie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 13:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Mirku czy byłaby taka możliwość aby po każdej aktualizacji program automatycznie się restartował skoro i tak jest to koniecznością? W tym momencie zawsze trzeba kliknąć przycisk RESTART.


Już nie trzeba. Mówisz i masz ;) ... tzn po aktualizacji gdy pojawi się nowa wersja, będzie można sobie zaznaczyć ptaszka jak na obrazku i wszystko "siamo się zrobi" :lol:

Obrazek

dobre pomysły trzeba wdrażać - no nie ? ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 14:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
dobre pomysły trzeba wdrażać - no nie ?

Twoja szybkość nie zna granic ;)
Cieszę, się że czasem nasze pomysły są dla ciebie przydatne i wdrażasz je do swoich programów - czuje się taką integrację pomiędzy Tobą a nami :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO