Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 17:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

No i teraz w wersji 1.0.0.9 częstotliwość pod napisem Carrier wyświetla się prawidłowo.
38kHz na czerwono.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 17:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zorro napisał(a):
No i teraz w wersji 1.0.0.9 częstotliwość pod napisem Carrier wyświetla się prawidłowo.
38kHz na czerwono.

Tak jak mówiłem to uda mi się naprawić w twoim przypadku ale innych rzeczy nie. Np na zrzucie ekranu widać bardzo brzydki suwak do skalowania - tego już nie naprawię właśnie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 21:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

U mnie przy próbie update mam to

Obrazek
testowane kila razy

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 23:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

xtreme69 napisał(a):
testowane kila razy

No mi to wygląda raczej na jakieś blokowanie przez twojego może windowsa, antywira, nie wiem co ... bo efekt iście przedziwny ... i nie czuję związku z programem .... ale nie twierdzę, że tak jest na pewno - no nie mam pojęcia na razie z czym to powiązać

tak czy inaczej przygotowałem nowego ZIPa do pobrania - więc możesz wejść na stronę projektu i pobrać go ... ok? i dać znać czy działa

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2016, o 05:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Teraz zauważyłem jak otworzymy uC tools to możemy wybrać procesor pod spodem jest napis z wybranym procesorem i zmienia się on tylko dla procesorów ATmega 168 i 328 dla pozostałych pozostaje ATmega 32 i nie zmienia koloru po wyborze opcji z wyświetlaczem czy bez tak jak ma to miejsce z mniejszymi prockami



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2016, o 06:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

mirekk36 napisał(a):
zorro napisał(a):
No i teraz w wersji 1.0.0.9 częstotliwość pod napisem Carrier wyświetla się prawidłowo.
38kHz na czerwono.

Tak jak mówiłem to uda mi się naprawić w twoim przypadku ale innych rzeczy nie. Np na zrzucie ekranu widać bardzo brzydki suwak do skalowania - tego już nie naprawię właśnie.


To dlatego, że zrzut ekranu wkleiłem do Painta i wybrałem GIF.
Teraz mam inny program graficzny i takiego babola już nie strzelę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2016, o 08:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
Teraz zauważyłem jak otworzymy uC tools to możemy wybrać procesor pod spodem jest napis z wybranym procesorem i zmienia się on tylko dla procesorów ATmega 168 i 328 dla pozostałych pozostaje ATmega 32 i nie zmienia koloru po wyborze opcji z wyświetlaczem czy bez tak jak ma to miejsce z mniejszymi prockami


A nie nie - na to proszę na razie nie patrzeć - jeśli już jednak patrzysz to zauważ, że tam jest wpisane "ATmega32(A) type" - to dla mnie oznaczało, że chodzi o schematy z LCD w którym pin RW podłączony jest do procka i ważne jest jaki wsad wgrasz. Do procków 28 nóżkowych LCD jest z RW do GND więc nie jest istotne czy wybierzemy schemacik z LCD czy bez - i tak zostanie wczytany ten sam.

Czyli to zaszłości .... bo na początku plan był inny - i ten napis zniknie.

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

zorro napisał(a):
To dlatego, że zrzut ekranu wkleiłem do Painta i wybrałem GIF.
Teraz mam inny program graficzny i takiego babola już nie strzelę.

A, no to teraz jasne ;)

------------------------ [ Dodano po: 24 minutach ]

Maciek_L napisał(a):
Wysłałem już Mirkowi informację o tym, jaki posiadam model pilota - bez problemu jest on dostępny do kupienia za parę złotych nawet używany ;)
O Saleae Mirek wspominał w jednym z filmików ale powiem szczerze, że nie znam się na tym i pierwszy raz słyszałem takie pojęcie :)

Posłuchaj - po co ja mam kupować takiego pilota skoro mogę go sobie zrobić tym właśnie narzędziem ... Jedyne o co cię proszę - a to chyba nie jest problem i nie musiałeś mieć nic do czynienia z Saleae ....


Kliknij swoim pilotem żeby pojawiła się cała ramka i użyj klawisza EXPORT przecież, zapisz na dysk pod jakąś nazwą do pliku no i podeślij mi ten plik na maila, tu na forum czy jakkolwiek. To ja na jednym zestawie sobie wczytam ramkę do procka i zapamiętam we Flash i już mam klawisz tego pilota bez jego kupowania rozumiesz ? ... ;) i już mogę testować

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2016, o 10:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Kliknij swoim pilotem żeby pojawiła się cała ramka i użyj klawisza EXPORT


Nie ma sprawy ;) Podeślę ci ramkę w niedzielę wieczorem bo weekend spędzam poza domem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2016, o 10:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
Kliknij swoim pilotem żeby pojawiła się cała ramka i użyj klawisza EXPORT


Nie ma sprawy ;) Podeślę ci ramkę w niedzielę wieczorem bo weekend spędzam poza domem.

Na spokojnie ;) czas już nie jest taki istotny ;) ważne że w ten sposób będzie dużo szybciej i łatwiej mi popracować nad dopracowaniem tego mechanizmu pomiaru nośnej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 07:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Nie ma sprawy Podeślę ci ramkę w niedzielę wieczorem bo weekend spędzam poza domem.


Już nie trzeba ;) .... już sobie poradziłem ;)

Można za to pobrać już NAJNOWSZĄ WERSJĘ 1.0.0.10 .... (Uwaga! trzeba od nowa generować wsady do procka bo nie będzie rozmawiać z poprzednimi wsadami - za duże zmiany w komunikacji)

Teraz nośna jest już sprawdzana prawidłowo dla KAŻDEJ ramki i nie ważne jak krótkie czy długie impulsy ona posiada ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 09:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Tą razą mi nie działa niestety...
Miałem wersje 1.0.0.4 i 1.0.0.7 i działały od razu po włączeniu.
W tej wersji zgodnie z sugestią na nowo wgrałem wsad do procka, ale aplikacja i tak nie działa (nie łączy się z układem).
Na wyświetlaczu widać, że mikroprocek odbiera sygnały z pilota, ale do aplikacji one się są przekazywane.. Na płytce uruchomieniowej mruga tylko dioda Rx, dioda Tx nie daje znaków życia.
Poza aktualizacją aplikacji i wgraniem nowego wsadu nie zmieniałem niczego w układzie.
Zrzut z widoku na apke:

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Tak mi się teraz przypomniało o "putty", wedle wcześniejszych postów próbowałem uruchomić putty na COM4 (tu jest podłączona płytka) i predkości 38400 nie dostaje żadnej transmisji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 09:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Witam Mirosławie.
Nowa wersja 1.0.0.10 nie działa, już opisuję efekty:

- Wsady do procka wgrane nowe

- przycisk START
- COM3 świeci na niebiesko
- kwadracik obok świeci na czerwono

- przycisk STOP
- COM3 wyłączony (nie aktywny)
- kwadracik obok świeci na żółto

Wersja 1.0.0.9 działa prawidłowo.

Windows XP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 09:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

MkBootLoader wyrzucił mi czerwony komunikat: "Problem z połączeniem przez port: COM4"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 09:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

O kurczę - w mordkę - przepraszam - przepraszam - rzeczywiście .... jest problem - już poprawiam - mam go ... chwila .. przepraszam

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 09:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Mirku ze spokojem, nic takiego się nie stało.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 10:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

uuuuuf już naprawione wersja 1.0.0.11

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 10:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Czad :D
Działa :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 10:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

O! dzięki za info ... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 10:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

W najnowszej wersji Mirku u mnie to samo, jeżeli chodzi o ładowanie wsadu. W konfiguracji z hubami. Udało Ci się chociaż powtórzyć błąd u siebie?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 11:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
W najnowszej wersji Mirku u mnie to samo, jeżeli chodzi o ładowanie wsadu.

Ale bez hubów działa ?

misiulu napisał(a):
Udało Ci się chociaż powtórzyć błąd u siebie?

U siebie podłączyłem już dla pełnego efektu grozy (Uwaga!) aż trzy a nawet CZTERY huby po drodze i już wyjaśniam szczegóły

1. HUB USB 3.0 w monitorze
2. Zwykły ale nowy jakiś HUB USB 2.0 podłączony do HUB'a nr.1
3. jakiś stary zwykły HUB USB 2.0 podłączony do HUB'a nr.2

i na końcu zestaw ATB 1.05 który ma na pokładzie przecież również HUB'a USB (2 portowego) czyli łącznie 4 huby

- niestety nie mogłem uzyskać tego efektu co u ciebie - czyli u mnie wszystko nadal pięknie działa

ale jeszcze będę próbował to na innym kompie - bo tylko na jednym kompie w firmie wywaliło mi się kilka razy ale samo programowanie przez USBASP gdy po drodze miałem HUB'a z punktu nr.2

Generalnie myślałem że jak podłączę nie dwa jak u ciebie ale ze 3 albo i 4 huby po drodze to od razu złapię ten problem który był u ciebie ... ale jak widzisz nie udało się

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 12:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Do czego służy ta pusta tabela w głównym oknie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 12:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zorro napisał(a):
Do czego służy ta pusta tabela w głównym oknie?


Dobre pytanie ... docelowo będą w niej (tak planuję) zapisywane bieżąco wstrzeliwane ramki podczerwieni (taka bieżąca historia) po to aby można było sobie w razie czego kursorem wybrać i podejrzeć poprzednią itp ... Na dodatek będzie można robić EXPORT i IMPORT tyle że w innym formacie niż do tej pory obecny i zgodny z Saleae ... Dotychczasowy format nie zapisuje niestety częstotliwości nośnej i to jest MINUS , ale nowy Export i Import będą niosły również i tę informację.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 13:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2016
Posty: 154
Pomógł: 4

Dzięki za info.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 14:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
1. HUB USB 3.0 w monitorze

hmm To mi podsunęło myśl na kilka testów :D

Jak testowaliśmy wtedy bezpośrednio podłączoną przejściówkę i programator do komputera to nie zwracałem uwagi w sumie na to czy są to porty 3.0 - niebieskie czy 2.0 - czerwone.

Znalazłem również nową przedłużkę USB 1.8m oraz mam drugą do czujnika myszki bezprzewodowej.

Po przełączaniach i kombinacjach :) wnioski są takie:
- USBASP podłączony przez dwa huby (komputer->monitor->hub) w komputerze do portu 2.0 wgrywa wsad co 2% tzn. "wolniej" (co zauważyliśmy wtedy u mnie) oraz często zrywa połączenie. Jeżeli podłączyłem te same huby (przełączony kabelek w skrzynce centralnej) do portu USB 3.0 - niebieskiego, to wsad zaczął się wgrywać szybciej (co zauważyliśmy wtedy u mnie bo prawdopodobnie podłączyłem go wtedy właśnie do tego portu) i ani razu mi nie zerwało połączenia podczas wgrywania.

Także zagadka z USBASP przynajmniej u mnie rozwiązana :D

- jeżeli chodzi o tę nieszczęsną przejściówkę to podłączyłem ją bezpośrednio do portu komputera przez dwa przedłużacze (wymienione wyżej). Raz do portu USB 3.0 i dwa do portu USB 2.0. Za każdym razem odbierane są znaki zapytania w putty z bootloadera. Kasowany procek i wgrywany wsad na nowo. Jednak w programie zachowanie jest takie samo jak było, czyli stoi z informacją pod przyciskiem: z paskiem postępu i numerem portu COM.

Czyli nie ma znaczenia w tym przypadku czy przejściówka podłączona przez huby, czy przedłużacz, czy do USB 3.0 czy 2.0 objaw jest taki sam.

Także spróbowałem jeszcze odtworzyć nasz przypadek gdzie się to udało. Lecz po kolei. Zamiast przedłużacza podłączyłem Przejściówkę bezpośrednio do kompa, a programator w hubach. Niestety nie działała ani na USB 3.0, ani na 2.0.

Został tylko jeden i ostatni przypadek, gdy i przejściówka i programator podłączone były bezpośrednio do komputera. Sprawdziłem wszystkie kombinacje przejściówki i programatora, USB 2.0 i 3.0 i na żadnej nie udało się zaprogramować bootloadera :( Testowane na najnowszej wersji programu 1.0.0.11. Za każdym razem oczywiście kasowałem wsad calkulatorem i wgrywałem od nowa przez decoder IR, sprawdzałem również putty czy są znaki zapytania na COM.

Jeżeli chodzi o programowanie USBASP to tak jak wcześniej. USB 3.0 szybciej, USB 2.0 wolniej. Dodatkowo nie zrywało połączenia na 2.0 jak było to przy hubach.

Na tej wersji programu doszedł jeszcze jeden objaw. W momencie kiedy bootloader był wgrany i uruchomiłem ponownie program to wcześniej za każdym razem chciał ładować bootloadera, czyli wyświetlał się pod przyciskiem port com i pasek (tam stawało oczywiście), teraz zawiesza się bez tego napisu - kręci się tylko kursor myszki. Po wyjęciu kwarca pojawia się error, jak wcześniej, jednak po włożeniu ponownie programowany jest procesor przez USBASP, wcześniej zostawał error bez ponownego programowania.

Krótkie i szybkie podsumowanie:
- USBASP:
-- na portach USB 3.0 szybciej się programuje niezależnie czy bezpośrednio czy przez nawet dwa huby i zawsze poprawnie
-- na portach 2.0 bezpośrednio podłączonych do komputera programuje się wolniej ale poprawnie
-- na portach 2.0 przez huby programuje się wolniej i zrywa często połączenie

- przejściówka
-- w każdym przypadku, niezależnie czy podłączona bezpośrednio czy przez huby, czy USB 2.0 czy 3.0, w różnych kombinacjach z programatorem to nie programuje bootloadera.

Nie wiem jakim cudem nam wtedy to poszło. Było to jeszcze na innej wersji programu. Mam pod ręką jeszcze wersje 7 i na niej też nie poszło w tej ostatniej konfiguracji. Dziwy :(

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 14:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wniosek jest jeden - kiepskie kable USB zawsze dają nieprzewidywalne efekty i można sobie włosy z głowy rwać ... Ja też się nieraz naciąłem na koci kabel USB, dlatego tak mocno teraz zawsze zwracam uwagę jaki kabel USB używam bo to jak widać duża oszczędność czasu pomimo że kabelek często droższy ...

Druga sprawa - również po moich testach - że huby też są czasem kiepskiej jakości - czego i ty doświadczyłeś ...

Podsumowując tę część ciężko będzie mi coś poprawić w programie żeby wszystko śmigało dobrze gdy są tego typu problemy opisane wyżej.

Naturalnie - jeśli WSZYSTKO podłączasz bezpośrednio do kompa i nie działa - to znowu zdziwienie bo przecież to NAM DZIAŁAŁO od razu i wiele razy. Wprawdzie zmieniłem nieco program i teraz po wciśnięciu klawisza 'PROGRAMUJ" najpierw program sprawdza czy odezwie się BLS ... bo po co ma od nowa wgrywać całego BLS'a skoro on już siedzi w procku i się odzywa ... Wtedy po prostu rozpoczynam wgrywanie firmware przez BLS. To skraca czas ponownego wgrywania firmware

A powiedz mi - czy teraz przynajmniej - jak nie chce ci się ten firmware wgrać to pokazuje się chociaż na czerwono ERROR ? czy musisz program ubijać albo kwarca wyciągać czy coś ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 15:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
A powiedz mi - czy teraz przynajmniej - jak nie chce ci się ten firmware wgrać to pokazuje się chociaż na czerwono ERROR ? czy musisz program ubijać albo kwarca wyciągać czy coś ?
Jest tak samo, trzeba odłączyć zasilanie lub wyjąć kwarc lub ubić program.

Co do hubów to ten w monitorze DELL za ponad 2500 zł więc może nie jest taki kiepski. Kabelki też grube, z filtrami ferrytowymi. Ten drugi hub natec do najtańszych też nie należy :) Ogólnie używając tego zestawu nie miałem ani razu problemu z USBASP, mkAVR calculatorem, mkbootloaderem, programowaniem z eclipsem, komunikacją przez przejściówkę czy to w konsoli czy we własnych programach, we własnych urządzeniach na atmegach, nawet w odblokowywaniu ruterów po uarcie oraz innymi urządzeniami jak kamerami, komórkami, penami, dyskami zewnętrznymi itp. Zawsze działało od tzw. kopyta.

Nie mówię oczywiście, że moja konfiguracja jest super i najwyższej jakości sprzęt. Nie mam niestety na innym procku przejściówki, aby przetestować. Podejrzewam, że na ft232 działałoby poprawnie.

Jak chcesz mogę Ci wysłać jedną taką do testów, sprawdzisz na swoim sprzęcie czy działa, czy to problem z przejściówką czy coś może jednak z moją konfiguracją :)

A może do wgrania wsadu dałoby się wykorzystać alternatywną możliwość, w której pośredniczy np. mkBootloader, albo mkCalculator? Może to by ominęło problem dla tych co mają kłopoty z wgraniem wsadu bo po wgraniu działa wszystko poprawnie.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 16:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Nie mówię oczywiście, że moja konfiguracja jest super i najwyższej jakości sprzęt. Nie mam niestety na innym procku przejściówki, aby przetestować. Podejrzewam, że na ft232 działałoby poprawnie.

Ale też nie myśl że ja mówię że twoja konfiguracja jest do niczego - myślałem że sam mówiłeś o tym dziwnym kabelku że coś nie tak ...

A co do FT232 to coś podejrzewam, że tu też by nie działało i dlatego interesuje mnie oczywiście aby wykryć przyczynę o ile się da

Jak coś to może późnym wieczorem znowu jakąś mini nasiadówkę zdalną przez TV zrobimy ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 16:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Czy byłaby możliwość korzystania z wewnętrznego oscylatora zamiast kwarcu?
Chodzi mi o czysto testową konfigurację, w przypadku gdy nie ma dostępu do odpowiedniego kwarcu, bo domyslam się, że chodzi o dokładność źródła taktowania?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 16:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

43kuku napisał(a):
bo domyslam się, że chodzi o dokładność źródła taktowania?

Normalnie gdy mowa o zwykłym pilocie albo zwykłym odbiorniku, to SPOKOJNIE można jechać na wewn oscylatorze i nie przejmować się jego odchyłkami bo to i tak W OGÓLE nie zaszkodzi....

ale tu ... mamy mieć wzorzec ... nie nie - nie pogodzę się z wewn. oscylatorem dlatego, że później każdy będzie zapominał o tym a jak będą się pojawiały złe rezultaty - to co? to będą maile typu

ale mi to działa nie dokładnie

albo

ale ten program jest niedokładny itp itd

;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 16:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Jak coś to może późnym wieczorem znowu jakąś mini nasiadówkę zdalną przez TV zrobimy ? ;)

Nie ma problemu :) Jak coś na skypa się zgadamy :)

Wpadł mi teraz jeszcze pomysł, aby na laptopie to przetestować i bezpośrednio podłączyć programator i przejściówkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO