Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:49


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2016, o 16:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Witam
Zakupiłem niebieską książkę Pana Mirosława Kardasia w sklepie Botland. Na okładce jest napisane: "BONUS na DVD, pełen cykl kursów wideo: projektowanie obwodów w programie Cadsoft Eagle". Zamiast płyty otrzymałem pendrive, co zresztą było mi wiadome przy zakupie. Mam jednak pytanie, gdzie mogę znaleźć rzekome kursy Eagle?

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 16:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

http://mirekk36.blogspot.co.uk/2012/04/ ... 1.html?m=1



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 16:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Ale to chyba nieporozumienie. Skoro kupiłem książkę z kursami to powinienem mieć je dostępne razem z książką.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 17:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Jeśli to dla Ciebie faktycznie taki problem, to ja mogę się zamienić z Tobą (ode mnie dostaniesz płytę DVD na której jest kurs Eagle, a ja poproszę pen-drive). Swoją drogą cały kurs jest bezpłatnie dostępny na youtube, podobnie jak i dziesiątki jak nie setki innych darmowych poradników Mirka.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 17:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Do tego masz jeszcze program AVG (Atnel Video Guides), a w nim wszystkie poradniki, zobacz sam:
http://mirekk36.blogspot.co.uk/2016/04/zapowiedz-nowego-avg-mega-wstepna-wersja.html



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 18:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Oczywiście nie problem wejść na YT i tam obejrzeć poradniki, ale jeżeli brak tych kursów razem z książką to to jest chyba niezgodność towaru z opisem?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 18:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Czyli jak rozumiem, masz jakieś roszczenia.
Nie traktuj proszę tego jako moją złośliwość, a czystą ciekawość: jak kupujesz chleb lub szynkę to sprawdzasz czy kupiony towar ma dokładnie wszystkie te składniki które deklaruje producent ?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 18:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Spójrz proszę na książkę. Czy aby ten napis o kursie nie rzuca się w oczy? Co jeżeli kupiłem książkę tylko dlatego, że "zawiera" kurs?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 18:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Rozumiem.
Jest błąd w opisie. Bo stoi niestety jak byk że jest "bonus - kurs projektowania".
Dlatego też ponad godzinę temu zaproponowałem zamianę na nośnik który posiada wymieniony kurs - do chwili obecnej w żaden sposób się do tego nie odniosłeś ( czy jesteś zainteresowany czy też nie).

Poza tym, jeśli kupujesz "coś", dla "czegoś innego co jest dostępne za darmo" to wybacz ale ja tego nie ogarniam ....



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 20:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubajed napisał(a):
Spójrz proszę na książkę. Czy aby ten napis o kursie nie rzuca się w oczy? Co jeżeli kupiłem książkę tylko dlatego, że "zawiera" kurs?

Panie, panie - po co się pieklisz - jeśli uważasz, że jest to niezgodne z opisem (a masz rację - bo jest niezgodne z opisem) niestety skończyły się płyty DVD i zainwestowaliśmy jeszcze więcej pieniędzy w nośniki elekroniczne typu pendrive, zaś nie mamy czarodziejskiej gumki myszki, którą można byłoby zmazać z okładki książki tę informację o kursach eagla offline ....

to zamiast się pieklić, zamiast się cieszyć, że zamiast zwykłego DVD masz pendrive - to weź i zwróć książkę. Sprzedawca musi ją przyjąć jako niezgodną z opisem ... A przy okazji będziesz pierwszym osobnikiem na świecie który to zrobi.

Na pendrive na partycję przeznaczoną tylko do odczytu nie zmieściły się po prostu te poradniki z Eagla. Rozumiał bym problem gdyby nie było ich za darmo dostępnych w internecie

http://atnel.pl/kurs-cadsoft-eagle.html

Ba! na dodatek na stronce naszej są nawet fajne opisy do niektórych odcinków ze spisami treści ....

Co więcej na Pendrive masz drugą partycję 2 GB wolną do własnego wykorzystania .....

ale ok .... książka jest niezgodna z opisem - o matko jerychejska - tragedia.

Zwróć - takie masz prawo w Polsce (nikt ci nie może tego odmówić), skorzystaj z niego i przestań się pan pieklić i nie będziesz tego w ogóle musiał już ogarniać, będziesz wolny - mówię ci.

Mam nadzieję, że teraz już lepiej troszkę co ? Nie obawiaj się sprzedawca przyjmie od ciebie książkę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 20:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2015
Posty: 252
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 23

A ja tak sobie myślę... jeśli kolegi, jak się okazuje tak na prawdę, płytka z kursem też nie interesuje...
Ech. A może tylko zaraziłem się teoriami spiskowymi. ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 20:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Proszę Panów, ja się nie piekle, jak to zdaje się autor książki nazwał, a jedynie dowiaduje się jak być powinno. Zostało mi objaśnione, dlaczego zostały użyte pendrivy zamiast DVD. Rozumiem. Jednak należałoby podać chociaż krótką informację o tej zmianie.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 20:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2015
Posty: 252
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 23

Która naraziła Cię na? Ciekaw jestem sensownej odpowiedzi.
Zło zaczyna się tam, gdzie zaczyna się czyjaś krzywda, mówiąc górnolotnie.
Ciekawe gdzie tą krzywdę dostrzegasz... bo dostałeś coś wartego 10x więcej niż przedmiotowa płytka.
Też chętnie się zamienię. Gdybyś mieszkał w okolicy to nawet z moim dojazdem. :)

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

W uzupełnieniu - liczy się nie tylko wartość materialna, ale i użytkowa.
Pendrive Mirka jest zaprojektowany jako zakładka do książek.
Zwykła funkcja jest oczywista. :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 20:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Po prostu chciałem mieć te kursy dostępne offline, gdyż często mam wolne chwile, kiedy mógłbym je obejrzeć, za to nie mam dostępu do Internetu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 22:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubajed napisał(a):
Rozumiem. Jednak należałoby podać chociaż krótką informację o tej zmianie.


Faktycznie zabrakło informacji o zmianie nawet na stronie naszego sklepu czy wydawnictwa. Za co mogę tylko przeprosić ....

ale nadal nie rozumiem tej twojej dyskusji i spierania się - powiedz w czym problem ? Zwróć książkę i dostaniesz przecież zwrot pieniędzy .... W czym kurczę problem ? Twój sprzedawca pewnie spojrzy na ciebie dziwnie (czemu ja się nie dziwię, bo też tak patrzę) ... i z miłą chęcią pozbędzie się takiego klienta, który szuka dziury w całym. Tak dziury w całym bo żeby w dzisiejszych czasach narzekać na brak poradników OffLinne , które są DARMOWE na youtube, które można sobie samemu pobrać na dysk .... to już zakrawa na .... tu się powstrzymam od mocniejszych słów, ale dam porównanie - to jest już jak zachowanie z bajki "Królewna na ziarnku grochu" ... to jest dużo łagodniejsze .... ale mam nadzieję, że wymowne.

Ostatecznie powtórzę - zwróć książkę i daj spokój .... no nikt ci nic lepszego na to nie poradzi. A możliwość zwrotu prawnie ci przysługuje - co ja sam tobie podpowiadam - więc ? Czy jeszcze coś napiszesz ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2016, o 23:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

ehhh gdyby tylko to było all.e gr.o to byłby NEGATYW
zamiast emaila do sprzedawcy żeby poprawił opis, bo kupującego w błąd wprowadza...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 08:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Macie racje Panowie, mój błąd...
Odrobinę pokory Panie Mirku.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 09:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubajed napisał(a):
Odrobinę pokory Panie Mirku.

Zapewniam, że mam dużo pokory, sam widzisz, że umiem przeprosić (co zrobiłem wyżej) za to, że nie było informacji na naszych stronach sklepu czy Atnel, ale już jest dzięki tobie - dziękuję. Ciężko jednak będzie żeby taka informacja pojawiła się na półkach u księgarzy w całej Polsce. Ja wprawdzie miałem kilka zapytań na maila w tej sprawie - no ale zwykle każdy nawet jeszcze nie zdążył zobaczyć, że zamiast DVD ma Pendrive i gdy to odkrywali jak im napisałem to w ogóle jak sami pisali do mnie później - nie ma o czym mówić - bo zamiana DVD na Pendrive jest nieporównywalna nawet, z korzyścią dla wersji z Pendrive i ciężko tu się doszukiwać nie wiadomo czego. A tym bardziej, że zgodnie z prawem w Polsce można książkę zwrócić. Jak do tej pory jeszcze nikt tego nie dokonał.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 09:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Dziękuje za wpis informujący o braku DVD.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 09:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

kubajed napisał(a):
Po prostu chciałem mieć te kursy dostępne offline, gdyż często mam wolne chwile, kiedy mógłbym je obejrzeć, za to nie mam dostępu do Internetu.


kubajed napisał(a):
kubajed napisał(a):
Odrobinę pokory Panie Mirku.


Kolego, wyjąłeś blisko 6 godzin czasu, moim zdaniem bardzo cennego - bo w gruncie rzeczy bezproduktywnego dla Ciebie także. Wszyscy muszą czytać przynajmniej nagłówek wiadomości i nic się z tego nie uczą, a to jest forum dla wiedzy. Czyli tracą czas na czytanie tekstów "marudy".
Także zajrzałem tutaj, bo sądziłem, że nowinki są jakieś o BB i zakładkach, a tu "żucie szmaty" jest i tyle.
A mogłeś np. wysłać e-maila do autora, lub po prostu zadzwonić zamiast bić pianę na forum.
Przecież każdy średniorozgarnięty człowiek wie jak to załatwić. Zauważ, że to forum jest naprawdę inne - lepsze - niż "nie wolno wymawiać" :-).
Szczególnie, że koledzy Ci podpowiadali jak to załatwić, że nie wspomnę autora.
Gdybyś trochę czasu poświęcił na to forum, to byś szybciej zrozumiał, że tu są fajni ludzie.
Jedni są tu nieomalże zawodowo, inni hobbystycznie. A swoją drogą nie sądzę, że nie mogłbyś tych poradników pociągnąć z netu - szczególnie przez 6 godzin tej aktywności. Mam także BB ten pierwszy wypust i nie przyszło mi do głowy, aby narzekać na różnice płyty względem ostatnio dokupionej zakładki do BB. Nawiasem mówiąc mój BB przypomina teraz książkę "Eliksiry dla zaawansowanych z The Halfblood Prince".
Tutaj wszyscy nawzajem starają się pomóc. Tyle, że niektórzy powinni jednak korzystać z forum, "którego imienia nie wolno wymawiać" - to taki żart.
Mirkowi nie wypada, i podziwiam, że jest cierpliwy. Jeśli byłeś na jakiejkolwiek uczelni to może wiesz, że takich wykładowców jest znikoma ilość - pozostali uczą - niestety rozpychania się łokciami i podobnego zachowania. A tu masz praktycznie za darmo i pretensje jakieś wciąż emanują.
Proponuję: poproś aby ten Wątek zamknąć.



Ostatnio edytowano 10 maja 2016, o 13:21 przez jsmos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 09:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Dla mnie była to istotna sprawa. Każdy kupujący książkę był niedoinformowany i nieświadomy co tak na prawdę kupuje.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 10:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubajed napisał(a):
Każdy kupujący książkę był niedoinformowany i nieświadomy co tak na prawdę kupuje.

Uwierz mi, jesteś jedynym takim (przepraszam za określenie) "egzemplarzem" ... i sądzę, że długo nikt cię nie prześcignie ... bo wciąż bronisz swojego pierwszego miejsca ;)

Dla każdego niedoinformowanego jak mówisz, Pendrive to spora niespodzianka nawet jeśli wcześniej gdzieś tego nie doczytał.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 10:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

a tak przepraszam że się wtrącę, same pendrive można kupić?? Bym se kupił jako gadżet atnel :) Wiem że coś kiedyś było na forum ale nie pamiętam.

pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 10:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
a tak przepraszam że się wtrącę, same pendrive można kupić??

To już trzeba do Pani Anety pisać i podpytać co i jak z tym jest ok? aneta@atnel.pl

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 10:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

ok , dziękuje za info



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 12:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015
Posty: 26
Pomógł: 0

Myślę, że temat można zamknąć - jeżeli coś takiego praktykujecie.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2016, o 13:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubajed napisał(a):
Myślę, że temat można zamknąć - jeżeli coś takiego praktykujecie.

Nie praktykujemy ale ten już chyba poczwórnie się wyczerpał - jak nie więcej .... a zatem chyba czas zamknąć ten wątek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO