Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 13:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 12:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lut 2016
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Witam, jako nowicjusz w temacie uC
ma pytanie:
Czy na Attiny13 da sie zaimplementowac obsługe DS18b20 ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 13:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Pewnie, że się da.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 14:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lut 2016
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Dziekuje bardzo za odpowiedz. zaczynam prace



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 14:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
icer_cmg napisał(a):
Pewnie, że się da

Tyle, że w "czystej formie" w.g BB - oczywiście bez LCD konsola wygląda tak:
Obrazek

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 15:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lut 2016
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Za malo pamieci ....
czyli musi byc Attiny 25 lub 45



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 15:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kicajek napisał(a):
Witam
icer_cmg napisał(a):
Pewnie, że się da

Tyle, że w "czystej formie" w.g BB - oczywiście bez LCD konsola wygląda tak:
Obrazek

Pozdr.


kicajek .... a używasz czasem Eclipse Gadgeta ? ;) zobacz testowy projekt na ATtiny13 w Eclipse

1. kompilujemy i obserwujemy zajętość pamięci FLASH .... patrz rysunek niżej
Obrazek

2. no to siup! KLIKAMY tajną opcję, tajną broń Eclipse Gadgeta czyli "BOOST FLASH ON" !!!

3. po tej opcji MUSIMY wykonać CLEAN'owanie projektu:
Obrazek

4. I wtedy NAGLE CUD! ... po kompilacji zajętość pamięci FLASH spada w kocio DRASTYCZNIE (ubyło ponad 800 bajtów!) ;) i to do jakiej wartości ? ... zobacz
Obrazek

a więc może się jakoś da zmieścić w ATtiny13 ? ... trzeba popróbować dalej ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 16:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam :oops:
mirekk36 napisał(a):
kicajek .... a używasz czasem Eclipse Gadgeta ?

Kurcze, to tak jak w trzech krokach włożyć słonia do lodówki: 1.Otworzyć lodówkę 2.Włożyć słonia 3.Zamknąć lodówkę.
Oczywiście wciskam wirtualny "POMÓGŁ".
Ale na usprawiedliwienie ( choć nie wiedziałem o tym kompresorze ) pisząc "w czystej postaci" miałem na myśli tylko poprawę PIN'ów i rejestrów.
Co do DS'a/ATtiny13 to są kody które wchodzą z zapasem, ale kol.erni pytał o "...da sie zaimplementowac obsługe..." i tylko tak sprawdziłem.
A ta "ubijaczka" kodu to cho cho :)

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 16:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kicajek napisał(a):
Kurcze, to tak jak w trzech krokach włożyć słonia do lodówki: 1.Otworzyć lodówkę 2.Włożyć słonia 3.Zamknąć lodówkę.

:lol: :lol: :lol: .... masakra, tego nie słyszałem :lol:

kicajek napisał(a):
Co do DS'a/ATtiny13 to są kody które wchodzą z zapasem, ale kol.erni pytał o "...da sie zaimplementowac obsługe..." i tylko tak sprawdziłem.

Wiesz, spokojnie to i tak trzeba sprawdzić z kawałkiem jakiegoś własnego kodu - wcale nie musi być tak różowo - wszystko w zależności od potrzeb projektu. Ale myślę, że takie przykłady są fajne aby pokazać dlaczego Eclipse Gadget może zostać naszym przyjacielem na zawsze. :lol:

kicajek napisał(a):
A ta "ubijaczka" kodu to cho cho

:lol: ... zastanawiam się czy nie zamienić tego kociego określenia "BOOST FLASH ON" na .... "UBIJACZKA KODU" ! :lol: :lol: ..... jesteś niezłym generatorem pomysłów i dobrego humoru :lol: ... przy okazji podpowiem, że w opisie gadgeta na forum jest opisane (a w nowym Bluebooku na końcu w Aneksach również) jak tą ubijaczkę włączać w razie czego ręcznie w Eclipse. No ale jak widać Eclipse Gadget potrafi to zrobić JednoKLIKIEM ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 16:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Mikołów
Pomógł: 1

Tak apropos tej lodówki a ile trzeba wykonać ruchów żeby włożyć żyrafę do lodówki ??
.
.
.
cztery

1.Otworzyć lodówkę 2.Wyjąć słonia 3.Włożyć żyrafę 4.Zamknąć lodówkę.
.
.
.
a i jeszcze jedno.
A co jest szybsze żółw czy żyrafa????

oczywiście że żółw bo żyrafa siedzi w lodówce hahahahahaha
ot taki żarcik



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 17:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2015
Posty: 140
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 18

Czy ta opcja "BOOST FLASH ON", to po prostu ustawienie flagi -Os kompilatora?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 18:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Sparrow-hawk napisał(a):
Czy ta opcja "BOOST FLASH ON", to po prostu ustawienie flagi -Os kompilatora?

A skądże - toż domyślnie w Eclipse jest ustawione zawsze -Os

tak jak mówiłem opcje są opisane w wątku na temat Eclipse Gadgeta na forum, trzeba tam zajrzeć albo do Bluebooka - bo sam z pamięci ich nie odtworzę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 19:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Są to opcje wywalająca wszystkie nieużywane elementy z ostatecznego programu. Ich użycie nie zmienia (nie optymalizuje dodatkowo) wykorzystywanego kodu programu.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 20:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Można bez problemu zaimplementować DS'a, wraz z obsługą.
Ostatnio właśnie robiłem to akurat na tiny13, z tym że akurat używałem jakiejś innej, nieMirkowej biblioteki.
Mam teraz DS18B20 + 4 kanały pwm dla diody RGB i buzzera, osiem zakresów temperatury, dla każdego zakresu inny kolor diody.
Zrobiłem to jako prosty wskaźnik temperatury do pieca C.O., bo wysiadł termometr.
Z taką funkcjonalnością jak opisałem mam pamięć wypełnioną w 100%.
Ale obsłużyć się da.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 20:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2015
Posty: 99
Pomógł: 6

Poza flagami wycinającymi zbędny kod, jest jeszcze `-mrelax` która daje dodatkowego kopa w co większych programach, a jest bardzo często pomijana. ;)

_________________
AVR-UART-lib
AVR-FAST-ENCODER
RFM7x-lib



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 10:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Sens jest i są dwa powody co najmniej:
1. Uczysz się optymalizacji programu już na etapie jego tworzenia maksymalnie wykorzystując dostępne zasoby.
2. Te maluchy są tanie :-)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 10:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

squeez napisał(a):
A ja dodam tylko od siebie że przedwczesna optymalizacja na poziomie pisania to czyste ZŁO!


Ja podpisuję się pod tym NOGAMI i RĘKAMI ! ;)

squeez napisał(a):
Optymalizację zaczynam jak kończą się zasoby albo potrzebuję szybszego działania.

Mam IDENTYCZNĄ zasadę i polecam to również każdemu ;)

squeez napisał(a):
Bo jeśli bez optymalizacji projekt spełnia swoje założenia i działa poprawnie to nie ma sensu tracić czasu i się żyłować z optymalizacją na samym początku.

AMENY, czyli święte słowa kolega tu powiedział - same ważne rzeczy i formułki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 11:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Chwila, chwila, panowie, a co w tym złego ;) Ja pod słowem optymalizacja nie widzę tylko bezsensownego odchudzania chociaż ten nawyk został mi po programowaniu jeszcze starych komodorków i zabieg ma dla mnie dość duże znaczenie. Optymalizacja to również maksymalne przyspieszanie programu przez odpowiedni jego układ. Nie raz miałem sytuację, że oczywiście pół pamięci w procku wolne, program działa, ale okazuje się, że przydała by się jeszcze ta jedna malutka funkcja i wtedy zaczyna się ta nierówna walka, która zazwyczaj kończy się przepisaniem zupełnie od nowa tego co już było i dobrze działało(!). Późniejsze odchudzanie zajmuje dużo więcej czasu. Przykład: mój sterownik slidera, który początkowo mieścił się w M88, a pod koniec modyfikacji musiałem walczyć aby w M168 wcisnąć... na szczęście było parę miejsc, z których odzyskałem kilkadziesiąt bajtów :) Ja rozumiem, że czasem program na czytelności traci choć właściwie zastanówmy się o jaką czytelność my tu walczymy...:
squeez napisał(a):
Potem się okazało że kod tracił na czytelności i musiałem pisać komentarze bo jak wróciłem po kilu miesiącach to najpierw traciłem czas żeby wywnioskować co miałem na myśli w tamtym czasie

Otóż to! Możecie wierzyć lub nie u mnie nawet najkrótszy program, każda zmienna z rozpisaniem na bity (jeśli jest taka potrzeba), jest u mnie tak skomentowany, że nawet obca osoba rzuci okiem i może kontynuować czy modyfikować program nie pytając mnie o szczegóły. Baaa... nawet działanie co dziwniejszych algorytmów opisuję, żeby się w przyszłości nie zastanawiać co właściwie robi szereg dziwnych operacji matematycznych. Wydawało by się, że dodanie komenta na koniec linii to strata czasu... absolutnie! Gdy teraz sobie przypomnę jak po pół roku od sprzedanego urządzenia klient poprosił o dodatkowe opcje w sterowniku i jak bym nie miał opisanego programu to... nawet nie chcę myśleć, a dzięki komentarzom poprawki były gotowe w pół godziny. Dodam, że nie były to poprawki typu "zmień pan napis" tylko konkretna dodatkowa funkcjonalność sterownika powiązana ściśle z wieloma elementami programu.
Oczywiście to tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać, ale optymalizację na etapie pisania programu uważam za dobry pomysł, a nie za błąd. Jeszcze raz - nie żałujcie komentarzy w programie! - zwróci się z nawiązką ;)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Aha, dodam jeszcze, że optymalizacja już od początku pozwala myśleć wielotorowo co się bardzo przydaje przy większych projektach. Nie wiem, może ja tak mam, że zazwyczaj zawsze widzę co najmniej dwa rozwiązania danego problemu programistycznego. Mnie to bardzo pomaga, bo pozwala wybrać właśnie tę lepszą opcję w zależności od sytuacji :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 11:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK napisał(a):
Optymalizacja to również maksymalne przyspieszanie programu przez odpowiedni jego układ.

Sylwek - nie wiem wprawdzie co miał na myśli kolega squeez, ale podejrzewam, że to samo co ja teraz powiem ....

A zatem pisząc to wyżej o zostawieniu optymalizacji "na koniec" ..... TO ZDECYDOWANIE chodzi tylko i wyłącznie o jeden jej aspekt - w dużym skrócie - kompresję w pamięci Flash ;) ...

W ogóle dla mnie procesy optymalizacyjne kodu dzielą się na kilka części: (mowa o własnej optymalizacji a nie to co robi kompilator za pomocą swoich opcji itp)

1. optymalizacja szybkości gdy potrzeba
2. optymalizacja zajętości kodu gdy potrzeba

a więc to jest DOKŁADNIE to o czym piszesz Sylwek ;)

Tylko chodzi o to, że o wiele fajniej jest na SAM KONIEC zostawić sobie włączenie parametrów typu

Obrazek

gdy już pomimo poprzednich moich starań wiem, że mogłem gdzieś w jakichś np bibliotekach przemycić jakieś nieużywane funkcje i warto je wywalić z kompilacji. Bo gdy nagle brakuje mi cennych kilku bajtów to ta właśnie opcja pozwala najczęściej je zdobyć i to jak widać często z dużym zapasem. Chyba, że może Sylwek nie wiedziałeś o tych opcjach albo ich jeszcze nie próbowałeś ? tak tylko pytam - bo to właśnie to robi "UBIJACZ KODU" w Eclipse Gadget ...

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

SylwekK napisał(a):
Nie wiem, może ja tak mam, że zazwyczaj zawsze widzę co najmniej dwa rozwiązania danego problemu programistycznego. Mnie to bardzo pomaga, bo pozwala wybrać właśnie tę lepszą opcję w zależności od sytuacji

Zapewniam cię, że nie tylko ty tak masz - chyba każdy programista ma albo ,....... albo powinien mieć ;) albo powinien się tego nauczyć .... Ale teraz po moim wyjaśnieniu wyżej - już chyba wiesz o co chodziło z tą zbyt wczesną optymalizacją o której wspomniał kolega squezz i słusznie zresztą, co nadal podkreślam bo tylko o taką jej postać pewnie i jemu chodziło.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 11:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

No właśnie o tych opcjach to nie wiedziałem prawdę mówiąc i zazwyczaj wywalałem niepotrzebne funkcje... ręcznie :)
To na pewno ułatwi mi teraz kilka spraw (gdybym o tym wcześniej wiedział... ech, nie doczytałem albo po prostu już nie pamiętałem...) jednak przyznasz chyba, że dobrego algorytmu działania programu wbudowany optymalizator za mnie nie opracuje ;)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

No i oczywiście rację przyznam, że taka opcja optymalizacji nie jest potrzebna jeśli wszystko działa. Ja miałem na myśli pisząc pierwszego posta o optymalizacji w sensie "optymalizacja właśnie tworzonego algorytmu", a nie wywalania z bibliotek niepotrzebnych funkcji :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 12:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK napisał(a):
gdybym o tym wcześniej wiedział... ech, nie doczytałem albo po prostu już nie pamiętałem

Widzisz ja też często o nich zapominam tzn o tej składni no i trzeba je w dwa miejsca wprowadzać w projekcie... a tak ? Jeden klawisz w Eclipse GADGET i nie trzeba pamiętać - a za jednym ruchem sprawdzasz ile ci zostaje wolnego - nawet na chwilę, i możesz od razu wyłączyć - żeby zostawić "na później" albo od razu pozbyć się jakiegoś balastu ..... Mówię ci dużo mniej roboty z tym gadżecikiem jako asystentem przy pracy w eclipsie ;)

SylwekK napisał(a):
jednak przyznasz chyba, że dobrego algorytmu działania programu wbudowany optymalizator za mnie nie opracuje

No po to na szczęście, przynajmniej jeszcze na razie jesteśmy my ludzie :lol: "we people" :lol: .... ale kto wie co będzie za jakiś czas ... gdy komputery będą wiedziały lepiej od nas pewne rzeczy ? ... ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 12:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

mirekk36 napisał(a):
Jeden klawisz w Eclipse GADGET i nie trzeba pamiętać

Kurcze mam ten programik tylko... jakoś nie używałem :)
Na małym ekranie laptopa ciągle mam ciasno, ale namówiłeś mnie... :lol:

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

@squeez, co tu dużo gadać, temat rzeka i tyle :) Dobrym jest właśnie, jak pisałeś, podczas pracy na zestawie startowym oszacować ile zasobów zajmuje program i dobrać procek (robię podobnie) chociaż w moim przypadku zazwyczaj dochodzi jeszcze jeden element - "końcowa funkcjonalność programu" dlatego biorę procek ten "następny większy" jeśli czuje, że klient (lub ja) może zechcieć rozbudować urządzenie (co się bardzo często zdarza). Koszty praktycznie żadne, a i w przyszłości dla mnie łatwiej, bo nie muszę się szczypać o każdy bajt.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 12:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK napisał(a):
Na małym ekranie laptopa ciągle mam ciasno,

Ale zauważ, że on również fajnie pracuje w TRAY'u ... a tylko na przełączenie opcji dodatkowych można go na chwilę pokazywać sobie na ekranie i znowu chować ;) ....

Powiem szczerze, że mi nieraz ratuje życie częste sprawdzanie co się dzieje po prawie każdej kompilacji z zajętością w każdej z pamięci .... bo nieraz takiego BYKA się robi .... i gdyby nie to , że GADGET od razu pokazuje na czerwono ILE POWIĘKSZYŁ się program czy tam zajętość RAM ... albo na tych paskach kolorowych - jak zmieniają się zajętości w porównaniu do poprzedniej kompilacji .... to od razu jest lepiej. Co więcej szybciej człowiek się wtedy przyzwyczaja że np jakaś tam sekwencja kodu generuje np zwykle podobną zajętość a jeśli można ją zastąpić inną to wtedy od razu się to zapamiętuje i na przyszłość używa już tej lepszej wypracowanej sekwencji ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 19:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Kurcze faktycznie fajnie toto działa :) Co prawda w sterowniku, o którym wspominałem gdzie trwała nierówna walka o każdy bajt tak jak się spodziewałem nawet bajta nie zwolniło, ale pierwszy lepszy programik, nad którym aktualnie pracuje i pyk... z 21 do 17% zajętości procka. Już mi się podoba :) tylko szkoda, że mi automatycznie z eclipse nie startuje i żąda potwierdzenia uruchomienia.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO