Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 17:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2016, o 10:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Witam
Pytanie jak w temacie, szukam więcej informacji na temat modułu XS3868 który kupiłem sobie na aukcji. Udało mi się uruchomić płytkę, ale chciałbym czegoś więcej. niestety nic nie mogę znaleźć na temat samego modułu. Jedyna dokumentacja jaką znalazłem jest po Chińsku.
Mam dwa pytania, po połączeniu się z telefonem modułu słychać w słuchawkach zakłócenia i nie jest to spowodowane zasilaniem bo zasilam z baterii oraz nie słychać zakłóceń non stop tylko w momencie odtwarzania muzyki. Drugie pytanie czy istnieje możliwość parowania modułów ze sobą moduł - moduł nie moduł - telefon.
W ogóle będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat tych płytek. Są całkiem fajne, ale dokumentacji brak, chyba, że jak zwykle nie umiem szukać. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2016, o 11:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Cytuj:
ale dokumentacji brak, chyba, że jak zwykle nie umiem szukać


Mam wrażenie, że ostatnio panuje wiosenne rozleniwienie... wystarczyło 5ms aby znaleźć wszystko na temat tego modułu:

http://www.icstation.com/ebay/PDF/XS3868M.pdf

Moduł oparty o układ OVC3860:

http://www.electrodragon.com/w/images/4/4b/BLK-MD-SPK-B_AT_Commands_OVC3860_List.pdf

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2016, o 12:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

buz11 napisał(a):
Mam wrażenie, że ostatnio panuje wiosenne rozleniwienie...


to nie rozleniwienie ..... to przeświadczenie że jak się wejdzie na forum to musi się dostać natychmiast
wszystko na złotym talerzu :) Zamiast się wysilić i wpisać w googlach ...
Śmiem zauważyć że wiecej energii zużyto na napisanie posta niż by poszło na samo szukanie informacji :)

Ale mamy świeta więc odpowiem tak zajmowałem się mam przy ATB dopięty działa ładnie nie stwarza problemów
moduł bezproblemowo się paruje .. niestety wymaga dobrego zasilania jak się chce go używać jako głośnik BT itd ...
zasilanie bateryjne nie eliminuje zakłóceń ... gdyż szumy wnoszą tory analogowe przy słabym zasilaniu...
a trochę prądu potrzebuje ,...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2016, o 05:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

ooo... wypraszam sobie :) Dzięki buz11 za ten drugi link bo pierwszy to ja tyż znalazłem w 5ms, niestety nie "gadam" w tym języku :) buz11 zaglądałeś do tego dokumentu, rozumiesz coś z tego :shock: ? Informację jakie są w data sheet z pierwszego linku można faktycznie znaleźć w "pięć sekund" wpisując nazwę modułu i szukają chociażby w google grafika, ale mi chodziło o coś więcej. Napisałem, że udało mi się uruchomić, ale co więcej można się dowiedzieć z chińskiego dokumentu? Za to ten drugi dokument to już co innego, faktycznie nie pomyślałem żeby poszukać po nazwie układu, a to takie proste. Cóż, zabrakło polotu. :oops:
Drogi SunRiver twoje słowa, cytując klasyka "dotknęły mnie na wskroś" :D a tak na poważnie, mówisz że to burczenie to wina zasilania? Faktycznie, zakłócenia nie są cały czas, słuchać je jakby w momencie włączenia transmisji, sam nie umiem dokładnie tego określić. Po włączeniu modułu w słuchawkach jest cisza, dopiero po chwili pojawia się coś w stylu przydźwięku, piszczenia, takiego "radia wolnej europy", niektórzy wiedzą o czym mowa :). Moduł zasilam z zasilacza i tu dopatrywałem się źródła zakłóceń, ale zasilacz jest wydajny prądowo, więc nie powinno brakować mocy???



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2016, o 19:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Tom277 napisał(a):
Drogi SunRiver twoje słowa, cytując klasyka "dotknęły mnie na wskroś"


zatem teraz duma rośnie we mnie że ktos się przejmuje tym co pisze :) bez urazy bywam złosliwym zabolem :P

Cytuj:
Moduł zasilam z zasilacza i tu dopatrywałem się źródła zakłóceń, ale zasilacz jest wydajny prądowo, więc nie powinno brakować mocy???


ujmę to tak ... wadajność prądowa to jedno drukie zaś to jakoś napięcia dostarczanego przez zasilacz ... sprawdź filtrowanie
i zobacz jak wyglądają szpilki ... zakłócenia pochodza też od wejść w module ... na co należy zwracać uwagę
nie używane nie mogą wisieć w powietrzu -- głównie chodzi o wejścia microfonu gdy nie sa używane , podczas używania profili HFP/HSP

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2017, o 10:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 cze 2017
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam wszystkich!
Poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i liczę na odzew doświadczonych userów :) Chciałbym w/w moduł bluetooth oparty na OVC3860 wmontować do pilota przewodowego głośniczków creative t5900, natomiast problem pojawia się, gdyż masa zasilania jest wspólną masa z torem audio. Czytałem w necie o kilku przypadkach uszkodzenia tego modułu, przy łączeniu masy zasilania z torem audio. Jak to obejść? Może jakiś dzielnik w torze masy audio?

pozdrawiam
Kacper



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2017, o 10:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

johny3693 napisał(a):
Czytałem w necie o kilku przypadkach uszkodzenia tego modułu, przy łączeniu masy zasilania z torem audio. Jak to obejść? Może jakiś dzielnik w torze masy audio?


Panie, Panie .... litości .... jak gdzieś czytałeś takie mega bzdety, to weź spluń przez lewe ramię, obróc się na lewej nodze, przeżegnaj i więcej nie wchodź na tę stronę i nie czytaj - bo robisz sobie krzywdę i powielasz jeszcze na forach takie właśnie bzdurki (bez urazy proszę)

Nie dość, że początkujący nie łączą mas - to jeszcze żeby aż taki kosmos wymyślać ?

weź sobie proszę obejrzyj ten poradnik i RAZ na ZAWSZE zapamiętaj - że masy ZAWSZE się łączy.

http://mirekk36.blogspot.com/2014/04/ac ... y-nie.html

No chyba że masz izolację galwaniczną układów - ale to nie przypadku takich układów ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2017, o 11:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 cze 2017
Posty: 2
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
johny3693 napisał(a):
Czytałem w necie o kilku przypadkach uszkodzenia tego modułu, przy łączeniu masy zasilania z torem audio. Jak to obejść? Może jakiś dzielnik w torze masy audio?


Panie, Panie .... litości .... jak gdzieś czytałeś takie mega bzdety, to weź spluń przez lewe ramię, obróc się na lewej nodze, przeżegnaj i więcej nie wchodź na tę stronę i nie czytaj - bo robisz sobie krzywdę i powielasz jeszcze na forach takie właśnie bzdurki (bez urazy proszę)

Nie dość, że początkujący nie łączą mas - to jeszcze żeby aż taki kosmos wymyślać ?

weź sobie proszę obejrzyj ten poradnik i RAZ na ZAWSZE zapamiętaj - że masy ZAWSZE się łączy.

http://mirekk36.blogspot.com/2014/04/ac ... y-nie.html

No chyba że masz izolację galwaniczną układów - ale to nie przypadku takich układów ...

Znam, oglądałem, czytałem ;)
Wszystko się zgadza, natomiast w tym konkretnym przypadku tego modułu, rzekomo masa zasilania i audio powinna być oddzielna. A w większości urządzeń audio, jest właśnie wspólna. Może dlatego, że układ w głównej mierze jest przystosowany do zasilania z li-ion.
W samym datasheecie nie znalazłem odpowiedzi.
https://www.eevblog.com/forum/beginners ... o-someone/ tutaj nawet użytkownicy piszą, że wspólne połączenie masy zasilania i toru audio powoduje problemy, a nawet uszkodzenia...
Dlatego pytam ponownie, jakiś dzielnik bądź filtracja?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO