Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2012, o 12:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2012
Posty: 306
Pomógł: 0

Witam.
Korzystałem z gotowego skryptu pomiaru temperatury tylko chce go troszkę przerobić.
kod główny wygląda tak :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Wcześniej kod funkcji był w miejscu wys_tem();
Teraz zależało by mi by ten kod pobierający informacje z czujnika temperatury i wyświetlający na wyświetlaczy był w funkcji a cały kod przed main lub w osobnym plik. Tylko że jak zrobiło to tak jak powyżej kompilator zwraca mi błąd :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Coś ewidentnie robię źle ale nie wiem co :(


---- < ostatni raz poprawiam ...... używamy syntax do zamieszczania kodów nie code : SunRiver



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2012, o 13:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Może to zabrzmi jak bym cię na siłę namawiał do zakupu książki "Mikrokontrolery AVR Język C Podstawy programowania", to jednak po jej przeczytaniu nie robiłbyś AŻ TYLU BŁĘDÓW ! :( ..... skąd ty masz takie pomysły tzn mówię o tych pomysłach, które powodują ci te błędy które pokazałeś ..... Nawet jak ci je ktoś teraz poprawi i dostaniesz gotowca to i tak za chwilę ze swoim kolejnym kodem będziesz miał poważne i takie same problemy bo nie znasz PODSTAW niestety :( .....

dlatego tylko proponuję ci tę książkę - bo ona pozwoliłaby ci dużo szybciej wystartować - a tak? będziesz się męczył jeszcze przez wiele wiele miesięcy :(

a przecież żeby ci tu wyjaśnić wszystko co źle robisz, podpowiedzieć jak powinno się robić, a jak nie ..... tak żebyś zrozumiał - to zajęłoby tu co najmniej 10-20 stron

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2012, o 13:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2012
Posty: 306
Pomógł: 0

No trudno Pomęczę się sam. Za którymś razem wyjdzie mi :)
Na razie nie mam gotówki by kupować kolejne książki bo ostatnio kupiłem jedną miesiąc temu tez jeszcze programator jeden drugi, elementy (mikroprocesork LCD itp) Tak że trochę za dużo kasy w to poszło za miesiąc może 2 dopiero jak sytuacja pozwoli to będę mógł kupić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2012, o 14:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tzn ja bardzo dobrze ciebie rozumiem - i też mam kontakt od księgarzy, którzy sprzedają moją książkę - jak to studenci nieraz przychodzą patrzą a tu na półce dwie książki do nauki języka C i to obydwie niby dla początkujących. Ale zwykle bez zastanowienia wybierają tę drugą z Helionu no bo kto tam zna jakieś kocie wydawnictwo atnel, pewnie będzie kicha .... (tak tak nawet niektórzy czytelnicy sami mi o tym opowiadali jak było) .... ;) .... a później gdy się okazuje że w książce z Helionu część TYTUŁU "Od podstaw" sugerująca że jest dla początkujących, nie ma z tym NIC wspólnego - to nawet potrafili przychodzić do księgarni i prosić o wymianę na tą drugą książkę tego kociego atnela. Tyle że księgarze zwykle takiej operacji nie mogą zrobić. Więc ciekawe i różne reakcje bywały później - gdy niektórzy jeszcze za jakiś czas wrócili i kupili tą drugą a inni ze złością odeszli pokrzykując że już więcej nie kupią żadnej takiej książki bo to wszystko to oszustwo że dla początkujących. ;) .... i w ten sposób Helion siłą reklamy wygrywa ze mną .... i może też tak się stać że zmiecie mnie z powierzchni ziemi niedługo .... bo ja na taką reklamę wszędzie, jak oni nie mam funduszy niestety....

tymczasem ci którzy wrócili i kupili jednak tę książkę z atnela to później sami piszą co widzisz w opiniach o tej książce ..... więc na jakąś tam przyszłość rozważ jej zakup bo ta - to na pewno nie chwyt reklamowy i jest rzeczywiście dla początkujących. Zresztą takie opinie niezależnie możesz znaleźć też na wielu innych forach internetowych - jak poszukasz.

tymczasem może pomocna okaże się dla ciebie wskazówka, żebyś poczytał gdzieś może przede wszystkim o wskaźnikach - ponieważ z tych warnigów to najbardziej wynika że ze zrozumieniem tego masz problemy

ale poczytaj także o tablicach w C

no i kolejna rzecz postaraj się unikać jak ognia typu float , z którego tu ochoczo korzystasz do obliczania temperatury zupełnie niepotrzebnie ....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Jeżyk-1 napisał(a):
No trudno Pomęczę się sam. Za którymś razem wyjdzie mi :).


Pewnie że wyjdzie, tylko idź mniejszymi kroczkami - zaczynaj od prostszych przykładów i takich które rozumiesz - a jeśli nie to po kolei pytaj ale o konkretne szczegóły - a nie "dlaczego mi się TO nie kompiluje" i wrzucasz kod z całym hektolitrem błędów :( w tym rzecz

a jak będziesz małymi kroczkami to nawet uda ci się tu pomagać po kolei ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2012, o 14:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2012
Posty: 306
Pomógł: 0

Ja nie sugerowałem się kupnem ze względu na wydawnictwo. Czytałem jeden artykuł i ta książka była polecana.
Druga sprawa to ja zacząłem od podstaw.
Przerobiłem krótki kurs:
http://hobby.abxyz.bplaced.net/index.php?pid=4&aid=8
I ten przykład jest cały z tego kursu.
I tak jak piszesz idę małymi kroczkami bo ja ciałem tylko to wkleić do funkcji bo potem co innego mam na celu i ten cały kod taki długi by mi estetykę popsuł :(
Zaraz zabiorę się i poczytam jeszcze raz o tym co pisałeś

------------------------ [ Dodano po: 40 minutach ]

Ok już z problemem se poradziłem :)
Dzięki i czekajcie na następne moje problemy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2012, o 14:35 

Pomógł: 0

Potwierdzam słowa Mirka, "Język C...... dla AVR" TF nie jest dla początkujących.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2012, o 19:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2012
Posty: 123
Lokalizacja: Reda
Pomógł: 0

Ja od siebie mogę potwierdzić słowa kolegów apropo TF. Mam też tą książkę, na szczęście kupiłem obie książki w tym samym czasie :)
Tak jak dla mnie kiedyś książka Marcina Wiązania ucząca języka Bascom była dla mnie (i nie tylko) "Biblią Bascoma" tak dziś książki Mirka są dla mnie Biblią C :) mimo że mam jeszcze książkę Jarosława Dolińskiego :) (nie jest zła, ale nie dzięki niej przesiadłem się na C )

Przepraszam z offtop - Sun, możesz mnie do locha za to :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2012, o 22:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Hass-pol napisał(a):
Przepraszam z offtop - Sun, możesz mnie do locha za to :D


Kurczę jak to wszystkich u nas do Lochów ciągnie ;) .... jakby tam coś dobrego rozdawali.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2012, o 22:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jak tylko skończę tą pilną robotę to wpadnę do tych lochów i zrobię tam ..... [cenzura] ;) .... porządek ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2012, o 03:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Panie Mirku, niech Pan bedzie dobrej mysli:) akcje z plakatami tez musza przyniesc sukces:) moj wykladowca nawet juz uczy zamiast Bascoma to jezyka C z pomoca Pańskiej książki:) takie cacuszka nie chowają glowy w piach! Widać to po forum, coraz więcej nowych. Poczekajmy jeszcze aż reszta wróci z wakacji! Trzeba bedzie lochy powiekszyc...

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2012, o 07:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No fajnie by było jakby akcja plakat przyniosła jakiś odzew. Cieszy też to, że książka już mogła się przyczynić gdzieś do przejścia z nauki Bascoma na C ;) fajnie.

A odnośnie Lochów, to hmmm powiększyć może i będzie trzeba ale ja muszę lepiej ukryć składzik z pigułami ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2012, o 11:37 

Pomógł: 0

Wpuścić Cerbera do lochów, zaraz zrobi porządek, ni kosteczki nie zostanie ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2012, o 11:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Wpuścić Cerbera do lochów, zaraz zrobi porządek, ni kosteczki nie zostanie ;).


Hahahah super pomysł - tylko będzie trzeba cerbera zrobić na jakimś procku, robota ;) może jakiegoś jadowitego hexapoda, który będzie odstraszał śmiałków darmowych pigułek.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2012, o 13:05 

Pomógł: 0

Trzeba odczynić czary i wpuścić AVR-Dragon ;), smok pożre wszystkich, a i lochy wypali do cna ;). Kamienne są to im nic nie grozi :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2012, o 09:37 

Pomógł: 0

Złapać forumową marudę, przeprowadzić eksperymenty i wypuścić poczwarę do lochów, nie dość, że pożre to jeszcze pod czas męczarni nasłuchamy się jacy to jesteśmy żylaści, twarde kości takie jakieś no i mało przyprawieni :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2012, o 10:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tak, tylko niestety poczwara nie zadziała na dwie osoby: SunRiver'a i Chuck'a Norrrrrisa ;)

Bo znacie to powiedzenie o tym jak to jadowita kobra niedawno ukąsiła Chuck'a ????

okazało się że później - niestety :( .... po pięciu dniach w męczarniach i konwulsjach, kobra zdechła ;)

Poza tym jak głosi jedna z ostatnich reklam BZWBK, gdzie pani z banku pyta się:

ale panie CZAKU, czy pan się nie boi że pana prąd kopnie ???

a CZAK na to:

"nawet by nie zaryzykował!"

hahahaha - więc co tu na takie osobniki wymyśleć ? ;) oto jest pytanie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2012, o 10:10 

Pomógł: 0

No to proste, trzeba zatrudnić Norrisa ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2012, o 10:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Ale jak Mirek już kontrakt z Hermanem podpisał...

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:39 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Hermana można zwolnić...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2012, o 18:13 

Pomógł: 0

Chuck sobie z Hermanem poradzi ;);).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO