Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lut 2016, o 08:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2015
Posty: 44
Pomógł: 4

Przy próbie wejścia na stronę http://www.atnel.pl mój firewall po raz pierwszy w stosunku do tej strony zareagował negatywnie i zgłosił wirusy (AVG wersja pełna aktualizowana), podobnie się zachowuje jak z poziomu sklepu (tu wchodzi sie bez problemu) chce pobrać mkavrcalculator. Być może że jest to wina firewalla ale nigdy tak nie reagował ale jednocześnie zgłoszenie jest opisywane w google jako wirus. Załączam komunikat może się przyda:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 10:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2013
Posty: 101
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 4

U mnie podobnie zareagował Norton Internet Security. Komunikat o podejrzanych plikach pojawił się przy próbie rozpakowania archiwum SoftPack_ATB.zip.
Wcześniej nigdy nie było problemów.

_________________
ATB 1.04, Bluebook wyd.II, Greenbook wyd.II



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 10:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2013
Posty: 200
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 22

Cytuj:
U mnie podobnie zareagował Norton Internet Security. Komunikat o podejrzanych plikach pojawił się przy próbie rozpakowania archiwum SoftPack_ATB.zip.
Wcześniej nigdy nie było problemów.

Miałem to samo z Norton Internet Security



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 10:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2015
Posty: 44
Pomógł: 4

No ja chciałem się dostać do nowej wersji mkalka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 11:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 569
Lokalizacja: Żagań
Pomógł: 54

Niestety tak reaguje większość programów z modułami firewall.
Powodem może być nadmierna ilość cookies do stron, które są oznaczone jako niebezpieczne.
Niestety z tego powodu może też dojść do zablokowania strony Atnel, co raczej nie będzie dobre dla nas.

_________________
http://leszczamiga.ppa.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 14:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1. Jak na razie to o problemach ze stroną piszą tylko te osoby które używają AVG (nie będę się wypowiadał o jakości tego programu) a wypadałoby przynajmniej jeśli ktoś już pisze o takich rzeczach - żeby sprawdzić to we własnym zakresie

2. Podobnie rzecz się ma z programami w ATB-Softpack ... które zawsze na bieżąco sprawdzam i w ogóle używam programów antywirusowych na kompie na którym piszę soft .... Nie mniej jednak pomimo to iż z uporem maniaka piszę wciąż - że np moje programy często wymagają uprawnień administratora (ponieważ piszę je w starym już Delphi 2006) i jasno o tym wspominam, pomimo to że wciąż przypominam ludziom, że jak już decydujecie się np sami na pisanie programów nawet w C do procków AVR i używacie rozmaitych programów antywirusowych to na litość boską - panowie - no nauczcie się najpierw korzystać z tych różnych nowoczesnych kocich programów antywirusowych ... A tymczasem co i rusz na forum jest jakiś wątek gdy ktoś pisze

Mam w Eclipse dziwny błąd - i tu pokazuje zrzut ekranu ... często też widać jak ja podpowiadam w takich wątkach (już dużym skrótem myślowym bo ręce mi opadają gdy wciąż to samo miałbym wyjaśniać od podstaw) .... więc często podpowiadam

Cytuj:
"a wyłącz na chwilę swój program antywirusowy"


i często wtedy jest EUREKA!!! .... i odpowiedź - "rzeczywiście okazało się, że to mój program antywirusowy blokował mi pliki toolchaina C a niektóre wrzucił nawet do kwarantanny"

Panowie - no panowie skoro już zajmujecie się programowaniem to czas zrozumieć i poczytać jak działają w wielu dzisiejszych programach antywirusowych opcje typu "WCZESNE WYKRYWANIE POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ" oczywiście nazwy są tu różne a często po angielsku. I często też w trakcie instalacji takiego antywirusa jest na początku specjalny ptaszek aby podjąć decyzję czy włączać ten mechanizm czy nie ?

O ile te mechanizmy bywają dobre dla np dzieci czy innych dorosłych użytkowników internetu, którzy nie mają NIC WSPÓLNEGO z pisaniem własnych programów a jedynie śmigają po internecie i często nie zważając anie nie przykładając uwagi na jakiekolwiek zagrożenia jakie płyną z chodzenia po różnych dziwnych stronach .... no to znowu - LITOŚCI ... no ja nie mogę pojąć skąd taki brak rozeznania w tym zakresie wśród nawet początkujących programistów. Mnie od razu interesowałoby do końca wyjaśnienie takiego przypadku gdybym np pobierał jakiś program i mój antywirus krzyczałby, że program niesie zagrożenie !

tzn co bym zrobił ? toż to proste jak ... eeeh aż szkoda gadać znowu, ale ... wystarczy wziąć na innym kompie albo na czystej świeżej maszynie wirtualnej - zainstalować próbną jednomiesięczną wersję po kolei nawet kilku różnych innych programów antywirusowych np Norton, Kaspersky, Eset NOD czy jeszcze wielu innych dowolnych. I porównać wyniki wykrywania wirusów - a jeśli większość z nich będzie zgłaszała jakiegoś wirusa to wtedy napisać do firmy czy do autora no bo wiadomo zawsze może się coś zdarzyć nieprzewidzianego ... Czujności nigdy nie zawadzi i pod tym kątem traktuję to jako normalne zgłoszenie ....

no ale bez przesadyzmyu jeśli się okazuje że ktoś nie potrafi (no taka jest prawda) również rozróżnić działań podejmowanych przez Antywirusa i powiązanego często z nim Firewalla ... no bo tu już wkraczamy w obszary absurdu ....

prosty przykład - moje programy i nie tylko moje ale weźmy MkAvrCalculator - sprawdza czy jest w internecie na naszym hostingu dostępna aktualizacja. W tym celu posługuję się skryptem PHP który mój program uruchamia na naszym hoście. I już z tego powodu większość Firewali, a szczególnie tych ustawionych na MAKSYMALNE zabezpieczenia krzyczy jakby ktoś mu do tyłka płonące żagwie włożył - Alaaarm, alaaarm ... ten program wydaje się być potencjalnym zagrożeniem ! i SRUUUU często nawet przez zapytaniem użytkownika CHLAST i do kwarantanny go czyli znika użytkownikowi z lokalizacji gdzie go wgrał .... Toż ręce opadają jeśli nie macie świadomości o tak podstawowych sprawach - sorki ...no ale kiedyś trzeba się o tym dowiedzieć

Może się zdarzyć że moje programy potrzebują też robić jakieś zapisy do rejestru windows, który od MS Vista zaczął być coraz bardziej chroniony i tą drogą też poszła kupa antywirusów która śledzi te zmiany i też zamiast dać userowi komunikat do namyślenia i podjęcia decyzji to często też od razu napiernicza - groźne komunikaty że jest to podejrzane - a user też często nawet się nie zastanowi tylko później pisze takie rzeczy jak wy drodzy koledzy tutaj wyżej

Owszem ja to DOSKONALE rozumiem, że nie musicie mi ufać, że moje programy są idealne, że nie szpiegują, że nie wykonują żadnych podejrzanych czynności - no nie musicie .... a nawet powiem przekornie - nie wierzcie mi .... tylko wtedy sprawa jest prosta nie używajcie tych programów i już .... ale też nie piszcie bzdetów później mi tu na tym forum, że programy atnel zawierają wirusy i to u każdego kto je pobiera. Bo zwykle na te wirusy czy zagrożenia wskazuje (nie chcę tu oceniać programów antywirusowych bo wiadomo bywają lepsze i gorsze i zmienia się ta klasyfikacja w czasie - sam kiedyś używałem Symanteca ale w końcu z dobrego programu stała się to spasiona kobyła, która kilka razy potrafiła mi do kompa wpuścić jakieś wiry, zmieniłem kiedyś to na Kasperskiego - ale też po jakimś czasie na ESET NOD32 i przy nim zostałem do dzisiaj) Nie twierdzę że ESET NOD jest najlepszy - ale gdy mam wątpliwości to już wam opisałem jak to sprawdzam ... innymi programami bo przecież też może się zdarzyć że kiedyś i ESET NOD coś przepuści

za to bez dwóch zdań coś takiego jak ten cały AVG to jest durszlak przepuszczający wszystko jak leci a do tego wciąż informujący o fantomowych zagrożeniach ... wg mnie ale nie tylko mnie jeden z najgorszych programów tego typu - jakaś masakra i porażka w ogóle ...

------------------------------------------

Ok ale żeby nie być gołosłownym - niech będzie - że po raz kolejny potraktowałem taki wątek jako troskę i ponieważ szanuję użytkowników to proszę bardzo dokonałem testu. Jakiego ?

1. Odpaliłem maszynę wirtualną z Win7
2. Pobrałem NAJNOWSZĄ wersję Symanteca
Obrazek

3. zainstalowałem go w MEGA PEŁNEJ kociej wersji ze wszystkimi fiuczerami - pominę minutą ciszy fakt, że pomimo posiadania na prawdę szybkiego kompa i to z dyskiem SSD - sama instalacja to KOSZMAR czasowy - ale zainstalowałem

4. maszyna wirtualna zamuliła się tak, że WSZYSTKO działa ok 50% wolniej - ale ok lecimy dalej

5. wszedłem na stronę http://www.atnel.pl aby pobrać ATB-SOFTPACK o czym piszecie wyżej - i co ? No nie pokażę żadnego zrzutu ekranu bo Symantec nawet bąka nie puścił żeby mu się coś tam nie podobało albo żeby były jakieś zagrożenia na stronie tak jak to pokazujecie wyżej w durszlaku AVG

6. W takim razie pobrałem ATB-SOFTPACK - w trakcie pobierania Symantec również nawet bąka nie puścił żeby było jakieś zagrożenie

7. rozpakowałem softpack do folderu na dysku C .... i tu niespodzianka ? ... oooo jej ... Symantec rzucił się niczym wygłodniała hiena (ku mojemu zdumieniu) akurat na MkBootloader a nie na MkAvrCalculator i tym razem piardnął mikrym komunikatem ;)
Obrazek

o żesz w mordę sobie pomyślałem ;) ... no bo przecież go usunął bez pytania ... pewnie zwąchał jakiegoś tak okropnego wira który mógłby zapewne wyskoczyć z kompa i zaatakować nawet moją tożsamość :lol: (sorki ale jak czytałem hasła reklamowe w trakcie instalacji symanteca to się ubawiłem po pachy)

no więc klikam w te jego okienka aby zobaczyć cóż to za groźna bestia zalęgła się wewnątrz mojego biednego nikomu nie wadzącego a wręcz odwrotnie MkBootloadera i ukazało mi się takie oto groźne okno:
Obrazek

Ło matko - w pierwszym momencie grozy i strachu - za szybko chcąc przeczytać co mi groziło to jakoś tak w oczach zmieniły mi się litery i odczytałem zagrożenie jako

WS.Rasputin1

:lol: :lol: ... myśląc - hmmm a może jednak coś w tym jest ;) ale po chwili ponownie ustawiłem ogniskową w oczach znowu ze zdumieniem czytam a to nazwa:

WS.Reputation.1

co więcej dalej w tym samym oknie można wyczytać, że tego pliku używał mniej niż 100 użytkowników symanteca (łoj biada mi biada sobie pomyślałem) tym bardziej, że po lewej jest jeszcze napisano wyrok:

Cytuj:
"Typ zagrożenia: Zagrożenie sieci Insight. Wiele wskazań świadczy, że ten plik jest niegodny zaufania, a zatem niebezpieczny"


O żesz ty w mordę! sobie pomyślałem .... tak to "mądrze" brzmi (jakaś sieć Insight - kuźwa wszystko po polsku a tu taki straszak - sieć Insight .... no nic tylko wziąć i od razu wyskoczyć przez okno z 12go piętra na widok tak mądrego określenia) ... A później już stek bzdur czyli masło maślane ....

Jeśli ktoś ze zwykłych ludzi wierzy w takie bzdety to może jak im by Symantec napisał, że zbyt wiele wskazań świadczy, że używanie widelca do jedzenia drugiego dania jest zbyt niebezpieczne to rozumiem, że wszyscy wymieniliby od razu widelce na np pałeczki do ryżu ?

Sorry - że rozbieram problem na drobne - ale chyba warto wobec tych wszystkich argumentów w postach wyżej ... no więc kliknąłem w link WS.Reptation.1 aby poczytać na stronie Symanteca o co chodzi ? Co to za stwór - może opiszą go dokładniej i moim oczom ukazała się strona:
Obrazek

Po tym co tu przeczytałem po prostu ZBLADŁEM ... zamarłem, przecierałem czerwone oczy ze zdumienia, nie mogąc uwierzyć w to co czytam i to już chyba po raz piąty czy dziesiąty ... Nie żebym nie rozumiał po angielsku - tylko z uwagi na taki STEK BZDUR rodem z bajek o robokopie ... o
Cytuj:
"mądrości tłumu w chmurze"


Jezus Maria! ...... Amen - już dawno naprawdę dawno nie sięgałem do opracowań symanteca ale to co teraz widzę to poraża głupotą!

Dla tych, którzy nie do końca znają angielski wystarczy nawet proste tłumaczenie googla (wiadomo że niedoskonałe ale no jest) proszę bardzo:
Obrazek

W efekcie końcowym poczułem się jak na fotelu u dentysty konowała, który wyrwał mi zdrowy ząb i została tylko pusta jama:
Obrazek

kurna zeżarło mi program! :o

i QUNIEC tej smutnej opowieści o grozie , o strachu i wilkołakach

-----------------------------------------------------

Podsumowując - panowie po raz trzeci i ostatni apeluję: LITOŚCI

podchodźcie ze zrozumieniem do dzisiejszych programów antywirusowych, postarajcie się zrozumieć czym różnią się firewale od antywirusów ale też postarajcie się zrozumieć co to są za mechanizmy, o których pisałem wyżej "wczesnego wykrywania zagrożeń" i jak one działają ....

Oczywiście nabijam się tu trochę z symanteca ale to tak z przymrużeniem oka - bo np u znajomych czy rodziny gdzie są małe dzieci nie zainstalowałbym żadnego innego programu tylko właśnie takie jak ten, które będą WYKRYWAĆ nawet na takich zasadach zagrożenia bo dzieci mają prawo się na tym nie znać .... A wiadomo, że śmigają po WSZYSTKICH stronach www całego świata i sprowadzają na kompa miliony wirów czym doprowadzają później rodziców, którzy też się nie znają do bólu głowy ale też poważnych wydatków - no bo trzeba później wołać "FACHOWCA" który taki komputer albo odirusuje albo naprawi albo wygeneruje windowsa od nowa ....

Więc nie jest tak - że potępiam w czambuł takie opcje w programach - ale no kurczę w końcu opisałem to obszernie i może na przyszłość odsyłajcie do tego wątku innych z podobnymi problemami

na zakończenie dodam, że jak się wejdzie w ustawienia symanteca to oczywiście można mu ślicznie powyłączać te wszystkie zbyt agresywne dla nas programistów opcje i dostosować jego reguły działań (chociaż te reguły symanteca już chyba się bardziej rozrosły niż ustawienia samego windowsa)

i na tym kończę - życzę bardziej świadomego podejścia - zaufania do moich programów a jeśli ktoś nie ufa to nie pobierania ich i wcale nie mówię tego z żadną złością bo szanuję opinie każdego ...

Odnośnie samej strony http://www.atnel.pl to została ona wyprodukowana na nasze zlecenie już kilka ładnych lat temu, po drodze NIC a NIC nie zmienia się w jej kodzie PHP ... więc nie ma możliwości żeby pojawiały się jakieś jak to też ktoś wyżej napisał jakieś nadmierne ilości i to jeszcze niepożądanych ciasteczek (cookies) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 15:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

dokładnie, niektóre antywirusy są krzyczące a jednocześnie przepuszczają masę badziewia skoro tak warto rozejrzeć się za innym antyvirem,
biblioteki js jquery są to typowe pluginy dla stron.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 15:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Przepraszam bardzo , ale w kwestii:
mirekk36 napisał(a):
piszą tylko te osoby które używają AVG (nie będę się wypowiadał o jakości tego programu)


NIE ZGADZAM SIĘ Z OPINIĄ sam używam od dość długiego czasu AVG i nigdy ---->>> NIGDY !!!!!
nie zgłaszał żadnych problemów ze stroną atnel czy programami

Jedyne co mogę powiedzieć w sprawie problemów z tzw ZGŁOSZENIAMI

NA H.... CHŁOPU ZEGAREK JAK GO NIE UMIE NAKRĘCIĆ !!!

...........................

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 16:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
NIE ZGADZAM SIĘ Z OPINIĄ sam używam od dość długiego czasu AVG i nigdy ---->>> NIGDY !!!!!

no może zaszalałem z tą opinią albo może mi się pomylił z innym ... Z drugiej zaś strony, no to racja tak jak mówisz ... że tak jak pokazałem z symantekiem - że i z niego można korzystać - no tylko trzeba umieć się nim posługiwać poustawiać itd

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 16:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2015
Posty: 44
Pomógł: 4

Obiecuję, że już nigdy nie zgłoszę podobnego problemu, zrobiłem to z troski gdyby się jednak coś przyplątało, tym bardziej ze jak zaznaczyłem nigdy do tej pory się to nie zdarzało u mnie z AVG ( ja akurat sobie wysoką cenię ten firewall). Wyraźnie zaznaczyłem, że być może jest to wina firewalla. Ale widzę, że potraktowane zostało to jak jakiś atak na jakość strony i oprogramowania atnel, to śmieszne jest. Trochę więcej dystansu drogi autorze. A kolega SunRiver mógłby się powstrzymać od podobnych tekstów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A ja mysle, ze wszelkiego rodzaju watpliwosci jak te powyzej powinny zostac skierowane bezpośrednio do Mirka.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2015
Posty: 44
Pomógł: 4

micky napisał(a):
A ja mysle, ze wszelkiego rodzaju watpliwosci jak te powyzej powinny zostac skierowane bezpośrednio do Mirka.
A niby gdzie zostały skierowane, przepraszam? Forum jest własnością firmy Atnel. I miedzy innymi do takich celów również służy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SIGKILL napisał(a):
Mogę wyjaśnić dlaczego program MkBootloader.exe jest uznawany za potencjalnie niebezpieczny.
Praktycznie wszystkie programy AV analizują tablicę importów plików wykonywalnych PE, na jej podstawie ustalają reputację pliku, jeśli ona jest zbyt niska, program zostanie usunięty.
W pliku MkBootloader.exe w sekcji .idata znajduje się tablica importów, która zawiera biblioteki wykorzystywane też przez złośliwe oprogramowanie takie jak droppery i programy szpiegujące: wsock32.dll, netapi32.dll, urlmon.dll, shell32.dll. Każdy z tych importów obniża reputację.

Kolega o tyle opowiada banialuki, że np MkAvrCalculator korzysta również z tych bibliotek i co reputacja jest ok ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2015
Posty: 44
Pomógł: 4

Może nie do końca jednak są to banialuki, bo w zasadzie u mnie zaczęło się jak po nowelizacji ostatniej chciałem pobrać wersję 75 mkalka wtedy dokładnie tak samo ten "durny firewall" zareagował. Ale oczywiście ja się kompletnie na tym nie znam i o zgrozo ani nie mam zamiaru się w to wgłębiać. Problem zgłosiłem również do AVG, jak mają błąd to niech poprawią.



Ostatnio edytowano 21 lut 2016, o 17:42 przez Wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wojtek napisał(a):
Trochę więcej dystansu drogi autorze.

Drogi autorze tego wątku - czym innym jest zgłoszenie problemu do autora bezpośrednio, do firmy a czym innym jest pisanie takich rzeczy na forum. Jeden taki nieprzemyślany tekst i widać jak na dłoni cały rodzący się łańcuszek ... kolejnych wypowiedzi - a później tworząca się jakaś opinia że strona atnela jest zainfekowana bo nawet na forum atnela o tym piszą....

już nie chciałem o tym mówić wprost ale dobrze, że kolega micky słusznie zresztą to zauważył i napisał

Wojtek napisał(a):
Obiecuję, że już nigdy nie zgłoszę podobnego problemu

I bardzo mnie to cieszy, że w taki sposób już nie zgłosisz - cieszy mnie to. Jeśli zgłosisz na maila czy na PW będzie ok.

Wojtek napisał(a):
Forum jest własnością firmy Atnel. I miedzy innymi do takich celów również służy.

Tu właśnie widać, że kolega nie rozumie do czego służy forum. A już był jeden taki co to sugerował wręcz wpadł na nasze forum i wrzeszczał wszem i wobec że z kolei skrypty w naszym sklepie internetowym mają dziury i on to testował ... Też nie mógł zrozumieć tej prostej zasady. Co ciekawe, gdy w końcu dostał bana na naszym forum to pobiegł z tymi wieściami na elektrodę i jakież było jego zdziwienie gdy i tam go pojechali za tego typu nie tylko zgłoszenia ale i testy... Wtedy zamilkł i sprawa się skończyła a żadnych dziur nie było i nie ma

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Panowie ...
każdy program używający połaczenia z siecią i tym podobne używające niskopoziomowych bibliotek w trybie chronionym są uważane za
potencjalnie niebezpieczne jak też pliki umozliwiające operacje na plikach i należy o tym pamiętać ....
np podczas instalacji VS 2015 Community firewoll AVG i inne też zgłaszają potencjalne "unknow" zagrożenie
należy ustawić sobie reguły i wyjątki w firewollu gdyż aktualizacja wprowadza nieco zamieszania w ustawieniach
co nie znaczy ze tak jest fizycznie ....

Namieszać potrafi też skutecznie windowsowy defender ....
ba rzadko pobierane pliki też sa uznawane za niebezpieczne ...

do czego to prowadzi ?? do zbiorowego syndromu prześladowczego ....
dlatego panowie jak przy używaniu nawigacji najpierw się mysli , a potem podnosi alarm :)
a nie ślepo wierzy i jedzie na dno jeziora ...

Twórcy programów zabezpieczających starają się tak pisac programy i reguły by zgłaszały potencjalne zagrożenia
bo na co komu program który siedzi cicho ?? skoro niema wirusów to poco antywirus ???
tymczasem wiele zgłoszeń programów jest bezsensownych .... i trzeba brac na to poprawkę ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2015
Posty: 44
Pomógł: 4

mirekk36 napisał(a):
I bardzo mnie to cieszy, że w taki sposób już nie zgłosisz - cieszy mnie to. Jeśli zgłosisz na maila czy na PW będzie ok.
Żebym był dobrze zrozumiany - w jakiejkolwiek formie nie zgłoszę i myslę, że nikt nie bedzie z tego powodu się martwił.
I naprawdę proszę nie dopatrywać się w każdym momencie jakichś wrogich knowań i złych intencji, problem zgłosiłem w dobrej wierze, a zostałem potraktowany jak wyżej łącznie z niewybrednymi komentarzami to po prostu nie przystoi na pewnym poziomie.
SunRiver napisał(a):
tymczasem wiele zgłoszeń programów jest bezsensownych .... i trzeba brac na to poprawkę ...

zawsze biorę na to poprawkę i nie pisałbym o tym ale w stosunku do strony atnel po raz pierwszy się to zdarzyło, przy nie zmienionych ustawieniach.
Ale ja rzeczywiście już koncze wypowiedzi swoje w tym temacie.



Ostatnio edytowano 21 lut 2016, o 17:56 przez Wojtek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 17:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wojtek napisał(a):
Może nie do końca jednak są to banialuki,

i co wg ciebie ma to oznaczać ?

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Wojtek napisał(a):
Żebym był dobrze zrozumiany - w jakiejkolwiek formie nie zgłoszę i myslę, że nikt nie bedzie z tego powodu się martwił.

Nie ma sprawy - ja nie będę się martwił, potrafię zadbać o te sprawy uwierz mi.

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

SunRiver napisał(a):
do czego to prowadzi ?? do zbiorowego syndromu prześladowczego ....

No starałem się to wyjaśnić i to nawet przeprowadziłem DOWÓD na bieżącej wersji Symanteca ale widać nie dociera - no nie dociera i nadal leci łańcuszek banialuk - a już nawet poszerza się o program MkBootloader ...

SunRiver napisał(a):
tymczasem wiele zgłoszeń programów jest bezsensownych .... i trzeba brac na to poprawkę ...

I tu się zawsze dziwię, że ludzie elektronicy a nie potrafią wziąć pod uwagę takich rzeczy ...

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

Wojtek napisał(a):
Problem zgłosiłem również do AVG, jak mają błąd to niech poprawią.

Wiesz rzucić na forum jakieś takie tekst to każdy może i lubi ... ciekawe czy będzie ci się chciało wrócić tutaj i napisać o tym czy w ogóle firma tobie odpowiedziała albo jeśli odpowie że poprawili błąd ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 18:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Piszac wyżej o kontakcie bezposrednim z Mirkiem miałem na myśli kontakt na PW. Bo np. gdyby się okazało, że są jakieś dziury itd.,itp. to ogłoszenie tego na forum nie jest rozsądnym rozwiązaniem, gdyż mogłoby to zostać wykorzystane przez osoby o złych zamiarach zanim admini by to rozwiązali.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 20:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

Hm... przyznam się, że nie wiedziałem o takich mechanizmach w programach antywirusowych (podobnie jak Wojtek). Fajnie, że to wyjaśniliście.... Mirek nawet poświęcił trochę czasu, aby przedstawić "problem" na przykładzie.
Nauka super.... tylko te emocje


Mr. Nobody

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 20:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

APAP75 napisał(a):
Nauka super.... tylko te emocje


Zobacz - poświęcam czas - wyjaśniam ... więc nie robię tego złośliwie czy żeby komuś dogryźć. Ale ileż trzeba komuś tłumaczyć, że forum nie jest po to aby pisać o takich i to szczególnie niesprawdzonych zarzutach ... Później nawet ciężko to odkręcić jak plota się rozejdzie. Kolega micky wyżej już dobitnie to wyjaśnił chyba - w czym rzecz. A tu jak widać zaraz do mnie jeszcze pretensje jak do garbatego - że wyjaśniłem no to jestem co? no zły tak ? wg szanownego pana Wojtka ... bez sensu - i obraza majestatu. Gdyby mi zależało na obrażaniu kogoś to bym nie poświęcał tyle czasu na tak precyzyjne wyjaśnienia tylko jak to robią niektórzy zjechał kogoś i ew odesłał do googla. A tu - poświęcam czas, wyjaśniam i też źle ... Stąd też są i emocje - co się dziwić.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 21:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

Nie pierwszy i nie ostatni raz.
Kolega Wojtek jest stosunkowo nowy, powyższy post na pewno mu wyjaśnił, że nie chodziło o "zmieszanie go z błotem" (nawet jeśli się tak poczuł).

Z antywirusami też miałem problem (pomógł SunRiver) - programistą nie jestem i o wielu rzeczach nie wiem.

A jak coś na stronach atnela wyskoczy - będę wiedział jak się zachować ;)
Mam nadzieję.

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 22:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

APAP75 napisał(a):
A jak coś na stronach atnela wyskoczy - będę wiedział jak się zachować

Wiesz - ja nigdy nie mówię nigdy .... zawsze kiedyś coś się może zdarzyć, chociażby jakiś atak zewnętrzny itp ... co za problem wtedy zgłosić ale tak jak to było wspomniane na PW albo na maila ... to jest istotne.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO