Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 10:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: WiFiHLD DIMMER
PostNapisane: 10 sty 2016, o 00:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Obrazek
Witam wszystkich,
Ponieważ Mirek mnie zapowiedział, więc trudno jest się wykręcić... :)
Tak więc chciałem przedstawić projekt ściemniacza oświetlenia domowego sterowanego z telefonu za pomocą aplikacji i sterowanego po WiFi

Pretekstem do prac nad urządzeniem był brak takowego na rynku... Są do kupienia różnego rodzaju ściemniacze na podczerwień, bluetootha, sterowane radiowo - ale nie znalazłem właśnie sterowanego po WiFi z telefonu. Więc postanowiłem takowy zbudować i podzielić się nim z innymi :)

Obrazek

Jakie są zalety urządzenia można obejrzeć na specjalnie w tym celu nakręconym filmiku (dziękuję Mirku za kawał dobrej roboty!):



Nie będę przedstawiał tutaj całego opisu ze szczegółami, ponieważ można o tym przeczytać w styczniowym numerze Elektroniki Praktycznej. Tak na marginesie to polecam ten miesięcznik, bo zawiera dużo cennych informacji i można zapoznać się z fajnymi projektami.
Oto schemat:

Obrazek

PCB jest dwuwarstwowa i ma średnicę 55mm:

Obrazek

Schemat jak widać jest bardzo prosty. W zasadzie to sam procesor z kawałkiem zasilacza, detektor zera i moduł WiFi. Na początku moim zamierzenim było zbudować układ 4 kanałowy, ale niestety zabrakło miejsca na PCB. Ponieważ miała się ona zmieścić w puszce przełącznika lub puszce podtynkowej (tak jak u Mirka na fimie:) to ostatecznie zostały dwa kanały.
Oczywiście to co sprawia, że ściemniacz jest praktyczny to oprogramowanie. Tak naprawdę, to dopieszczenie programu na ATmegę i aplikacja na Androida zajęły 70% czasu pracy nad całym projektem. W międzyczasie urodziły się różnego rodzaju małe problemiki, ale udało się je rozwiązać :) - oczywiście pomoc Mirka bezcenna :)- za co serdecznie dziękuję.
Nieocenione również okazały się programy MKBotloader i ATBWiFiConfig - bez nich praca byłaby bardzo uciążliwa.

Oczywiście zarówno aplikacja jak również wsad procesora są bezpłatne. Aplikację można pobrać ze sklepu GooglePlay :

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.atnel.wifihldimmer

Co mogę więcej napisać - urządzenie umożliwia zdalną aktualizację oprogramowania. Tak więc w razie potrzeby nie trzeba pruć ścian, przełączników itp. - wystarczy program MKBootloader i już mamy nową wersję! Na chwilę obecną aplikacja umożliwia sterowanie pojedynczym modułem.
Jeśli będzie zainteresowanie to powstanie wersja "multiroom" do sterowania oświetleniem wielu modułów w całym domu.
Tak jak pisałem - po szczegóły odsyłam do EP.
Chętnie odpowiem na pytania, jeśli takowe będą :)


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Ostatnio edytowano 1 sie 2016, o 21:49 przez buz11, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 02:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

Kurczaki. Fajne to.
Kawał dobrej roboty.
Dziękuję i czekam na wydanie ep bo chyba jeszcze nie ma.

Pzdr

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 08:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

buz11 napisał(a):
Schemat jak widać jest bardzo prosty.

Kurczaki - prosty schemat a za to JAKIE! możliwości ! ;)

Ja tylko potwierdzę to o czym mówiłem w filmiku - bardzo fajnie się tym steruje - projekt niby mały ale jednak rzekłbym ogromny, sam miałem okazję widzieć ile czasu Grzegorz (BUZ11) na to poświęcił ....

Podoba mi się to okrągłe PCB dopasowane do typowych puszek podtynkowych ... Cały projekt to przede wszystkim świetny pomysł - teraz już można mieć tylko pomysły gdzie i jak to sobie zastosować ;)

Jeszcze raz GRATULACJE panie kolego Buz11 ! ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 09:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Projekcik fajny i przydatny.
Układ może działać z innymi tego tymu umilaczami życia i tworzyć kolejny klocek w inteligentnym domu :)

Gratuluje pomysłu oraz publikacji w ep.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 09:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2014
Posty: 205
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 22

Dlaczego zastosowałeś transformator a nie przetwornicę?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 09:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gumeni napisał(a):
Dlaczego zastosowałeś transformator a nie przetwornicę?

przetwornicę z 230V na 5V ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 10:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

gumeni napisał(a):
Dlaczego zastosowałeś transformator a nie przetwornicę?


Koledze pewnie chodziło o taką przetwornicę:
https://www.itead.cc/ac-dc-power-module-5v-500ma-v3.html
Pozwolę sobie wkleić kawałek opisu:
Cytuj:
Zasilanie układu wykonano w oparciu o tradycyjny małogabarytowy transformator sieciowy. Zrobiono to z trzech powodów:
* Pierwszy to galwaniczne odizolowanie części niskonapięciowej układu od napięcia sieci. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ płytka PCB została zaprojektowana pod elementy smd. Aby po zmontowaniu układ działał prawidłowo należy zaprogramować mikroprocesor – do tego przewidziano pady na płytce do wlutowania przewodów do programatora. Jest to czynność jednorazowa. Gdyby nie było izolacji galwanicznej – to takie programowanie mogło grozić porażeniem prądem elektrycznym. Szczegóły programowania zostaną omówione w dalszej części.
* Drugi to wymagana wydajność prądowa dla modułu WiFi. Podczas pracy chwilowy pobór prądu przez moduł może wynieść nawet 250mA, więc trudno byłoby uzyskać taką wydajność stosując prostsze rozwiązanie z zasilaczem beztransformatorowym opartym o kondensator ograniczający prąd.
* Trzecim powodem jest chęć wykonania układu detekcji zera bez zbędnego tracenia energii elektrycznej. Najprościej byłoby zastosować transoptor z rezystorem ograniczającym jego prąd - ale taki układ ma jedną wielką wadę. Otóż energia wytracana w rezystorze emanuje w postaci ciepła – element bardzo niepożądany. Dodatkowo powoduje niepotrzebne zużywanie energii elektrycznej, – co w skali roku daje już kilka kilowatogodzin. Zakładając pracę takiego regulatora przez kilka lat – nie do przyjęcia, szczególnie w czasach, gdzie modny jest synonim ECO.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 12:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2014
Posty: 205
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
gumeni napisał(a):
Dlaczego zastosowałeś transformator a nie przetwornicę?

przetwornicę z 230V na 5V ?

No jasne Mirku np. przetworniczki serii lnk (np. LNK302) ale faktycznie ich wydajność prądowa może być zbyt mała dla modułu Wi-Fi. Nie szukałem ale może da się znaleść jakieś mocniejsze.

Podczas programowania układu można go zasilić z programatora nie trzeba podłączać do sieci 230V. A pozatym takie przetworniczki pracują wydajnie już przy niższym napięciu np. 24V.

Taka przetwornica zmniejszyła by rozmiary płytki lub zwolniła by miejsce dla kolejnych kanałów o których pisał autor.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 12:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

gumeni napisał(a):

Taka przetwornica zmniejszyła by rozmiary płytki lub zwolniła by miejsce dla kolejnych kanałów o których pisał autor.


Ale tak jak pisałem powyżej - przy zastosowaniu przetwornicy trzeba byłoby zrobić osobny układ detekcji zera. To zajęłoby dodatkowe miejsce i generowałoby niepotrzebne strat energii elektrycznej. Dlatego zastosowałem trafko - które kosztuje 7zł :)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 12:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2014
Posty: 205
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 22

Ok :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 14:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

A ja mam pytanie co do samej aplikacji :) na androida.

W jaki sposób autor skalował program do różnych telefonów / tabletów ?

Tworzyłeś różne layouty dla różnych rozdzielczości czy udało Ci się to zrobić na jednym layoucie ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 14:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

majster napisał(a):
Tworzyłeś różne layouty dla różnych rozdzielczości czy udało Ci się to zrobić na jednym layoucie ?

Przecież pokazuję w swoich poradnikach odnośnie B4A jak sobie skalować do różnych urządzeń

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 14:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
majster napisał(a):
Tworzyłeś różne layouty dla różnych rozdzielczości czy udało Ci się to zrobić na jednym layoucie ?

Przecież pokazuję w swoich poradnikach odnośnie B4A jak sobie skalować do różnych urządzeń


Tak Mirku wiem ale mimo wszystko mam problem bo np na zabytku takim jak Sony Xperia X8 obcina mi programik od dołu ... i dla takiego dziadka wydaje mnie się sensownym aby zrobić osobny layout ? No chyba że się mylę ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 15:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No ale to normalna droga .... toż są miliony rodzajów telefonów

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 15:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

majster napisał(a):
A ja mam pytanie co do samej aplikacji :) na androida.

W jaki sposób autor skalował program do różnych telefonów / tabletów ?

Tworzyłeś różne layouty dla różnych rozdzielczości czy udało Ci się to zrobić na jednym layoucie ?



Nie, zrobiłem skalowanie tak jak to opisuje Mirek w swoich poradnikach.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 20:23 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 17
Pomógł: 0

Projekt bardzo fajny. A czy nie można było zastosować wyjść PWM z modułu? Co do detekcji zera to chyba wystarczyło by zastosować optotriak z detekcją.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2016, o 21:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

markor150 napisał(a):
A czy nie można było zastosować wyjść PWM z modułu?

Tu koledze polecam zapoznać się z zagadnieniem "sterowanie fazowe" urządzeń na 230V bo widać, że tego kolega jeszcze nie dotknął i dlatego myśli, że to można zwykłym PWM'em robić (tzn no można ale w całkiem innym układzie - z mosfetem, mostkiem gretza itp itd - co wcale nie jest takie proste jak tutaj)

markor150 napisał(a):
Co do detekcji zera to chyba wystarczyło by zastosować optotriak z detekcją.

Tu z kolei kłania się temat ten co wyżej czyli "sterowanie fazowe" i załączanie triaka w dowolnym momencie sinusoidy. Do tego potrzebne są właśnie triaki bez detekcji zera sieci ;) .... bo detekcja musi być w procku aby mógł tymi triakami sterować

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 00:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Gratuluję Koledze bardzo fajnego i przemyślanego projektu :-)
Właśnie wykańczam kuchnię i wykorzystam Twój projekt, bo przecież telefon mamy zazwyczaj przy sobie, a tych pilotów od wszystkiego to można by mieć pół szuflady a czasami z lenistwa nie chcę się wstać :-)
No i moduł Atnel-WiFi znów okazał się nieoceniony ;-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 13:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

Super projekt, ale mam prośbę o potwierdzenie czy dobrze myślę. Układ musi mieć swoje osobne zasilanie 230V i steruje odrębnym obwodem 230V z żarówką (dwoma w tym przykładzie). Czyli z prostej wymiany włącznika w domu nici, ponieważ tam mamy jeden obwód wraz z żarówką?

Jarecki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 13:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

A dlaczego obwód wspólny nie może być?
Jeśli masz we włączniku i zero i fazę, to zasilasz tym sterownik a dalej puszczasz to przez sterownik (przez triaki) na żarówkę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 13:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

W wyłączniku są 2 przewody ( w sumie 1 przerwany). Jeden idzie od fazy do przełącznika, potem drugi od przełącznika przez żarówkę do neutrala. Czyli w tym przypadku musiałbym te dwa przewody podłączyć równocześnie do wejścia układu i na wyjście układu. Wiem że się tak da, bo np. Fibaro robi takie ściemniacze z-wave, ale czy w tym przypadku też to podobnie działa? No i jaki jest wtedy pobór "kradzionego" prądu przez działający układ, czy nie zaświeci mi on np. ledowej żarówki mimo wyłączenia?

Jarecki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 14:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

W starszych faktycznie jeden, no i tu trochę to może być trudniejsze, w nowych instalacjach często prowadzi się cały przewód (wraz z neutralnym) przez włącznik do żarówki.

Nie rozumiem jak może zaświecać Ci żarówkę, przecież zasilanie tego urządzenia dajesz równolegle do żarówki.
Nijak płynący choćby nie wiem jak duży prąd nie zaświeci Ci nic, bo jak?
Czasem się zdarzało, że w przypadku włączników z "neonem" świetlówki co jakiś czas potrafiły błyskać właśnie za sprawą tego malutkiego prądu przezeń płynącego. Ale tam neon jest montowany szeregowo.
A tu to możesz sobie i żelazko do włącznika podłączyć i nic nie powinno się dodatkowo świecić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 14:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Niestety, ale dimmer wymaga zasilania pełnego, czyli faza i neutral bezpośrednio na wejście. W starszych instalacjach albo ciągnie się dodatkowy przewód z fazą - co jest mało wykonalne, albo - montuje się ściemniacz w kinkiecie/żurandolu lub w puszce podtynkowej. Długo się zastanawiałem jak to ominąć, ale ponieważ moduł WiFi wymaga sporego prądu w czasie pracy, to nie da się tego ominąć poprzez sztuczki jak przy zwykłych ściemniaczach na potencjometrze.

Montaż bezpośrednio w żyrandolu (jeśli jest miejsce oczywiście) ma tę wadę, że po włączeniu światła musi minąć chwilka czasu aż moduł WiFi zaloguje się do naszej sieci domowej.
Najlepszym miejscem w starych instalacjach jest montaż w puszce podtynkowej. Nic nie trzeba przerabiać. Pobór mocy przez dimmer wynosi niecałe 0,5W - więc niewiele.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 15:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

Dzięki za wyjaśnienie. To szukam dalej DIY ściemniacza na 2-wire :)

Jarecki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 15:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Teraz głowy nie dam, ale jeszcze niedawno ściemniaczy sterowanych po WiFi nie było na rynku. Podobno są żarówki LED RGB z wbudowanym WiFi. Problemem niestety jest prąd potrzebny na zasilanie modułu przez cały czas. Nie da się go "podkraść" przy zasilaniu szeregowym z żarówką jak to było do tej pory praktykowane. Dlatego tylko takie rozwiązanie wchodziło w grę :)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2016, o 16:01 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

Takie ściemniacze które nadają się do 2-wire robi Fibaro (Z-wave). Moja automatyka gada też z z-wavem (głowice termostatyczne mam na z-wave) więc by pasowały, ale cena zabija - 250 za moduł :?

Jarecki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2016, o 14:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

A dało by się dołożyć do tego opcjonalnie jakiś elegancki panel dotykowy?
Można by zastąpić bezpośrednio włącznik światła typu ON/OFF



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2016, o 21:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2013
Posty: 600
Pomógł: 47

Mam takie małe pytanie do Autora jeżeli to nie tajemnica projektu.
Na jakim porcie to gada zakładając że leci to po UDP?

_________________
https://www.instagram.com/myfirstquadcopter/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2016, o 22:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

kurnachatka napisał(a):
Na jakim porcie to gada zakładając że leci to po UDP?


Na porcie 8899. Fragment z opisem:

Cytuj:
Do wysyłania danych po UDP używamy tylko dwóch poleceń – Packet.Initialize(data, ipadress, 8899) oraz UDPSocket1.Send(Packet).
Zmienna data to dane do wysłania, ipadress to adres urządzenia docelowego, 8899 to numer portu.



chlopek_p napisał(a):
A dało by się dołożyć do tego opcjonalnie jakiś elegancki panel dotykowy?
Można by zastąpić bezpośrednio włącznik światła typu ON/OFF


Wszystko się da, ale założenie było takie, żeby istniała możliwość podłączenia dimmera w puszce podtynkowej w przypadku braku innej możliwości. Wtedy dotyk byłby zbędnym gadżetem. PCB jest na tyle małe, że trzeba było wybrać co na niej zawrzeć. Szczerze mówiąc zastanawiałem się, czy dodać możliwość sterowania dotykowego, jednak ostatecznie zostało sterowanie 2-kanałowe. Być może następna wersja będzie z dotykiem, bo pamięci w procesorze jeszcze sporo zostało :)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2016, o 23:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2013
Posty: 600
Pomógł: 47

Cytuj:
Na porcie 8899. Fragment z opisem:


Dzięki za szybką odpowiedź buz11.

_________________
https://www.instagram.com/myfirstquadcopter/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO