Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2015, o 21:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Witam mam takie pytanie czy ktoś z was bawił się w B4A pobieraniem danych bezpośrednio z bazy mysql znajdującej się na serwerze / hostingu ?

Próbuję jakoś ogarnąć pobieranie danych z bazy mysql ale nie wiem jak się za to zabrać aby nie używać skryptów php tylko bezpośrednio program mógł połączyć się z bazą i pobrać dane ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2015, o 22:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012
Posty: 174
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 19

tu masz przykład https://www.b4x.com/android/forum/threads/mysql-library.27269/ miej tylko na uwadze że większość darmowych hostingów nie daje możliwości łączenia się bezpośrednio z bazą danych, Dostęp możesz uzyskać własnie jedynie za pośrednictwem php na ich serwerze. Chyba że łączysz się ze swoją bazą danych.... to już inna bajka.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2015, o 22:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

sz4t4n napisał(a):
tu masz przykład https://www.b4x.com/android/forum/threads/mysql-library.27269/ miej tylko na uwadze że większość darmowych hostingów nie daje możliwości łączenia się bezpośrednio z bazą danych, Dostęp możesz uzyskać własnie jedynie za pośrednictwem php na ich serwerze. Chyba że łączysz się ze swoją bazą danych.... to już inna bajka.



Już zerkam ... nie korzystam z darmowych hostingów bo w nich jest brak wsparcia i pomocy w przypadkach awarii :)
wole na rok zapłacić grosze w przeliczeniu na miesiące niż bujać się z niczym :)

Już zerkam i dzięki za linka.

Mój hosting bez problemowo daje tę możliwość by założyć bazę danych a korzystać z niej z innego hostingu.

Link przydatny tego u nich nie znalazłem :) muszę się zagłębić i potestować

------------------------ [ Dodano: 10 sty 2016, o 19:14 ]

Ostatecznie zainteresowałem się tą biblioteką:
https://www.b4x.com/android/forum/threa ... one.49728/

Nawet fajnie działa potrafię dodać dane do bazy danych jednak ja potrzebuję odczytu danych z bazy i ta biblioteka również daje taką możliwość jednak ze względu na słaby angielski i tak naprawdę brak znajomości B4A mam problem z odczytem danych z bazy

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


db.QueryASync daje możliwość odczytu danych z bazy ... ja generalnie na początku chcę odczytać ostatni wpis a dokładnie datę i czas ostatniego wpisu i przypisać go do Label_connect niestety za słabo znam basic dla androida i mimo licznych przykładów w temacie mam z tym problem.

Według informacji od autora biblioteki mam zainteresować się tym przykłądem:
https://www.b4x.com/android/forum/threa ... ost-310104

Walczę z tym od rana i niestety w żaden sposób nie potrafię wpisać odebranych danych do label_connect :(


Czy ktoś z szanownych kolegów jest w stanie wytłumaczyć mi jak przypisać odebrane dane ?

------------------------ [ Dodano: 17 sty 2016, o 21:28 ]


Panowie i Panie nadal się męczę z swoim programem ...na androida niby wszystko już mam ale brakuje mi prostego pobierania danych nawet za pomocą łączenia się i pobierania danych za pomocą php bawił się ktoś takim zagadnieniem ?

Na chwilę obecną mam wszystkie zakładki w apce poukładane ale brak mi w niej aktualnych danych meteo pobieranych z www/mysql lub z bezpośrednio z mysql niby wszystko fajnie są biblioteki itd na b4x.com ale brak sensownych i zrozumiałych opisów ... wszystko tam jest opisane jak dla osób programujących w b4a co najmniej od X lat a ja dopiero raczkuję w temacie :(

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 16:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 sie 2014
Posty: 22
Pomógł: 0

Cześć majster

Ja też dopiero zaczynam bawić się w b4a i też chciałbym zrobić pobieranie i wysyłanie danych na serwer sql.
Udało Ci się już rozwiązać problem z pobieraniem danych?
Byłbym bardzo wdzięczny jak byś podesłał swój program, też się męczę ze zrobieniem tego :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2016, o 16:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

generalnie odpalilem to za pomoca skryptu php

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2017, o 21:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 kwi 2012
Posty: 67
Lokalizacja: Drawski / Gorzów
Pomógł: 0

majster napisał(a):
Ostatecznie zainteresowałem się tą biblioteką:
https://www.b4x.com/android/forum/threa ... one.49728/


Zajrzałem na tą stronę (wiem minęło sporo czasu) ale biblioteki brak. Cz jest jakiś specjalny sposób jej pobierania?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2017, o 21:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

main.c napisał(a):
majster napisał(a):
Ostatecznie zainteresowałem się tą biblioteką:
https://www.b4x.com/android/forum/threa ... one.49728/


Zajrzałem na tą stronę (wiem minęło sporo czasu) ale biblioteki brak. Cz jest jakiś specjalny sposób jej pobierania?


Tak jak w powyższym:
majster napisał(a):
generalnie odpalilem to za pomoca skryptu php

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2017, o 21:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam.
Dołączę mój problem do tego wątku, gdyż chcę zrobić dokładnie to samo, czyli podłączyć się do darmowej bazy danych MySQL.
Chciałem wykorzystać tę bibliotekę https://www.b4x.com/android/forum/threads/mysql-library-with-jdbc.22291/#post129399, ale nie mogę pobrać .
Korzystam więc z innej biblioteki MySQL. Są tam dostępne tylko 4 polecenia: czMYSQL.ExecuteNonQuery, czMYSQL.Query, czMYSQL.setDatabase, czMYSQL.TableList.
Podłączenie do bazy działa poprawnie, robię to w ten sposób:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Program podłącza się poprawnie. W zmiennej L mam listę tabel.
Listę danych z tabeli uzyskuję poleceniem
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Zostało mi jeszcze dodawanie danych, lub zapis zmian, ale to właśnie nie działa. Nie wiem dlaczego.
Logiczne wydaje mi taka składnia
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Programem napisanym w Delphi, też mogę się podłączyć do tej bazy. Tym programem mogę poprawnie dodawać i edytować dane w tej bazie.
Czy ktoś podpowie co robię źle, lub poda inny sposób na zapis tych danych z poziomu B4A.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2017, o 22:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Wyświetl sobie najpierw zapytanie, choćby na jakimś lablu.
Zakładam że klasa ma możliwość wyświetlania błędów zgaszanych przez serwer?

Ale osobiście zalecałbym napisanie skryptów np w php i łączenie się za ich pośrednictwem. Weź pod uwagę np to, że jakakolwiek zmiana na serwerze sql pociągnie za sobą ponowną kompilację twojej aplikacji. Nie mówiąc już np o zgubieniu telefonu.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2017, o 23:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Dane mogę pobierać i wyświetlać na telefonie. Gdy zmienię dane z programu w Delphi to na telefonie widzę te zmiany. Nie działa tylko zapisywanie z telefonu, a to by mi wystarczyło to tego aby w pełni przetestować te dwie aplikacje (pisaną w Delphi i w B4A).
Przygotowuję teraz te skrypty, ale to spowoduje, że aplikację na Androida muszę napisać od nowa, więc lepiej by było gdyby działał ten zapis.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2017, o 00:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

adm221 napisał(a):
ale to spowoduje, że aplikację na Androida muszę napisać od nowa

A po co? Przecież jedynie co masz zmienić to stringa który wysyłasz w inne miejsce, jeśli dobrze zaplanowałeś to zajęłoby ci to max kilka minut ;)
Zamiast twojego zapytania do sql, wysyłasz do php np coś w stylu
Kod:
insert.php?tabela=TABDANYCH&pole1=epole1.txt&pole2=ePole2.txt

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2017, o 05:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Jak do tej pory nic w php nie pisałem. Poczytam, zobaczę czy to zadziała.

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 05:34 ]

Zrobiłem całą obsługę tabeli w skryptach php. Działa poprawnie tak jak chciałem (wyświetlanie, dodawanie, edycja i kasowanie). Na razie wszystko uruchamiałem z PC, ale teraz rzeczywiście w Androidzie wystarczy wywołać plik ze strony z parametrami. Jutro przetestuję na Androidzie, to musi działać poprawnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO