Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:46


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2015, o 13:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 gru 2013
Posty: 121
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 2

Witam
Przymierzam się do zakupu drukarki 3D i zastanawiam się, czy te tanie drukarki 3D wgle się do czegoś nadają. W cenie 1000-1300 zł szlo by kupić coś co będzie w miarę działać, czy lepiej sobie odpuścić ?

_________________
TFT 4.3" + ATB GLCD TFT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2015, o 20:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Witam Kolegę.
Dwa miesiące temu kupiłem Prusa i3 na znanym portalu aukcyjnym jako kit DIY (są to oczywiście chińskie produkty) z pełną świadomością, że na pewno nie będzie to sprzęt wysokiej jakości i nie ma co oczekiwać wysokiej jakości wydruków. Kierowała mną chęć po prostu poznania tej technologi która mnie zafascynowała, zapoznania się z konstrukcją od strony mechanicznej, aby może w przyszłości to doświadczenie wykorzystać do zbudowania własnej, lepszej drukarki bądź maszyny CNC.

Po tych 2 miesiącach powiem tak. Poznałem już dobrze samą konstrukcję, znam jej wady. Kilka zmian konstrukcyjnych udało mi się już wprowadzić, inne wymagają czasu i pewnych wydatków, na co w okresie przedświątecznym po prostu brakuje czasu i funduszy.

Abyś mógł sobie trafnie odpowiedzieć na zadanie pytanie, należałoby moim zdaniem sprecyzować jakie masz oczekiwania i cel wykorzystania tej drukarki. Chętnie podejmę dyskusję na ten temat :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2015, o 21:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Kolego również zakupiłem drukarkę 3d na alledrogo Prusa i3 wykonanego z pleksy. Jak na razie największa moja bolączka to kalibracja. Ale już parę wydruków popełniłem. Od razu informuję że wydruk to nie to samo co forma wtryskarki. Ogólnie fajna zabawka i coś można wydrukować
Podstawa dobrego wydruku to kalibracja. W przypadku mojej drukarki muszę zmienić stół bo jest wykonany z pleksy która się odkształca podczas kalibracji. Elektronika opiera się o arduino nawet wsad jest dostępny i można modyfikować :)

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2015, o 10:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 lis 2015
Posty: 11
Pomógł: 0

Drukuje już kilka lat, miałem kilka drukarek i z tego co wiem najważniejsza część to ekstruder z hot-endem. Sama drukarka może mieć ramę z pręta budowlanego i będzie dobrze drukowała pod warunkiem że nie będzie problemów z podawaniem drutu i utrzymaniem odpowiedniej stałej temperatury. Ważna kwestia to dysza nie bierz mniejszej jak 0.5mm. Teraz filament słabej jakość to rzadkość ale i na firmowym drucie dysza 0.4 potrafi się zatkać a rozbieranie tego i czyszczenie jest dość kłopotliwe. Podgrzewany stolik też jest przydatny bo wtedy łatwiej drukować z abs-u. Pla to się nadaje do drukowania jakiś pierdołek aby ładnie wyglądały a jak chcesz używać do drukowania części mechanicznych które trzeba poddać obróbce to prędzej czy później będziesz robił tylko z abs - u. To tak kilka przemyśleń co mi przyszło do głowy na prędko. Jak trzeba to mogę coś więcej napisać jakoś konkretniej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2016, o 15:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012
Posty: 226
Pomógł: 11

Witam kolegów,
Dołączam się do tematu :)
Również zastanawiam się nad kupnem drukarki 3D.

Koledzy z forum polecali stronę:
http://aemca.pl/

Tutaj jest dosyć fajna drukarka z serii Da Vinci
http://aemca.pl/glowna/58-da-vinci-junior.html
Dobre rozwiązanie w tej drukarce jak dla mnie to automatyczny montaż filamentu
oraz automatyczna kalibracja, z czym jest największy problem w drukarkach 3d.

Zastanawiam się też nad kupnem drukarki w Chinach.
2 modele są interesujące:
http://pl.aliexpress.com/item/Automatic ... ebab8a5c0b
oraz
http://pl.aliexpress.com/item/2016-Big- ... bf789a384c
wysłałem zapytanie i czekam na ofertę, ewentualnie na filmy wideo z pracy takiej drukarki.

Co do tych modeli chińskich to po krótkim opisie trudno jest ocenić jakość.
Może ktoś z Was posiada taką drukarkę i mógłby podzielić się opinią?

Drukarka miałaby służyć do tworzenia prototypów, ewentualnie do wydruku drobnych części plastikowych, które są niedostępne w sprzedaży.

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale chciałem zapytać czy macie jakieś doświadczenia w imporcie takich drukarek z Chin?
Jak wyglądają sprawy celno-podatkowe?

Dziękuję za wszelkie wskazówki i opinie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2016, o 17:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Obejrzałem filmik Da Vinci i ciekawi mnie jaki cel jest wyciągania filamentu z drukarki po wydruku.

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2016, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012
Posty: 226
Pomógł: 11

matekogon napisał(a):
Obejrzałem filmik Da Vinci i ciekawi mnie jaki cel jest wyciągania filamentu z drukarki po wydruku.

Możliwe, że po każdorazowym uruchomieniu drukarki nie jest możliwy wydruk, dopóki nie zostanie przeprowadzony proces załadowania filamentu.
Ale wówczas wystarczyłoby po uruchomieniu drukarki włączyć opcję "Load filament", a gdy dysza osiągnęłaby wymaganą temperaturę,
to zostałby uruchomiony proces automatycznego podawania filamentu - czyli bez znaczenia byłoby czy usunęliśmy poprzednio filament czy nie.
Jedyna różnica po każdorazowym usunięciu filamentu to pokonywana dłuższa odległość przy ponownym wydruku, co jest nieistotne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 16:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012
Posty: 226
Pomógł: 11

Otrzymałem filmik z drukarki Prusa I4
Filmik do ściągnięcia w linku poniżej:
http://en.mail.qq.com/cgi-bin/ftnExs_do ... e=c86b0e5d
Drukarka nie ma uchwytu na filament, co wygląda nieprofesjonalnie..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 17:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Z ciekawości chciałem ściągnąć i porównać z pracą swojej i3, ale niestety nie udało mi się pobrać filmiku.
Jakiś kosmiczny ten serwer :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 19:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Musisz poczekać chwilę aż plik się załaduje

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 20:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012
Posty: 226
Pomógł: 11

MikieMan napisał(a):
Z ciekawości chciałem ściągnąć i porównać z pracą swojej i3, ale niestety nie udało mi się pobrać filmiku.
Jakiś kosmiczny ten serwer :-)

Bo chiński 8-)

matekogon napisał(a):
Musisz poczekać chwilę aż plik się załaduje


Potwierdzam trzeba chwilę cierpliwości, żeby plik się załadował.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 21:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

He he :-) Udało się w końcu ale chwilka była dość długa...

W sumie praca jak najbardziej poprawna, choć ja dzisiaj po woli mocno przerabiam swojego Priusa i3 i jak bym dziś kupował drukarkę to jednak tylko z zamkniętą i podgrzewaną komorą bo w tego typu otwartych konstrukcjach to drukowanie z ABS-u jest praktycznie niemożliwe przez wysoką kurczliwość materiału.
Z PLA drukuje się bardzo przyjemnie, choć największym problemem jest poziomowanie stołu i przyleganie wydruku. Ale mnie przy zakupie przyświecała chęć zapoznania się z technologią i nauka, przy możliwie niewielkich nakładach finansowych.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 22:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

MikieMan napisał(a):
He he :-) Udało się w końcu ale chwilka była dość długa...

W sumie praca jak najbardziej poprawna, choć ja dzisiaj po woli mocno przerabiam swojego Priusa i3 i jak bym dziś kupował drukarkę to jednak tylko z zamkniętą i podgrzewaną komorą bo w tego typu otwartych konstrukcjach to drukowanie z ABS-u jest praktycznie niemożliwe przez wysoką kurczliwość materiału.
Z PLA drukuje się bardzo przyjemnie, choć największym problemem jest poziomowanie stołu i przyleganie wydruku. Ale mnie przy zakupie przyświecała chęć zapoznania się z technologią i nauka, przy możliwie niewielkich nakładach finansowych.


Dokładnie Kolego otwarta drukarka uniemożliwia drukowanie z ABS , również dla mnie osobiście ( drukarka w pokoju) uciążliwy jest zapach topionego ABS.

Natomiast jestem zwolennikiem PLA. Drukuje na kleju do papieru i muszę powiedzieć że problem to ja mam ale z oderwaniem go od szyby :D

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 00:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ja jakoś na razie drukuję bezpośrednio na szybie, ale odtłuszczonej najpierw alkoholem izopropylowym i potem kilka razy octem. Przy temp. stołu 60-70'C i precyzyjnie ustawionej odległości głowicy od stołu, wydruk trzyma się świetnie i łatwo potem po schłodzeniu go zdjąć.

Klej muszę przy okazji wypróbować. Używasz jakiegoś konkretnego (marka, rodzaj)?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 07:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

MikieMan napisał(a):

Klej muszę przy okazji wypróbować. Używasz jakiegoś konkretnego (marka, rodzaj)?


Widziałem na forach że polecają jakieś tam rodzaje Niestety nie mieszkam w PL wybrałem sie do papierniczego kupiłem kilka rodzajów klejów w sztyfcie ( normalny biały klej wysuwany jak szminka) no i testowałem. Wniosek taki że w sumie wszystkie kleje trzymają dobrze. Plus jest taki że raz nałożony klej możesz wykorzystać na kilka wydruków

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 12:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012
Posty: 226
Pomógł: 11

Koledzy korzystaliście może z takiego arkuszu:
http://3dphoenix.pl/sklep/akcesoria/101-buildtak.html
?
Rozumiem, że najtańsze drukarki 3d zawsze mają stół szklany?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 12:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Nie wiem jak jest w drogich drukarkach ale ja mam stół aluminiowy podklejony ze spodu matą grzejną. A na stole mam szybę położoną i przymocowana na klipsach. Do PLA nie jest potrzebny stół podgrzewany. Nie używam podkładek

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 19:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ja korzystałem z BuildTak-a, i generalnie wydruk trzyma się jak diabli, że aż trudno go oderwać.
Niestety musiałem go zerwać bo niestety źle go nakleiłem. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie i z głową. Mnie niestety wdarło się kilka pęcherzyków powietrza i w tych miejscach odstawał nieco od stołu i przy pierwszej warstwie głowica w miejscach bąbli wytopiła punkty. Poza tym jeśli stół nie jest idealnie wypoziomowany - co chyba w ogóle nie jest możliwe ze względu na rozszerzalność cieplną zarówno aluminiowego stołu jak i szkła - to jeśli w którymś miejscu głowica przejedzie za blisko podkładki lub ją dotknie to po prostu w tym miejscu się przytopi.

Mam też kupioną tańszą propozycję naklejki polskiego producenta CoroPad, ale na razie nie naklejam, gdyż walczę jeszcze z ustawianiem odległości głowicy od stołu, aby był to proces w 100% powtarzalny. Typowe mikro-przełączniki stosowane jako end-stopy jednak nie są tak dokładne i po kilku/kilkunastu razach są zmiany. Zapewne wynikają one z odkształcania się ramienia przełącznika.

Przerabiam teraz właśnie stop-end osi Z na wersje optyczną z czujnikiem szczelinowym, drugi pomysł to forma czujnika IR w okolicach głowicy, mierzący odległość od stołu. Takie czujniki mają zasięg ok. 12mm i dość dużą dokładność.

Może w tej kwestii polecacie jakieś dobre i sprawdzone rozwiązanie?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2016, o 23:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

Ja mam "droższą" drukarkę (ponad 4k) i tam mam też zamontowany zwykły endstop. Wygląda jak ten: http://www.tme.eu/pl/details/zm90g20a01 ... honeywell/

Z racji, że drukuję tylko z pla ustawiłem raz i nic mi się nie przestawia. Na początku kupiłem szczelinomierze i ustawiłem na odległość 0,05mm dyszy od stołu. Było ok, ale potrzebowałem wydrukować coś super dokładnie i okazało się, że drukując warstwą 0,05 wychodzi nierówna warstwa, więc wydrukowałem kostkę z brim'em na całą powierzchnię szyby i regulowałem wysokość stolika podczas pracy drukarki aby ścieżka wszędzie była taka sama i idealnie do siebie przylegała. Kilka miesięcy i nic nie muszę regulować.

Swoją drogą zastanawiałem się czy jak coś strzeli to nie zastosować endstopu "dotykowego" w postaci pinu sprężynowego złoconego: http://www.ebay.com/itm/50pcs-Gold-plat ... Swj0NUj4JJ oraz zamówić złocone PCB lub wstawić złocony jakiś element (ważne jest złocenie bo się nie utlenia)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 12:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 mar 2016
Posty: 2
Pomógł: 0

Może sprawdź ofertę tej firmy - http://.pl Według mnie warto zwrócić się w kierunku bardziej profesjonalnych producentów drukarek, jeśli sprzęt ma działać tak jak należy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 17:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

marcin1976 napisał(a):
Może sprawdź ofertę tej firmy
No piękna reklama! Temat dotyczy tanich drukarek do zastosowań hobbystycznych, a tu z grubej rury ni z tego ni z owego propozycja zakupu działa bojowego laserowego do ustrzelenia mrówki :lol:
Jak już się chce reklamować swoje produkty lub swojego pracodawcę to warto to robić z głową :roll:

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2016, o 17:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Panowie sorki za odkop ale mam pytanko.

Kupił ktoś już sobie PRUSA I4 ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2016, o 21:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

Według mnie to wszystko są takie same drukarki tylko różnią się wyglądem. Poszukaj na forach o drukarkach 3D wiadomości:
http://reprapy.pl/
http://www.mojreprap.pl/
http://fabrykator.pl/board/

Przy zakupie "dziwnych" drukarek będziesz mieć mniejszą pomoc w społeczności. Swoją drogą pierwszy raz słyszę o PRUSA i4 i stawiam, że z Josef Prusa nie ma nic wspólnego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2016, o 21:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Mscichu napisał(a):
Według mnie to wszystko są takie same drukarki tylko różnią się wyglądem. Poszukaj na forach o drukarkach 3D wiadomości:
http://reprapy.pl/
http://www.mojreprap.pl/
http://fabrykator.pl/board/

Przy zakupie "dziwnych" drukarek będziesz mieć mniejszą pomoc w społeczności. Swoją drogą pierwszy raz słyszę o PRUSA i4 i stawiam, że z Josef Prusa nie ma nic wspólnego.


Również na Josef Prusa nie widzę i4 ale na allegro jak i alliexpress już są ... wg mnie różnią się wyglądem ....

W planach mam zakup drukarki 3d stąd: http://shop.prusa3d.com/en/3d-printers/ ... 1462725435 bo jakoś i4 do mnie nie przemawia i coś mi nie pasuje skoro na stronie Josef`a jej nie ma :)
Dlatego w planach mam i3 a jak mogę się spytać ... jaki program polecacie do tworzenia obudów aby dało się z tego programu druknąć na drukarce prusa i3 ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2016, o 07:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ja używam 123D Desingn. Fajny darmowy program od koncernu Autodesk.
Co najważniejsze jest bardzo prosty w obsłudze, ma wiele przydatnych funkcji i nawet dość skomplikowane rzeczy można szybko zaprojektować.
Do jakichś bardziej zaawansowanych, technicznych części są dedykowane aplikacje.

Na początek polecam :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2016, o 15:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

I zapomniałeś dodać, że jest bezpłatny :D
Można w 123D spokojnie robić obudowy, gorzej jak zaprojektujesz coś z podwieszeniami to później musisz podpory odrywać, a nie zawsze jest to łatwe i bezbolesne.

Edit:
Na forach o drukarek 3d piszą, że oryginalna prusa i3 też szału nie robi (była wystawa na ostatnim: Dni druku 3D Kielce). Sam się nie wypowiem bo nie widziałem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 maja 2016, o 07:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

MikieMan napisał(a):
Fajny darmowy program
No przecież napisałem, że jest darmowy czyli bezpłatny :-)
Ja mam złożoną przez siebie z kitu Prusa i3 i na pewno jest kilka kwestii w konstrukcji, które poprawiając znacząco wpływają na jakość wydruku. Jak się już dobrze pozna technologię i jakie parametry w jaki sposób wpływają na końcowy wydruk to już jest coś.
Kolejno wprowadzam modernizacje i myślę, że niebawem jakość będę miał w pełni zadawalającą amatora. Wszystko zależy od punktu odniesienia i oczekiwań.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 maja 2016, o 11:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

Ehh... Wybacz chyba okulary za słabe :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2016, o 16:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 173
Lokalizacja: Bytom
Pomógł: 2

Witam. Powiem tak te wszystkie kity z znanych portali aukcyjnych mają wiele błędów, osobiście jednego nabyłem i popracował tylko 5 miesięcy :( Według mnie jest wywalenie kasy w błoto oraz zmarnowanie czasu i nerwów. Swoją "Pruse I3" ustawiałem prawie 2 miesiące i ciągle jakieś błędy wyskakiwały. Ostatecznie po prostu przejrzałem na oczy i sobie uświadomiłem ile to błędów konstrukcyjny i ile by trzeba było kasy włożyć w naprawę i poprawki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 11:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Dokladnie mam takie same doswiadczenia. Z przyjemnoscia bym potestowal sprzet w kwocie do 4k ktory by pracowal od pierwszego 'kopa' ale moim zdaniem jeszcze troche czasu musi uplynac.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO