Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 00:30


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 paź 2015, o 10:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Oficjalna prezentacja w wersji PL
Obrazek

Zapraszam do sprawdzenia możliwości oraz opinii na temat w ogóle samego pomysłu. Liczę na odzew a także zgłoszenia ew błędów itp ... będę starał się wprowadzać poprawki i udoskonalenia na bieżąco ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 paź 2015, o 13:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2015
Posty: 269
Pomógł: 34

Programik fajny, ale podczas oglądania filmu wpadłem na pomysł, że można dodać jakiś przycisk dzięki któremu w błyskawiczny sposób będzie można się przenieść do folderu z przesłanym ostatnio plikiem. :) . Niestety nie mam telefonu więc nie przetestuje szkoda :( .Może kiedyś będę go miał. 8-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 paź 2015, o 13:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Bartek123 napisał(a):
wpadłem na pomysł, że można dodać jakiś przycisk dzięki któremu w błyskawiczny sposób będzie można się przenieść do folderu z przesłanym ostatnio plikiem.

W Androidzie to nie jest tak jak w komputerze PC, tutaj system chroni bezpośredniego dostępu do plików, poza tym mało kogo na telefonie interesuje to aby zobaczyć go w jakimś folderze. Jak już to niewielką garstkę bardziej zaawansowanych użytkowników - a ci z kolei już dobrze wiedzą jak szybko otworzyć folder LeYek w pamięci telefonu dowolną przeglądarką plików.

Ot trzeba się umieć w niektórych aspektach dostosować do specyfiki danego systemu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 paź 2015, o 13:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2015
Posty: 269
Pomógł: 34

Zaczynam dopiero i tego co napisałeś mirku w ogóle nie rozumiem, ale chodzi po prostu o to, że można kliknąć klawisz i program przeniesie nas do miejsca w którym znajdują się pliki z leyka, ale jeśli się nie da to trudno.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 paź 2015, o 15:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Bartek123 napisał(a):
ale chodzi po prostu o to, że można kliknąć klawisz i program przeniesie nas do miejsca w którym znajdują się pliki z leyka, ale jeśli się nie da to trudno.

No więc zobacz w aplikacji na PC tak właśnie jest, natomiast w aplikacji na Androida nie ma tego - i nie wynika to z zapomnienia czy czegoś takiego - ot po prostu tu jest inne podejście. Jak prześlesz do telefonu pliki multimedialne to widoczne są od razu w galerii - tak zadziała program ... No można byłoby ew zrobić żeby ostatnio przesłany plik się otwierał w galerii - ale to nie jest zawsze pożądane itp itd

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 paź 2015, o 21:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2014
Posty: 385
Lokalizacja: Śląsk
Pomógł: 0

Czy tą apkę można pobrać bo nie mogę znaleść nigdzie linka? :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 paź 2015, o 21:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

radex324 napisał(a):
Czy tą apkę można pobrać bo nie mogę znaleść nigdzie linka? :(

No co ty?
http://atnel.pl/leyek.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 07:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Czy wersje na PC: "Leyek PC" i "Leyek NET" poza opisem czymś się różnią? Po po pobraniu pokazuje mi, że są to identyczne pliki, a ścieżka pobierania jest identyczna.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 08:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No w opisie widać, że różnią się ilością obsługiwanych w jednym czasie użytkowników na komputerach

wersja PC - do 3 użytkowników
wersja NET - bez ograniczeń ilości użytkowników

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 08:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Ale pliki są identyczne. W jaki sposób rozróżnia obsługę 3 lub wielu użytkowników?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 09:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alicjusz napisał(a):
Ale pliki są identyczne. W jaki sposób rozróżnia obsługę 3 lub wielu użytkowników?

No i co jeszcze mam powiedzieć może jak jest robione licencjonowanie, jak są kodowane dane ? ;) i co jeszcze panie kolego ? ;) .... i co jeszcze ?

Kompletnie nie rozumiem tego pytania, jakie to ma znaczenie, że są takie same czy nie takie same. Widać jakoś to programowo zrobiłem i to powinno ci wystarczyć. ;)

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

Właśnie ukazała się nowsza wersja LeYka na PC 1.0.6

teraz odbieranie plików wygląda nieco inaczej bo tak: ;)
Obrazek

ale za to po sugestii jednego z użytkowników został wdrożony nowy pomysł, otóż teraz po zakończeniu odbierania plików, na pulpicie pozostaje półprzeźroczyste naczynko, na którym widać liczbę odebranych w tej sesji plików i co WAŻNE! ;) gdy się kliknie teraz w to naczynko to otwiera się folder z tymi plikami.
Obrazek


Dziękuję za dobry pomysł koledze Radek Radzikowski z Youtube

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 09:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Po prostu, skoro do wyboru mam na stronie do ściągnięcia dwie wersje programu to logicznym się wydaje że ja jako użytkownik mogę sobie wybrać czy chcę wersję na 3 komputery czy na wszystkie. A po pobraniu nie widzę żadnej różnicy w pliku czy to wersji PC czy NET i stąd moje pytanie. Bo być może Ty omyłkowo w obu lokalizacjach umieściłeś te same pliki a miały być inne. Nie masz mówić jak robisz licencjonowanie i zdradzać innych tajników ale myślę, że nauka czytania postów ze zrozumieniem by się przydała. Wystarczyła by odpowiedź, że: tak oba plik są identyczne, a sprawę załatwia klucz licencji. Zmyliło mnie że na stronie są do wyboru dwa pliki, a de facto w obu przypadkach ściąga się ten sam.
Mój post miał jedynie zwrócić uwagę, na ww fakt, bo popełnianie błędów jest rzeczą ludzką, ale zostałem źle zrozumiany co być może w tym poście wyjaśniłem.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 10:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alicjusz --> ok może ja też zrozumiałem twoje pytanie więc przepraszam. Więc jeszcze raz na spokojnie podpowiem, że na komputery z windows jest dokładnie ten sam plik EXE, a rozróżnianie wersji NET i PC odbywa się programowo.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 11:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

alicjusz napisał(a):
ale myślę, że nauka czytania postów ze zrozumieniem by się przydała.


przeczytałem całość uważnie i dwukrotnie ... i uważam że ta uwaga jest bezcelowa do kolegi Mirka
bo w kolegi przypadku przydała by się nauka wyrażania pełnym zdaniem.

alicjusz napisał(a):
Ale pliki są identyczne. W jaki sposób rozróżnia obsługę 3 lub wielu użytkowników?


Bo co z tego wynika ?? :)
no ale to tak na przyszłość ... zamiast się unosić, zwolnij pomyśl i napisz :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 11:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

A i owszem, masz rację. Ja również przepraszam. :oops:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 11:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

alicjusz napisał(a):
A i owszem, masz rację. Ja również przepraszam. :oops:



Ależ nikt się nie gniewa :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 12:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

No i szafa gra. Kochamy się dalej. :D
Ale mam dodatkowe pytanie.
Zauważyłem, że są chyba używane odrębne strony kodowe do polskich znaków w programie na komórki i na PC, tzn tak łopatologicznie: Nazywając konto na smartfonie np: "żźćńłóęśą", na drugim smartfonie nazwa będzie prawidłowo wyświetlona, ale na PC już będą krzaki. I analogicznie w drugą stronę: pomiędzy PC i PC jest ok, ale na komórce krzaki. Nie jest to problem, bo można nie używać polskich znaków, ale sygnalizuje że u mnie coś takiego występuje.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 12:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

No to jeszcze ja:
Świętna aplikacja ułatwiająca życie. Kopiowanie danych stało się proste, łatwe i przyjemne!
Rewelacja, panie Mirku, no REWELACJA!
Testuję sobie na Samsung Galaxy S3 z Android 4.3. Wszystko pięknie działa, nie ma się do czego przeczepić. Będę polecał znajomym, bo naprawdę warto, a cena bardzo przystępna.

Teraz jeszcze cierpliwie czekam na MKBootloader'a na Andka. W połączeniu z LeYek to dopiero będzie!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 12:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

anshar napisał(a):
Teraz jeszcze cierpliwie czekam na MKBootloader'a na Andka. W połączeniu z LeYek to dopiero będzie!!!


Ale chyba już jest w sklepie. https://play.google.com/store/apps/deta ... ader&hl=pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 paź 2015, o 12:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alicjusz napisał(a):
Zauważyłem, że są chyba używane odrębne strony kodowe do polskich znaków w programie na komórki i na PC, tzn tak łopatologicznie: Nazywając konto na smartfonie np: "żźćńłóęśą", na drugim smartfonie nazwa będzie prawidłowo wyświetlona, ale na PC już będą krzaki. I analogicznie w drugą stronę: pomiędzy PC i PC jest ok, ale na komórce krzaki.


aaaaaaaaaaaaaa ;) no i dziękuję za uwagę !!! już to poprawiam w apce na PC ... Bo o ile jest to przygotowane dla nazw plików to ZUPEŁNIE zapomniałem o translacji UTF8 <--> Win1250 dla nazw użytkowników !!! ....

alicjusz napisał(a):
Nie jest to problem, bo można nie używać polskich znaków

Nie nie - masz rację to jest duży problem - naprawiamy! ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

anshar napisał(a):
Testuję sobie na Samsung Galaxy S3 z Android 4.3.

Dzięki za testy ! i opinię oczywiście .... Nie wspomnę już polecaniu innym apki ;) ....

alicjusz napisał(a):
Ale chyba już jest w sklepie. https://play.google.com/store/apps/deta ... ader&hl=pl

Ale to na razie tylko wersja DEMO, która się mocno jeszcze zmieni w finalnej wersji. Tymczasem Leyek przyda się wtedy znakomicie - żeby wgrywać pliki HEX szybko do telefonu ;)

------------------------ [ Dodano po: 41 minutach ]

No i proszę już jest nowsza wersja 1.0.7 Lejka na Windows ;)

która ładnie obsługuje polskie literki w nazwach użytkowników .... oczywiście działa to także bez zmiany wersji na telefonach bo po prostu dostosowałem apkę na windows do standardu kodowania znaków UTF8

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2015, o 10:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2014
Posty: 243
Pomógł: 9

A jaki jest koszt licencji dla PC, bo albo źle szukam, albo tego jeszcze nie ma?

_________________
http://www.ate-zbaszyn.eu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2015, o 10:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

yaiba83 napisał(a):
A jaki jest koszt licencji dla PC, bo albo źle szukam, albo tego jeszcze nie ma?

Na razie nie ma jeszcze wyceny i nie jest program dodany do sklepu. Za to każdy ma możliwość aż przez pół roku działania na zupełnie PEŁNEJ NAJWYŻSZEJ wersji "LeYek NET" w postaci TRIAL ;) więc chyba nie jest źle ?

Ale mam nadzieję, że niedługo ukaże się w naszym sklepie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2015, o 18:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 wrz 2015
Posty: 5
Pomógł: 0

Panie Mirku pytanko czy ten leyek Pc przy wysyłaniu plików na smartfon do wersji leyek free można do 1,5 Mb wysyłać . A jedynie miedzy 2 pc lub więcej nie ma ograniczeń . Bo tak mi wychodzi mniejsze do 1,5 wysyłam większe są wysyłane na smartfon a nie docierają. Proszę o wyjaśnienie.Chętnie zakupie na smartfon leyek ale jest problem bo może pan podpowie jak najłatwiej i najprościeji zapłacić w google play. Najłatwiej było by zwykłym elektronicznym z konta ale ponoć tak nie można . Leyek ma być dla miej obeznanych a tu konto sklepu jest raczej dla kumatych i w tym problem jak prosto zakupić jeśli to nie takie proste.Program jak najbardziej bardzo dobry.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2015, o 21:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

enter napisał(a):
Panie Mirku pytanko czy ten leyek Pc przy wysyłaniu plików na smartfon do wersji leyek free można do 1,5 Mb wysyłać . A jedynie miedzy 2 pc lub więcej nie ma ograniczeń . Bo tak mi wychodzi mniejsze do 1,5 wysyłam większe są wysyłane na smartfon a nie docierają. Proszę o wyjaśnienie.

Obecna wersja TRIAL (którą każdy może sobie aktywować na pół roku) nie ma żadnych ograniczeń i działa w najwyższej wersji NET

Jeśli chodzi o program na Androida LeYek LIGHT no to ten niestety ma sporo ograniczeń, czyli przesyłanie plików do max 1,5 MB i to w dwie strony, ale też przesyłanie tylko plików JPG

Werjsa LeYek WIFI nie ma ŻADNYCH ograniczeń w żadną stronę

enter napisał(a):
Chętnie zakupie na smartfon leyek ale jest problem bo może pan podpowie jak najłatwiej i najprościeji zapłacić w google play. Najłatwiej było by zwykłym elektronicznym z konta ale ponoć tak nie można . Leyek ma być dla miej obeznanych a tu konto sklepu jest raczej dla kumatych i w tym problem jak prosto zakupić jeśli to nie takie proste

No tak ale przy rezygnacji ze sprzedaży przez Google PLAY byłby większy problem z dystrybucją programu niestety, stąd taka a nie inna sytuacja - przykro mi.

Jak zapłacić ? ... otóż wystarczy założyć konto w google i tam podłączyć do swoich płatności swoją kartę kredytową i już można kupować. Wiem wiem, że dla niektórych osób to problem ale jak mówię - kwestie dystrybucji oprogramowania na androida to jeszcze większy problem z punktu widzenia twórców a więc niejednokrotnie wybiera się po prostu tzw mniejsze zło ...

Być może w przypadku MkBootloadera uda nam się wypracować jakieś inne - pośrednie podejście - zobaczymy. Na chwilę obecną też dopiero poznajemy tajniki Google PLAY i tej drogi dystrybucji. Przepraszam oczywiście za wszystkie utrudnienia te osoby, które mają z tym problem.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2015, o 23:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Informuję, że właśnie pojawiła nowa wersja LeYk'a na PC ! 1.0.8

Uwaga! posiada ona WAŻNĄ poprawkę (BUG usunięty) - ponieważ był błąd podczas kopiowania bardzo dużych plików czyli takich których wielkość przekracza 2 GB .... niestety albo się nie chciały skopiować na telefon albo na inny komputer albo się programy zawieszały

Teraz już wszystko śmiga - a to dzięki zgłoszeniu błędu i pomocy w testowaniu, przez użytkownika osnaz, któremu tutaj teraz też za to dziękuję

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 09:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2014
Posty: 54
Pomógł: 0

Witam
Program i pomysł fajny, chcę testować w firmie , ale :) :
- w info pisze : "Trial version not for commercial use" - czyli w firmie nie można używać triala ?
- czy wiesz już jaka będzie cena wersji net dla firm ?
- mam drobny problem pomiędzy win7 a xp - mimo akceptacji z obu stron nie umiem przesyłać na xp (pokrywka) - czy trzeba coś otworzyć w zaporze ??
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 10:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

north napisał(a):
- w info pisze : "Trial version not for commercial use" - czyli w firmie nie można używać triala ?

Oczywiście potestować można, to nie problem ... ale myślę, że dla firm czasu na testy wystarczy z miesiąc czasu ;) ? .... później warto byłoby już chyba zakupić? o ile się sprawdzi i rzeczywiście przyda ;)

north napisał(a):
- czy wiesz już jaka będzie cena wersji net dla firm ?

Mam nadzieję, że do końca najbliższego tygodnia będzie już wycena i pojawią się programy w różnych wersjach w naszym sklepie internetowym

north napisał(a):
- mam drobny problem pomiędzy win7 a xp - mimo akceptacji z obu stron nie umiem przesyłać na xp (pokrywka) - czy trzeba coś otworzyć w zaporze ??

Tzn sam rodzaj windowsa nie ma tu na pewno żadnego znaczenia, jak już to właśnie może gdzieś po drodze masz włączoną jakąś zaporę albo filtrację czy blokadę pakietów UDP, ponieważ komunikacja na temat użytkowników i tych pokrywek odbywa się za pomocą UDP.

Dokładniej rzecz ujmując wykorzystywane są następujące porty:

TCP - 33502
UDP - 33400

Generalnie gdy apka startuje pierwszy raz na kompie to windows sam pyta czy zezwolić na nią w Firewalu i warto to zaakceptować to wtedy mamy szykie i łatwe ustawienie pozwoleń w windowsach, jak się kliknie anuluj to później trzeba samemu grzebać w windowsie i regułach jego firewala.

W razie czego można aplikację EXE skopiować do innego folderu - wtedy windows znowu powinien ją potraktować jakby była pierwszy raz odpalana i zapytać czy odblokować ją w swoim firewalu - sprawdź może tę drogę

No i jeszcze jedno - być może na którymś kompie masz jeszcze jakiś koci antywirus albo inny firewall który na siłę próbuje ciebie uszczęśliwić i zabrania apce na komunikację a nawet tego nie zgłosił - więc sam musisz sprawdzić jego ustawienia albo na początek na szybko wyłączyć go na chwilę aby zobaczyć czy komunikacja zacznie działać.

Ja powiem tylko, że program testowałem od Win XP, poprzez Win7 aż po Win8 i Win10 we wszystkich wersjach - i nigdzie nie było problemów

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 17:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2014
Posty: 54
Pomógł: 0

W wolnym momencie zerknę na antywirusa bo zaporę już wyłączałem.
Miesiąc triala spokojnie wystarczy, z tym że w takim przypadku nie powinno być tego zapisu. Może przygotuj triala miesięcznego for commercial use ?



Ostatnio edytowano 4 lis 2015, o 08:05 przez north, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 17:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

north napisał(a):
Może przygotuj triala miesięcznego for commercial use ?

Pomyślę ale na razie liczę po prostu na uczciwych ludzi i uczciwe firmy ;) ot taki optymista ze mnie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 18:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2014
Posty: 54
Pomógł: 0

Wiesz Mirku ja jestem uczciwy,dlatego o to Cię pytam,natomiast w przypadku kontroli legalności oprogramowania mogę mieć z powodu tego zapisu problemy...
W każdym razie czekam na ceny, bo miło będzie mieć leyka i wspomóc ulubionego gadułę; ).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO