Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:49


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 paź 2015, o 09:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 wrz 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Witam,

z racji, iż jestem początkujący w dziedzinie programowania procesorów atmega mam kilka pytań. Otóż wiem, że da się zrobić serwer z atmega na którym można trzymać strony itp. Moje pytania brzmią następująco:
1. Trzeba mieć dodatkowo slot na karty sd lub microsd, moduł wifi(nie chcę przez kabel)?
2. Można to zrobić w Bascomie?
3. Czy da się sterować portami za pomocą strony internetowej? To już wiem, że się da, ale czy w Bascomie?
4. Instaluje się tam Apache, php, mysql osobno? Jak wygląda sprawa zabezpieczeń?

Ogólnie takie urządzenie miało by być podłączone do sieci(mam już serwery w domu na potrzebę pracy), chciałbym zrobić zdalne sterowanie atmeg'ą za pomocą interfejsu wwww. Na codzień zajmuję się tworzeniem stron internetowych, także z tej strony nie było by problemu.

Z góry dziękuję za pomoc i zapraszam do dyskusji.



Ostatnio edytowano 9 paź 2015, o 10:05 przez x2008x, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2015, o 09:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Chciałem się rozpisywać, ale zapodam link z poradnikiem odnośnie serwera. http://mirekk36.blogspot.com/2015/02/av ... erver.html

Ogólnie to troszkę nieporozumienie - php, apache na 8 bit? Bez urazy, ale nie tędy droga. Trzeba sobie zdać sprawę z wydajności i możliwości 8-bitowców.

Choć może troszkę opiszę:
Można zrobić namiastkę php na mikrokontrolerze, ale ...
Mechanizm serwera działa tak, że mikrokontroler od modułu wifi dostaje po rs232 (uart) zapytanie wysłane przez przeglądarkę. Odpowiednio parsując to zapytanie możemy podejmować odpowiednie reakcje. Może to być wyświetlenie strony, zmiana stanu wyjść, cokolwiek. Tu jednak należy pamiętać i wydajności, przepustowości. Na uwadze należy mieć, że są też ograniczenia ze strony modułu. Nie można łączyć się jak z pełnoprawnym serwerem po kilku na raz itp...

Wszystko zależy od tego jak poznasz ograniczenia, mechanizm i jak omijając te problemy dojdziesz do celu, a uwierz, że zmieniając podejście można zdziałać wiele.



Ostatnio edytowano 9 paź 2015, o 09:52 przez icer_cmg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2015, o 10:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 wrz 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

A jak rozwiązać to w ten sposób, że u mnie na serwerze w domu będą apache itp czy coś i on będzie wysyłał proste zapytania do modułu z avr?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2015, o 10:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59




Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO