Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sty 2013, o 18:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Zgadzam się z Krauser, pomijając że następuje próba przypisania zmiennej globalnej (odebrane) typu string do lokalnej zmiennej (zmienna) typu integer. Jeśli zaś chodzi o timer3 to w nim się nic nie dzieje poza ustawieniem zmiennej (zmiana) na false. Wcześniejszy warunek nic nie robi ponieważ operuje na zmiennej lokalnej (x) i nadanie jej wartości z label jest zbyteczne jeśli nie jest ta zmienna użyta już więcej wewnątrz tego timera.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 21:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Sprawdziłem tą muzykę i rzeczywiście działa tylko że mam następny problem: Kiedy wyjdę z aplikacji (używając przycisku return który jest pod wyświetlaczem mojego telefonu) muzyka nadal gra w tle. Widziałem że jest polecenie "Muzyka.pause" tylko jak sprawić aby program wykonywał to polecenie tuż przed wyjściem z aplikacji?

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2013, o 00:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Wojtek001 napisał(a):
jak sprawić aby program wykonywał to polecenie tuż przed wyjściem z aplikacji?

Poniżej masz fragment obsługujący zamykanie aplikacji od zdarzenia przycisku powrotu, dopisz to sobie do projektu

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jeśli zdarzenie przycisku powrotu nie powinno zamykać aplikacji, ale też jej nie ukrywać (np kiedy trzeba wyjść z jakiegoś niższego poziomu aplikacji do wyższego ciągle pozostawiając aplikację na pierwszym planie) to należy użyć Return True

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sty 2013, o 01:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Tak, tylko to działa jedynie przy użyciu przycisku "return" , a jak nacisnę "home" to muzyka nadal się odtwarza w tle. Da się coś z tym zrobić?

Próbowałem postąpić analogicznie tylko zamiast KEYCODE_BACK wpisałem KEYCODE_HOME i niestety nie przyniosło to żadnej zmiany.

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sty 2013, o 07:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Wcześniej wspominałeś o przycisku powrotu, teraz jeśli rozumiem chodzi o wykrycie momentu przejścia aplikacji do pracy w tle i przywracanie jej na pierwszy plan, a co za tym idzie wstrzymanie i wznowienie odtwarzania dźwięku. W tym celu możesz posłużyć się poniższym fragmentem kodu

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2013, o 13:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Przy tworzeniu swojej aplikacji natrafiłem na kolejny problem. Jest jakiś sposób na wyłączenie dźwięku przycisku? Szukalem na wiki ale tam jest tylko o grafice.
Zauważylem że dźwięki przycisków znikają (nie tylko w mojej aplikacji ale w całym systemie) kiedy wyłącze glosnosc dzwonka. Mozna to zrobić programowo?

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2013, o 22:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 paź 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

http://www.basic4ppc.com/android/help/a ... ume_system

Szukałeś tutaj?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2013, o 22:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Widziałem to wcześniej. Teraz siedzę i jeszcze raz próbuję to rozszyfrować. Do czego odnoszą się nazwy "Members description" (opis członków?) i "Members" ( członki?) ?

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2013, o 22:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wojtek001 napisał(a):
Widziałem to wcześniej. Teraz siedzę i jeszcze raz próbuję to rozszyfrować. Do czego odnoszą się nazwy "Members description" (opis członków?) i "Members" ( członki?) ?


Mebers - to Metody danej klasy/komponentu

Events - to zdarzenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2013, o 08:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Wojtek001 napisał(a):
Zauważylem że dźwięki przycisków znikają (nie tylko w mojej aplikacji ale w całym systemie) kiedy wyłącze glosnosc dzwonka. Mozna to zrobić programowo?

Można programowo ustawić głośność dzwonków, powiadomień, alarmów itd, w twoim przypadku głośność multimediów. Zobacz poniższy fragment kodu

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2013, o 00:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Nie, no właśnie nie chodzi mi o głośność multimediów tylko dzwonka (dźwięk multimediów nie wpływa na głośność buttonów, klikania w ikony itd <-- za to odpowiada głośność dzwonka )! - ale mimo to powyższy kod będzie działał?

Ale i tak Twoja pomoc (szczególnie przykłady kodów) są nieocenione - bez nich nie wiele bm zdziałał. Tak poza tym wiecie może jak w b4a wywołuje się podprogram? Bo powtarzanie ciągle tych samych fragmentów kodu jest dla mnie wkurzające a bascomowe "gosub" i visualbasicowe "call" nie działa. Poza tym odnśnie polecenia GetString co to znaczy "UTF8"?

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2013, o 10:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Wojtek001 napisał(a):
Nie, no właśnie nie chodzi mi o głośność multimediów tylko dzwonka (dźwięk multimediów nie wpływa na głośność buttonów, klikania w ikony itd <-- za to odpowiada głośność dzwonka )

Możesz zmianiać dźwięki nie tylko multimediów, Basic4Android umożliwia kontrolę głośności różnych kanałów dźwięku, jeśli sobie z tym nie radzisz to ściągnij z marketu dedykowane do tego programy np Volume Control, Sound Manager, Volume Ace itp
Obrazek

Wojtek001 napisał(a):
Tak poza tym wiecie może jak w b4a wywołuje się podprogram? Bo powtarzanie ciągle tych samych fragmentów kodu jest dla mnie wkurzające a bascomowe "gosub" i visualbasicowe "call" nie działa.

Chodzi o takie coś jak przykład poniżej?
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wojtek001 napisał(a):
Poza tym odnśnie polecenia GetString co to znaczy "UTF8"?
UTF8 to sposób kodowania znaków.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2013, o 19:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

O właśnie o coś takiego mi chodziło .Taki podprogram jak pokazałeś po wykonaniu się wróci do miejsca z którego został wywołany czy trzeba dodać polecenie "return"?

Do tych dźwięków to potrzeba bibliotek a ja się tym jeszcze nie zajmowałem.

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2013, o 23:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Nie trzeba dodawać instrukcji return.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2013, o 12:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sty 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Wiecie moze jak sterowac ekranem? w sensie np.AVR'ką przesuwac ekranem - najlepiej w dowolnej aplikacji czyli nawet jak aplikacja jest w tle - rozne opcja sa przy ScrollView ale tam to trzeba stworzyc jakby ekran ktorym dopiero mozna ruszac...

edit:konkretyzujac - pytam o funkcje przesuwajaca ekran



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2013, o 19:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 paź 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

witam
chciałbym zacząć przygodę z tym tutkiem i na początek mam problem z android SDK, otóż po ściągnięciu zalecanej paczki (około 400mb) i po odpaleniu SDK manager.exe nic mi się nie instaluje tylko otwiera mi się okno jak poniżej:
Obrazek
a pod nim:
Obrazek
mam jakoś dużo mniej opcji, a to co jest już jakby jest zainstalowane.. Macie jakiś pomysł co jest nie tak?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2013, o 04:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 mar 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam

Mam problem prawie wszystko już mam gotowe lecz nie mogę dojść jak wyświetlać przesyłane dane. Przez Bluetooth wysyłam temperaturę "Temperatura 22.20". I jak ją wyświetlić w programie?

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 22:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 sty 2013
Posty: 3
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomógł: 0

Witam, Szkodzik zapewne ściagnełeś ADT Bundle ściagnij paczkę SDK Tools Only http://developer.android.com/sdk/index.html i będzie dokładnie tak samo jak w poradniku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2013, o 16:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2012
Posty: 136
Pomógł: 0

Witam mam pytanie.
Na darmowej wersji B4A da się zrobić aplikację z Bluetooth?
Z tego co widziałem w jednej z lekcji należy dodać bibliotekę serial, ale darmowa wersja nie obsługuje bibliotek.
Jest jakiś na to sposób?
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2013, o 17:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 mar 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam, mam pytanie.
Jak dodać wysyłanie wartości suwaka? Może jakieś poprawki do programu? Ogólnie program działa sprawnie. W zakładce LED łącze się z modułem bluetooth, przycisk LED on/off steruje przekaźnikiem, Window on/off steruje żaluzjami do tego jest jeszcze odczyt temperatury. W zakładce Led2 chciałbym sterować taśmą Led włącz/wyłącz działa ok i tu jest problem jak dodać sterowanie ściemniaczem przez PWM?


Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 13:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 cze 2013
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam. Czy ktoś może wie jak dodać do katalogu LIBS nową bibliotekę np: usb-serial-for-android-v010.jar ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2013, o 18:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 cze 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam,

Temat co prawda dotyczy połączenia z mikrokontrolerem AVR, ale ciekaw jestem (a nie udało mi się znaleźć dotychczas) jak stworzyć aplikację dla Androida w B4A, którą poprzez Bluetooth będę mógł sterować wybraną aplikacją zainstalowaną na komputerze, np. programem do odtwarzania muzyki foobar2000 - funkcje takie jak Odtwórz, Zatrzymaj, Następny/Poprzedni Utwór, regulacja głośności.
Oczywiście do momentu połączenia komputera z telefonem poprzez Bluetooth wiem, co należy wykonać.

Z góry dzięki za pomoc ;).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2013, o 19:49 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Możesz taką napisać ale na początek polecam przetestować istniejące darmowe aplikacje:

Bluetooth Remote PC
Android Mouse and Keyboard

a do komunikacji z AVRem też coś się znajdzie:

Bluetooth spp tools pro
microController BT
Arduino Bluetooth Control
Bluetooth Controller

do śledzenia komunikacji można też użyć:

Bluetooth Chat
BlueTerm

itd.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2013, o 20:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 cze 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Chciałbym, aby to była własna aplikacja, więc opcja gotowych odpada, ale dzięki za propozycję ;).

W związku z tym nadal pozostaje aktualne moje pytanie odnośnie sterowania konkretną aplikacją zainstalowaną na komputerze z poziomu Androida, np. foobar2000, zakładając obsługę podstawowych funkcji jak Odtwórz, Zatrzymaj, etc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2013, o 20:34 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Jako, że się nie znam na B4A i nie wiem jak podszyć się pod klawiaturę Bluetooth to wykorzystałbym poradnik AVR + Bluetooth i Android do stworzenia aplikacji, która po prostu wysyła rozkazy poprzez BT na port szeregowy. PC musiałby odebrać te polecenia i odpowiednio sterować np. Program sterujący PC przez COM

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2013, o 12:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 sie 2013
Posty: 5
Pomógł: 0

Witam,
Mam problem z emulatorem, mianowicie po jego uruchomieniu z Androidem 2.2 mam tylko okno jak poniżej i nic dalej. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogłem popełnić jakiś błąd?

Obrazek

Ustawienia:

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2013, o 17:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2013
Posty: 65
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 4

@mnemes wg mnie wszystko jest ok tyle ze symulator dosc dlugo sie uruchamia. U mnie na laptopie musze czekac nawet kilka minut. Osobiscie wole emulowac bezposrednio na smartfonie, bo po pierwsze szybciej a po drugie widze od razu jak wyglada aplikacja.

_________________
Karkołomne zadanie, ogarnąć C.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 paź 2013, o 22:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 kwi 2013
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam. Buduję robota mobilnego komunikującego się z telefonem. Moja umiejętności programowania w B4A ograniczają się do tutoriala obecnego na forum. Chciałbym jednak w robocie zamontować kamerkę wifi i łączyć się z telefonem p2p, a w swoim programie umieścić streaming z kamery.
Szukając na stronie:http://www.basic4ppc.com/android/help/audio.html#videoview_background znalazłem opis dotyczący odtwarzania wideo oraz streamingu online. Czy ktoś wie jak, albo wcześniej tworzył apkę z streamingiem wideo z kamerki wifi bez użycia routera ? Ewentualnie, mając na telefonie program przechwytujący obraz z kamery (dostępne na android market) przechwycić ten obraz w swojej apce ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc i radę.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2013, o 14:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 kwi 2013
Posty: 15
Pomógł: 0

W tym wypadku kamerka jest punktem dostępowym a telefon ma się z nią połączyć i wyświetlić obraz w mojej aplikacji:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2013, o 19:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 sie 2013
Posty: 5
Pomógł: 0

Mam problem z poprawnym działaniem programu 003 tzn. nie mogę się połączyć z modułem bluetooth używając MAC adresu. Próbowałem łączyć się z modułem w komputerze oraz z innym telefonem, ale bez sukcesu.
Miał ktoś z Was może podobny problem? Może ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna problemu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO