Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2015, o 00:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam
Potrzebuję pomocy, oczywiście jestem początkującym programistą :lol:
I jak to zwykle bywa u początkujących, pojawił się problem, mianowicie :
moja maleńka ATmega8 , jest widziana przez mkavrcalculator.Można tym programikiem wszystko z nią robić, zmieniać fusy z 1Mhz na 8 i z powrotem.Mkavr rozpoznaje procesorek, można zapisywać, odczytywać itd. słowem ok.W eclipse kompiluje bez błędów, ale kiedy trzeba zaprogramować procesor wyskakiwał mi taki komunikat.
avrdude: error: no usb support. please compile again with libusb installed.
avrdude finished

W/g poradników , wskazałem mu ścieżkę do AVRDUDE (ręcznie)
Teraz przy próbie wgrania programiku (miganie diodą) eclips wyrzuca dziwny komunikat:
Compiled special for http://forum.atnel.pl (v5.11.1)
avrdude finished

Ten komunikat zrozumiałem następująco:
Nazywam się Eclipse, już nie wiem na co choruję, chcę do gabinetu doktora M.Kardasia.
A skąd ja mu teraz wezmę w/w doktora??!!!
Jestem w poczekalni i może znajdzie się jakiś doktor co pomoże mojemu eclipsowi?
Nie ładuje wsadu.Poza tym wszystko ok.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2015, o 04:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaki masz dokladnie programator .... ? ... tego nie napisales

Podales w eclipse sciezke do avrdude ... ale jaka sciezke ??? ... do jakiego avrdude ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2015, o 10:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam Cię Mirku..Już od dłuższego czasu walczę z tym zaprogramowaniem procesora..Ale rzeczywiście mam programator podejrzanego pochodzenia.Nowy, ale tani. USBasp 2.0 LC Technology .Taki golas bez buforowania ,zworek itd. Wiem,że podejrzane programatory sprawiają kłopoty, a wiem to z Twoich poradników.Zresztą znam je już na pamięć.Muszę jednak ustalić, czy sprawcą zamieszania jest programator, czy nie. Tak czy siak, kupię programator z Atnela + mkavr , bo to się opłaca. Wiadomo mkavr kosztuje , programator też, ale cena programatora minus cena za mkavr, to okazuje się, że ten programator kosztuje 20zł, a to jest dość mało jak za porządny programator. Tak więc mój programator i tak pójdzie do kosza, ale muszę wiedzieć, czy jeżeli wszystko działa w mkavr, w eclipsie kompiluje bez błędów, to czy możliwe jest, że nie wrzuca wsadu do procka z powodu programatora? Wszystko w eclipsie poustawiane, programator zadeklarowany, sterowniki pobrane z mkavr, parametr -b 8 też. Próby robiłem na 8Mhz i na 1Mhz też.
Jaką ścieżkę skazałem w eclipsie?
Windows/preferences/AVR/paths/edit/custom itd. na dysku C wskazałem utworzony folder i wówczas podczas wgrywania programu w console , zmienił informacje o błędzie z libusb, na ten o którym piszę w poprzednim poście.Mam eclipse indigo , wgrywanego już miesiąc temu według poradników.
Jeśli sprawcą jest programator, to niech mnie szczur skonsumuje !!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 12:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Przeinstalowałem system, na komputerze mam teraz tylko to, co jest mi potrzebne do eclipsa i oczywiście eclipsa też.Czyli czyściutko.Nie można mi zarzucić,że coś źle zainstalowałem albo źle po ustawiałem w eclipsie. Wszystko działa poprawnie.Z mkavrcalculatorem procesorek współpracuje, w eclipsie można pisać program, kompilować bezbłędnie ,pliki hex się pojawiają .Niestety sprawa się powtarza. Nie chce wrzucić wsadu do procka. Błąd libusb, tak jakby sterownik nieodpowiedni. Ponieważ nikt mi nie odpisał na moje zapytanie, to muszę wyciągać wnioski sam, a wniosek jest taki: Programator nie nadaje się do użytku. Jakiś ma stary lub niekompatybilny wsad. Niestety zanim trafiłem na poradniki Mirosława Kardasia, to programatorek zakupiłem wcześniej. Dlatego zapewne już miesiąc albo i dłużej , mocuję się z tą sytuacją.Teraz zamawiam programator z Atnela i zobaczymy, czy mój wniosek jest słuszny.Jeśli jest to sprawa jakości programatora, a wszystko wskazuje na to że jest, to będzie nauczką dla mnie , żeby nie bawić się tandetą. Innym też to radzę. Tylko rzeczy sprawdzone, pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.Mówię trochę na wyrost, bo nie wiem, czy programator z Atnela zadziała, ale jeśli zadziała, to moja racja ię potwierdzi.
O rozwoju sytuacji , poinformuję społeczność tego forum następnym postem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 13:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

.... sorki, że nie odpisuję ale uwierz mi - mnie już palce bolą od powtarzania wciąż tego samego - kupisz chińczyka usbasp - to będziesz miał to co masz - tyle na ten temat.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 14:24 

Pomógł: 0

Może się wygłupię... ale przecież w komunikacie nie ma nic o programatorze czy jakimś błędzie. Jest tylko informacja, że ta wersja avrdude została skompilowana bez libusb, więc nie może obsługiwać USB. Ten komunikat to na serio od chińskiego programatora?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 14:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wwojtek napisał(a):
Może się wygłupię... ale przecież w komunikacie nie ma nic o programatorze czy jakimś błędzie. Jest tylko informacja, że ta wersja avrdude została skompilowana bez libusb, więc nie może obsługiwać USB. Ten komunikat to na serio od chińskiego programatora?

Kolega wyżej próbuje avrdude z MkAvrCalculator - sądzisz, że jest źle skompilowane ? ;)

Taki akurat komunikat pojawia się przy niektórych błędach - gdy avrdude nie może się dogadać z programatorem - szczególnie przy tych co niektórych chińskich

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 14:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

Kwestia wsadu w programatorze, można próbować wgrać odpowiedni, ale po pierwsze trzeba mieć czym. Zdecydowanie polecam USBASP, nawet starsza wersja Atnelowska działa bez błędnie u mnie od 2lat.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 15:34 

Pomógł: 0

@mirekk36 - niet :D pomyślałem, że może Autor ma jeszcze jakąś zapyziałą wersję AVRDudka gdzieś na kompie i w ustawieniach podał ścieżkę nie do tej co potrzeba :)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 15:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wwojtek napisał(a):
@mirekk36 - niet :D pomyślałem, że może Autor ma jeszcze jakąś zapyziałą wersję AVRDudka gdzieś na kompie i w ustawieniach podał ścieżkę nie do tej co potrzeba :)


Ale spójrz na pierwszy post w wątku ;) ... tam wyraźnie cytując błąd pokazuje fragment tego co wypluł avrdude - a nasz atnelowski avrdude sam się podpisuje i pokazuje że był skompilowany wręcz dla userów forum.atnel.pl ;) zgadza się ? ;) więc nie mogła to być zapyziała wersja ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 16:07 

Pomógł: 0

Wiem wiem, ale tam są (po mojemu) dwa różne komunikaty:
- pierwszy komunikat o jakim pisze Autor :
ankoeko napisał(a):
wyskakiwał mi taki komunikat.
avrdude: error: no usb support. please compile again with libusb installed.
avrdude finished
- potem Autor wspomina o zmianie ścieżki
- następnie jest informacja, że:
ankoeko napisał(a):
Teraz przy próbie wgrania programiku (miganie diodą) eclips wyrzuca dziwny komunikat:
Compiled special for http://forum.atnel.pl (v5.11.1)
avrdude finished

Może źle zrozumiałem Autora, ale odczytałem to następująco:
- najpierw miał komunikat o libusb
- potem zmienił ścieżki
- po zmianie ścieżek ma komunikat o kompilacji atnelańskiej, ale już nie ma nic o libusb



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 19:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam
Podjąłem już decyzję, dzisiaj zakupiłem programator, jak dojdzie ,to będziemy więcej wiedzieć na ten temat. Jestem oczywiście totalnym amatorem, dlatego instalację przeprowadziłem w/g najnowszego poradnika Mirosława. Krok po kroku na czystym xp-ku. Albowiem ma jeszcze staruszka XP.. Jave zainstalowałem tę polecaną dla tego systemu , jeśli pamiętam Java 7.1..Całą resztę instalowałem z poradnikiem. Wykluczam błąd typu, coś źle ustawiłem, czy nie zadeklarowałem programatora.
Naturalnie człowiek jest istotą omylną i wszystko biorę pod uwagę.Moje wątpliwości budzi tylko ten programator i to ,że może mój system operacyjny, bądź co bądź przestarzały, nie jest kompatybilny z którymś programem, które swoją drogą mam ze strony bloga, z tej tabelki pod poradnikami. Sprawa jest prosta, czekam na programator. Jeśli to niczego nie zmieni, to się odezwę.
Podziękowanie dla Mirosława ,że mi odpisał i współczuję , tyle tych postów , że palce mają prawo zaboleć..No ale podziwiam szczerze...
Jak przyjdzie programator, to się odezwę, a chińszczyzny już więcej do łapy nie wezmę. Chyba że ryż, ale to też nie każdy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 13:05 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Jak to mówią "Im bardziej w las, tym więcej drzew"
Mam kolejną zagwozdkę . Chodzi o wgranie pliku licencyjnego do mkavrcalculatora. Jak już wcześniej pisałem, przeinstalowałem system (mam XP) i zainstalowałem wszystko , co potrzebne jest do obsługi ATmegi. W tym mkavrcalculator ***FREE***. Samo wgranie pliku licencyjnego, nie zmienia wersji darmowej w pełną. pewnie powodem tego jest to, że system nie widzi pliku z rozszerzeniem DAT. Internet proponuje mi Corela, a po co mi Corel. Ja nie chcę tego pliku otwierać, tylko wgrać do programu mkavr i zmienić jego wersję na pełną.
Nie chcąc męczyć Mirosława, to może któryś z kolegów będzie mógł mi podpowiedzieć, co mam doinstalować do mojego systemu, aby plik DAT mógł być prawidłowo wgrany do mkavrcalkulatora.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 13:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2015
Posty: 252
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 23

Jeśli wgrałeś właściwy plik licencyjny do katalogu, gdzie zainstalowałeś mkavrcalculator, to program powinien go wykryć i aktywować pełną wersję.
System operacyjny nie ma nic do tego.
Jeśli wgrałeś plik, a mkavrcalculator go nie widzi, to jest to najpewniej plik niewłaściwy dla tego programu, np. z pixel factory.
Przeszukaj pocztę, bo dostałeś go w mailu z Atnela.

Pozrówka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 13:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ankoeko napisał(a):
pewnie powodem tego jest to, że system nie widzi pliku z rozszerzeniem DAT

A po co system ma w jakiś dziwny sposób widzieć ten plik ? ... to nie jest plik przeznaczony dla systemu - to zwykły praktycznie plik tekstowy dla MkAvrCalculator

proszę go wgrać bez zmieniania mu nazwy czyli obok programu MkAvrCalculator.exe ma być w folderze lic.dat

a ja już widziałem jak np ludzie wklejali sobie pliki i np mieli

lic(1).dat
lic(2).dat

i dziwili się że MkAvrCalculator ich nie widzi - nie plik ma mieć nazwę lic.dat i na 100% go zobaczy a system nie ma kompletnie nic do tego.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 13:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

Dokładnie jak Mirek pisze, zapisujemy z poczty załącznik (który dostajemy z atnel) do folderu z mkAVRcalkulatorem, bootloaderem, czy pixelfactory. Tyle.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 13:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Kochani bardzo wam dziękuję za pomoc..Od razu wiedziałem,że to moja niewiedza utrudnia zadanie.Jednak krok po kroku i udało się .Mam już piękną , pełną wersję. Trzeba się tylko uważnie stosować do wskazówek. Nie mogę jednak powiedzieć co było przyczyną, bo mi będzie wstyd.
A mordka , choć już starawa, to cieszy się jak u dzieciaka..Zdobywanie wiedzy i sukcesy w tej materii, zawsze mnie cieszyły.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 17:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam.Pojawiam się ponownie, aby zasięgnąć rady.
Otrzymałem już programator, przyłączyłem do USB i ta sama historia.
Przypomnę tylko,że mkavrcalculator pracuje bezbłędnie.
Kłopot jednak pozostaje z Eclipse Indigo. Nie chce wrzucić wsadu do ATmegi8.
Pomijam na razie proces ustawień w Eclipsie, bo to już mam obcykane.
Naturalnie, nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Więc nie wykluczam pomyłki z mojej strony.
Płytkę z ATmegą mam polutowaną na płytce uniwersalnej i wszystkie dodatki typu: filtrowanie zasilania, rezystor dla resetu itd. są zainstalowane. Coś jest nie tak z AVRDUDE. Komunikat przy wgrywaniu programu , jest następujący:

Launching C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude -pm8 -cusbasp -Uflash:w:DIODAMIGA.hex:a
Output:
avrdude: error: no usb support. please compile again with libusb installed.
avrdude finished

Wszystkie programy i sterownik do programatora mam ze wskazanych miejsc przez Pana Mirka.
Wszystko instalowane zgodnie z poradnikiem, krok po kroku. Więc coś musiałem nie dopatrzeć.
Czy urządzenie z USB 4.0 może nie chcieć współpracować z USB 2.0.?
Chociaż myślę, że nie powinno mieć to znaczenia.
Proszę mi coś podpowiedzieć, bo wyczerpały mi się pomysły.

------------------------ [ Dodano po: 25 minutach ]

Obrazek

Z mojego dysku C,



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 19:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Proszę bardzo ja mam dla ciebie BARDZO prostą , pewną podpowiedź ... i powiem więcej - jeśli ZROBISZ DOKŁADNIE tak jak w tej podpowiedzi to będzie działać ci pod eclipse skoro w MkAvRCalculator działa

obejrzy DOKŁADNIE TO:
http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

ale też zrób DOKŁADNIE to o czym mowa w poradniku - daj sobie spokój z babcią Indigo ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 20:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 maja 2014
Posty: 22
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

"C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude"
Wdaje się coby Eclipse korzystało z avrdude w winavr .
Rozpakuj avrdude do katalogu a nie takie roz... po dysku C i zapodaj w Eclipse ścieżkę do niego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 20:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam Cię Mirku.Dziękuję za porady, zastosuję się do nich.
Eclipsa Marsa już miałem, po przeinstalowaniu systemu wróciłem do Indigo. Zrobię tak jak mówisz.
Dzięki za poradę i przystępuję do działania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 20:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Rozwiążesz wtedy ten problem o którym wspomina ci kolega wyżej -adam ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 21:18 

Pomógł: 0

A jak ja mówiłem, że jakieś zapyziałe AVRDUDE to mi nie wierzyli :cry:



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 21:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wwojtek napisał(a):
A jak ja mówiłem, że jakieś zapyziałe AVRDUDE to mi nie wierzyli :cry:

No fakt - miałeś nosa - ale autor niby potwierdzał że instalował ..... no ale tak to bywa jak się nie obejrzy najnowszego poradnika do Eclipsa - podejrzewam, że teraz ruszy "z kopyta" po poradniku o Eclipse MARS

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 22:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 maja 2014
Posty: 22
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

"Przypomnę tylko,że mkavrcalculator pracuje bezbłędnie."
Ciekawe jak MkAvRCalculator odczytał procesor skoro po zmianie nazwy bez *_mk się gubi a na załączonym obrazku takowy nie widnieje. Ta kompilacja to zapewne tylko okienko postępu dodaje w eclipse i informacje.
Czyli MkAvRCalculator z wersją ręcznie skopiowaną nie zadziała ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 23:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 21
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Szanowny Panie Mirosławie.
posting.php?mode=reply&f=58&t=12460#
Ten emotikon mówi sam za siebie.
Zrobiłem wszystko w/g Pana rady. Udało się.
Dioda miga jak ta lala. Czyli wszystko ruszyło.
Z tego miejsca chcę podziękować kolegom, którzy starali się mi pomóc,
a przede wszystkim Panu Mirkowi, bez którego osiągnięcie celu, nie byłoby
możliwe.

A dla młodych ,którzy dopiero zaczynają, mam taką radę:
Stosujcie się do porad ludzi mądrych, wykonujcie ich polecenia, nawet jeśli ich nie rozumiecie.
Wykonujcie wszystko w/g poradników, a wszystko się uda tak jak mnie.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję.
posting.php?mode=reply&f=58&t=12460#
posting.php?mode=reply&f=58&t=12460#



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO