Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2015, o 18:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Witam...
Napiszę w rybnym, bo... no właśnie, nie wiem gdzie.

Siedzę nad pewnym projektem gdzie potrzebuję pobrać pogodę z jakiegoś serwisu w internecie i wydobyć z niej kilka informacji. Temp dzień, noc, zachmurzenie opady i inne pierdoły.

I tak sobie myślę, że możnaby na piechotę analizować pobrany kod i wydobywać potrzebne rzeczy ale może jest inny sposób?
Jak odbywa się takie pobieranie pogody przez różnego rodzaju widżety pogodowe?? są jakieś dedykowane do tego celu nie wiem - serwery z pogodą?? Macie na to jakiś sposób??

Ogólnie sprawa wyglądała by tak: Jest sobie AVRek podpięty do internetu, ma pobrać pogodę, podstawić rożne rzeczy typu temperatury do zmiennych i posłać dalej po RSie.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 19:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Przecież Mirek stworzył poradniki dokładnie o tym: http://mirekk36.blogspot.com/2015/03/wifi-client-www-php.html
Wystarczy chwilę poszukać.

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 19:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2012
Posty: 159
Pomógł: 6

Ja w swoim projekcie "Magic Clock" mam taką funkcjonalność pogodę (Temp,opis) pobieram z TVN 24.
Potem na zew serwerze pobieram zawartość strony i wyłuskuje potrzebne dane za pomocą skryptu PHP następnie odczytuję już gotowe stringi przez ATNEL-WIFI232-T ,a potem wyświetlam na Matrycy LED dodatkowo jeszcze pobieram kursy walut.
Korzystałem w dużym stopniu z poradników o Wi-Fi Mirka oraz kursu PHP w internecie w razie problemów służę pomocą w miarę moich możliwości.
Więcej o projekcie
Wyświetlanie aktualnego czasu,daty (synchronizacja z NTP),pobieranie danych z internetu,zmiana wsadu przez Wi-Fi,wypowiadanie czasu i temp (TDA1543).
Wskazówki na Magic Ledach do tego aplikacja na PC (Visual C#) do konfiguracji zegara.
Kilka zdjęć z budowy:
ObrazekObrazekObrazek
I apka:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 19:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011
Posty: 401
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 7

Opisz pokrótce jak pogodziłeś tryb UDP z TCP Client :)

_________________
Czekamy na RedBook'a!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 20:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Dzięki za podpowiedzi. Poradniki znam tylko z pogodą jest dużo danych do obróbki. Myślałem że jest jakiś serwer z którego się korzysta przy pisaniu aplikacji.

To wszyscy twórcy miliona widzetow pogodowych podgladaja strony z pogodą i je w ten sposób analizują?

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 20:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

szopler napisał(a):
Opisz pokrótce jak pogodziłeś tryb UDP z TCP Client :)


Okazuje się, (sam się zdziwiłem) ;) ... że moduł może być ustawiony w tryb TCP Serwer/Client a i tak ładnie będzie działać dawca czasu NTP

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 20:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2012
Posty: 159
Pomógł: 6

mirekk36 napisał(a):
szopler napisał(a):
Opisz pokrótce jak pogodziłeś tryb UDP z TCP Client :)


Okazuje się, (sam się zdziwiłem) ;) ... że moduł może być ustawiony w tryb TCP Serwer/Client a i tak ładnie będzie działać dawca czasu NTP

Dokładnie tak jak mówi Mirek.

skalarro napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi. Poradniki znam tylko z pogodą jest dużo danych do obróbki. Myślałem że jest jakiś serwer z którego się korzysta przy pisaniu aplikacji.

To wszyscy twórcy miliona widzetow pogodowych podgladaja strony z pogodą i je w ten sposób analizują?

Ja dokładnie stąd pobieram dane :http://www.tvn24.pl/weather-by-id.html
A co do obróbki to jest ona bardzo prosta w PHP podaje tylko początek stringa i jego koniec [Jeśli autor strony rozróżnił jakoś różne wartości jak ma to miejsce na TVN] potem już w zmiennej mam to co potrzebuję.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 21:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

luki napisał(a):
Ja w swoim projekcie "Magic Clock" mam taką funkcjonalność pogodę (Temp,opis) pobieram z TVN 24.
Potem na zew serwerze pobieram zawartość strony i wyłuskuje potrzebne dane za pomocą skryptu PHP następnie odczytuję już gotowe stringi przez ATNEL-WIFI232-T ,a potem wyświetlam na Matrycy LED dodatkowo jeszcze pobieram kursy walut.
Korzystałem w dużym stopniu z poradników o Wi-Fi Mirka oraz kursu PHP w internecie w razie problemów służę pomocą w miarę moich możliwości.
Więcej o projekcie
Wyświetlanie aktualnego czasu,daty (synchronizacja z NTP),pobieranie danych z internetu,zmiana wsadu przez Wi-Fi,wypowiadanie czasu i temp (TDA1543).
Wskazówki na Magic Ledach do tego aplikacja na PC (Visual C#) do konfiguracji zegara.
Kilka zdjęć z budowy:
ObrazekObrazekObrazek
I apka:
Obrazek



Nie no Luki zawiodłem się na tobie :)

taki piękny projekcik a nie dałeś go do DIY a normalnie cudo :)
chociaż czas bym przesunął o 1 w prawo i byłby na środeczku :)

sorki za offtop ale musiałem pochwalić kolegę bo bardzo mi się spodobał jego projekcik.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2015, o 22:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2012
Posty: 159
Pomógł: 6

Majster dzieki tutaj czas akurat zlapalem na scrolu normalnie sam sie ustawia na środku co do DIY to poprostu brak czasu,szkola moze niedlugo przedstawie caly projekt na forum. Aktualnie koncze budowe miernika (2 kanaly napiecia i pradu + brzeczyk)z bezprzewodowym wyświetlaczem(RFM 70) ktory też po ukończeniu zaprezentuję w DIY



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2015, o 21:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

skalarro napisał(a):
Siedzę nad pewnym projektem gdzie potrzebuję pobrać pogodę z jakiegoś serwisu w internecie i wydobyć z niej kilka informacji. Temp dzień, noc, zachmurzenie opady i inne pierdoły.I tak sobie myślę, że możnaby na piechotę analizować pobrany kod i wydobywać potrzebne rzeczy ale może jest inny sposób?

serwer pogodowy z API
np. http://openweathermap.org/
i jego api
http://openweathermap.org/api

Pogodę pobiera się jako plik tekstowy JSON, czyli pobierasz interesujący cię plik np. aktualna pogoda, parsujesz dane i masz to co chcesz.
Podglądać dane JSON można np. w takim viewerze http://jsonviewer.stack.hu/

ewentualnie dane w formacie XML, wystarczy dodac do adresu
&mode=XML

dla Warszawy aktualna pogoda
JSON:
http://api.openweathermap.org/data/2.5/weather?q=Warszawa
XML:
http://api.openweathermap.org/data/2.5/weather?q=Warszawa&mode=xml
HTML:
http://api.openweathermap.org/data/2.5/weather?q=Warszawa&mode=html


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2015, o 21:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Nooo kolego OdeOn.
na taką odpowiedź liczyłem. Coś tak czułem ze musi być jakieś źródełko tych danych. Teraz tylko trochę czasu znaleźć i się trzeba za to brać. Ciekawi mnie tylko ze są trochę "rozjechane " wschody i zachody słońca...

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2015, o 21:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

A może wyposażyć stacje meteo w wykrywanie burz? Fajna stronka http://burze.dzis.net/?page=api_interfejs która udostępnia też APi w wyniku działaniu którego do pliku php możemy pobrać ilość wyładowań wykrytych w określonym promieniu od interesującego nasz punktu o współrzędnych GPS. te dane tylko pobrać za pomocą WiFi i mamy wykrywacz burz w naszej okolicy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 10:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

wiiitam ponownie.
Nie zakładałem nowego tematu, bo ten po częśći się zgadza.

Kolejny mały problem i pytanie - nie wiem czy nie raczej do Mirka.

Działam z Wifi232T skonfigurowanym jako klient strony pogodowej.
Dane pobierane i badane są ok ale odświeżane są z dużym opóźnieniem. Gdy na stronie dostępne są już świeże dane, procesor uparcie przez lilkanaście minut pobiera poprzednie dane, tak jakby je gdzieś pamiętał. Reset Atmegi nie pomaga więc to nie wyna programu.

I teraz pytanie: Czy moduł wifi ma jakiś - nie wiem - bufor, w którym przechowuje raz pobraną stronę??
Pobieram kilka parametrów takich jak temperatura, wilgotność, temp max i min, prędkość i kierunek wiatru.

Chciałem podejrzeć terminalem co odpowiada strona ale zwraca BAD REQUEST. To samo zapytanie puszczone z atmegi otrzymuje odpieiedź właściwą.

trona to http://api.openweathermap.org/data/2.5/ ... &mode=json

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 10:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skalarro napisał(a):
nie wiem czy nie raczej do Mirka.

Raczej do autora tej strony i skryptów ;) Kolega nie wymyśla tu jakichś buforów czy pamięci cache bo to wręcz nierealne co piszesz ;) .... sam musiałbyś w procku sobie robić cache itp ....

to co się wyświetla na stronie a to co podaje jakiś skrypt to dwie różne sprawy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 10:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

mirekk36 napisał(a):
to co się wyświetla na stronie a to co podaje jakiś skrypt to dwie różne sprawy

No wiem wiem, ale wtedy jak robimy zbadaj stronę, to powinienem zobaczyć to co do mnie przyleci?

To jest bardzo prosta stronka.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język php
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


to jest wszystko. Jak zrobię zbadaj element to są jeszcze tylko nagłówki ale główny akapit zawsze jest identyczny.

Jak zresetuję wifi to następny odczyt jest zgodny. Reset samego procesora nic nie wnosi. Dlatego pytam co tam w tym wifi może siedzieć? Mam na myśli że może jest taki "myk", że jak uart wyśle dwa razy zapytanie pod ten sam adres to... nie chyba to nie ma sensu. ;]

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2017, o 09:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 sie 2017
Posty: 1
Pomógł: 0

Myślę, że to może być pomocne: JSON formatter



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO