Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 10:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2015, o 09:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Dzisiaj zapraszam do zapoznania się z funkcją HSV_TO_RGB() oraz kilkoma przykładami, pokazującymi jakże łatwo dzięki niej władać kolorami ;) na Magic LED'ach ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 10:27 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Profesor Kardaś wykłada...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 10:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Profesor Kardaś wykłada...

Teee, panie... panie :lol: .... ja nawet kafelków nie umiem wykładać :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 11:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Mirku kolejny super poradniczek, a efekt kolorków jeszcze lepszy :D

Może mniej osób ogląda twoje poradniki niż jakieś głupoty na youtube, bo jest mniejsze grono odbiorców. Jednak dla tych co już oglądają są one bezcenne. Wiedza w nich zawarta rozwija nas, wzbogaca nasze życie i czasami również rozbawi :D

A te głupoty to tylko raz obejrzeć i zapomnieć, te wyświetlenia nic więcej nie znaczą jednak co jest smutne mają wpływ na uzyskiwane pieniądze. Może powinny być jeszcze jakieś dodatkowe wskaźniki oprócz wyświetleń np. jakość, przydatność, współczynnik rozwoju :D i od tego kasę powinni wypłacać hehe

A co do grona odbiorców :) Wczoraj po zaimplementowaniu wiedzy z poradników o strukturach w ram, pgm i eeprom próbowałem pochwalić się mojej kobiecie jaki to fajny system ładowania danych domyślnych zaimplementowałem do swojego projektu. Po ponad pół godzinie wykładu samych podstaw, aby w ogóle mogła zrozumieć czego wielkiego dokonałem :P, dostałem w moim kierunku w nagrodę porażające spojrzenie i minutę ciszy. Zreflektowałem się i podziękowałem grzecznie za to, że wytrwała tyle czasu z moim monologiem i na koniec podsumowała, że super, że mi się udało :)

Jednak wiem, że wolałaby obejrzeć taki filmik z głupotami na youtubie lub coś na czymś się zna niż mnie słuchać :P
Także czego się nie robi dla drugiej osoby hehe.
Ale mimo tego jak tylko widzi twoją twarz Mirku na Youtubie to kojarzy od razu i mówi bardzo ciepłym głosem "o znowu Mireczek :D".

A tak z innej beczki to co nowego jest w bootloaderze w wersji build 11? Dla nas cały czas dostępna jest jescze 10 :D No i kiedy będzie do pobrania? :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 11:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Może powinny być jeszcze jakieś dodatkowe wskaźniki oprócz wyświetleń np. jakość, przydatność, współczynnik rozwoju i od tego kasę powinni wypłacać hehe

:lol: no to byłoby dobre ....

misiulu napisał(a):
Po ponad pół godzinie wykładu samych podstaw, aby w ogóle mogła zrozumieć czego wielkiego dokonałem , dostałem w moim kierunku w nagrodę porażające spojrzenie i minutę ciszy. Zreflektowałem się i podziękowałem grzecznie za to, że wytrwała tyle czasu z moim monologiem i na koniec podsumowała, że super, że mi się udało

No to tylko się cieszyć, masz bardzo wyrozumiałą małżonkę ;) Pozdrów ją ode mnie!

misiulu napisał(a):
Ale mimo tego jak tylko widzi twoją twarz Mirku na Youtubie to kojarzy od razu i mówi bardzo ciepłym głosem "o znowu Mireczek "

No a za to to ją ucałuj ode mnie :D

misiulu napisał(a):
A tak z innej beczki to co nowego jest w bootloaderze w wersji build 11? Dla nas cały czas dostępna jest jescze 10 No i kiedy będzie do pobrania?

Kurczę no mi się wydawało - że jest już dawno do pobrania ... zaraz jeszcze raz sprawdzę i jeśli nie ma to poprawię tzn wrzucę nową wersję.

Tylko cosik teraz nie pamiętam - co tam było dodane ? eeeh skleroza ....

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

no tak - nie było aktualizacji, najmocniej przepraszam - już jest - a przy okazji nieoficjalnie na razie, pojawiła się nowsza wersja MkAvrCalc'a, co do której wkrótce mały poradniczek ;) na temat nowej właściwości tego programu. Na razie nic nie powiem ;) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 12:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Melduję, że już build 11 bootloadera pobrany :D

mirekk36 napisał(a):
a przy okazji nieoficjalnie na razie, pojawiła się nowsza wersja MkAvrCalc'a, co do której wkrótce mały poradniczek ;) na temat nowej właściwości tego programu. Na razie nic nie powiem ;) ...


UUUUU to teraz zmotywowałeś do poszukiwań :P

Z tego co w pliku zmian to jest tak :D
nowości:
+ AUTOMATYCZNE wykrywanie procesorów przy NAJNIŻSZYM możliwym taktowaniu 128 kHz albo nawet dla 16 kHz !!! (Uwaga! opcja działa TYLKO z programatorami USBASP!

Super! Tego tak na prawdę brakowało do pełni szczęścia, aby ręcznie nie wybierać czasami zwolnienia w programie :D Dopytam tylko, czy ze starszymi wersjami USBASP również to będzie działać, czy tylko 4.0?

poprawki:
+ przystosowanie programu do pracy przy skalowaniu fontów / ekranu w MS Windows !

Na pewno ucieszą się niektórzy bo czasem powodowało to problemy choć ja osobiście na standardzie lecę :)

To jak już o Calculatorze to ja przy okazji nie omieszkam dwa małe robaczki zgłosić. Nie jest to co prawda jakieś uniemożliwiające pracę, ale zapisz proszę sobie na karteczce robaczkowej, aby w jakiejś tam przyszłej wersji programu przy okazji to poprawić :D

1. Taka głupia rzecz. W narzędziach po otworzeniu okna Magic LED - asm function generator, jak przesuwamy okienko z kodem np. kólkiem myszki jest ok, jednak jak klikniemy na pasek przesuwania okienka z kodem LPM to okienko z Calculatorem przesuwa się na wierzch, a okienko Magic LED się chowa za Calkiem.

2. LCD Font Generator. To jest problem jeżeli edytujemy na raz więcej znaków niż jeden np 5 znaków. Mianowicie jak najedziemy kursorem na np. znak 5 to w okienku "aktualna definicja znaku" pojawią się odpowiednie liczby. Teraz jak chcemy je skopiować to musimy te liczby zaznaczyć np. klikając dwa razy LPM i (dobrze by było, aby działał skrót klawiaturowy Ctr + C to rozwiązałoby w sumie problem ) z menu pod prawym klawiszem myszki wybieramy kopiuj :D

Tylko ku naszemu zdziwieniu skopiują się liczby z definicji znaku 2 lub 3, a nie 5 jak chcieliśmy dlatego, że jak klikamy kopiuj z rozwijanego menu to jednocześnie program zdąży zmienić liczby ze znaku który znajduje się w miejscu kursora pod menu i te liczby kopiuje. Dlatego czasem jak edytuje się nawet dwa znaki jest bardzo ciężko trafić na poprawną definicję :)

3. W Narzędziach Attiny 4/5.... ISP można by było dodać nowy rysunek, który już wcześniej pokazywałeś dla USBASB 4.0 i wcześniejszych wersji w jednym :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 13:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

no tak zapomniałem że jest log ze zmianami ;) eeeeś

A co do robaczków to niektóre znam, o niektórych się dowiedziałem - postaram się popracować nad nimi ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 15:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013
Posty: 83
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 3

Dziś oglądałem ten poradnik i chciałem na podstawie jego napisać sobie tą funkcję. Niestety jedyne co znalazłem na filmie to :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Czy jest gdzieś udostępniony pełen kod ? Czy może będziesz go omawiać po kolei w innych odcinkach ?

_________________
Musicie od siebie wymagać...
JP II



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 15:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

TomTea napisał(a):
Czy jest gdzieś udostępniony pełen kod ?

Już jest - na blogu, pod tym poradnikiem: http://mirekk36.blogspot.com/2015/06/ws ... w-hsv.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Noooo Panie Mirek. Jesteś wielki. Znowu mam coś takiego jak często po Twoich filmach : no tak, takie to logiczne i oczywiste a ja na to sam nie wpadłem.

Wszedłem na forum z nadzieją ze będzie na mnie czekał odcinek 9c no i jest. Ale zdrowy rozsądek podpowiada, żebym nie zaczynał go dzisiaj oglądać bo to się może skończyć odpaleniem eclipsa a rano trzeba wstać. Na szczęście idzie weekend a poradniki nie uciekną.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2015, o 21:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skalarro napisał(a):
bo to się może skończyć odpaleniem eclipsa

:lol: to zabrzmiało prawie - jak "odpaleniem granata" :lol: ... no ale niestety - to wciąga jak wir ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO