Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 14:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 mar 2015, o 16:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Witam,
od dłuższego czasu mam problem z transmisją i odbieram przekłamane znaki(właściwie nigdy mi się nie udało :D ). Próbowałem już chyba wszystkiego. Różne kody , procesory , kwarce , przejsciówki usb-rs232. Zapewne błąd jest gdzie indziej i dlatego proszę o pomoc. Aktualnie wygląda to tak:
Atmega 16 na płytce stykowej, zew. kwarc 11.0592 (fusy - ext.crystal resonator medium 1k ck + 0ms) ,
filtracja zasilania - kond. 100nF i 22uF ,2 kond. przy kwarcu 24 pF , rezystor 10k od reset do vcc , programator usbasp ,
przejsciówka PL2303.
Korzystam aktualnie z realterm ale próbowałem juz putty i hyperterminal. Posiadam książkę BB(super!) i probowałem kodu ze zmianą OSCAL i również krzaki. Mam także przejsciówkę FT232 ale to samo:(. Na tą chwilę wrzucam kod z pdf-a ATMEGI 16 i prosiłbym o sprawdzenie :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 16:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2013
Posty: 185
Pomógł: 6

Kolega pomylił zdefiniowaną prędkość napisałeś 110592, a jak się domyślam powinno być 11 059 200 zabrakło ci dwóch zer :) ( pomijając fakt że prędkość jest już zdefiniowana automatycznie i wystarczy w to miejsce podstawić F_CPU :) );



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 17:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

No fakt :D już poprawione i oczywiście dalej nie to co trzeba w terminalu:(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 17:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2013
Posty: 157
Lokalizacja: Rbk
Pomógł: 5

A jaka prędkość masz wpisaną w programie np. puTTY? Powinna być taka sama np. 9600


Pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 17:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Prędkośc w terminalu 9600, 8 bitów danych , 2 bity stopu , bez parzystosci



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 18:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

A te _dwa_ bity stopu to w jakimś konkretnym celu? Standardowe ustawienie to 8N1, czyli osiem bitów danych, bez parzystości, jeden bit stopu.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 18:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Wiec cos zwarłem i procek przestał działac:( a wiec szybka zmiana :
Teraz jest atmega 16l z wew. taktowaniem 8mhz.
Oto kod
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Zmienione na 1 bit stopu(2 były w pdfie i tak zostawiłem) i 8000000



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 19:29 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

morcinek napisał(a):
Teraz jest atmega 16l z wew. taktowaniem 8mhz.

Nówka ze sklepu?

Kod jest w porządku, więc sprawdź dokładnie to taktowanie. Dołóż do tej pętli zmianę stanu LED i korzystaj z F_CPU jak kolega rajmund96 radzi. Przestaw to w opcjach projektu i wykonaj Clean i Build.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 20:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

kolego Krauser Atmega nie jest nówka ale próbowałem już z nówkami(ale tobie pewnie chodziło o to ,że nówka jest na 1mhz - to nie to - fusy na pewno są dobrze ustawione). W opcjach projektu też jest ustawione także w tej chwili taktowanie jest na pewno 8mhz - np delay działa ok co 1 sec. Wyrzuciłem to fosc i dalej to samo.
Jak wpisywałem wartosci z ubrr z tabelki z pdf to dalej było to samo.

Jeszcze mogę dodać , że próbowałem na 2 komputerach i cały czas to samo.
Przesyła mi 1 znak(8 bitów jak zrobię realterm na widok binarny) ale zupełnie nie to. Próbowałem jeszcze w kodzie wysyłac w postaci binarnej i dziesiętnej i nic. Jak prędkość jest odpowiednio dobrana to tak jakby czasem te 8 bitów było bliskie temu jakie powinny byc ale nie są(jakby wartosci się odwracały albo nie wiem np. 1 zawsze jest 01111111 , 2 - 00111111 , ale 3 to już 01111110:)). I tak było na różnych prockach z różnymi prędkosciami z kwarcem i bez kwarcu. Zawsze jak jest idealnie dobrana prędkość to otrzymuje takie wartosci(jak jest złe ubrr to już krzaki zupełnie). No i tak jak wspominałem próbowałem też na FT232 i tu z kolei wartosci były takie same ale dodatkowo do każdego znaku było jeszcze 0 czyli np. 1- 01111111 00000000.

Dodam jeszcze , że na obu komputerach mam win xp ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Aha i jeszcze miałem pożyczony zestaw uruchomieniowy , żeby nie było , że stykówka - to samo.
Ktoś jakieś pomysły? :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 20:33 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

morcinek napisał(a):
delay działa

No to sobie wyślij znak takim kodem:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 20:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Kurcze no działa :D wysyła U i binarnie oczywiscie też się zgadza. To jakie wnioski z tego??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 21:13 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Spróbuj jeszcze raz swój kod i wklej aktualny.
morcinek napisał(a):
Jak wpisywałem wartosci z ubrr z tabelki z pdf to dalej było to samo.

Co dokładnie zrobiłeś?

Przy takich obliczeniach jak to:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

dodaje się UL. Spróbuj 16UL. Ten wzór też nie zawsze jest dobry. Poprawny znajdziesz na blogu Mirka:
http://www.mirekk36.blogspot.com/

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 21:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Więc z UL czy bez UL jest tak samo.Wzór z bloga p.Mirka też nic nie dał - bo chyba chodzi o ten
#define __UBRR ((F_CPU+UART_BAUD*8UL) / (16UL*UART_BAUD)-1)
W każdym razie kod wygląda teraz tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

I teraz z tego co wysyłam w tym kodzie otrzymuje 00010101 :D a jako ciekawostke podam , że wysyłając teraz 01010101
otrzymuje prawidłowy rezultat. 00110011 to 01100110 więc jakies przesuniecie nie wiem?? Ale już 11111111 to 00000000
a 00000000 to 00000000.
Z tabelki wpisywałem w main np USART_Init( 103 ); i w funkcji zamiast ubrr tez 103 i też działało tak samo jakby było z wzoru



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 22:11 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

To już całkowicie zbija z tropu. A taki przykład:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 22:13 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Więc wychodzi na to, że jak wysyłam stan wysoki to otrzymuje na terminalu 0.
I teraz z twojego kodu kol. Krauser wychodzi , że 3 bit(1 to bit startu , potem 2 i TRZECI-to na terminalu najmłodszy bit).
czyli jakby było przesunięcie 0 2? no i jeszcze zmiana stanu.Ale jest jakas prawidłowość :D
Już sprawdzam twój kod

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Jeżeli chodzi o ten kod to krzaki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 22:34 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

morcinek napisał(a):
Więc wychodzi na to, że jak wysyłam stan wysoki to otrzymuje na terminalu 0.

Wersja zanegowana:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2015, o 22:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Więc w tej wersji zanegowanej już jest jakiś postęp bo jest nowa linia przynajmniej w asci. I widzę duże literki ATNEL ale każda w nowej lini pomiedzy krzakami. A to U wczesniej to w sumie mogło się wyswietlić bo takie przesuniecie o 2 by na to pozwalało nawet w przypadku tego znaku akurat

Obrazek

Teraz podłączyłem jeszcze ta przejsciówke FT232 i też to samo . Jeszcze jak cos to mam trzecią(!) ale jest to samo.

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

teraz zauważyłem ten error znaczek w terminalu a na tej PL2303 tego nie było. No i jak tak sobie leci to już z 2 razy mi sie ukazało w całosci ATNEL albo ATNE ale potem krzaki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2015, o 07:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 sty 2015
Posty: 6
Pomógł: 0

a prędkość przejściówki w ustawieniach komputera masz ustawioną?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2015, o 09:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

A dokładnie gdzie to zrobić? Ja po prostu zainstalowałem sterowniki i myślałem , że to wystarczy. Chyba , że chodzi ci o ustawienia w terminalu to oczywiście jest ustawione. żeby było ciekawiej to dzisiaj ten kod co jakieś nadzieje już dawał z tymi literkami ATNEL - wyświetla krzaki(ale w nowej lini cały czas). A nic nie robiłem tylko podłączyłem zasilanie przez programator i przejsciówke do usb.

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

A teraz znowu podłączyłem prolific i jest tak.


Obrazek

I nie pokazuje już error.

------------------------ [ Dodano po: 59 minutach ]

Jeszcze dodam , że w tym czasie nic nie zmieniając i nie odłączając transmisja się pogarsza na tyle , że bliżej do tego screenu z wczoraj.
Jak odłączyłem i podłączyłem znowu to już lepiej(czasem się zdarzy , że 3 razy pod rząd ATNEL otrzymuje. Czyli teraz wychodzi na to , że i dłużej leci tym się pogarsza transmisja??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2015, o 20:45 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

A masa przejściówki połączona jest z masą procesora?

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2015, o 20:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

tak masa przejsciówki jest razem z masą procesora. Generalnie własnie spróbowałem u kolegi na windows 7 na obu przejsciówkach i cały czas leci napis ATNEL ale po nim te dwa krzaczki. Ale jest lepiej - podłączałem zarówno do usb 2.0 i 3.0 - tu bez zmian. Windows sam sobie zainstalował sterowniki do obu przejsciówek jak coś. Więc niby coś lepiej ale przecież to cały czas jest ten zanegowany kod...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2015, o 22:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Jak wróciłem z powrotem na xp to było tak jak wczesniej.
Przed chwilą odłączyłem wszystko i podłączyłem znowu i:

Obrazek


Czy to może być cos ze sterownikami? Spróbuję może przeinstalować...


Przeinstalowanie nic nie dało. Na tą chwile moje 3 przejsciówki wyświetlaja to samo czyli to co na ostatnim zdjęciu.
Dziwne , że nagle nastąpiła jakaś poprawa ale to i tak są zamienione stany i chyba jeszcze przesunięcie o 2 bity.
Co jeszcze mogę spróbować? Nie wiem czy kupowanie 4 przejsciówki ma sens ale to chyba musi być ten kierunek...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 00:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Pisałeś, że posiadasz bluebooka. Proponowałbym Ci skorzystać z gotowej biblioteki z tej książki w celu wyeleminowania ewentualnych błędów w twoim kodzie. Znajdziesz ją na płycie i nosi nazwę 07_UART. Nic w nie zmieniaj, zostaw ją jak jest, skompiluj ją dla 11059200MHz, bo rozumiem kwarc o takiej częstotliwości rezonansowej masz podłączony do procka, tak? No i oczywiście wybierz w projekcie swój procesor. Wgraj do procka. Teraz bardzo ważne! Nie podłączaj jeszcze procka do przejściówki. Odpal najlepiej program Putty, wybierz w nim port COM przejściówki. Ustaw speed na 9600 i kliknij open. Połącz razem Rx i Tx, oczywiście bez masy. Teraz w nowym oknie wpisz jakieś słowo np. ATNEL i enter. Jeśli wszystko jest OK z przejściówką powinieneś otrzymać tzw echo, czyli to co wysłałeś powinno się pokazać pod spodem. Zrób tak jeszcze kilka razy. Jeśli za każdym razem będziesz miał odpowiedź to znaczy, że Twoja przejściówka jest OK i nie ma co się jej czepiać. Jeśli coś będzie nie tak, no cóż podłącz następną i zrób to samo, czyli sprawdź echo. To musi działać. Następnie podłącz przejściókę do zaprogramownego procka. Rx przejścióki do Tx procka. Tx przejściówki do Rx procka. Masę przejściówki z masą procka. Zresetuj procka i najlepiej odpal jeszcze raz program putty z ustawieniami speed 9600 i port COM taki jak ostatnio, gdy sprawdzałeś echo. Jeśli dalej będzie coś nie tak to będzie to oznaczało, tylko tyle, że trzeba szukać problemu w sprzęcie. Pewnie tam robisz jakiegoś babola. Zrób kilka zdjęć i pokaż jak to fizycznie wygląda, tak aby było widać dokładnie podłączenia przejściówki z prockiem, karcu itd. To nie ma prawa nie działać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 07:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 paź 2013
Posty: 3
Lokalizacja: Ursus
Pomógł: 0

Czy mi się wydaję, czy na ostatnim zdjęciu jest już wszystko ok. Te "krzaczki" to znaki \r\n. Np w Putty nie będzie ich widać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 10:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

I tutaj kolega humback ma rację. To są znaki \r\n. Wystarczy w programie RealTerm w zakładce Display zaznaczyć Ansi zamiast Ascii i "krzaczki" znikają. :D

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Można też zaznaczyć to drugie Ascii poniżej i też będzie dobrze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 11:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Więc tak jak pisałem wczesniej nastąpiła mała zmiana i na tą chwilę jest atmega16L bez kwarcu - z wew. taktowaniem 8Mhz.
Tu jest na pewno wszystko ustawione dobrze w fusach i w opcjach projektu. Próbowałem też oczywiscie przykład z dvd BB.

Zrobiłem tak jak kolega mówił i rzeczywiście jest echo na obu przejsciówkach.

Jeżeli chodzi o ostatnie zdjęcie to tak jest wszystko ok niby ale przypominam , że to jest wersja kodu , zanegowana.
Przejsciówki(albo nie przejsciówki) zamieniają 0 na 1 i odwrotnie + występuje jakieś przesunięcie o 2 bity chyba - pisałem o tym wyżej. Kolega wyżej mi stworzył taki kod gdzie po kolei zmieniał sie stan pinu tx i z tego stworzył ramkę bit startu , 8 danych , 1 bit stopu - i ztego wyszło to o czym wyżej napisałem.

Obrazek

Tak wygląda w tej chwili moja płytka stykowa.
Ale jeszcze raz powtórzę, że próbowałem juz nawet na pożyczonym zestawie uruchomieniowym i bylo identycznie(oprócz tego na różnych prockach z kwarcem i bez na 3 komputerach)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 13:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Widzę na tym zdjęciu, że zasilanie z programatora jest podłączone na dole tak? A co z górą? Czy ona łączy się w jakiś sposób z dołem, tzn plus zasilania dolny z plusem zasilania górnym i analogicznie minus dolny z minusem górnym?
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 13:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 20
Pomógł: 0

Tak oczywiście dolna szyna jest połączona z górna(+ i -) czego nie widać na zdjęciu. Dodam jeszcze , że zasilanie jest z programatora usbasp czego też nie widac na zdjęciu. Fioletowy kabelek wchodzi do rx w przejsciówce a niebieski do tx w przejsciówce . Żółty to masa przejsciówki.


Dorzucam jeszcze zdjęcie podłączenia przejsciówki:

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 15:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Wygląda mi to na przejściówkę USB - RS232. Gdzie napięcie na Rx i Tx może wynosić nawet -25V do +25V. Musisz mieć przejściówkę w standardzie TTL, czyli 0 - 5V. Myślę, że pokazałeś tą na PL2303.Ona może działać, ale potrzebna jest do niej jeszcze konwersja napięć np. na układzie MAX232. A jak wygląda ta druga przejściówka?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 mar 2015, o 15:54 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Wypadałoby pomierzyć napięcia żeby się upewnić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO