Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 02:39


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trafo
PostNapisane: 21 maja 2012, o 20:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

Może mógłby ktoś podpowiedzieć jak wyliczyć indukcyjność uzwojenia w transformatorze 3-fazowym?
Wyliczyłem rezystancję uzwojeń metodą techniczną z wcześniej zrobionych pomiarów napięcia i prądu.
Pomiary robiłem w stanie jałowym bez watomierza (niestety nie posiadam) i chciałbym sprawdzić jak zachowywał się cos(fi) przy różnych napięciach z autotransformatora. W stanie zwarcia jest dość prosto wyznaczyć cos(fi) nawet bez watomierza, ale w stanie jałowym nie mam żadnego pomysłu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Trafo
PostNapisane: 23 maja 2012, o 11:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 3
Pomógł: 0

Wrangler napisał(a):
Może mógłby ktoś podpowiedzieć jak wyliczyć indukcyjność uzwojenia w transformatorze 3-fazowym?
Wyliczyłem rezystancję uzwojeń metodą techniczną z wcześniej zrobionych pomiarów napięcia i prądu.
Pomiary robiłem w stanie jałowym bez watomierza (niestety nie posiadam) i chciałbym sprawdzić jak zachowywał się cos(fi) przy różnych napięciach z autotransformatora. W stanie zwarcia jest dość prosto wyznaczyć cos(fi) nawet bez watomierza, ale w stanie jałowym nie mam żadnego pomysłu.
"Wyliczyć" czy pomierzyć? i na podstawie tego policzyć wartość, a jak pomierzyć to najpierw zamieść tu schemat zastępczy tego transformatora - ponieważ wystąpi tam niejedna indukcyjność - abyśmy mieli 'przedmiot dyskusji' przed sobą i wtedy nie będzie to dyskusja o przysłowiowej "rzyci Marynii" - nie widzieli, a dyskutują ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Trafo
PostNapisane: 23 maja 2012, o 18:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

2 dni od zamieszczenia tematu, ale już udało mi się zrobić to co chciałem - temat już nieaktualny.
Ale dzięki za chęci. ;)
PS. Chodziło o pomiar, tyle że trzeba było to wyliczyć z pomierzonych parametrów.
W zasadzie pomiar indukcyjności nie był mi potrzebny to wyznaczenia cosinusa.
Gdybym badał trafo w stanie zwarcia to owszem dużo by mi to pomogło, bo mógłbym skorzystać wtedy z trójkąta zwarcia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO