Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2015, o 23:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

właśnie udało mi się dodać kilka nowości do programu w tym najważniejszą i długo oczekiwaną ;) zapraszam na mini prezentację:
Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2015, o 23:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

właśnie skończyłem robić płyteczki to zabieram się za dobranockę :)

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

Ja Mirek ustami nie rusza :D

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2015, o 23:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Panie Mirku, coraz lepsze funkcje dochodzą do programu. Po oglądnięciu prezentacji przyszedł mi do głowy mały pomysł.
Dotyczy on właśnie przypadkowej zmiany IP modułu na inną klasę adresową. Przecież i tak należy uruchomić serwer UDP na jakimś adresie IP, zazwyczaj lokalnym który ma komputer. A gdyby tak dodać taką możliwość, aby po wprowadzeniu nowego adresu IP w serwerze UDP z puli adresowej w której przez przypadek znalazł się moduł i wystartowaniu serwera UDP ten automatycznie do konfiguracji karty sieciowej dodawał ten IP z innej podsieci ? Jest taka możliwość w systemie.
Wówczas odpadł by problem z przypadkową zmianą adresu IP z innej podsieci.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 00:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Mirku na stronie jest jeszcze 1.0.34 do pobrania

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 00:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

majster napisał(a):
Mirku na stronie jest jeszcze 1.0.34 do pobrania

oooops - przepraszam - już poprawione ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 00:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Dzięki to zasysam i testuję :)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Potwierdzam zasysa się nowa wersja co na filmie :) dziękuję :)

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

Mirku wydaje mi się że gdybyś w domu miał maskę 255.255.0.0 to by się dało :) go odczytać :)
tzn na bank gdybyś maskę miał i w domu i w wifi 255.255.0.0

bo wtedy by czytał adresy 192.168.x.x :)
i by się dogadywały bez problemu :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 11:12 

Pomógł: 0

Cytuj:
Mirku wydaje mi się że gdybyś w domu miał maskę 255.255.0.0 to by się dało :) go odczytać :)
tzn na bank gdybyś maskę miał i w domu i w wifi 255.255.0.0


Dokładnie tak, tylko w module trzeba jeszcze maskę by zmienić.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 12:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Oczywiscie macie racje ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 12:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
Oczywiscie macie racje ;)


Napisałem o tej masce sieci bo w poradniku powiedziałeś tego 255 nie ruszamy i dlatego tak pozwoliłem to sobie sprostować

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 12:50 

Pomógł: 0

Co ciekawe nie zmieniając maski w module może (ale nie musi) nam pingować, ale komunikacja, może ale nie musi działać.
Nie wiem, nie siedzę aż tak w sieciach, ale nie raz się przejechałem właśnie na zmianie masek.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 12:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Tutaj jest bardzo dobry przykład 0 1 o maskach ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maska_podsieci

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Ustawiając np maskę na 1.1.1.10 będziesz widział adresy IP z zakresu
1.1.1.1 do 1.1.1.10 :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 13:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2013
Posty: 647
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 101

majster napisał(a):
Ustawiając np maskę na 1.1.1.10 będziesz widział adresy IP z zakresu
1.1.1.1 do 1.1.1.10

Taka maska nie zadziała. Maska stanowi nieprzerwany ciąg jedynek poczynając od najstarszego bitu. A więc w masce mogą występować wyłącznie takie wartości bajtowe: 128, 192, 224, 240, 248, 252, 254, 255. Nieprzerwany ciąg, a więc nie ma możliwości, żeby maska była np. taka 128.192.240.0

_________________
+++++[>++++<-]>[>++++++<-]>.---------.+++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 17:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie w tzw międzyczasie masek ;) .... proszę sobie pobrać kolejny upgrejd programu czyli "build 36" ;)

pokażę tylko dwa screenshoty i każdy będzie wiedział o co chodzi ;) tzn co się stało albo inaczej co doszło ;)
Obrazek

i końcówka czasu:
Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 17:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

No już myślałem, że wszystko jest co trzeba, a tu taka niespodzianka! Rewelacja! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 20:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mokrowski napisał(a):
xor napisał(a):
majster napisał(a):
Ustawiając np maskę na 1.1.1.10 będziesz widział adresy IP z zakresu
1.1.1.1 do 1.1.1.10

Taka maska nie zadziała. Maska stanowi nieprzerwany ciąg jedynek poczynając od najstarszego bitu. A więc w masce mogą występować wyłącznie takie wartości bajtowe: 128, 192, 224, 240, 248, 252, 254, 255. Nieprzerwany ciąg, a więc nie ma możliwości, żeby maska była np. taka 128.192.240.0

Jakby to powiedzieć..... Nie zgadzam się co do maski ,,nieciągłej" że nie działa. Możesz chcieć mieć taką maskę ale temat jest związany z naprawdę skomplikowaną infrastrukturą sieciową która raczej nie występuje w zastosowaniach domowych :-)
Ogólna odpowiedź dla tak podstawowych zastosowań brzmi: ,,nie rób tego bo nie wiesz co to da" i tu jesteśmy zgodni. Maski nieciągłe działają czyli np. 255.255.240.240 jak najbardziej zadziała tylko ... ,,po grzyba" robić sobie problem jak masz 2 komputery, 1 router i jedno ATB WIFi ? :-)


używam maski 1.1.1.10 i gwarantuję że działa

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

no czas udp bardzo przydatny

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2013
Posty: 647
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 101

Cytuj:
używam maski 1.1.1.10 i gwarantuję że działa

OK, niech będzie że "działa". Pomińmy drobiazg, że jest to niezgodne z dokumentami IETF a niektóre urządzenia jawnie to odrzucają - jakie jest uzasadnienie zastosowania takiej kociej maski?

_________________
+++++[>++++<-]>[>++++++<-]>.---------.+++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2015, o 22:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

xor napisał(a):
Cytuj:
używam maski 1.1.1.10 i gwarantuję że działa

OK, niech będzie że "działa". Pomińmy drobiazg, że jest to niezgodne z dokumentami IETF a niektóre urządzenia jawnie to odrzucają - jakie jest uzasadnienie zastosowania takiej kociej maski?


a widzisz mówisz że kociej mówisz że pomińmy piszesz że "działa" a pytasz do czego ?

to ci nie powiem !

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Ostatnio edytowano 9 mar 2015, o 23:18 przez majster, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2015, o 10:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok a tymczasem już chyba ostateczna wersja do pobrania z ful wypasikiem odnośnie tego odliczania czasu bo dodałem nawet podtrzymywanie ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2015, o 10:08 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
ostateczna wersja do pobrania


Tak, tak, a potem będzie jak z mkAVRcalkulatorem, jak cię wciągnęło Mirku do zmian, to co dziennie było 3 wersje do pobrania :lol:



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2015, o 10:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nie nie - to już Qniec ;) .... no chyba - żeby ... nie wiem co tam się przydarzyło ;) Na tą chwilę już na prawdę chyba można ładnie praktycznie wszystko szybko sobie konfigurować

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2015, o 10:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Ładnie? No chyba prościej i przyjemniej się już nie da! Super! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2015, o 10:41 

Pomógł: 0

Cytuj:
Nie nie - to już Qniec ;) .... no chyba - żeby ... nie wiem co tam się przydarzyło ;) Na tą chwilę już na prawdę chyba można ładnie praktycznie wszystko szybko sobie konfigurować


No to trzymam cię za słowo ;).

Normalnie jak się weźmiesz za coś, to mucha nie siada :D

Teraz konfiguracja modułów WiFi to czysta przyjemność.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2015, o 15:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Taka mała, ale to bardzo mała uwaga ;).
Troszkę drażniące jest to, że pole wyboru co ma się zapisać obok "Write config" na zakładce UDP zamyka się za każdym kliknięciem.
Może lepszym rozwiązanie byłoby aby można było sobie "wyklikać" odpowiednie "ptaszki", a lista zamykała by się po kliknięciu w Write config lub po prostu gdziekolwiek poza polem wyboru?
Wiem, że to "pierdółka", ale czasem może lekko drażnić.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2015, o 16:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Grzegorz... napisał(a):
Wiem, że to "pierdółka", ale czasem może lekko drażnić.

Jakby tam było ze 100 pozycji to ja rozumiem ;) ale trzy ? gdzie zwykle i tak zaznacza się jedną rzadko dwie a niezmiernie rzadko trzy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 mar 2015, o 22:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

mirekk36 napisał(a):
Grzegorz... napisał(a):
Wiem, że to "pierdółka", ale czasem może lekko drażnić.

Jakby tam było ze 100 pozycji to ja rozumiem ;) ale trzy ? gdzie zwykle i tak zaznacza się jedną rzadko dwie a niezmiernie rzadko trzy ;)


Dlatego pisałem, że to "pierdółka", ale ja mam taką głupią przypadłość wyłapywania cudzych nawet maleńkich błędów przy czym oczywiście swoich nie zauważam :) - no cóż taki już jestem.
Coś tak jak Misiulu, który też Ci wszystko "wyciągnie" ;).

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2015, o 22:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No, jakby kto pytał - to już niedługo .... zapuka do wszystkich chętnych apka w wersji na Androida ;) ... wprawdzie mocno uproszczona i okrojona - ale pozwalać będzie na absolutnie PODSTAWOWE funkcje ....

powiem, wam - że KAŻDEMU się przyda - oj KAŻDEMU .....

a jak ktoś będzie chciał mi powiedzieć, że można to samo zrobić przecież przez stronkę WWW w module WiFi ..... to tfuu na psa urok ;) jakbym miał się tak męczyć, wystarczy RAZ SPRÓBOWAĆ posłużyć się tą apką - i od tej pory każdy powie tak samo jak ja "tfuu na psa urok - żeby przestawiać to za pomocą stronki web w module - no chyba że nie ma innego wyjścia to wtedy i ta stronka się przyda ;)


ale jak jest apka ;) hę ... mówię wam niedługo zobaczycie sami .... Apka będzie do pobrania w "Google Play" oczywiście ;) ... tutaj pierwszy beta jeszcze nawet alfa - nie skończony zrzucik ekranu .... Niech ktoś mi powie - domyślacie się patrząc na UI (Interfejs użytkownika jak to działa? ) czy nie za bardzo ? (oczywiście obok widać, że po kliknięciu klawisza na początku o nazwie CONNECT - pokazują się WSZYSTKIE moduły ATNEL-WIFI, które znajdują się w otoczeniu w ramach sieci jeśli mają ustawione STA , albo tylko jeden moduł, jeśli podłączymy się do niego jako do AP) Dla mnie NAJWAŻNIEJSZĄ rzeczą było to aby można było szybko przekonfigurować moduł do innej sieci wifi (podłączyć go do innego routera) ... dlatego mamy też do dyspozycji klawisz SCAN i dzięki niemu możemy zobaczyć w aplikacji - jakie routery WiFi widzi nasz moduł i wybrać sobie jeden z nich aby go do niego skonfigurować czyli dodać łatwo i szybko bez ręcznego pisania SSID ale też autentykację i szyfrowanie ... pozostanie tylko ew sobie hasełko zmienić ;) ... oj będzie wygoda

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2015, o 23:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Super się zapowiada.

Mnie od dluzszego czasu pochłania B4A ale Ciebie Mirek to wchłoneło na dobre w Androida.

Musze w koncu odkurzyc ATB wifi:)

Dodatkowo nowy "kanał" prmocji produktów Atnela.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2015, o 23:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bogdanc napisał(a):
ale Ciebie Mirek to wchłoneło na dobre w Androida.

Wpadłem wręcz w WIR, hmmm LEJ.... no właśnie - tak przy okazji - niedługo premiera (mam nadzieję) BARDZO PRZYDATNEJ nowej aplikacji dla WSZYSTKICH użytkowników telefonów .... i nie mówię tu o nas elektronikach, ale o wszystkich wszystkich ;) poważnie - nawet tych co kompletnie nie mają nic wspólnego z elektroniką czy nawet chociażby informatyką - a korzystają z telefonów .... oj będzie się działo ..... a aplikacja będzie się nazywać ?

LeYek

:lol: ..... oj będzie się działo

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2015, o 00:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Witam,

Przez informację o wersji na Androida wpadłem na ten poradnik (a raczej informacnik :)).
Mam taką uwagę, że może warto dodać w programie sprawdzanie czy zestaw adres IP, maska podsieci i gataway są poprawne. W czasie kręcenia filmu ustawiłeś niepoprawną konfigurację - gateway nie może być z innej podsieci niż adres IP. Przy takiej sytuacji nie powinno być możliwe zapisanie konfiguracji (patrząc się na dyskusję powyżej dobrze abyś także kontrolował wpisywaną wartość maski podsieci).
Z "bajerków" to możesz dodać także sprawdzenie czy adres IP komputera jest w tej samej podsieci a jak nie, to np. podświetlanie tła ustawianego adresu IP przez co sugerowana będzie możliwość ewntualnego błędu (nie jest to automatycznie błąd, bo nie koniecznie moduły muszą być w naszej podsieci).


@majster, mokrowski:
To co jest wyżej dyskutowane na temat wpisywania nieciągłych masek jest na poziomie wlewania mikstur do baku samochodu zamiast benzyny i twierdzenia że przecież udało mi się na tym pojechać.
Maski muszą być ciągłe (bity od najstarszego muszą być najpierw ciągłymi jedynkami a potem ciągłymi zerami). Wszystkie inne kombinacje są niepoprawne i działanie zależne jest tego czy mamy zaimplementowany stos IP niezgodnie ze standardem. Porządne urządzenie nie pozwoli przyjąć takiej maski oraz podawania gatewaya z poza własnej podsieci.



@mirekk36:
A tak trochę z innej beczki, to zmieniając adres IP nie zmieniałeś klasy tylko podsieć. Nawet w terminologii klasowej, która nie jest już od dłuzszego czasu używana, cały czas poruszałeś się w tej samej klasie C.
A tak o klasach, to praktycznie od 1997 roku przestano używać podziału na klasy. Adresacje przydzielane są bez zwracania uwagi na klasy sieci i narzucony tam podział na liczbę bitów dla adresacji sieci i hostów. Obecny model adresacji i routingu nazywa się CIDR (Classless Inter-Domain Routing) i bazuje on na obowiązkowym definiowaniu maski sieci (przy stosowaniu podziału klasowego maska sieci była automatycznie narzucana przez klasę).

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2015, o 08:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tzn masz rację oczywiście, że teoretycznie warto sprawdzać te wszystkie zależności tzn nawet poprawność samego adresu IP nie wspominając o Masce czy też gatewayu ....

Tylko wiesz - to już nie są ustawienia, których się dokonuje gdy się nie zna kompletnie na adresacji IP. Tu już trzeba mieć tę podstawową przynajmniej wiedzę i znać zależności (przynajmniej w zakresie ustawiania tych prostych masek, adresów IP czy jak się ma do tego Gateway albo DNS) ... to wyjaśniam w odrębnym poradniku https://www.youtube.com/playlist?list=P ... E9Z--ETi0v tym, którzy jeszcze nie ma ją o tym zielonego pojęcia.

Niestety zabawa w te sprawdzania i kolorkowania to sporo roboty i trzeba byłoby mieć na to czas (nie mówię, że nie zrobię - pewnie kiedyś w wolnych chwilach dorobię to - bo to co by nie mówić jest dobry pomysł) ... Ale też na szczęście jedynym efektem tego, że się coś źle ustawi będzie fakt, że albo moduł wifi będzie działać źle albo w ogóle w zakresie komunikacji ;) tyle że to nie kłopot bo zawsze można go po prostu przekonfigurować przez RS232 i już ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO