Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

Dzisiaj chciałem się spytać czy mielibyście jakąś godną polecenia płytkę ARM na początek? Wcześniej programowałem co nieco w C na AVR, ARM liznąłem nieco na studiach. Ale te procki przypadły mi do gustu i chciałbym kontynuować zabawę z nimi. Mam w domu Arduino, ale kompletnie nie pasuje mi ten zmodyfikowany język C, dlatego zamierzam skończyć z nim zabawę. Przede wszystkim zależy mi na tym by na takiej płytce były jakieś podstawowe peryferia. Takie jak buzzer, klawisze (może joystick), wyświetlacz. Mogą być też jakieś podstawowe czujniki, np. jakiś czujnik temperatury, ewentualnie potencjometr. Chodzi o to by taka płytka zaraz po wyjęciu nadawała się do pierwszych testów, do programowania, bym nie musiał od razu dokupować nie wiadomo jakich peryferiów. O czym myślałem? Raspberry Pi 2. Jego ogromną zaletą oprócz programowania w C jest możliwość zabawy Linuxem na urządzenia mobilne. Może o tym nie wspomniałem, ale chciałbym także na takiej płytce zainstalować sobie Linuxa oraz Windowsa, raczej jako ciekawostkę i zabawę. Uwagę moją zwrócił też ten zestaw: https://www.olimex.com/Products/ARM/Atmel/SAM7-EX256/ . Ale tutaj znowu jest ARM7, a wydaje mi się, że chyba jednak lepiej bawić się już na ARM9.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 140
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 10

erykko napisał(a):
ale kompletnie nie pasuje mi ten zmodyfikowany język C,

bo to nie jest jezyk C a C++.

erykko napisał(a):
Ale tutaj znowu jest ARM7, a wydaje mi się, że chyba jednak lepiej bawić się już na ARM9.

zerknij na to:
Obrazek
wiecej tu: http://www.arm.com/products/processors/classic/arm7/

i tam istnieje taka notka na górze strony:
Cytuj:
Note: The ARM7 processor family (ARM7TDMI(S) and ARM7EJ-S) is not recommended for new designs.


przetłumaczę jak by ktoś miał problem z angielskim:
Cytuj:
Procesory z rodziny ARM7 (ARM7TDMI(S) i ARM7EJ-S) nie są polecane do nowych zastosowań


z tego wynika ze lepsze są procesory z serii Cortex,

jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Cytuj:
z tego wynika ze lepsze są procesory z serii Cortex,

jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi


Niestety się mylisz i to bardzo ... są różne segmenty w których stosuje się różne rozwiązania.
Ciebie powinny interesować elementy z zielonego koloru czyli Cortex Embeded ..

Pozostałe zarówno Clasic jak też Application służą do innych celów są to zaawansowane już nie mikrokontrolery , a procesory -- ARM7 (zostały wycofane bo sa nowsze wersje) piszecie to tak jakbyście wierzyli że boga za kolana
złapaliście -- a to tak samo jakby ktoś chciał dziś produkować komputer z Pentium III czy tez 4 ... wszystko się rozwija firma ARM też musi robić inne rzeczy.

no ale najpierw trzeba poczytać ...

ARMy z rodziny 7/9 były stosowane w urządzeniach mobilnych PDA itp ... obecnie zastępuje je ARM11 , jest to wydajny i dobry procesor , ale w rozwiązaniach niszowych jak badziewne tablety, mp3 , mp4 , aparaty cyfrowe , czyli cała te "firmowa chińszczyzna" , którą się każdy podnieca - w wiekszości stoi na niszowych tanich rdzeniach COrtex A i to wszystko ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 19:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 140
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 10

SunRiver napisał(a):
Pozostałe zarówno Clasic jak też Application służą do innych celów są to zaawansowane już nie mikrokontrolery

tu się zgadzam,

ale jesli chodzi o embedded to lepsze jednak Cortex niż ARM7, choćby ze względu na materiały edukacyjne których jest sporo i będzie więcej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 19:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

dalej nie rozumiesz nie są lepsze tylko właśnie do TEGO CELU !!

ARM7/9/11 są do innych celów i nie do EMBEDDED :)
podobnie jak Cortex A wypierający rodzinę TDMI też się nie nadaje do zabaw

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 20:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 140
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 10

Wiec dlaczego na stronie ARM ARM7 i cortex sa porownywane jak rowne sobie???

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

godadajmy sie na PM zeby nie było offtopu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 20:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

ARM7 był dobry w 1994 roku.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 20:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 140
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 10

znalazłem cos takiego:
Cytuj:
While the ARM7 processor family continues to be used today for simple 32-bit devices, newer embedded designs are increasingly making use of latest ARM processors such as the Cortex M0 and Cortex M3 processors, both of which offer significant technical enhancements over the ARM7 family



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 20:39 

Pomógł: 0

erykko napisał(a):
Dzisiaj chciałem się spytać czy mielibyście jakąś godną polecenia płytkę ARM na początek?


Pomijając resztę odpowiedzi, w sumie o dziadkach.

Polecam ci na totalny początek discovery VL, jeżeli nie czujesz się mocny.

Jeżeli masz odwagę i kasę, to możesz kupić np. nucleo, oraz discovery.

Nucleo masz zgodne z arduino, ja w sumie mam 3 różnie L053, L152, F401, aktualnie uczę się robiąc projekt na L152 i polecam, taki środek z mnóstwem ramu i flasha.

Do tego do zabawy środowisko mbed.org to na totalny początek, potem to w sumie zależnie od potrzeb, pytaj jak zamigasz diodą ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 09:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

Czyli według Ciebie np. taka płytka byłaby w porządku?
http://botland.com.pl/stm32/1940-stm32f ... kowym.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 10:44 

Pomógł: 0

Wg mnie, na początek totalny początek absolutnie nie. Bo zginiesz w gąszczu ustawień i możliwości.

Chyba że wyraźnie jesteś nastawiony na ChromeART i korzystanie z grafiki.

Nie powiedziałeś co chcesz osiągnąć, nauczyć się ARMów? czy pod konkretny projekt.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 12:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

No tak jak pisałem. To ma być tylko i wyłącznie dla mnie. Nie mam żadnych sprecyzowanych projektów, ma to za zadanie rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności. Dlatego na początek chciałem coś co będzie miało jakieś wbudowane peryferia, np. ten wyświetlacz, jakieś przyciski. Właśnie po to by po pierwsze nie pchać się na początku w dodatkowe koszty, a po drugie nie robić kłębowiska kabli, płytek stykowych itp. Na pewno najpierw będą to projekty w stylu zapalania diody, potem jakieś zegarki, coś co wykorzystuje przetwornik, a więc np. termometr itd. Dlatego też szukam czegoś do czego nie będę musiał używać programatora (w dzisiejszych czasach to już jakby przeżytek :) ).

Aha, na pewno zaciekawiło mnie rozwiązanie mbed, tym bardziej, że często siedzę na linuxie, a programowanie przez przeglądarkę wiele by ułatwiło.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 12:15 

Pomógł: 0

Przy 429i zginiesz w gąszczu opcji, ale j.w rób jak uważasz. Ja miałem 3szt 429i została mi jedna i ona kurz zbiera, osobiście wolę "gołe" nucleo, discoverki mam w sumie też, ale ich mniej używam.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 14:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ja bym proponował VL-Discovery z Cortexem-M3 i lub jakieś tam Nucleo
ew ... Kinetis , ale to już mimo że Cortex-M0+ tylko to jednak .... nie dla każdego
ale sam decyduj ...

https://elty.pl/pl/c/ARM-STM32/59
tu masz spory wybór płytek dla STM32 i nie tylko łącznie z Programatorami i akcesoriami

----
Pamiętaj że w przypadku ARMów im więcej na płytce tym bardziej jesteś ograniczony ale to odkryjesz z czasem
że goły procek lub absolutne minimum na pokładzie to łatwość tworzenia ...
Stykówki nie musisz używać zostaw dla 8 bitowców ... jest tyle modułów które umożliwiają łatwe połączenia
i to pewne i bezproblemowe ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 14:24 

Pomógł: 0

Klawiatura dotykowa na MPR121, czy np. czujnik prądu na ACS to niewielkie wydatki.
Jeżeli potrzebujesz g-sensory, magnetometr (bo mnie to tylko miejsce na płytce zajmuje) to kup sobie discoverkę np 407, chyba że wyraźnie musisz mieć TFT, aczkolwiek nucleo + TFT na ILE jest bardziej uniwersalne, no ale j.w każdemu w/g potrzeb.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 14:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Jeśli chcesz się nauczyć to na początek proponuję dwie różne płytki, ja mam STM32 NUCLEO-L152RE oraz STM32F4DISCOVERY. Każdy z tych mikrokontrolerów inaczej się konfiguruje, nie powiem który jest łatwiejszy w obsłudze, mnie nie robią różnicy, i tak trzeba korzystać z dokumentacji. Dla sportu uruchamiam projekty raz na jednym, raz na drugim.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2015, o 19:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sty 2014
Posty: 5
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 0

erykko napisał(a):
Czyli według Ciebie np. taka płytka byłaby w porządku?
http://botland.com.pl/stm32/1940-stm32f ... kowym.html

Moim zdaniem to dobry wybór ,Sam uczę się na tej płytce.
Na początku mailem pewne problemy ,Ale myślę ze wynikały one z tego ze to moje pierwsze podejście do ARM.Prędzej czy później na pewno będziesz chciał wykorzystać wyświetlacz a tutaj dzięki bibliotekom STM i SAGGER jest to naprawdę bajecznie proste i wygodne .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 12:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

No to jeszcze trochę uściślę. Jako, że często siedzę na Linuxie to tak spodobał mi się pomysł programowanie on-line mbed, że chciałbym właśnie taką płytkę. Bo to jednak wiele ułatwia, owszem można skonfigurować sobie wszystko i na Linuxie, ale zazwyczaj są jakieś nieprzewidziane trudności, które zajmują niepotrzebnie czas. Chciałbym też by była to na tyle popularna płytka bym znalazł jakieś gotowce z makrami, tak bym nie musiał się bawić np. w definiowanie pinów, tylko bym wpisał np. PIN9 i by było to już wcześniej zdefiniowane.

Po drugie opiszę swoją przygodę z programowaniem. Zaczynałem od AVR-ów w Bascomie. Potem zakupiłem Arduino i tam podejmowałem pierwsze próby zapalenia diody itp. Obecnie denerwuje mnie Arduino dlatego chcę się przesiąść na coś innego. A co mnie w tym wkurza? Głównie to, że większość przykładów/bibliotek jest zmodyfikowana pod tę płytkę (chodzi mi o sam język) i coś co na początku było świetne, bo pozwalało programować bardzo intuicyjnie, praktycznie bez znajomości języka potem mnie zdenerwowało, gdy zacząłem co nieco programować w C. Dla mnie to niepotrzebne by programować raz tak, raz inaczej. Dlatego też kolejnym krokiem było dla mnie programowanie w Eclipse czystych mikrokontrolerów AVR. Ale potem poznałem ARM i się do nich niejako przekonałem. Widać w nich potencjał. I nie chcę mówić, że AVR są złe, bo są genialne jak chcemy zrobić prosty układzik za dosłownie 2-3zł. Ale to jednak ARM-y oferują większe możliwości i to na ich poznaniu chciałbym się obecnie skupić. Jednocześnie nieco inaczej się je konfiguruje i mam nadal trochę naleciałości z AVR-ów, których muszę się pozbyć:)

Do tego, tak jak mówiłem chciałbym mieć swego rodzaju gotowca. Przerabiałem już gąszcze kabli jak programowałem AVR-y. Kabelki od programatora, kable do diod, tranzystora, buzzera, wyświetlacza, przycisków itp. Dosłownie gąszcz kabli na stykówce, a za każdym razem oczywiście gdzieś kabelek musi wypaść, coś musi się rozłączyć. Owszem, tak jak mówicie, są do kupienia gotowe rozszerzenia, tylko z nimi jest tak jak z drukarką. Kupimy drukarkę za 100zł a tusze do niej za 150zł. Tutaj będzie identycznie, kupię płytkę za 50zł. Potem wyświetlacz za 150zł, jakiś czujnik za 50zł itd. Dlatego chciałem gotowca, który wystarczy mi przynajmniej na opanowanie podstaw, a dopiero za czas jakiś rozszerzenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 13:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kolego na arm i embed będzie dokładnie to samo co opisałeś na arduino ...
niestety , nie obraź się a le zmiana procka na większy i podobne środowisko , nie załatwi problemu wiedzy , której nie masz
i za chwilę dojdziesz do wniosku takiego samego jak z arduino ... a dlatego że :

1. chcesz za szybko
2. Nie chce ci się nauczyć i zrozumieć

nie tędy droga ... zarówno AVR jak i ARM stosuje się w różnych aplikacjach ... do których się nadają i nie powinieneś tez porównywać bezpośrednio. Z twojego wpisu zrozumiałem tyle że AVR nie powala na dużo rzuce sie na army bo sa większe ... to bzdura i złe myslenie
nie poznasz podstaw ... guzik zrobisz za tydzień - 2 bedzie to samo ....

ja życzę powodzenia ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 14:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

Przecież AVR oferuje prawie to samo co ARM. Więc nie rozumiem o co Ci chodzi?

Różnice są powiedzmy w liczbie timerów, przetworników itp. Ale to w moim przypadku różnice niezauważalne, ponieważ nie robię np. oscyloskopu potrzebującego kilku przetworników. Są to klasyczne różnice w możliwościach. Ja pisałem o konfiguracji. Tutaj inne rejestry, są 3 rejestry praktycznie do każdego pinu. Inaczej się też wszystko konfiguruje. Przez to, że np. timery są bardziej rozwinięte ich konfiguracja jest nieco dłuższa niż w AVR, ale jednocześnie może być bardziej intuicyjna, jeśli już się do tego człowiek przyzwyczai. Inaczej sprawdza się stan microswitcha (choć też bardzo podobnie).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 14:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No cóż ... skoro Architektura Harwardzka i rdzeń Risc 8Bit jest tym samym co ARM Cortex 32Bit ...
...

to całe życie źle to rozumiałem -- rzucam programowanie i zaczynam zbieranie puszek ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 20:05 

Pomógł: 0

erykko napisał(a):
Przecież AVR oferuje prawie to samo co ARM


Większej bzdury to już dawno nie słyszałem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 22:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

rezasurmar napisał(a):
erykko napisał(a):
Przecież AVR oferuje prawie to samo co ARM


Większej bzdury to już dawno nie słyszałem.


Nie krytykuj!

Weź np. AT91SAM7S64AU i ATMEGA128L, bez lupy nie rozróżnisz.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2015, o 23:00 

Pomógł: 0

W sumie tak, czerwone auto, może być ferrari i może być fiatem, a w sumie wygląda tak samo, bo czerwone.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 09:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2013
Posty: 83
Pomógł: 0

Dobra, dzięki za pomoc. Nie będę dyskutował z tymi mądrościami. Przecież lepiej wiecie do jakich zastosowań tego potrzebuję i co będę wykorzystywał. Także miłego chwalenia się swoją tajemną wiedzą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 09:22 

Pomógł: 0

erykko napisał(a):
Dobra, dzięki za pomoc. Nie będę dyskutował z tymi mądrościami. Przecież lepiej wiecie do jakich zastosowań tego potrzebuję i co będę wykorzystywał. Także miłego chwalenia się swoją tajemną wiedzą.


Przecież dostałeś odpowiedź na twoje pytanie.

Cytuj:
Przecież AVR oferuje prawie to samo co ARM. Więc nie rozumiem o co Ci chodzi?


A tym stwierdzeniem, wyrażasz tylko swoją ignorancję, a nie brak wiedzy.

Potrzebujesz tabelki z porównaniem?.

Sun w najprostszy możliwy sposób odpowiedział na twoje stwierdzenie, wiedza nie jest tajemna, jest dostępna w internecie, na stronach producentów, na stronie ARM.
Porównywanie AVR, z ARM, to jak porównanie Finki z szwajcarskim scyzorykiem. Tym i tym otworzysz puszkę, tylko kwestia ile się musisz nagimnastykować by ładnie i dobrze otworzyć finką ;).

Fakt jak by porównać takiego KL25Z z ATmega2560 to można by zaryzykować stwierdzenie że są podobne, nawet rozmiarem ;). Tylko wystarczy porównać sobie możliwości jakie daje choćby DMA.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 09:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A czy przypadkiem Sun nie stworzyl modulu z ARMem do płytki ATB? Byłoby to świetne połączenie - multiprocessor platform :)

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 09:37 

Pomógł: 0

Tak, tj. Sun współtworzył.

Była płyteczka bodajże na 103, jest na forum, wystarczy poszukać.

Tylko bez debugera/programatora do STMa nic nie zrobisz. Ewentualnie nucleo/discovery z ST-linkiem trzeba mieć.
Najtańsza discoverka VL kosztuje w okolicach 30-40zł i ma na pokładzie ST-link.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 11:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 376
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Pomógł: 33

erykko napisał(a):
Przecież lepiej wiecie do jakich zastosowań tego potrzebuję i co będę wykorzystywał.



erykko napisał(a):
No tak jak pisałem. To ma być tylko i wyłącznie dla mnie. Nie mam żadnych sprecyzowanych projektów, ma to za zadanie rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności.



Myślę, że unoszenie się kolegi nie jest wskazane ... ;)

_________________
50 znaków Atnela ....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 11:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

erykko napisał(a):
Dobra, dzięki za pomoc. Nie będę dyskutował z tymi mądrościami. Przecież lepiej wiecie do jakich zastosowań tego potrzebuję i co będę wykorzystywał. Także miłego chwalenia się swoją tajemną wiedzą.

Wiedza nie jest tajemna, nikt nie ma na nią monopolu. Przyznaj się że nawet nie zajrzałeś do dokumentacji układów ARM.
Zamiast dyskutować kup jakąkolwiek płytkę i spróbuj.

AVR i ARM mają ze sobą tyle wspólnego co Atarii i iPad.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO