Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 20:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam, mam pytanko. Jeśli chodzi o naukę zwykłego C lub C++ to żeby nauczyć się podstaw to lepsze są do tego darmowe kursy internetowe czy profesjonalne kursy programowania za 3000zł bo takie jedynie udało mi się znaleźć. Mam niebieską książkę Mirka ale chciałbym mieć opanowane podstawy C i nie wiem co będzie lepsze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kubiX01 napisał(a):
Mam niebieską książkę Mirka ale chciałbym mieć opanowane podstawy C

Lepiej sobie odpowiedz na podstawowe pytanie

- chcę się uczyć C do programowania na PC'tach czy na prockach ?

Bo jeśli to pierwsze - czyli do programowania na PC'tach to zdecydowanie warto sięgnąć po tzw klasyki (książki do ANSI C i tym podobne ... ja w swojej książce podchodzę tylko przez pryzmat procków - więc siłą rzeczy jest to zawężone podejście jeśli chodzi o sam język C)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Poza tym założyłeś wątek w dziale C# a pytasz o C lub C++ .... czy to nie jest tak - że tobie może się to wszystko myli i na chwilę obecną w ogóle nie dostrzegasz różnic pomiędzy tymi trzema językami ? już nie mówiąc o sprecyzowaniu platformy na jakiej chciałbyś się którymś z nich posługiwać ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

kubiX01 napisał(a):
darmowe kursy internetowe czy profesjonalne kursy programowania za 3000zł

tak samo jest z nauką języków obcych, ludzie myslą, że zapiszą się na jakiś mega dobry kurs i po kilku miesiącach nagle zaczną w tym języku mówić, nie nie tak to nie działa, bez ciężkiej pracy i chęci nauczenia sie, nikt cię nie nauczy programować, to ty musisz chcieć, i wieżyc że się uda,
kubiX01 napisał(a):
nauczyć się podstaw

wtedy takie kursy moim zdaniem są zbedne, na poczatek wystarczy książka, polecam ksiązki Stephana Praty, jeżeli masz na myśli PC, czy podstawy języka C, C++ i dużo cierpliwości i wytrwałości

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 140
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 10

Czy szanowny kolega się dobrze czuje, by dawać 3tys zł po to by się nauczyć podstaw?? Masz niebieska książkę Mirka i tam (moim zdaniem) są bardzo fajnie i przejrzyście opisane podstawy C. Osobiście od niej zaczynałem i dzięki niej bardzo szybko ruszyłem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:35 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Kto bogatemu zabroni?

Chce niech płaci 3000 za coś co można mieć za darmo ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Napisałem C oraz C++ bo słyszałem że jeśli nauczę się C++ to z C też sobie poradzę.
Podałem kwotę 3000zł bo nic tańszego nie mogłem znaleźć.
Chcę się nauczyć C żeby prościej byłoby mi prościej programować AVRy, a jakiś prosty program też chodzi w rachubę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 16:59 

Pomógł: 0

kubiX01 napisał(a):
Witam, mam pytanko. Jeśli chodzi o naukę zwykłego C lub C++ to żeby nauczyć się podstaw to lepsze są do tego darmowe kursy internetowe czy profesjonalne kursy programowania za 3000zł bo takie jedynie udało mi się znaleźć. Mam niebieską książkę Mirka ale chciałbym mieć opanowane podstawy C i nie wiem co będzie lepsze.

Taniej będzie dla samego C zakupić "Język C. Szkoła programowania. Wydanie V" http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola ... jcszpr.htm i zainstalować np. Code::Blocks http://sourceforge.net/projects/codeblo ... -setup.exe następnie uzbroić się w wytrwałość i ćwiczyć strona po stronie.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Dzięki Wojtek. Mógłby ktoś mi jeszcze podesłać jakiś dobry bezpłatny kurs jako alternatywne rozwiązanie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

http://cpp0x.pl/
https://msdn.microsoft.com/pl-pl/librar ... _configure

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc a w szczególności za wybicie z głowy opcji wydania 3000.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:23 

Pomógł: 0

kubiX01 napisał(a):
Dzięki Wojtek. Mógłby ktoś mi jeszcze podesłać jakiś dobry bezpłatny kurs jako alternatywne rozwiązanie?
Wiesz w goglach wpisz "kurs języka C" i się posypie np. http://qvazar.pl/index ale i tak uważam że najlepiej z książki którą ci podałem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

ja tylko potwierdzę słowa Wojtka, sam się z niej ucze i jestem bardzo zadowolony :D


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Wiem, wpisałem tylko nie wiedziałem co jest najlepsze i czy w ogóle te płatne kursy mają jakikolwiek sens na początek, a w książkę raczej się zaopatrzę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 17:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 111
Pomógł: 0

D_C napisał(a):
tak samo jest z nauką języków obcych, ludzie myslą, że zapiszą się na jakiś mega dobry kurs i po kilku miesiącach nagle zaczną w tym języku mówić, nie nie tak to nie działa, bez ciężkiej pracy i chęci nauczenia sie, nikt cię nie nauczy programować, to ty musisz chcieć, i wieżyc że się uda,

Co ja co, ale języka obcego to się samemu nie da nauczyć, co najwyżej kilka tysięcy słówek aby przeczytać co pisze na tablicy informacyjnej. Tu trzeba umieć słuchać co dana osoba mówi i tworzyć konwersację, te najlepsze szkoły językowe mają native speakerów. Szkoły językowe mają sens, można w pół roku się nauczyć więcej niż przez całą podstawówkę, gimnazjum, szkołę średnią i studia razem wzięte.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 18:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2013
Posty: 137
Lokalizacja: śląskie
Pomógł: 13

Witam.
Nasze forum już znasz,(najlepsza wiedza na temat C na AVR) :)
Jeżeli chodzi o kurs C na AVR to polecam jezcze:
http://hobby.abxyz.bplaced.net/index.php?pid=4&cid=1

Natomiast samo czyste C, C++ od podstaw:

http://www.bt4.pl/kursy/cpp/programowanie-cpp/
http://www.p-programowanie.pl/dzial/cpp/
przede wszystkim kurs na YT, cały cykl:
http://www.youtube.com/watch?v=Kc98tH59 ... 5i&index=2

Książki to jak już wcześniej Koledzy pisali:

"Język C++ Szkoła programowania" Stephen Prata wyd.VI
"Język C++ Kompendium wiedzy" Bjarne Stroustrup wyd.IV
(chcąc kupić taniej poczekać na promocję w Helion lub poszukać w innych księgarniach) :D
Do tego sporo czasu, samozaparcia i systematyczności = SUKCES ;) ( u mnie to z tym różnie, :( więc doradzam co i jak :lol: )

Powodzenia i owocnej pracy.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
sig off ;(



Ostatnio edytowano 20 lut 2015, o 18:18 przez Waldek_jb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 18:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

mat3usz napisał(a):
Co ja co, ale języka obcego to się samemu nie da nauczyć

to jest moje zdanie, ja w rok nauczyłem sie rosyjskiego w stopniu komunikatywnym, bez jakiejkolwiek szkoły :D to zalezy tylko i wyłącznie od twojego podejścia i nauki oraz chęci ;) a teraz poszedł na warsztat japoński :P ale a propo szkól to sie zgodzę, na pewno jest to bardzo pomocne, a przedewszytkim osoba która wyłapie twoje błędy

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

ale i tak najlepszym sposobem nauki, jest wyjazd za granicę

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 18:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2015
Posty: 84
Pomógł: 6

kubiX01 napisał(a):
Chcę się nauczyć C żeby prościej byłoby mi prościej programować AVRy, a jakiś prosty program też chodzi w rachubę.


ja uważam że jeśli posiądziesz wiedzę zawartą w książce Mirka to nie ma możliwości żeby w ciągu 2 dni studiując co robi "printf()" i tym podobne nie dać sobie rady zaprogramować prostego programiku na komputerze...
ostatnio jednej osobie proponowałem żeby zaczęła pisać programy na komputerze zanim usiądzie do AVR (miał problemu ze składnią języka) z tego powodu że na komputerze można bardzo szybko podejrzeć co "widzi" komputer w danym miejscu.

Ale jak o tym myślałem NIC nie stoi na przeszkodzie żeby poprosić o pomoc (lub dołożyć nadludzkie wysiłki ;) ) żeby podłączyć i skonfigurować wyświetlacz lcd i pisać programy takie jak normalnie na "komputerze" a wyniki wyświetlać na lcd

bo co na samym początku robi się za pomocą programowania? liczysz silnie za pomocą pętli, bawisz się wskaźnikami (wskaźnik na wskaźnik jest piękną rzeczą) jedyne co to wpisywanie komunikatów może być problematyczne ale zrób sobie prostą klawiaturkę 8 przycisków i do przodu!!
takim sposobem możesz się nauczyć znacznie więcej a prawda jest taka że w przypadku szeroko pojętego "sprzętu" zwykle jest bardzo duży problem żeby zainicjować jakieś peryferia i zmusić do współpracy a reszta programu opiera się na kilku banalnych pętlach i kilku warunkach (jak temperatura jest za wysoka wyłącz grzejnik ...) natomiast w przypadku komputerów piszesz najczęściej program, który ma zrobić jakiś poważny algorytm którego celem najprawdopodobniej jest wyświetlić kilka pikseli na monitorze w postaci jakiegoś wyniku - po prostu te praktyki rzadko się pokrywają (jedyną częścią wspólną jest zrozumienie struktury itp.)
Zaznaczam że mówię to po ok 3-4 latach nauki programowania na komputery (w chyba już 6 językach programowania) i próbami rozpoczęcia programowania avr-ów od tych 3 lat ;) i jest to jedynie moje własne prywatne zdanie. Ale jak masz się uczyć "programowania" w kontekście pisania algorytmów to nie polecam języka C na początek, ja się uczyłem C++ na starcie i 95% ludzi obecnie startujących zaczyna naukę od tego języka ale jeśli rozumiesz jak Twój program ma działać to napiszesz to w każdym języku, nawet asemblerze. Kwestia tego jak długo to potrwa. Moim zdaniem jeśli chcesz się nauczyć "programować" zamiast "programować w C" to zacznij od Pythona - moim zdaniem jak nauczysz się poprawnego myślenia to język nie jest problemem (choć wkurza cały czas przełączanie się między językami) a na samym starcie język powinien jak najmniej przeszkadzać, wiem że ilość dostępnych materiałów do pythona i do C będzie nieporównywalna ale jeśli nie przeszkadza Ci bariera językowa spróbuj https://www.edx.org/course/introduction-computer-science-mitx-6-00-1x-0.

Moim zdaniem wejście za pomocą Pythona do programowania przedstawia najniższy koszt i nie wiem dlaczego zmusza się do zaczynania od języków które są "sztywne".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 18:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Też bardziej skłaniam się do nauki C++ ale jeśli proponujesz Pythona na start to zobaczę z czy go się je.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 21:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 111
Pomógł: 0

D_C napisał(a):
to jest moje zdanie, ja w rok nauczyłem sie rosyjskiego w stopniu komunikatywnym, bez jakiejkolwiek szkoły :D to zalezy tylko i wyłącznie od twojego podejścia i nauki oraz chęci ;) a teraz poszedł na warsztat japoński :P ale a propo szkól to sie zgodzę, na pewno jest to bardzo pomocne, a przedewszytkim osoba która wyłapie twoje błędy

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

ale i tak najlepszym sposobem nauki, jest wyjazd za granicę

Może należysz do tych wybitnie zdolnych językowo?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 22:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

zdziwił byś się :D

ale ok, koniec zaśmiecania tematu

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 22:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2013
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 3

Witam,
polecaliście: "Język C++ Szkoła programowania" Stephen Prata wyd.VI
Tutaj się nie wypowiem-książki nie posiadam, ale już miałem ja kupić do nauki C++ właśnie.

Odpuściłem sobie kupno (w tym momencie) bazując na opiniach ludzi, którzy kupili i przeczytali:
- podobno książka doskonała, ale jako dokumentacja dla zaawansowanych (ja chciałem zacząć !)
- dużo błędów w kodach źródłowych
Proszę o potwierdzenie przez osoby, które przez tę pozycję przebrnęły (na pewno rezasurmar)

Ja ze swej strony chciałem polecić:
"Thinking in C++ vol.1, vol.2"

Tutaj można zacząć od zera, są ćwiczenia, zadania, opublikowane rozwiązania.
Ceny podobne, ale...

Można ściągnąć legalnie, za darmo z kodami źródłowymi ze strony producenta:
http://www.mindviewinc.com/Books/

Tak, wiem jest w EN- po angielsku.

Jak mamy kasę - kupujemy PL,
a jak nie - (tak serio dziś bez znajomości angielskiego DUUUUŻO trudniej w informatyce i elektronice, choć da się ;-)) - uczymy się w ORIGINAL EN.

Naprawdę jestem patriotą (tak myślę), jednak w tych dziedzinach niektóre tłumaczenia bywają katastroficzne.
Przecież C, C++ to EN. Mnóstwo funkcji (skróty, słowa, itd jest EN)

Tytuł książki (moim zdaniem) nie jest przypadkowy:
Thinking-Myślenie, rozumowanie...

mały O.T. : Był taki film z Eastwoodem... więc Clint (Amerykanin) leciał ukradzionym myśliwcem (rosyjskim), gdzie była zaimplementowana funkcja rozpoznawania głosu (do sterowania m.in. odpalaniem rakiet, itp.)
Clint znał rosyjski, ale rakiet nie mógł odpalić... (wtedy pada znamienne zdanie: myśl po rosyjsku) ... i w końcu rakiety odpalił.

Zmierzam do tego, że czasami łatwiej uczyć się czegoś w oryginalnym języku ponieważ mimo wszystko bywa łatwiej.
Przykład? (1)
Jakiś czas temu kończyłem kurs cisco ccna w werski EN (bo w grupie Portugalczycy, jakiś program Erasmus).
Nasz prowadzący w jednym z egzaminów końcowych po złości (nasza mała niesubordynacja) zmienił język na PL...
To była MASAKRA...
Rzeczy, które były oczywiste w EN po polsku brzmiały obco, naprawdę uwierzcie analiza pytań to była zgroza.
Tutaj nie chodziło o jakieś błędne tłumaczenie, ale o ten INNY SPOSÓB MYŚLENIA

Przykład (2)
Kilka lat temu wysłano mnie na tygodniową delegację do Szwajcarii ( szef nie gadał w EN, więc padło na mnie - poleciałem sam)
Zawsze dołowały mnie osoby, które po liku miesiącach pobytu w Londynie zapominały języka polskiego, mówiąc zmienionym akcentem - myślałem sobie: "... ale snoby, nuworysze, itp. "
- moja ciocia do dziś zna kilkanaście podstawowych słów EN - ale mieszka w Kanadzie-dzielnica Jackowo (tutaj nie trzeba znać EN by żyć)
... a ja w tej Szwajcarii musiałem gadać TYLKO w EN technicznym, nie było żadnego Polaka.
Jakoś dałem radę.

EPILOG:
wracam nad ranem do domu, żona mnie pyta: jak było
a ja automatycznie mówię szykiem przestawnym (no wiecie na początku JA=I)
Po trzech zdaniach głupio mi się zrobiło. Nie próbowałem zaimponować żonie, po prosu myślałem inaczej...

Czemu piszę te pozorne brednie?
Czasami specyfika danego języka dostarcza pewne skróty myślowe, a tłumaczenie ich na inny język to:
- strata czasu
- przekłamania - trudności ze zrozumieniem

Autor książki: Bruce Eckel pisze o C++, facet jest bardzo zakorzeniony w open source, dlatego takie opcje publikacji.
Naprawdę nie reklamuję, ale gdy nie ma kasy, można TAK PRZYPADKIEM albo z konieczności wskoczyć na nieco inny poziom



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 23:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

avrski napisał(a):
Można ściągnąć legalnie, za darmo...


Na pewno nie są za darmo
http://mindview.net/Books/TICPP/ThinkingInCPP2e.html

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 23:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2013
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 3

sredni napisał(a):
avrski napisał(a):
Można ściągnąć legalnie, za darmo...


Na pewno nie są za darmo
http://mindview.net/Books/TICPP/ThinkingInCPP2e.html

Na pewno są za darmo w EN
nie wiem co masz na myśli, ale właśnie ściągnąłem i działa z mojego linku
Owszem wersje drukowane można TYLKO kupić, ale nie o tym pisałem.

Kliknij to:
http://www.mindviewinc.com/Books/downloads.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 20 lut 2015, o 23:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

avrski napisał(a):
Na pewno są za darmo w EN
nie wiem co masz na myśli, ale właśnie ściągnąłem i działa z mojego linku
Owszem wersje drukowane można TYLKO kupić, ale nie o tym pisałem.

Kliknij to:
http://www.mindviewinc.com/Books/downloads.html


Faktycznie,masz rację.Klikałem w nie ten link.Zwracam honor ;)
Pozdrawiam.

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 21 lut 2015, o 00:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2013
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 3

sredni napisał(a):
Faktycznie,masz rację.Klikałem w nie ten link.Zwracam honor ;)
Pozdrawiam.

Nie ma sprawy, "wziąłem na klatę"
Jak w komedii: "Pół żartem, pół serio" : -cyt: "nikt nie jest doskonały"
Każdy z nas się myli, ale nie każdy ma odwagę się do tego przyznać.

Również pozdrawiam

gdyby tak rezasurmar (przesłałem na PW) uzupełnił info w kontekście wątku o publikacji BY Prata byłaby pełna jasność



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 21 lut 2015, o 11:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

tak jak wpomniałem wyżej, korzystam z książki Praty o C++ i w moim odczuciu jest świetna, nie mam problemów z przyswajaniem wiedzy, książka jest jak najbardziej dla początkujących, a o samym C to również Prata i Grębosz

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 21 lut 2015, o 16:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

http://cpp0x.pl/ Nie wiem dlaczego poprzedni link został skasowany przez administratora. Czy coś nie tak?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 22 lut 2015, o 16:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Dzięki za wszelkie rady i propozycje, coś na pewno wybiorę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 26 lut 2015, o 10:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013
Posty: 62
Lokalizacja: Częstochowa
Pomógł: 5

Myślę, że należy rozróżnić C od C++ (i konsekwentnie książkę Praty do C i jego książkę do C++)

Jeżeli zwykłe C (z zamiarem pisania w przyszłości na mirkokontrolery), to proponuję książki
Stephen Prata "Język C. Szkoła programowania. Wyd. V"
K.N. King "Język C. Nowoczesne programowanie. Wydanie II"
tę pierwszą przeglądałem, drugą posiadam i jestem zadowolony.

Jeśli C++ (bardziej rozbudowane kontrolery lub PC) to dla początkujących polecam
Grębosz (od którego sam zaczynałem), ale tylko jeśli komuś przypada do gustu jego styl - jak dla mnie ok, taki mniej więcej "Mirkowy"
Bjarne Stroustrup "Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++" - to najbardziej podstawowa książka tego autora i traktuje nie tyle o C++, co o podstawach programowania w ogóle na przykładach w C++

"Thinking in C++ vol.1" czytałem i jest ok, ale moim zdaniem raczej nie dla początkujących.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauka C.
PostNapisane: 26 lut 2015, o 23:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

MrNew napisał(a):
Szkoda, że nie mam 18 lat...

Witaj w klubie :D

MrNew napisał(a):
...sięgnąłem znowu po Grębosza (książki jego posiadam), poezja, mówię poezja.

Ja także polecam.Przypadła mi do gustu właśnie dzięki stylowi Grębosza..Świetnym uzupełnieniem do książki,według mnie, jest video kurs C++ na http://www.miroslawzelent.pl Ja jednak wolę nazywać to poradnikami :)

MrNew napisał(a):
...poradniki i książki Mirka potraktuj jako punkt wyjścia

Tu się nie zgadzam. "Punk wyjścia... ?!" Książki Mirka to C na mikroklocki,od podstaw.Nie traktował bym tego jako punkt wyjścia.

MrNew napisał(a):
...dadzą ci one większą połowę...

Nie wiedziałem że jest większa połowa :shock:
To tak na rozluźnienie :) Spodobał mi się ten text :)

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO