Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2015, o 13:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Jeżeli się nie mylę, to konwerter w wygenerowanym pliku *.c niepotrzebnie umieszcza includa do mk_html.h

Kod:
#include <avr/io.h>
#include <avr/pgmspace.h>
#include <util/delay.h>
 
#include "mk_html.h"
#include "MK_USART/mkuart.h"



Pozdrawiam, Paweł

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No w tym akurat wypadku nie jest on taki konieczny bo nie ma zależnych od siebie funkcji itp ... ale dla porządku spokojnie może być, tym bardziej jak się coś zechce rozbudować ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Pod warunkiem, że pliki z konwertera zostaną zapisane pod nazwą mk_html.c oraz mk_html.h
W przeciwnym wypadku będzie błąd przy kompilacji.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Pod warunkiem, że pliki z konwertera zostaną zapisane pod nazwą mk_html.c oraz mk_html.h

No ale tak się dzieje przecież ... czy jakiś bug tam siedzi ? ... rzucę okiem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Nie do końca tak się dzieje, bo przy wyborze Save as w konwertereze można nadać dowolną nazwę zapisywanym plikom.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Witam,

Nie do końca tak się dzieje, bo przy wyborze Save as w konwertereze można nadać dowolną nazwę zapisywanym plikom.

Pozdrawiam, Paweł


Ok rzeczywiście był BUG ;) ale już poprawiony ... w kolejnej wersji będzie inkludowany poprawny plik ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

A ja mam jescze jedną sugestię skoro końwerter na tapecie.
Dodaj Mirku gdzieś info o znacznikach do wstawiania parametrów
Kod:
#@param1@#
lub może podlinkuj poradniki z YT, bo jak ktoś nie widział to nie będzie świadomy tej funkcjonalności.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

matw napisał(a):
A ja mam jescze jedną sugestię skoro końwerter na tapecie.
Dodaj Mirku gdzieś info o znacznikach do wstawiania parametrów
Kod:
#@param1@#
lub może podlinkuj poradniki z YT, bo jak ktoś nie widział to nie będzie świadomy tej funkcjonalności.

W sumie racja .... oczywiście podlinkuję ;) dobry hint - dzięki

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 14:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Mirku taka przydatność w pozbywaniu się niepotrzebnych znaków byłaby super jednak wiem ile to pracy i jak chce się wszystko wyłapać to jest to skomplikowane co do samego algorytmu. Dlatego posiedziałem chwilę i spróbowałem coś znaleźć co byłoby proste w implementacji i dawało dobre korzyści :D

Coś takiego wypłodziłem :P

Napisałem programik w Builderze (Delphi ti to samo więc prosto rozwiązanie przenieść), który właśnie takie wycinanie znaków robi. Na warsztat wziąłem bezpośrednio kod twojej strony www na AVRku :)

Jak widać na poniższym obrazku cała stronka ma 4 732 bajtów. Samo wycięcie znaków końca linii zmniejszyło ją o 336 bajtów.
Obrazek

Wycięcie niepotrzebnych znaków spacji, ale pozostawienie wszystkich potrzebnych to oszczędność 236 bajtów. Oczywiście algorytm jest banalnie prosty i zostało niewyciętych jeszcze 220 spacji z całego tekstu, przy czym te potrzebne spacje to jest większa część tej liczby 220.
Obrazek

Podsumowując usuwając spacje i znaki końca linii razem zyskujemy 662 bajty ze stronki liczącej na początku 4 732 bajtów. Według mnie to znacząca oszczędność dla AVRka :)
Tabulatorów w kodzie akurat nie było więc nie ma to w tym przypadku wpływu jednak w innych może mieć.
Obrazek

Dlatego wydaję mi się, że w prosty sposób możesz Mirku zastosować takie o to oczyszczanie kodu przed zamianą na liczby szesnastkowe.

Wystarczy użyć funkcji StringReplace:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Zwraca ona String, który może być użyty gdziekolwiek, u mnie akurat do RichEdita kopiuje rezultaty.

Może warto pomyśleć nad zastosowaniem tego bo proste, a daje jakieś korzyści :D
Jeżeli nie to nie ma oczywiście problemu hehe.
U mnie w sumie już konwerter działa więc od biedy mogę go se używać jednak to kłopot i niewygoda dodatkowe aplikacje stosować :>

Pozdrowionka

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 15:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Cytuj:
Zastanawiam się tylko nad jednym małym ficzerem, jeśli to możliwe oczywiście, a mianowicie usuwanie spacji, tabulacji czy nowej linii. Są one tak naprawdę niepotrzebne w C prawda? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Przy prostej stronce nie będzie to miało znaczenia, ale przy bardziej rozbudowanej powinno zaoszczędzić nam trochę pamięci flash. Czy dobrze kombinuję?


No i proszę! Normalnie mówisz (a raczej piszesz) i masz! A była to tylko luźna sugestia! :D
Nic dodać, nic ująć! forum.atnel.pl - to po prostu bajka!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 15:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu --> no i taką zespołową pracę to ja rozumiem ;) .... ok przetestowałem twój kod ale wycina niestety za dużo spacji :(

tzn jest oczywiście efekt super skrócenia, oszczędność, ale gdzieś z tekstu wyżyna czasem spację, gdzieś odstęp pomiędzy liniami tekstu mi się pozmniejszał w jakiejś tabelce .... a więc gdzieś coś jeszcze nieteges

mi ciężko to analizować bo jak wiesz nie czaję htmla więc za dużo nie wiem co można a czego nie rżnąć ...

co ciekawe twoja wyżynarka działa identycznie jak ta ze stronki: http://www.odditysoftware.com/page-webtools16.htm ;) ale o dziwo efekt po wyżynarce z tej stronki jest TAKI sam czyli też wycina czasem spacje niepotrzebnie ;) ... gdzieś jest jakiś babol w tym sposobie jednak

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

tzn gdy na tej stronce wybierzemy tylko wyżynarkę do spacji to ona robi dobrą robotę ale jeśli dodatkowo zaznaczymy wyżynarkę dla CRLF no to już efekt jest kiepski w niektórych przypadkach

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 15:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Myślę, że trzeba zrobić tak aby znaczniki zamykające były w tej samej linii co znaczniki otwierające.
Oryginał:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wynik:
Glowa strony. Cialo strony.

Teraz po konwersji:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Wynik:
Glowa strony.Cialo strony. //brakuje spacji

A powinno być tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W pierwszej konwersji wycina spację, a w drugiej już nie, czyli zgodnie z oryginalną wersją (bez konwersji).
Czyli wyświtli nam: Glowa strony. Cialo strony.

Może o to tutaj chodzi?
Pewnie to samo trzeba zrobić z innymi znacznikami takimi jak <table> </table> czy <div> </div> itd.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 15:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 41
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Pomógł: 0

W html'u to akurat nie ma znaczenia wszystkie znaczniki mogą być "ciurkiem". W znaczniku head natomiast nie wstawia się żadnego tekstu do wyświetlenia na stronie.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jeśli ma tekst ma być w dwóch liniach trzeba go podzielić przełamaniem lini br, czyli:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


lub umieścić w dwóch kontenerach div:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 15:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

No masz rację Mirku w przypadku twojej stronki to jak się wytnie znaczniki końca linii to odstępy tekstu na tym żółtym tle w tabelce na górze strony są troszeczkę mniejsze.

Usuwanie spacji jest też do kitu bo bardziej się przyglądając to jest wiele przypadków co usunie potrzebne spacje :(

Ale już mam inny algorytm co wydaje się działać :P Jeszcze przetestuję i zamieszczę :)

_________________
.



Ostatnio edytowano 25 lut 2015, o 16:28 przez misiulu, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 16:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Jeszcze przetestuję i zamieszczę

No to jak dojdziemy do takiej wersji co zadziała dobrze - to umieszczę też go w końwerterku ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 17:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Ok, to już wiadomo co i jak :D mniej więcej... :>

Ogólnie teraz jest z tego samego kodu co wcześniej oszczędności 610 bajtów do poprzednich 662 bajtów. Więc jest też całkiem super.

Obrazek

Problemy jakie powodowała poprzednia wersja to:

1. W htmlu często używaliśmy tekstu typu
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

W takim przypadku została usunięta spacja między "to" a "<span>" co w ostateczności wyświetlało "Moja ksywka toMisiulu."

2. Problemy w usuwaniu znaków za i przed ";" powodowały problemy ze znakami &#kod; np. niełamiące spacje, polskie litery i nietypowe znaczki jak i samymi średnikami w tekście. Te spacje powinny zostać w kodzie, a nie być usunięte.

Problemy, które zgłaszał Mirek, że po usunięciu znaczników końca linii znikały odstępy między wyrazami wynikają chyba raczej z niepoprawnego pisania kodu html, a nie błędnego działania konwerterów.

Mianowicie w oryginalnym kodzie jest tak:

Obrazek

Zaznaczony fragment na zielono wskazuje, że między "uc-Serwer www" są tylko znaczniki końca linii, a nie ma żadnej spacji!

Po usunięciu tych znaczników przez konwerter oczywiście otrzymujemy:

Obrazek

Co na stronie wygląda jakby nie było żadnej spacji bo faktycznie jej nie ma. Trzeba po prostu w tych miejscach chociaż jedną spację postawić.

Nie wiem czemu przeglądarki interpretują znaczniki końca linii jako spację, ale to chyba przypadek, że to tak działa. Po prostu nie powinno być tam odstępu podczas wyświetlania, tak jak nie ma faktycznie nowej linii... bo aby to uzyskać powinno niby się wstawić spację lub niełamiącą spację bo więcej niż jedna jest ignorowana oraz w przypadku nowej linii znacznik <br>. No ale jednak jest jak jest :P

Także Mirku kochany powstawiaj spację w kodzie swojej stronki (dosłownie w paru miejscach) i powinno już być ok w każdym konwerterze :)

Nowy algorytm jest nieelegancki i banalny :( Może ktoś potrafi bardziej optymalnie napisać :)

Konieczne jest najpierw usunięcie znaczników nowej linii, aby usuwanie spacji między znacznikami było skuteczne. Bo jeżeli się zrobi na odwrót to między znacznikami będą te znaczniki nowej linii i nie będą rozpoznawane :P

Na Mirka stronce maksymalny odstęp między znacznikami po usunięciu znaczników nowej linii wynosił 6 spacji. Także dając do 10 spacji to chyba jest wystarczające.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Podglądając źródło w firebugu co do kodu i wartości jest identycznie na stronkach przed i po konwersji, a wyświetla się inaczej. Może jak te brakujace spacje będą powstawiane w oryginalnym kodzie z procka to będzie ok :D ?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 18:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nadal problem misiulu ale już mówię dlaczego - chociaż dla mnie to też jest dziwne ... może rzuć okiem

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


zobacz jest sobie słowo

Licznik

i nie wiedzieć czemu jest za nim CRLF (bo zaczyna się nowa linia!) ... ale na stronie wyświetla się poprawnie, za to gdy wyrżniemy CRLF'y no to dzięki np temu znika tu spacja ! ... o co chodzi? .... ;) to przeglądarki zamieniają sobie CRLF'y na Spacje ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 18:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
i nie wiedzieć czemu jest za nim CRLF (bo zaczyna się nowa linia!) ... ale na stronie wyświetla się poprawnie, za to gdy wyrżniemy CRLF'y no to dzięki np temu znika tu spacja ! ... o co chodzi? .... ;) to przeglądarki zamieniają sobie CRLF'y na Spacje ?

Dokładnie tak!

Tak jak pisałem, nie wiem czemu one tak to interpretują. Jednak jak w tym edytorze ręcznie wstawisz sobie spację po "Licznik" lub już w nowej linii przed "odwiedzin" to będzie wszystko poprawnie niezależnie od tego czy jest tam nowa linia czy jej nie ma. Wyświetlać na stronie będzie się tak samo poprawnie.

Tylko wtedy jeżeli dodasz tę spację to będziesz mógł se w edytorze usunąć tę nową linię (entera) między Licznik i odwiedzin i dla przeglądarki dalej będzie bez zmian. Jeżeli jednak nie dostawisz tej spacji, a usuniesz entera to już na stronie wyświetlać się będzie bez spacji.

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

Ogólnie tworząc stronki w htmlu powinno się stosować entery do oddzielania wizualnie znaczników, a nie teksów w tych znacznikach.

Czyli np.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W powyższym przykładzie entery w edytorze są do oddzielenia wizualnego całych znaczników. Natomiast tekst w nich dobrze jest pisać ciągiem i wtedy nie zgubimy spacji nigdzie i jest pewność, że wszędzie będzie dobrze to interpretowane. Również po wycięciu znaczników nowej linii CR i LF.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 18:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 41
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Pomógł: 0

Dokładnie tak, a jak chce się uzyskać efekt entera trzeba wstawić znacznik <br>



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 18:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Ogólnie tworząc stronki w htmlu powinno się stosować

Ogólnie to w htmlu jest dużo zasad, które rzadko kto stosuje ... a tu mamy przykład, że to zrobił program, nie ja ;)

Jeśli miałbym przeglądać kod po jakimś programie albo w jakiejś wielkiej stronie i badać każdy enter i każdą spację czy znajduje się tam prawidłowo no to sam widzisz misiulu ... że nie jest to takie proste ...

szkoda bo ten przykład pokazuje że ten CRLF wziął się tam z kapelusza po prostu, a skoro tak to w innych stronkach może być też sporo takich "kapeluszy" :(

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Regss napisał(a):
Dokładnie tak, a jak chce się uzyskać efekt entera trzeba wstawić znacznik <br>

Ale ja tam wcale nie chciałem entera ;) ... absolutnie nie - to miała być jedna linia tekstu i program tak przygotował tą stronkę że plik html się prawidłowo wyświetla ... tyle że sam sobie tam wpierniczył CRLF (nie wiem po co?) ;) ... a i tak ja jako laik nie wiedziałem nawet o tym ... dopiero obecne rozważania ujawniły ten "haniebny" wyczyn ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 19:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2013
Posty: 56
Pomógł: 1

Zamiast dodatkowych spacji wewnątrz tabeli wykorzystaj atrybuty margin i padding



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 19:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Ogólnie to w htmlu jest dużo zasad, które rzadko kto stosuje ... a tu mamy przykład, że to zrobił program, nie ja ;)

Jeśli miałbym przeglądać kod po jakimś programie albo w jakiejś wielkiej stronie i badać każdy enter i każdą spację czy znajduje się tam prawidłowo no to sam widzisz misiulu ... że nie jest to takie proste ...

szkoda bo ten przykład pokazuje że ten CRLF wziął się tam z kapelusza po prostu, a skoro tak to w innych stronkach może być też sporo takich "kapeluszy" :(

Mówisz i masz :) jak się ludzie nie chcą słuchać ( i programy hehe) to udało się ładnie rozwiązać problem i zoptymalizować kod. Teraz powinno śmigać bez problemów :D

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Wynik to 601 bajtów zaoszczędzonych czyli 9 znaków mniej niż poprzednia wersja to pewnie te brakujące spacje :P

Sprawdź proszę czy teraz nie ma problemów.

------------------------ EDIT--------------------
Dodałem usuwanie tabulatorów bo przy wstawianiu kodu zapomniałem skopiować :D

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Sprawdź proszę czy teraz nie ma problemów.


Sprawdź poszę (inni użytkownicy również) ;) .... najświeższy build 30 ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

mirekk36 napisał(a):
gizmo5418 napisał(a):
Sądzę, że moduł został przełączony w tryb szybki , tzn UART Free-Frame ustawiony na 10 ms,

Poniekąd masz rację ale problem jest jeszcze nieco inny i odpowiedź padła już pod tym filmikiem na YT. Przypomnę ... chodzi o to, że przy wysyłaniu większej ilości danych przez RS232 w sposób ciągły (strumieniowy), nie wyrabia się bufor danych w module, dlatego trzeba co jakiś czas dać mu odetchnąć, (czyli żeby się nieco opróżnił) i dopiero wtedy pakować do niego kolejne dane. Na chwilę obecną piszę o tym na podstawie tylko doświadczeń własnych, doświadczeń empirycznych właśnie ;) ponieważ próba przesłania nagle 4 kb danych ciurkiem powoduje, że niestety gdzieś po środku urywają się one. A jeśli damy czas buforowi wewnętrznemu w module na opróżnianie się, to wtedy uda się spokojnie przesłać te przykładowe 4 kb ale też i o wiele więcej kb danych


Może rozwiązaniem tej niedogodności z jednoczesnym wyrzuceniem z kodu tego warunku z daleyami było by obniżenie prędkości UART z 115200 na np 9600 ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

OdeOn napisał(a):
Może rozwiązaniem tej niedogodności z jednoczesnym wyrzuceniem z kodu tego warunku z daleyami było by obniżenie prędkości UART z 115200 na np 9600 ?

Próbowałem identyczna sytuacja ... przy okazji próbowałem też 250000 bps - to samo

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

:D html2c converter działa super! Zajefajnie!
Remove spaces w/g mnie działa doskonale tzn. tak jak sobie wymarzyłem. :D
Dziękuję bardzo!

Tylko w HTML Preview nie wyświetla mi polskich znaków, zamiast nich są same kwadracki. No ale to nie jest chyba nawet warte uwagi!

Rewelacja!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Sprawdź poszę (inni użytkownicy również) ;) .... najświeższy build 30 ;)

ŁAAAŁ Mirku dziękuję za umieszczenie mnie w "modyfikacjach" :D nie spodziewałem się takiego zaszczytu, aż się pochwale mojej kobiecie, że mam swój mały odcisk w atnelowskich kodach :D :>

Kod bardzo ładnie i poprawnie się konwertuje. Przynajmniej co do wielkości podanej w pliku *.c :).

Nie mam niestety jeszcze modułu wifi, aby do końca przetestować wyświetlanie stronki, ale może ktoś zrobi taki test i pochwali się tutaj :)

Jedynie zauważyłem, że po kliknięciu "convert" z zaznaczoną opcją usuwania znaków kod po konwersji umieszcza się w pierwszym oknie, gdzie był kod przed konwersją i nie jest cały. Urywa się w pewnym momencie. Jednak już w pliku c jest właśnie poprawna wielkość podana w liczbie.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 21:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Tylko w HTML Preview nie wyświetla mi polskich znaków, zamiast nich są same kwadracki.

pewnie działasz na linuxie ?

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

misiulu napisał(a):
Jedynie zauważyłem, że po kliknięciu "convert" z zaznaczoną opcją usuwania znaków kod po konwersji umieszcza się w pierwszym oknie, gdzie był kod przed konwersją i nie jest cały. Urywa się w pewnym momencie.

To jest niestety bug tego komponentu którego używam do kolorowania składni ... ale tak jak sam widzisz działa poprawnie po konwersji

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
To jest niestety bug tego komponentu którego używam do kolorowania składni ... ale tak jak sam widzisz działa poprawnie po konwersji

To może w takim wypadku pozostawić nieskonwertowany tekst w pierwszym oknie. W sumie to chyba nie potrzebny nikomu taki ciąg znaków bo jest nieczytelny. A zmiany na bieżąco można wtedy wprowadzać i konwersja tak jakby będzie przebiegała w tle jak ktoś sobie życzy :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirekk36 napisał(a):
o jest niestety bug tego komponentu którego używam do kolorowania składni

tfuuu ... przepraszam, to był mój bug :( przyznaję się bez bicia ;)

musiałem wypuścić build 31 ;) teraz proszę zobaczyć - zmieniło się troszkę działanie ptaka ... na bardziej domyślne - proszę sprawdzić ;)

teraz już chyba jest ok ... mam nadzieję

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO