Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 11:59


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2015, o 16:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Witam wszystkich!

W oparciu o najnowsze wydanie GB postanowilem sprobowac swoich sil i polaczyc dwie radiowki RFM69CW. Obie pracuja na 868 MHz. Niestety pomimo moich najlepszych wysilkow nie udaje mi sie odebrac nic :/

Dodalem do kodu zrodlowego obsluge UART'a aby widziec na konsoli co sie dzieje

Obrazek

O ile wysylanie pakietow dziala - to odbieranie juz nie :/ Obie radiowki polaczone zostaly poprzez LVC125 do zestawow ATB

Obrazek


Jesli chodzi o kod do obslugi to uzywam domyslnej biblioteki z GB wyd II. Wprowadzilem drobniaste modyfikacje bo chce je przetestowac w najprostszej konfiguracji (pilot / odbiornik )

Obie inicjalizuje w ten sam sposob czyli wg GB jako najprostsza wersje bez adresowania urzadzen / sieci

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W petli while mam nastepujacy kod odpowiednio dla :

Nadajnik
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Odbiornik
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



No i gdyby nasz call back zostal wywolany to wtedy :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.





Ale niestety ten event nigdy sie nie odpala :( Ma moze ktos jakis pomysl jak sprawdzic co sie dzieje ?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 16:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RafPe napisał(a):
Obie radiowki polaczone zostaly poprzez LVC125 do zestawow ATB

A mógłbyś do testów zrobić dokładnie tak samo jak w książce ? tzn tak jak ja to testowałem ? czyli przestawić zestaw ATB na zasilanie 3,3V z przetwornicy ? przecież wtedy unikasz dodatkowych wpadek ze sprzętem ewentualnie ....

i tak jak mówiłem jak zadziała przykład z książki to już łatwiej będzie ci później szukać babola w swoim układzie/rozwiązaniu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 16:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Niestety pospieszylem sie z radoscia. W obecnej konfiguracji dostaje super smieciosy :(

Obrazek


Niestety nie mam na razie jak podlaczyc pod 3,3V z przetworniczki ;( wiec przez ta dzungle bede sie przebijal kiedy indziej :(

Obrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 17:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Tak troszkę obok tematu :).
Ładne płyteczki przejściówek Ci wyszły.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 19:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

mirekk36 napisał(a):
RafPe napisał(a):
Obie radiowki polaczone zostaly poprzez LVC125 do zestawow ATB

A mógłbyś do testów zrobić dokładnie tak samo jak w książce ? tzn tak jak ja to testowałem ? czyli przestawić zestaw ATB na zasilanie 3,3V z przetwornicy ? przecież wtedy unikasz dodatkowych wpadek ze sprzętem ewentualnie ....

i tak jak mówiłem jak zadziała przykład z książki to już łatwiej będzie ci później szukać babola w swoim układzie/rozwiązaniu


Mirku ,

wiec uruchomilem oba zestawy na 3,3V oraz dokonalem bezposredniego polaczenia modulow tak jak jest w GB wyd II. Wgralem wsad majac na uwadze odpowiednia czestotliwosc oraz zeby zmienic timeout dla kazdego nastepnego urzadzenia.

Niestety sytuacja wyglada tak samo jak wygladala :( brak komunikacji :/ .......

Obrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 20:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Czekaj czekaj, bo zgłupiałem.
Czy przestawiłeś zasilanie całego ATB (przetwornice) na 3,3V czy tylko RFM-y dostały 3,3V po "stabie" 3,3?
Jeśli ATB poszło na 5V, a RFM na 3,3V to możesz mieć problem :(.
A jeśli zasilasz ATB z 3,3V to weź zasilanie bezpośrednio z pinów pomiędzy przetworniczką a zasilaczem.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 20:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Przestawilem zworke kolo USB bo niestety nie mam czym zasililc przetwornicy :(

Obrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 20:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

HMMMM...
Jeśli dobrze analizuję schemat ATB to jest na tyle przemyślany, że zasilając poprzez USB nie powinieneś nic zepsuć (wydaje mi się, że nie powinno pójść 5V na sygnały 3,3V).
Ale ja i tak bym szybko wszystko odłączył i zwrócił się do Mirka.
Przepraszam, ale nie mam siły (chory jestem) analizować schematu ATB.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 20:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Jesli dobrze spojrzalem na uklad to to ustawienie powinno zapewnic 3,3V (zworka na zrodlo z USB oraz zworka na 3,3V) :) Ale i tak dzieki za uwagi!

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 20:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

RafPe napisał(a):
Jesli dobrze spojrzalem na uklad to to ustawienie powinno zapewnic 3,3V (zworka na zrodlo z USB oraz zworka na 3,3V) :) Ale i tak dzieki za uwagi!


Ale skąd to 3,3 bierze?
USB to 5V, ale ja może za wolno myślę patrząc na schemat (choroba robi swoje).

---
EDIT
No i zwróć uwagę na to co jest napisane w instrukcji do ATB.
Dobrze mówiłem odnośnie 3,3V pobieranego ze złącza przy karcie SD.
Podczas zasilania całego zestawu na 3,3 to po prostu nie działa, bo stabilizator nie zrobi 3,3 z podanego mu 3,3.
Tu jest nadzieja, że Ci RFM-y przeżyły.

--
Grzegorz...



Ostatnio edytowano 22 sty 2015, o 21:01 przez Grzegorz..., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 20:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RafPe napisał(a):
Przestawilem zworke kolo USB bo niestety nie mam czym zasililc przetwornicy :(

Obrazek


no dobrze i co ta zworka wg ciebie robi ? :(

przecież tutaj:
http://atnel.pl/atb-przejsciowka-usb-rs232.html

jest instrukcja do tej zworki i nawet animowany rysunek do czego ona jest .... służy TYLKO i wyłącznie do tego żeby na pinach FT232 były stany 3,3V ... wtedy gdy chcemy skorzystać np z samej przejściówki i do niej coś podłączyć , albo wtedy gdy cały zestaw zasilamy 3,3V z przetwornicy .... To jest świetna właściwość układów FT232 i w pełni wykorzystana w ATB

a tymczasem na tej fotce widać chociażby że zostawiłeś włączone zworki J6 i J7 .... co oznacza oczywiście niemałego ZONKA! ... bo procek zasilany jest +5V ! .... a do jego nóg Rx i Tx połączone są piny Tx i Rx przejściówki pracujące w standarcie 3,3V!!! (bo tak ustawiłeś niebieską zworką) czyli KICHA .... prąd zapierdziela sobie ... i tylko się modlić żeby albo nie sfajczyły się piny RX i TX w procku albo w przejściówce albo w obu

ale to nie koniec zonków :(

bo procek zasilony jest 5V .... jeśli więc podłączyłeś piny SPI procka w standardzie TTL do RFM69C którego zasiliłeś mam nadzieję 3,3V to znowu ta sama KICHA co wyżej - tylko się modlić żeby nie sfajczyły się piny SPI w procku albo w RFM albo w jednym i drugim :(

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

RafPe napisał(a):
Jesli dobrze spojrzalem na uklad to to ustawienie powinno zapewnic 3,3V (zworka na zrodlo z USB oraz zworka na 3,3V)


no dokładnie jak kolega wyżej pyta - skąd niby te 3,3V ? dokąd te 3,3V ? ... Rafał zajrzyj do noty układu FT232, zajrzyj na schemat ATB, zajrzyj do tej instrukcji z linku co podałem wyżej - i zobacz o co chodzi .... bo popełniasz duży błąd i to taki - że można pofajczyć parę rzeczy w ATB :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

No właśnie Mirku nie ma jak "pisanie równoległe" ;) tzn. to co politycy ćwiczą w mediach jako "mówienie równoległe".

Nie wysłałem kolejnego "edita" do mojego postu, bo by się tylko dublowało.
Mam jedynie nadzieję, że koledze przeżył chociaż ATB, bo co do RFM-ów wielkiej nadziei nie mam :(.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Dobra , to zeby w koncu zrobic to dobrze :) :
+ Na przetwornicy wlaczam zworke zeby bylo 3,3V
+ Ustawiam zworke zasilania na EXT
+ Przestawiam zworke dla FTDI zeby bylo 3,3V ?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RafPe napisał(a):
+ Na przetwornicy wlaczam zworke zeby bylo 3,3V
+ Ustawiam zworke zasilania na EXT
+ Przestawiam zworke dla FTDI zeby bylo 3,3V ?


o i teraz bardzo dobrze ;)

oczywiście podajesz +12V na gniazdo śrubowe obok przetwornicy. Wtedy procek będzie śmigał na 3,3V , z tego samego zasilania możesz zasilić RFM'y i spokojnie podłączyć je do SPI procka - wszystko będzie śmigać - jeśli chodzi o sprzęt

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

O ile wszystko przeżyło to chyba komplet (ostrzegam nie miałem czasu na analizy).

Mirku apel do Ciebie ;) - chyba trzeba zrobić procedury jak w lotnictwie.
Znaczy że krok po kroku i jak ominiesz jakiś punkt to BAAAAM.
Ja wiem, że to jest trudne ale "nieliniowe" korzystanie z instrukcji jest czasem trudne ;).

Dodam aby nie było nieporozumień - to był żart.

--
Grzegorz...

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

mirekk36 napisał(a):
RafPe napisał(a):
+ Na przetwornicy wlaczam zworke zeby bylo 3,3V
+ Ustawiam zworke zasilania na EXT
+ Przestawiam zworke dla FTDI zeby bylo 3,3V ?


o i teraz bardzo dobrze ;)

oczywiście podajesz +12V na gniazdo śrubowe obok przetwornicy. Wtedy procek będzie śmigał na 3,3V , z tego samego zasilania możesz zasilić RFM'y i spokojnie podłączyć je do SPI procka - wszystko będzie śmigać - jeśli chodzi o sprzęt


Jeśli przeżył...

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Grzegorz... napisał(a):
Mirku apel do Ciebie ;) - chyba trzeba zrobić procedury jak w lotnictwie.


Co do procedur to bym sie zgodzil :) ATB to jak profesjonalny Airbus 380 :) Ciekawe czy pacjent przezyl :)

mirekk36 napisał(a):
RafPe napisał(a):
(...) wszystko będzie śmigać - jeśli chodzi o sprzęt


Moge sobie jakos to sprawdzic ? :D Mozna sprobowac odczytac status register z RFMow jakis zeby za jednym zamachem sie upewnic ze dzialaja ? Bo na chwile obecna wykonalem te kroki :) czyli latam z 12v-> przetworniczka -> 3,3V , nastepnie wgralem wsad z GB i mruga mi ladnie dioda TimeOut'a na obu zestawach :) a niestety dioda DATA jak nie smigala tak nie smiga :(

Obrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RafPe napisał(a):
i mruga mi ladnie dioda TimeOut'a na obu zestawach

No ale jak tylko dioda Timeouta to chyba niedobrze - tzn brak komunikacji :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

mirekk36 napisał(a):
No ale jak tylko dioda Timeouta to chyba niedobrze - tzn brak komunikacji :(


:) Dobra czyli pewniaka juz mamy :) a moglbys mi podpowiedziec czy dla samych celow debugowania moge cos zrobic w kierunku ustalenia przyczyny ? Np czy uzycie funkcji "rfm69_status" jest jakims pomyslem ? Wg mnie pomoglo by mi to ustalic czy moduly RFM cos do ATB "przemawiaja" ?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 21:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a napisałem tam jakąś funkcję refm_status() ? ;) poważnie - nie pamiętam a nie mam GB przy sobie - jeśli tak no to po co pytać - lepiej od razu sprawdzić

jak nie ma to spróbować zapisać jakąś wartość do rejestru i odczytać

spróbować pomigać diodą LED na pinie procka - no przecież o takich rzeczach to już wiesz od dawna ... o debugerze na 1 diodzie LED

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 22:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Hey ,

Wiec sytuacja wyglada nastepujaco. Sprawdzilem note jakie ciekawe rejestry mozna odczytac z RFM69CW.

Korzystajac z noty dokonalem odczytu wersji urzadzenia (jako ze jest tylko READ) i udalo mi sie dokladnie odczytac domyslna wartosc no i sie zgadza :D

Nastepnie idac na latwizne odczytalem broadcast address i zapisalem inna wartoscia aby ponownie odczytac.

Ta operacja takze zakonczykla sie sukcesem w zwiazku z czym podejrzewam , ze SPI i radiowki same w sobie dzialaja ?!

Obrazek

Skoro to mamy ustalone to teraz nastepny krok :D Moje pytanie tutaj ... bo miganie dioda to jedno - oczywiscie moge to robic ... tylko bylbym wdzieczny za wskazowki w ktora strone isc w cdelu ustalenia dlaczego mnie to nie dziala :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 20:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Wiec kolejny dzien przeznaczony na starcie z RFM69CW :O

Wynik na moment obecny [ Rsdiowki ] 2 : 0 [ RafPe]

Obie radiowki polaczone jak na schemacie w ksiazce / wszystko lata po 3,3V

Na chwile obecna zapis / odczyt z rejestrow nie jest zadnym problemem. Pomimo tego komunikacja nie dziala :/

Sprawdzilem na analizatorze i widze odpowiedni zapis np danych do wyslania :O

Obrazek

Sprawdzilem tez sobie np stan FIFO przed i po wyslaniem pakietu i jest wg mnie odpowiedni

Obrazek

Wszelkie pomysly co moze byc nie "halo" mile widziane :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 21:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lip 2013
Posty: 9
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 1

Może przeoczyłem jakąś wypowiedź i będę się powtarzał, ale czy dobrze sprawdziłeś połączenia modułu z uC i zasilaniem.
Ja miałem podobny problem z komunikacją i wina leżała w połączeniach (dobry styk załatwił sprawę).
Po tych zbiegach komunikacja była ok nawet przez 5 pięter w betonowym wieżowcu.

pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 21:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

kropek napisał(a):
ale czy dobrze sprawdziłeś połączenia modułu z uC i zasilaniem


Oba moduly zasilane z ATB po zmianie na 3,3V calego ATB. Nie mam pod reka "miernika" wiec za jakosc tego zasilania nie dam sobie "lapek" uciac :D Ale jak bede w domu to sprawdze jeszcze raz wszystkie piny zasilajace.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 11:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Wiec wczoraj kontynuowalem swoje przygody z RFM69 i chyba w koncu zrobilem jakis postep. Jednak tutaj chcialem sie poradzic Was

+ Uzywajac rejestrow przed proba wyslania pakietu zrobilem remaping DI0 na "PacketSend" , dzieki czemu mam przerwanie generowane kiedy tylko wysle pakiet.

Teraz podlaczajac moduly (mam 2xATB i 2xmoduly RFM ) z tym samym wsadem tylko jeden modul generuje przerwanie , drugi zas calkowicie nie :/ Czy jest mozliwe aby modul byl czesciowo uszkodzony moimi poprzednimi zabawami z 5V/3,3V i reagowal na komendy zapisu/odczytu a czesciowo funkcjonalnosc zostala uszkodzona ?

Niestety dalsza czesc przez podlaczenie innego modulu bede mogl kontynuowac dopiero w przyszlym tygodniu bo juz mi sie moduly skonczyly pod reka :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 18:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Fajnie RafPe, że walczysz z tymi modułami :-) Mam nadzieje, że przeżyły Twoje eksperymenty.

Jestem w trakcie projektowania malutkiego zestawu uruchomieniowy z Atmegą32 i rfm-ami, aby uniknąć właśnie kłopotów sprzętowych.
Mam nadzieję, że niedługo powalczymy razem to będzie raźniej :D
Strasznie mnie temat interesuje, ale i trochę przeraża bo nigdy nie wykorzystywałem takich modułów, a pomysłów w głowie dziesiątki :lol:

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 19:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

MikieMan napisał(a):
Fajnie RafPe, że walczysz z tymi modułami :-) Mam nadzieje, że przeżyły Twoje eksperymenty.


Ja wlasnie mam cala siec w potrzebie tych radiowek :D zrobilem sobie juz 2 wersje modulow :O No i teraz walcze z kodem :/ Istnieje duze prawdopodobienstwo ze cos spierd!#@!#em :) dlatego chetnie poslucham jak komus innemu poszlo z uruchomieniem tych modulow

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 19:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Dołączyłbym do Was, bo mam 3 moduły RFM-69 kupione od Mirka, ale ostatnio taki zapiernicz, że cieszę się, że mogę pisać i czytać na forum (między innymi dokończyć akcję z rozdawaniem GB).
Podziwiałem już płytki - przejściówki RafPe i sam muszę się do tego ruszyć.
Kiedyś opisywałem jak chcę użyć RFM-ów 73, ale po przeczytaniu uwag Mirka i po zakupie GB HD zdecydowałem się na RFM-69.
Mój plan jest taki aby mieć sieć czujników temperatury (w każdym pomieszczeniu czujnik), które będą ją wyświetlać na OLED-ach i dodatkowo sterować ogrzewaniem otwierając odpowiednie zawory i włączając pompy.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 21:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ja mam 2x RFM-73 jeżeli jest taka potrzeba mogę dokonać prób ich komunikacji.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 21:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Dajesz :D chetnie poczytam o przygodach kogos innego

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 22:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Grzegorz... napisał(a):
Mój plan jest taki aby mieć sieć czujników temperatury (w każdym pomieszczeniu czujnik), które będą ją wyświetlać na OLED-ach i dodatkowo sterować ogrzewaniem otwierając odpowiednie zawory i włączając pompy.
Oooo to witam Kolegę w klubie :-)
Ja do jesieni mam ambitny plan (jak go nie wykonam to chyba płatnik rachunków za gaz mnie skróci o głowę :lol: ) zrobienia 18 termostatów z OLED-ami do sterowania właśnie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu. Mam wszędzie podłogówkę czyli będzie sterowanie siłownikami na rozdzielaczach i chciałbym mieć jedno "centrum dowodzenia" do podglądu temperatur we wszystkich pomieszczeniach i zmiany parametrów, aby nie latać po pokojach :mrgreen:

Prototyp już gotowy :D

Obrazek

Tylko jeszcze ręcznie wycięte okienko na wyświetlacz i ręcznie wiercone otwory, teraz mam już porządnego Proxxona i dobre frezy, tylko jeszcze precyzyjnego statywu i stołu brakuje ale i tak kolejne egzemplarze powinny być ładniejsze :)

Tak więc Koledzy jeszcze trochę i ja będę się mierzył z Mirkowymi modułami RFM69CW to i razem coś na pewno wypracjemy ;)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO