Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 20:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sty 2015, o 13:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jak moduł może sam sobie pobrać hasło i ustawienia routera WiFi?

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 13:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

Małe PCB zamiast stykówki. Super.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 14:08 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Hm, ostatnio Mirka oglądam jak jakiś serial telewizyjny. 8-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 14:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Hm, ostatnio Mirka oglądam jak jakiś serial telewizyjny. 8-)

uuuf no z tymi modułami FiFi to może wyjść niezła "niewolnica Izaura" :lol: czyli porządny brazylijski serial

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 14:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

A tam, ja to bym już chciał cały sezon obejrzeć :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 15:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

mirekk36 napisał(a):
Jaglarz napisał(a):
Hm, ostatnio Mirka oglądam jak jakiś serial telewizyjny. 8-)

uuuf no z tymi modułami FiFi to może wyjść niezła "niewolnica Izaura" :lol: czyli porządny brazylijski serial




Witam

Jak dla mnie wolał bym aby wszystkich poradników Mirka były tyle co "Moda Na Sukces" :lol:
Super się je ogląda no i przede wszystkim jakoś ta wiedza dobrze wchodzi do głowy.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 15:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

Wyjdę na malkontenta, jednak wypadałoby choć wspomnieć, że nie jest to ani nowy standard, ani tym bardziej bezpieczny.
Skala problemu jest nieporównywalnie większa niż w przypadku hasła do BT.
Nie bez powodu zaleca się całkowite wyłączenie WPS w routerze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 16:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Nie bez powodu zaleca się całkowite wyłączenie WPS w routerze.

Panie no to WYŁĄCZ sobie ;) ... a ja nie wyłączam i mam gdzieś zabezpieczenia ;) ... musisz zrozumieć - że to , że są ludzie którzy mają (przepraszam za określenie to na pewno nie złośliwie) ... zboczenie - na punkcie zabezpieczeń, hackingu i nie wiadomo czego ... to nie znaczy że nie ma innych ludzi.

A wystarczy zrozumieć taką prostą rzecz:

1. jak masz firmę albo inne ważne dane to stosuj zabezpieczenia na MAXA i to bez dwóch zdań
2. jak ktoś robi coś hobbystycznie albo jakieś jednorazowe projekty i od tego czy ktoś się włamie czy nie - NIE ZALEŻY niczyje życie ani dane ;) to daj że pan spokój

A wspomniałem w poradniku że to ani nowy standard ale też że się zmienia i KAŻDY może sobie o tym poczytać - doczytać.

Ja mam swój router sterujący amatorskimi zabawkami niezabezpieczony - zapraszam cię - wpadnij do mnie i się whakuj .... shakuj na maxa ten router, wyssaj wszystko z niego co się tylko da ... no po prostu zniszcz go ;) ....

zrobisz to ? .... odpowiem ci - nie zrobisz ..... dlaczego ? ... dlatego że to nie ma sensu - zgadłem ?

Tak już na poważnie mówiąc - ja rozumiem to zboczenie bo ono czasem bywa zawodowe i znam sporo ludzi - fajnych ludzi, którzy wręcz sami się do tego przyznają ... mówiąc mi też że nie mogą patrzeć - że ja albo inni nie zabezpieczmy się po uszy ;) .... ale na szczęście też rozumieją innych ... i o to tu chodzi

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 16:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@mirekk36
Spodziewałem się takiego stanowiska ;)
Skoro zakładasz, że każdy stworzy odseparowaną sieć do tego typu zabawek to ok, może rzeczywiście tak jest.
Mi by się nie chciało ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 16:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

#ciamciak# napisał(a):
Mi by się nie chciało

No ale widzisz - jednym się chce innym nie ;) tak już jesteśmy skonstruowani

ja bym sobie nie pozwolił na to żeby np sieć firmowa stała otworem albo nawet z włączonym WPS'em

za to ktoś kto się pierwszy raz styka z tymi zagadnieniami nawet nie wie do końca o czym my tu mówimy - a jeśli nie wie to na pewno też i domowy router stoi otworem - jak to większość dzisiejszych routerów domowych ;) ... no i jest to problem - jasna sprawa

tylko - że tematyka ZABEZPIECZEŃ w sieciach WIFI i nie tylko to ABSOLUTNIE CAŁKIEM oddzielny temat i gdyby chcieć go tu i teraz mieszać i opowiadać jak hakerzy się włamują przez WPS, przez Bluetooth i jeszcze milionem innych metod to ..... to co ???

to pomyśl - nie powstałby ten poradnik ... tylko trzeba byłoby opowiadać o tym dniami i nocami. W efekcie końcowym początkujący i tak by nic nie zrozumiał - bo skąd miałby poznać co to jest w ogóle WPS skoro wykładowca zacząłby od tego jak to można shakować, jakie to niebezpieczne i na końcu w ogóle by stwierdził że skoro to jest niebezpieczne to w ogóle nie będzie tego omawiał bo po co ?

a zatem REASUMUJĄC - tu się kłania panie kochany pewien plan dydaktyczny, pewna umiejętność przekazywania jakiejś tam wiedzy ale w taki sposób żeby dotrzeć do ludzi do tych początkujących - żeby oni NAJPIERW zrozumieli podstawy - a później to już każdy z nich (uwierz w ludzi) jak to pozna - to wręcz sam zacznie się interesować bezpieczeństwem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 16:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@mirekk36
No jak liczę, że dzięki temu wątkowi się zaczną interesować ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 17:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2013
Posty: 200
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 22

Widziałem w poradniku płytkę z przekaźnikami,a to pewnie oznacza że już niedługo będzie mowa o GPIO i PWM.Ja już powoli przymierzam się do zbudowania takiego elementu wykonawczego z przekaźnikami na płytce uniwersalnej.Pan Mirek jeszcze pewnie omówi sposób ich podłączenia do modułu,więc wszyscy spokojnie na to poczekajmy:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 18:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Kurcze Panowie. Kto chce WPS to się cieszy a kto nie, to nie korzysta. Proste. Jak dla mnie to ciekawe rozwiązanie. Sam używam WPA2 ale wypróbuję, bo mam. Dzięki za poradnik.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@icer_cmg
WPS to tylko metoda pozyskiwania kluczy.
Jak to włączysz, to dalej będziesz miał np. WPA2, tyle że z dziurą przez którą będzie można ten klucz wykraść ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Aj tam aj tam. Ja miałem rok czasu niezabezpieczoną sieć w domu i nikt się nie włamał i było ok.

Oczywiście teraz już mam bo mój ruter się burzy jak nie włączę zabezpieczeń.

U mnie WPS w ATNEL WIFI działa znakomicie . Ruter d-link DWR-116 wszystko śmiga aż miło . Niesamowicie mi się podoba ta funkcja.
Ach a mam już fajny projekt w planach na tym module.
Mam zamiar zbudować urządzenie mobilne podobne trochę do telefonu komórkowego które będzie sterowało mi pewnymi funkcjami w aucie takimi jak :
-centralny zamek
-ogrzewanie postojowe
-kontrola napięcia akumulatora
- elektryczne szyby
-kontrola temperatury wewn./zewn
-kontrola spalania
Wiecie taki mobilny komputer pokładowy. Co jeszcze ten mój pilocik że tak go nazwę będzie sterował systemem inteligentnego domu który będzie w myślę w niedługim czasie przezemnie zbudowany oczywiście na tych modułach.


Ogólnie nie mogę się doczekać kolejnych poradników na temat ATNEL WIFI a szczególnie o programowaniu.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

driver0207 napisał(a):
Aj tam aj tam. Ja miałem rok czasu niezabezpieczoną sieć w domu i nikt się nie włamał i było ok.

Bo po każdym włamaniu zostają tylko zgliszcza i las krzyży ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011
Posty: 232
Lokalizacja: Pisz
Pomógł: 2

Nie chcę dolewać oliwy do ognia ale panowie #ciamciak# i Mirek chyba się nie zrozumieli :) Według mojego myślenia i doświadczenia, wyłączenie funkcji WPS w routerze wcale nie ujmuje bezpieczeństwa sieci. A to dlatego iż WPS jest to metoda, wymiany informacji na temat dostępu do sieci WiFi między punktem dostępowym a klientem. Włączając funkcję WPS np. w routerze i tak musimy skonfigurować menu odpowiedzialne za bezpieczeństwo, czyli dotyczące szyfrowania WEP, WPA czy WPA2. No i na odwrót wyłączając WPS a mając skonfigurowane menu dotyczące szyfrowania nadal mamy zabezpieczoną sieć szyfrowaniem WEP czy WPA. Pozbawiamy się tylko wygody bo wtedy wszystkie dane czyli klucz itp. musimy wklepać ręcznie, O czym Mirek mówi w poradniku.
Co do samego działania funkcji WPS to też kiedyś miałem takie przypadki że komputery nie chciały się łączyć. Osobiście uważam że fajnie że moduł Atnel posiada tą funkcję bo dodaje mu to funkcjonalności i łatwości w użytkowaniu i poradnik o tym musiał być :)
Na koniec, co niektórym pewnie się narażę i powiem że według mnie funkcja WPS nawet zmniejsza bezpieczeństwo. Bo co będzie jeśli przechwycimy taki dialog między routerem a klientem?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:51 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Rafciu napisał(a):
że według mnie funkcja WPS nawet zmniejsza bezpieczeństwo. Bo co będzie jeśli przechwycimy taki dialog między routerem a klientem?


Bardzo fajny sposób na zdobycie hasła do ruterów :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@Rafciu
Włączając funkcję WPS, niema już znaczenia czy używasz WPA2, czy czegokolwiek innego.
Bo wystarczy że zbrutujesz 4 (cztery!!!) cyfry hasła WPS z ośmiu, a router sam wyśle ci hasło WPA2, choćby nie wiem jak skomplikowane nie było.

W ostatnich dwóch zdaniach dobrze kombinujesz ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2014
Posty: 243
Pomógł: 9

Super poradniki, ale oczekiwanie na te dotyczące programowania już mnie na skraj załamania nerwowego doprowadzają. Te czekanie i budowanie napięcia jest gorsze niż w filmach z USA :)

_________________
http://www.ate-zbaszyn.eu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

Panie Mirku - Mam pytanie dotyczące funkcjonalności WPS. Rozumiem że oprócz metody z przyciskiem (zestawieniem połączenia przy jego pomocy) istnieje również druga alternatywna metoda (nie omówiona w poradniku) umożliwiająca to samo ale przy pomocy komendy: "AT+WPS" (portem szeregowym i terminalem - a w efekcie końcowym np. programowo naszym mikrokontrolerem). Tak mi sugeruje opis komendy znajdujący się w instrukcji użytkownika modułu ATNEL-WIFI.
Jeśli się mylę to proszę popraw mnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie - żeby dojść do programowania - czyli do kulminacji - trzeba najpierw obejrzeć wstęp ;) ... nie ma że boli ... tzn można nie oglądać - tylko poczekać na kulminację to też nie problem

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

andrzej381 napisał(a):
Panie Mirku - Mam pytanie dotyczące funkcjonalności WPS. Rozumiem że oprócz metody z przyciskiem (zestawieniem połączenia przy jego pomocy) istnieje również druga alternatywna metoda (nie omówiona w poradniku) umożliwiająca to samo ale przy pomocy komendy: "AT+WPS" (portem szeregowym i terminalem - a w efekcie końcowym np. programowo naszym mikrokontrolerem). Tak mi sugeruje opis komendy znajdujący się w instrukcji użytkownika modułu ATNEL-WIFI.
Jeśli się mylę to proszę popraw mnie.


Oczywiście, że istnieje druga metoda - czyli programowa ... ale zobacz jak działają moje poradniki ....

.... idę i odpalam tylko spłonki, a granaty pomysłów i dalszej wiedzy już same wybuchają ludziom w głowach ...

czasem wystarczy dobrze zainicjować i wywołać reakcję łańcuchową ....

Tymczasem gdybym się skupił (jak pisałem wcześniej) na jakimś chorobliwym zabezpieczaniu się przed hackerami to poradniki skończyłyby się na tym, że powiedziałbym:

1. wyrzućcie wszystkie moduły WiFi
2. wyrzućcie wszystkie moduły Bluetooth
3. wyrzućcie wszystkie windowsy
4. wyrzućcie wszystkie telefony z androidem
5. wyrzućcie ....
.....
n. wyrzućcie ......

bo do przyjdzie do was groźny haker i metodą bruteforce albo metodą xxx albo metodą yyy wam się whakuje - i jak to mawia kolega #ciamciak# zostaną jakieś tam krzyże i pożoga ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

Coś czuję że wystąpię w następnym odcinku ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

#ciamciak# napisał(a):
Coś czuję że wystąpię w następnym odcinku ;)

Na początek przepraszam za offtop, ale chcę tylko się dowiedzieć pewnej rzeczy.
Żeby ktoś się dostał do Rutera do przez WPS, to z tego co wywnioskowałem to trzeba NACISNĄĆ KLAWISZ NA ROUTERZE.
W jaki sposób więc ktoś może się włamać przexz WPSa skora mamy router w domu?
Chyba nie naśle jakiejś mechanicznej pszczoły, która usiądzie na klawiszu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:44 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

W filmie lektor Tomasz Knapik przeczyta:

"i nie bójcie się jak to sugerował na forum kolega Ciamciak..." :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@xamrex
Jak znasz/odgadniesz klucz, to przycisk nie potrzebny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2013
Posty: 200
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 22

Ja najbardziej czekam na zakładkę UDP czyli GPIO załączanie przekazników(obmyślam już temat na płytce uniwersalnej) i PWM.Dziś kupiłem do tego taśmę led rgb itd.No i coś o sterowaniu ze smartfona.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

#ciamciak# napisał(a):
Coś czuję że wystąpię w następnym odcinku

Jeśli zaproponujesz jakiś interesujący wątek to czemu nie ;) ? ... Napisz coś ciekawego, podziel się jakąś fajną wiedzą ... chętnie o tym wspomnę jeśli i ty uznasz to za stosowne.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Jaglarz napisał(a):
W filmie lektor Tomasz Knapik przeczyta:

Sugerujesz żeby zaprosić Tomka ? :lol:

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

#ciamciak# napisał(a):
@xamrex
Jak znasz/odgadniesz klucz, to przycisk nie potrzebny.

No widzisz xarmex ? ... na każde pytanie można tak odpowiedzieć ;) czyli ty pytasz o gruszki a kolega #ciamciak# pisze o wierzbie .... no i masz babo placek ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@mirekk36
Pomysł: Tomasz Knapik jako lektor do wersji angielskiej ;)

A czemu o wierzbie?
Odgadnięcie 4 cyfr to nie jest jakiś wielki wyczyn.



Ostatnio edytowano 3 sty 2015, o 20:56 przez ciamciak, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

Kurcze, bo ja byłem niedoinformowany.
Teraz już wiem,
WPS umożliwia 2 metody konfiguracji
-Przez przycisk(co wg.mnie jest bezpieczne)
-Przez PIN (no i to w sumie nie jest do końca bezpieczne)

Tak czy siak, niezły offtop się zrobił ;-)

Czekam na kolejne poradniki ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO