Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 kwi 2024, o 13:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 13:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014
Posty: 52
Pomógł: 0

Witam wszystkich.

Tym razem chciałbym wylać trochę żółci. Otóż wczoraj wyzerowałem całkowicie mojego laptka, ponieważ zaczął strasznie wolno chodzić. Podejrzewałem nieznane wirusy. Więc na wszelki wypadek wykonałem totalny format. Komputerek stary i nie miał płytki ze sterownikami. Efekt skasowałem wszystko z driverami. Pomyślałem, że ściągnę sobie z internetu. I tu jest powód do frustracji: Wpisując nazwę sterownika, wyświetla się kilkaset odnośników, ale oferują "pomocniki" do ściągnięcia, albo skanery oprogramowania oczywiście po zeskanowaniu próba pobrania sterownika kończy się żądaniem zapłaty.

W sumie dlaczego mam płacić za jednorazową usługę kilkadziesiąt US$, w dodatku, gdy potrzebne mi są raptem 3 (słownie trzy sterowniki). Już tego nie ogarniam, może jestem już za stary, w każdym razie nie podobają mi się praktyki żądania zapłaty za sterowniki, które są darmowo udostępniane przez producentów sprzętu. Już nie wspomnę o doklejaniu do loaderów wszelkiej maści programów szpiegujących czy też złośliwego oprogramowania.
Nie jestem paranoikiem ale po godzinnej sesji wyszukiwania sterowników wychwyciłem ponad 20 różnej maści skryptów, programików czy też nakładek na przeglądarkę.

To tyle, pewnie nie jestem w tym osamotniony, ale na razie nie ma na to sposobu.

Z poważaniem dla wszystkich M.K.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 14:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2013
Posty: 26
Pomógł: 2

Bo sterowniki ściąga się ze strony PRODUCENTA a nie szuka po omacku w necie. Jeśli znamy producenta podzespołów np chipset z intela to nożna ściągnąć tez bezpośrednio z jego strony. Moim zdaniem nikt rozsądny nie ściąga sterowników z nieznanych źródeł. One ( te stery) pracują w trybie często w trybie jądra i żadne antywirusy nie mają do niech dostępu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 14:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

Niestety, dzisiejszy internet to już nie to samo miejsce co kiedyś. Teraz trzeba trzepać kasę, za coś, co powinno by darmowe.
Jeśli chodzi o producentów, to rzadko który ma jeszcze sterowniki dla WIN9x np.
Inna sprawa - żeby ściągnąć sterowniki, to trzeba się rejestrować czy inne ch*je-muje. Nie wystarczy tylko click na link i się ssie? Po co, lepiej utrudnić i wkurzać usera. Tak, tego samego, który kupił sprzęt za grubą kasę. No ale skoro mu utrudnimy to może stwierdzi ze sprzęt jest już stary i kupi nowy?
Nie wiem jak wy, ale ja już lecę po nówkę... -_-'

Ale Poczciwy kolega ma rację - nikt rozsądny nie ściąga sterowników nie wiadomo skąd.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 14:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Kilka dni temu instalowałem sterowniki poczciwego HP DesignJet430. Próżno szukać w normalnej linkowni tego sterownika na stronie producenta. NIE MA !!!. Po dwóch godzinach udało mi się poprzez jakieś dziwne linki pośrednie na około. Oczywiście ze strony producenta ale do tych sterowników nie prowadzą żadne linki wyszukiwarki HP. Stąd mnożą się różnej maści "pomagacze" bo producent nie jest zainteresowany wspieraniem swoich produktów starszej generacji.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 17:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014
Posty: 52
Pomógł: 0

No to "se" ponarzekałem :lol: Zgadzam się, trzeba uważać skąd pobieramy pliki. Kiedy kilka lat temu ... Ech szkoda gadać Łza się w oku kręci. Człekowi rozmieniającemu 7 dychę trudno pojąć gdzie są granice przyzwoitości. Dzięki za zainteresowanie ;) .

M. K.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 17:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Niedawno też przechodziłem świeżą instalkę na moim lapku, bo kupiłem go bez systemu i gdyby nie to, że mam trochę doświadczenia, bo od lat każdy swój komputer (i kilku znajomych) konfigurowałem osobiście to jestem przekonany, że przeciętny Kowalski wyłoży się już na etapie ściągania właśnie sterowników. Kiedy wszedłem na stronę producenta to do mojego lapka była cała litania do ściągnięcia tylko, okazało się, że jest on w kilku wersjach i to JA musiałem jakimś cudem wyczaić który ster będzie najlepszy... uprzedzając pytania - dołączona instrukcja nie była tak szczegółowa jak można by się spodziewać i nie wszystkie komponenty były w niej uwzględnione.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 19:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

miremeryt napisał(a):
(...)Nie jestem paranoikiem ale po godzinnej sesji wyszukiwania sterowników wychwyciłem ponad 20 różnej maści skryptów, programików czy też nakładek na przeglądarkę.(...)

Paranoikiem nie jesteś, ale cierpliwością też nie grzeszysz.. ;) Godzinka szukania, to w sumie niewiele.

Tutaj masz stronkę z driver'ami, gdzie nie trzeba ściągać żadnego g...a z sieci. Acha, PATRZ W CO klikasz, bo ta stronka -owszem- reklamy też ma, ale same się nie ściągną i nie zainstalują. W każdym razie nie klikaj w żadne tam "check automatically" itp., tylko ten link, na niebiesko (chyba będzie na niebiesko), potem przeniesie do stronki dalej gdzie trzeba poprawnie wklepać kod autoryzacyjny (tzw. captcha code), że nie jesteś botem ani złym hakerem :lol:

Jakbyś dalej nie mógł znaleźć, to zajrzyj od dołu laptopa i przepisz co tam napisane (dane nt. producenta, modelu, itp.). Jak będę miał chwilę więcej czasu to postaram się poszukać.

Podziękowania w postaci kliknięcia na "pomógł" mile widziane. ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO