Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 11:57


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 11:13 

Pomógł: 0

Widzisz o tym, że to wynika z systemu kontroli wersji to się dopiero od ciebie dowiaduje, wiec ja odpuszczam sobie zabawę pod eclipse z gitem. To co Sun napisał w temacie na temat svn to:
SunRiver napisał(a):
to wszystko co się da wyświetlić: jest jeszcze version tracker , ale nie uruchamiałem serwera svn wiec opcja u mnie nie dostępna
nic więcej na temat kontroli wersji w kontekście mojego pytania nie ma. Gita jako takiego znam ale jakoś nie mam serca kopać się z tym i z eclipse aby uzyskac w komentarzu pliku.c te informacje o których pisałem. Ale hmm coś mi się wydaje że w 2012 roku jak temat się zaczął nikt słowkiem nie pisnął ze to jest git czy inny system kontroli wersji. Wychodziło mi na to ze da się prościej i inaczej. Ale w sumie dla mnie to tylko ciekawostka, a przy okazji przekonuję się po raz kolejny ze jednak eclipse to nie dla mnie ;) (w sensie grzebania w ustawieniach).
Dzięki za poświęcony czas, ja pasuję.
Aby zadać takie pytanie jak poniżej
mokrowski napisał(a):
Stąd widzisz że gdyby pytanie brzmiało: Mam Eclipse Luna oraz system kontroli wersji Git wraz z wtyczkami X, Y, Z i po wykonaniu Q nie mogę uzyskać W. Jak to zrobić?
to jednak trzeba wiedzieć więcej niż przeciętny zjadacz chleba tzn. eclipse ;) , a to by oznaczało ze taki klient wie jak to zrobić (tzn. wie to o co pytałem w pierwszym poście) tylko nie wie czemu mu to nie działa. Ja zadałem pytanie takie: "widzę coś co bym chciał mieć u siebie i jak to zrobić bo nie mam pojęcia" i po prostu z wszystkich powyższych odpowiedzi dalej nie wiem ;)
Ale dla mnie to już temat zamknięty. Dzięki.



Ostatnio edytowano 15 wrz 2014, o 11:21 przez wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 11:23 

Pomógł: 0

No widzisz robiłem edycje postu jak akurat pisałeś odpowiedź i przytoczyłem ten sam fragment, i po mojemu jakoś z niego nie wynikało żeby mieć koniecznie svn aby uzyskać efekt o który pytałem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 22:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2013
Posty: 43
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 2

Ja temat wywołam :) ... myślę sobie, że fajnie by było mieć takie info jak Sunriver :D (cit) choćby po to, że jak po czasie otwiera się projekt, a jest ich wiele to nie ma potrzeby sprawdzania przez menu na jaki uC był stworzony... itd itd

W każdym razie nie będę pytał jak to zrobić, bo to magia dla mnie :P ino i brak wiedzy nie pozwala mi postawić jasno pytania hahaha

Niet gotowiec, niet radosc z takiego dobrodziejstwa ...

_________________
Skajpaj: Zbyszek_1976



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 22:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 155
Lokalizacja: PL, DE, UK, IRL
Pomógł: 3

No właśnie o takie info też mi chodziło, nie jakieś wersjonowanie, odwoływanie się do Git'a SVN, czy czegokolwiek innego, tylko toolchain, środowisko programowania, wersja pluginu AVR, jakie taktowanie uC i jaki procek, może też wersja AVRdude. szczerze mówiąc chyba dalej nie wiem jak to zrobić.. ale może już za dużo pracy na dziś.. (i piw ;-) )



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 08:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

panowie - a może to: post95626.html#p95626 będzie jakimś ekwiwalentem / substytutem ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 10:47 

Pomógł: 0

Super - jakiś krok już jest ;) i z pewnością pożyteczny dla wszystkich korzystających z Eclipse - ja po prostu z ciekawości chciałem wiedzieć jak można w eclipse zdefiniować takie informacje jak miał Sun ale no widać, że nie udało się tego tematu w dobrym kierunku pociągnąć i zakończyć. Ale to może kolegom wystarczyć :)
Może jeszcze info o kompilatorze, IDE itp.?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 11:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wojtek napisał(a):
Może jeszcze info o kompilatorze, IDE itp.?


Ciężko mi znaleźć jak na razie tych informacji w plikach Eclipse ... tak wprost

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2014, o 11:21 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Ciężko mi znaleźć jak na razie tych informacji w plikach Eclipse ... tak wprost

Spodziewam się, że ciężko, mnie tez się nie udało, a i po to ten temat tu właśnie był aby do tego dojść ;)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2014, o 03:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2013
Posty: 43
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 2

mirekk36 napisał(a):
panowie - a może to: post95626.html#p95626 będzie jakimś ekwiwalentem / substytutem ? ;)


Mirek usiadł, napisał i pomógł wszystkim nam, oraz potomnym bezinteresownie !!!

Szacun !!!
Dziękuję :D

zbędne zaczepki usunąłem, wystarczy już tego dorzucania do pieca rezasurmar

_________________
Skajpaj: Zbyszek_1976



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO