Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 17:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sie 2014, o 00:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2013
Posty: 126
Pomógł: 0

Witam

Chciałbym swój (po części) kod udostępnić na github-ie. Lepiej mi się będzie pracowało jak będę miał kod w systemie kontroli wersji. Wole jednak się spytać, ponieważ w kodzie tym, część jest zaczerpnięta z książki. Czy mogę ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 08:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

z tego co wiem to pliki źródłowe main.c można udostępnić, ale bibliotek Mirka nie można ;)

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 08:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ukasz napisał(a):
Chciałbym swój (po części) kod udostępnić


co za problem udostępniać swój kod ?

ale co za pomysł udostępniać cudzy kod ?

co masz konkretnie na myśli ? - bo jeśli to co kolega wyżej mówi to ok - czyli np własny kod z main.c (jeśli chodzi o przykłady z książki) ... Jeśli masz jednak na myśli udostępnianie kodów bibliotek zawartych w książce - to jeszcze raz zapytam - skąd taki pomysł ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 09:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Witam.
A ja zadam koledze ukasz-owi przewrotne pytanie dlaczego github?
Skoro przygotowałeś jakiś fajny projekt, którym chcesz podzielić się z "całym Światem" to może zaprezentuj go właśnie na tym forum, gdzie chętnie wszyscy się od siebie uczymy i myślę, że zdecydowana większość z nas ma książki Pana Mirka, więc wystarczy jeśli zaprezentujesz tylko swój własny kod.

Jeśli zamieszczenie na github'ie wynika z łatwości udostępniania i pobierania kodu przez innych to myślę, że właśnie zamieszczenie Twojego kodu na forum.atnel.pl jest równie wygodne, a przede wszystkim podając link do furum mógłbyś w ten sposób trochę wspomóc Pana Mirka za wspaniałe poradniki video i zareklamować zarówno forum jak i sklep ATNEL.

I tak na koniec to Twoje pytanie brzmi trochę tak, jakbyś kupił w sklepie film na DVD, zrobił swoją okładkę i np. dołożył swoje napisy i potem zwrócił się do producenta czy możesz w takiej formie film udostępnić w sieci?

Myślę, że inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby pytanie dotyczyło udostępnienia pliku HEX, który wygenerowany został przy pomocy bibliotek Pana Mirka.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 13:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2013
Posty: 126
Pomógł: 0

Mój i "nie mój" kod jest <za tą wstawkę kolega zarobił warna> SunRiver

MikieMan napisał(a):
A ja zadam koledze ukasz-owi przewrotne pytanie dlaczego github?
Skoro przygotowałeś jakiś fajny projekt, którym chcesz podzielić się z "całym Światem" to może zaprezentuj go właśnie na tym forum, gdzie chętnie wszyscy się od siebie uczymy i myślę, że zdecydowana większość z nas ma książki Pana Mirka, więc wystarczy jeśli zaprezentujesz tylko swój własny kod.

To odpowiem trochę pokrętnie. Czy jest jakaś strona na której są biblioteki forumowiczów ? Bądź też biblioteki przygotowane wspólnie ? Chodzi mi o taką stronę/repozytorium na której będą wrzucane przykłady. Nie wiem czy Pan Mirek planuje (chociaż wiele razy w poradnikach wspominał) tworzenie bibliotek z których będzie mogło korzystać wiele osób. Jeżeli tak to nie wyobrażam sobie wrzucania tych plików na forum. Po to są systemy kontroli wersji. Pomijam jaki konkretnie. Jest to szczegół.

mirekk36 napisał(a):
Jeśli masz jednak na myśli udostępnianie kodów bibliotek zawartych w książce - to jeszcze raz zapytam - skąd taki pomysł ?

Z głowy. Nie jest to jednak kod w 100% copy paste.

Nie zrozumcie mnie źle. Jestem gorącym zwolennikiem udostępniania kodu. Nie mówię, że Pan Mirek w ogóle tego nie robi. Robi. I chwała mu za to. Rozumiem też, że kod z książek jest objęty jego prawami autorskimi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 13:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ukasz napisał(a):
Jestem gorącym zwolennikiem udostępniania kodu


To udostępniaj swój oryginalny kod .... a nie cudzy - to jest dosyć proste. Bo wielu jest na świecie gorących zwolenników udostępniania cudzego kodu ....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

ukasz napisał(a):
Rozumiem też, że kod z książek jest objęty jego prawami autorskimi.


Skoro rozumiesz to skąd ten wątek i pomysł ? tylko nie pisz już proszę, że "z głowy" bo to widać .... Przemyśl to na spokojnie i zastanów się czy dobrze rozumiesz prawa autorskie czy tak troszkę "nie za bardzo" ? Bo jeśli ktoś rozumie prawa autorskie to nie zadaje pytania w ogóle czy może udostępniać wszystkim cudzy kod.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 13:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

W razie pytania za co ostrzeżenie // ... za udostępnienie bibliotek z książki ... w linku....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 13:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
W razie pytania za co ostrzeżenie // ... za udostępnienie bibliotek z książki ... w linku....


A ja już skasowałem tamten plik i po raz OSTATNI proszę kolegę o dzielenie się za FREE z innymi ale owocami SWOJEJ pracy - a nie cudzej ..... A także o ponowne sprawdzenie co to znaczy "prawa autorskie" bo tu się chyba koledze już pomyliło sporo rzeczy od tego FREE

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 14:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2013
Posty: 126
Pomógł: 0

Ok. Przyjąłem do wiadomości. Jednak chce się dopytać. Funkcje do kodowania/dekodowania BCD. Ich również nie mogę udostępnić tak ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 14:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ukasz napisał(a):
Funkcje do kodowania/dekodowania BCD. Ich również nie mogę udostępnić tak ?


Możesz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2014, o 14:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

Witam,

Funkcje DEC->BCD i na odwrót, to na szybkiego każdy kto rozumie to zagadnienie, bez problemu napisze je w taki właśnie sposób. Tak więc raczej tu nie będzie problemu.

Biblioteki do LCD masz skonstruowane w sposób "oryginalny". Jest ona napisana, tak aby uniezależnić użytkownika od np. podpinania do konkretnego portu całego wyświetlacza. Do takiego czegoś trzeba wsadzić dużo pracy i wykazać się jednocześnie kreatywnością. Tak więc wyczuj tą różnicę! Proste pytanie jesteś w stanie sam napisać funkcję DEC->BCD? Z pewnością jeżeli masz trochę matematyczny umysł, to odpowiedź będzie twierdząca. A czy napiszesz sam, na podstawie noty katalogowej bibliotekę do LCD? Tu też może być odpowiedź twierdząca, ale zobacz ile się napracujesz!!! A teraz dajesz tą bibliotekę, ktoś ją skopiuje nawet po 5 minutach, wrzuca swój programik i otrzymuje same ochy i achy jaki wspaniały, a Ty co? Poczujesz smak FREE, czyli jak dla mnie porażki, bo Ty się napracowałeś, ktoś korzysta :)

Ceń swoją pracę i innych! Jakość zawsze musi kosztować.

z Niebieskim pozdRowieniem,
Doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO