Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 03:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lip 2013, o 13:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Wstępne testy wypadły pomyślnie błędów nie wywala. Wieczorkiem sprawdzę dokładnie jak fizycznie działa z "9".

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 13:57 

Pomógł: 0

Potwierdzam, wybierania działa.

Oooo jaki fajny ficzer, pokazuje ile flash, eeprom int ram :D, a ext ram, jak sprawdzasz ? ;), czy pokazuje maksymalną adresowalną?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 14:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Oooo jaki fajny ficzer, pokazuje ile flash, eeprom int ram , a ext ram, jak sprawdzasz ? , czy pokazuje maksymalną adresowalną?


co wersja to jakiś fajny ficzer ;) dlatego warto upgrejdować - a tym bardziej jak coś nie będzie działać w starszych wersjach niż bieżąca to ja nie będę w stanie za dużo pomóc - bo one idą w kosmos :( ... no chyba że dzięki poradnikom GwynBlade w końcu zatrudnię do roboty chociaż lokalnie Git'a ;) hyhyhy

a jeśli chodzi o dane FLASH, RAM , EEPROM i EXT RAM - to pobieram te informacje wprost właśnie z tych plików XML ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 14:11 

Pomógł: 0

No wiem Mirku, że warto :), trochę ci namieszali tym tłumaczeniem, ale fajnie wyszło.
Zawsze mam jakąś kopię zapasową z działającym mkAVRcalkiem ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 14:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Noooo z tym tłumaczeniem to nie namieszali ....

ONI mnie napadli, zmolestowali a nawet zgwałcili :( że tak brzydko powiem ;) hyhyhyy ... no ale jak mówisz - wyszło z tego całkiem ładne dziecko więc .... a niech tam - trudno, nie zgłoszę tego na policję hahahaa

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Mówiąc ONI - mam na myśli oczywiście grupę trzymającą władzę, czyli Anty, Sun i Jagi ... widziałem ich - widziałem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 14:17 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

mirekk36 napisał(a):
Mówiąc ONI - mam na myśli oczywiście grupę trzymającą władzę, czyli Anty, Sun i Jagi ... widziałem ich - widziałem


No właśnie Mirek tak się wkurzył że aż mi dał bana :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 14:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
No właśnie Mirek tak się wkurzył że aż mi dał bana


wiedziałem że tak będzie, no wiedziałem ;) że to powiesz hahahaha

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 14:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Jaglarz napisał(a):
No właśnie Mirek tak się wkurzył że aż mi dał bana


No co za bandyta ... a mi nie chciał dać łotr jeden ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 15:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
No co za bandyta ... a mi nie chciał dać łotr jeden ....


łeee no Sun, ty masz dożywotni zakaz na bany ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 16:02 

Pomógł: 0

Banana najwyżej możesz dostać ;)

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Po testach na ATtiny9 wywala błąd po wybraniu "Sprawdź podłączony AVR" screen w załączeniu, natomiast jeśli wybierzemy ręcznie ATtiny9 to bezproblemowo daje się zrobić odczyt, zapis i weryfikacje.

Obrazek

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 22:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lemurek napisał(a):
Po testach na ATtiny9 wywala błąd po wybraniu "Sprawdź podłączony AVR" screen w załączeniu, natomiast jeśli wybierzemy ręcznie ATtiny9 to bezproblemowo daje się zrobić odczyt, zapis i weryfikacje.


O kurczę :( ... no to już kończą mi się pomysły .... ale widzę, że sygnatura się źle odczytała ? - same zera ... czyli tak jakby może coś z połączeniami nie tak ?

Kurka wodna, żeby było gdzie kupić chociaż jedną sztukę to bym potestował u siebie na żywym organizmie ....

rozumiem, że jak podłączysz w jego miejsce ATtiny10 nic nie zmieniając w połączeniach i programie to działa i wykrywa go ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 23:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Chwilowo nie mam już dostępu do "10" więc nie sprawdzę ale jeśli chodzi o połączenia to są ok bo eclipse odczytuje sygnaturę i programuję prawidłowo

log z eclipse
Kod:
Launching P:\avr_prog\avrdude\avrdude -pt9 -cusbasp -Uflash:w:attiny9_test.hex:a
Output:

avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude: Device signature = 0x1e9008
avrdude: NOTE: FLASH memory has been specified, an erase cycle will be performed
         To disable this feature, specify the -D option.
avrdude: erasing chip
avrdude: reading input file "attiny9_test.hex"
avrdude: input file attiny9_test.hex auto detected as Intel Hex
avrdude: writing flash (92 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 0.32s

avrdude: 92 bytes of flash written
avrdude: verifying flash memory against attiny9_test.hex:
avrdude: load data flash data from input file attiny9_test.hex:
avrdude: input file attiny9_test.hex auto detected as Intel Hex
avrdude: input file attiny9_test.hex contains 92 bytes
avrdude: reading on-chip flash data:

Reading | ################################################## | 100% 0.03s

avrdude: verifying ...
avrdude: 92 bytes of flash verified

avrdude done.  Thank you.

Compiled special for http://forum.atnel.pl (v5.11.1)

avrdude finished


sprawdzenie procka z linii poleceń też działa prawidłowo (screen w załączeniu)
MKavrkalkulator programuje i odczytuje flash prawidłowo (screen w załączeniu)

więc wychodzi na to, że nie działa jedynie sprawdzenie podłączonego AVR
jeśli chcesz kupić to tutaj jest http://allegro.pl/attiny9-tshr-1kb-32b-12mhz-smd-sot23-6-0979-i3378796683.html

ObrazekObrazekObrazek

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2013, o 23:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lemurek napisał(a):
Po testach na ATtiny9 wywala błąd po wybraniu "Sprawdź podłączony AVR" screen w załączeniu, natomiast jeśli wybierzemy ręcznie ATtiny9 to bezproblemowo daje się zrobić odczyt, zapis i weryfikacje.


wrócę jeszcze raz do tego błędu - ale tutaj niestety na pewno nie miałeś załączonego ptaszka w zakładce USTAWIENIA do wykrywania procków TPI :(

więc sprawdź jeszcze raz z tym ptakiem ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 00:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

wykrywanie TPI jest cały czas załączone... ale chyba wiem gdzie leży problem (tak sądzę) ...otóż na chwilę obecną stawiam na problem z systemem VISTA bo na Win7(64bit) ten problem nie występuje... na każdym z tych systemów można ręcznie odczytać i programować procka, programować z eclipse jedynie MKAvrKalkulator na MS Vista wywala błąd przy sprawdzeniu.
Jutro w pracy zobaczę na czystej instalacji visty jak to zadziała.

PS. Aby nie było wątpliwości... sterowniki sprawdziłem i nawet przeinstalowałem, avrdude z mkavr... jak i moja wersja obje działają w tym przypadku identycznie, mkavrkalkulator najnowszy, usbasp 2 wersje różne z nowym wsadem, procki sprawne, połączenia również...pozostaje system lub jakaś biblioteka...

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 05:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No ok - ja zamówiłem już ATtiny9 z alledrogo - link który podałeś ;) więc jak dotrą to będę mógł poszaleć ze sprawdzaniem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 08:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Witam Mirku,

wiele osób twierdzi, że jestem uparty...coś w tym jest... i problem został rozwiązany... sprawa wygląda następująco.
1. Wina leży na styku program <-> system windows i występuje w systemie Vista, na Win7 nie stwierdzam tego przypadku.

2. Problemem jest zapis w rejestrze windows w gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\mkAvrCalculator

3. Twoja sugestia odnoście sprawdzania TPI była słuszna ale nie leży ona w zaznaczonym okienku, bo ono jest zaznaczone ale leży po stronie rejestru a dokładnie parametr CheckTPI który przyjmuje wartość 0 lub 1 i tutaj jeśli kilka razy dość szybko zmienimy parametr w programie to przestaje się zmieniać w rejestrze i pozostaje w pozycji niekoniecznie właściwej mimo usilnych starań po stronie programu.

4. Rozwiązaniem problemu jest skasowanie całej gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\mkAvrCalculator i ustawienie od nowa programu, czyli tzw. reset do ustawień fabrycznych.

5. Problem nie wystąpi jeśli zmiana w programie wystąpi w dłuższych odstępach czasu, czyli np. zmiana parametru i ponowny restart programu, taka opcja działa zawsze, ale wystarczy wejść w opcje i kliknąć zaznacz odznacz zaznacz i już kicha...

6. Jak sądzę winna jest Vista i jej specyfika działania lub zainstalowane programy pomocniczy np. antywirus który może blokować dostęp do rejestru.

Problem występuje u mnie na dwóch kompach z tym systemem i niekoniecznie może wystąpić u innych gdyż komputerów z tym systemem jest mało i w dodatku każdy używa różnych wersji tegoż ustrojstwa.

Sugestia : Może wprowadzić do programu opcje "Przywróć ustawienia fabryczne programu" polegająca na fizycznym skasowaniu tej gałęzi z programu bo ręczne kasowanie w rękach osób mało doświadczonych może spowodować problemy z działaniem rejestru jak i samego windowsa :!: :!: :!: (wiem że kolor czerwony należy do adminów ale w tym przypadku wskazane jest to ostrzeżenie bo może się to źle skończyć).

Przesiadłem się w ramach testów na Win7 i jak na razie wszystko śmiga prawidłowo ATtimy9 wykrywa się prawidłowo odczyt i zapis też ok, eclipse działa ok.

Pozdrawiam

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 09:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tzn posłuchaj być może w Windows KOCIM Vista trzeba wyłączyć do ZERA opcję kontroli użytkownika ... niestety gdy jest ona włączona to w ogóle nie jestem w stanie odpowiadać za to co się będzie działo z programem :( .... jak widzisz w Win7 i Win8 Bill i jego koledzy poszli po rozum do głowy i odpuścili z tak drakońskich ograniczeń, a dodatkowo można każdy EXE odpalać z prawami administratora bez nawet konieczności wyłączania kontroli użytkownika.

Cieszę się generalnie że działa pod Win7 a mogę zapewnić że pod Win8 też działa bo ja siedzę na Win8 . na 100% działa także pod Win XP ..... a ja niestety nie saupportuję Win kociego VISTA bo to pomyłka genetyczna, która uciekła z tajnych laboratoriów Bila ;)

Więc nawet to przywracanie ustawień domyślnych by nie pomogło :( bo program jest zabezpieczony w sekcje typu "try catch", że jak rzuci wyjątkiem to nawet nie piśnie .... pod Vistą że się przewrócił a zresztą nawet nieraz nie zauważy. W normalnych - ludzkich systemach jak widzisz ładnie to hula ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 09:52 

Pomógł: 0

Hehe, ludzkich systemach :lol: no pierwsze co wyłączam po instalce winzgroz to wszelkie wspomagacze, ochraniacze systemu i inne lamierskie przeszkadzajki :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 09:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
no pierwsze co wyłączam po instalce winzgroz to wszelkie wspomagacze, ochraniacze systemu i inne lamierskie przeszkadzajki


Ja mam tak samo ;) to już mi wrosło wręcz w proces instalacji Windy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 10:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Ogólnie jestem zadowolony z Visty SP2 i jak dotychczas nie było problemu a zmiana na inny system na niektórych sprzętach pociągnie również zmianę hardware ale pewnie i ten dzień niebawem nastąpi ;) na tą chwilę wiem jak sobie radzić a attiny używam do testów wiec problemu większego nie mam na co dzień przy prockach typu atmega.

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 10:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lemurek napisał(a):
a zmiana na inny system na niektórych sprzętach pociągnie również zmianę hardware


Nie żartuj ;) Win7 i Win8 potrzebują ze 100x mniej zasobów niż kocia Vista ..... Jeśli na kompie jak mówisz Vista ci niby dobrze chodzi - to jak odpalisz na tym samym Win7 albo Win8 to będzie jak przeciąg śmigać .... możesz nawet nie zobaczyć tak będzie szybko ;)

ale poważnie mówię .... toż zasobożerność była OFICJALNĄ porażką Visty, a nie tam że niektórzy narzekali ... MS się do tego przyznał. Więc tu nawet nie ma co dyskutować - żeby nie przejść na nowszy system. Jak ja na swoim jednym starym lapku gdzie niestety była vista - przeinstalowałem Win7 to nagle się poczułem jakbym kupił nówkę sztukę lapka ...

sprawdź sam

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2013, o 11:01 

Pomógł: 0

Potwierdzam, win7 chodzi bez problemu nawet na C2D 1.6Ghz 2G ramu, a vista to nawet na 4rdzeniach i 8G ramu sie przycinała ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2014, o 16:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2013
Posty: 43
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 2

Henry napisał(a):
Podczas sprawdzania podłączonego AVR wyświetla się komunikat -

- Błąd AVRDUDE - nie odpowiada podczas próby dostępu do portu: ft0 -

Przy próbie programowania z ECLIPSE po pewnym czasie wyświetla się komunikat-


could not initialize the target hardware
please check that the target hardware is connected correctly
reason
AVRDUDE: initialization failed rc = -1


Ilekroć pojawia się taki problem każdy wierzy w swoje połączenia obwiniając program, programator, czy wreszcie procka.
Dotąd radziłem sobie z tym nieźle, ale wczoraj dopadła mnie ta przypadłość.
Płytka zamówiona, no ale sprawdziłem min przelotki i jest ok.
Kabelek/adapter mojej roboty sprawdzany wielokrotnie...
, aż skończyło się wymianą procka na nowy i .... to samo.
Ponieważ wykluczyłem wszystkie możliwości padło na Mirkowy ATB-FT232R (przepraszam za podejrzenia Mirku :) ).
-nie mniej postanowiłem zrobić nowy kabel i to był strzał w 10. Nagle wszystko ożyło, zatem sprawdzam po raz n-ty stary kabel i jest ok.
Wtyk do płytki to "małe goldpiny" z rastrem 2mm zalany klejem na ciepło....
w rezultacie okazało się, że dokonując pomiaru powodowałem dociskanie i niby wszystko "banglało"..

Tak czy inaczej napisałem to po to, by nie winić sprzętu i skrupulatnie sprawdzić połączenia, nie dać się przy tym nabić w "pustą butelczynę z pająkami".

_________________
Skajpaj: Zbyszek_1976



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2015, o 15:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2013
Posty: 353
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Witajcie. Piękna pogoda - weekend się zaczął - pozdrawiam wszystkich bo sporo czasu tutaj nie byłem.

Zmieniłem komputer na nowy i mam teraz problemy z programowaniem Procków.
Windows10
Płyta ATB V1.04.
W płycie procek Atmega32A
Odpalam program MKAV Calkulator i odpala się prawidłowo (wersja licencjonowana)
Wykrywa programator bez problemu [ATB-AVB:1.04] ATB-FT232R i port ft0
Daję sprawdź Podłączony AVR i otrzymuje komunikat
Błąd AVRDUDE - nie odpowiada podczas próby dostępu do fd0

Ten sam programator podłączam pod laptopa (też z WIN10) i wszystko działa prawidłowo.
Jest tylko mała różnica w konfiguracji o na laptopie sterowniki same się zainstalowały i tam działają, a tutaj sterowniki są ze strony producenta.
Czy ktoś się z tym spotkał i wie jak można znaleźć błąd

A i jeszcze jedno w zakładce ustawienia a AVRCalkulatorze jest guzik Instaluj USBASP drivers - po naciśnięciu otrzymuje komunikat, ze nie podłączono programatora USBASP do komputera - chyba tak nie powinno być - skoro w jednym miejscu progam widzi programator a w drugim nie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2015, o 15:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

iwi napisał(a):
A i jeszcze jedno w zakładce ustawienia a AVRCalkulatorze jest guzik Instaluj USBASP drivers - po naciśnięciu otrzymuje komunikat, ze nie podłączono programatora USBASP do komputera - chyba tak nie powinno być - skoro w jednym miejscu progam widzi programator a w drugim nie.

Panie kolego a co ma programator USBASP wspólnego z programatorem wbudowanym w zestaw ??? W zestawie masz programator ATB-FT232R a nie USBASP i czy przypadkiem sobie nie namieszałeś instalując jakieś dziwne sterowniki nie do tego co trzeba ? :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2015, o 18:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2013
Posty: 353
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Witaj Mirku.
Nic nie namieszałem ze sterownikami. Odpaliłem mkAVRCalculator, podłączyłem ATB, coś się zainstalowało i pojawiło się na dole czarne okienko z portem COM3, potem zgodnie z instrukcją ściągnąłem ze strony producenta drivery te http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%20v2.12.06%20WHQL%20Certified.exe i je zainstalowałem - wszystko przebiegało poprawnie. Potem zainstalowałem AVRDude bezpośrednio na dysk C z programu mkAVRcalculator.

Ponieważ wywaliło od samego początku błąd z AVRDude to jeszcze raz zainstalowałem AVRDude, a ponieważ nie pomogło to zacząłem się "bawić" różnymi opcjami. Nie przyniosło efektów więc zanim napisałem post to samo zrobiłem na laptopie (prawie to samo bo nie instalowałem tych driverów z ftdchipa) i o dziwo wszystko ruszyło.
Próbowałem też jeszcze raz usunąć sterownki i ponownie zainstalowac z FTDChipa i nic - zapewne się nie odinstalowały poprawnie i w tym problem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2015, o 19:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

W razie czego złap mnie na skype to może przez zdalny pulpit coś pomogę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2015, o 20:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2013
Posty: 353
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Już problem rozwiazany.
Ściągnąłem program CDMUninstaler i odinstalowałem zgodnie z instrukcją na Twoim blogu.
Potem pozwoliłem systemowi zainstalować swoje sterowniki i teraz działa. Sprawdzałem w systemie i zainstalował sterowniki z 2014-08-26 wersja 2.12.0.0



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO