Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2014, o 16:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2014
Posty: 47
Pomógł: 0

Witam, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość w sprawach dobrego wyboru działu itp.
Napotkałem ostatnio na pewien problem z usbasp loaderem. Ściągnąłem wersję zmodyfikowaną przeznaczoną dla atmegi32, dostosowałem ją do mojej płytki i spróbowałem skompilować całość. Niestety, nie udało mi się to. Po jakimś czasie dałem radę usunąć wszystkie błędy oprócz jednego: program twierdzi, że wybrałem złe taktowanie procesora, mimo że jest ustawione 16MHz, czyli wartość teoretycznie wspierana. Proszę o przejrzenie kodu, a przy okazji i o recenzję płytki, na której będzie pracował bootloader. Na razie ona istnieje tylko jako dane na kompie, ale mam nadzieję że po rozwiązaniu problemu bootka uda się ją złożyć. Niżej daję schemat i projekt płytki, a w załącznikach bootloader w dwóch wersjach.

Obrazek Obrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2014, o 17:35 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

1. Musisz skorzystać z pliku makefile dostarczonego z projektem. Odznacz robienie tego automatycznie:
Obrazek
2. Musisz jeszcze odpowiednio przestawić fusebity dla bootloadera. Najlepiej do avrdude z linii wkleić to co za znakiem = w linii:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

3. W schemacie AVCC powinno mieć kondensator 100nF. ATB-BTM-222 jest źle podłączone i gniazdo zasilania mi się nie podoba (zlutuj to na pająku i sprawdź czy otrzymasz napięcie na V+ i GND)

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2014, o 18:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Krauser napisał(a):
ATB-BTM-222 jest źle podłączone


No tak - jak zwykle, Tx do Tx czyli nadajnik nadaje do nadajnika i później uszkodzenie gotowe :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2014, o 19:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2014
Posty: 47
Pomógł: 0

Odznaczyłem tego ptaszka od makefile, usunąłem obecny, skopiowałem do projektu ten nieruszany i dalej to samo. Co do fusów to są w Eclipsie ustawione poprawnie, a na procka na razie nie wgram, bo się nie chce skompilować(a poza tym go nie mam). Z podstawką pod bluetooth to myślałem że piny są opisane tak jak mają iść do procka a nie tak jak w module. Przez to zrobiłem sobie przejściówkę z tym standardem wyprowadzeń, tylko że odwrotnie linie sygnałowe :(.A jeśli chodzi o to gniazdo to co tam jest nie tak? Ta dioda coś wadzi czy coś innego? A kondensator przy AVCC jest, tylko że schowany pod dławikiem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2014, o 20:18 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

robi99956 napisał(a):
Odznaczyłem tego ptaszka od makefile, usunąłem obecny, skopiowałem do projektu ten nieruszany i dalej to samo.

Ja zaimportowałem twój projekt, usunąłem tylko folder release, bo tam tworzy się generowany makefile odznaczyłem co powyżej i skompilowałem:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

robi99956 napisał(a):
A jeśli chodzi o to gniazdo to co tam jest nie tak? Ta dioda coś wadzi czy coś innego?

Ten styk w gnieździe służy do odłączania baterii jak wkłada się wtyk zasilacza. Z tego co widzę to nawet LED będzie świecić, bo GND będzie odłączone i stabilizator nie poda VCC.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2014, o 21:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2014
Posty: 47
Pomógł: 0

Ok, skompilowało się. Po prostu wcześniej nie usunąłem folderu release. A co do gniazda - mam podłączyć masę pod pin 1, diodę przez bramkę not do dwójki, a V+ zostawić jak jest i wtedy LED będzie świecić po włożeniu wtyczki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2014, o 22:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Zasilanie V+ tak jak piszesz,
robi99956 napisał(a):
diodę przez bramkę not do dwójki

... a dlaczego nie pod wyjście stabilizatora 5V ( Vcc ) bez bramek not ( ? ) ? - z tym gniazdkiem coś komplikujesz.

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lip 2014, o 14:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2014
Posty: 47
Pomógł: 0

Dioda ma się zapalać jak włożę wtyczkę. Ale głównym problemem który chciałem tu rozwiązać był bootloader, więc temat do zamknięcia. Bd miał chwilę to może trochę poeksperymentuje z tym gniazdem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO